Najlepsze gry Erica Langa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

[zaznacz do 3 opcji] Najlepsze gry Erica Langa to...:

Blood Rage
88
20%
Rising Sun
48
11%
Chaos w Starym Świecie
67
15%
Cthulhu: Death May Die
34
8%
Arcadia Quest (seria)
5
1%
Godfather: Corleone's Empire
56
13%
Lord of the Rings: The Confrontation
6
1%
Marvel United
4
1%
A Game of Thrones: The Card Game (Second Edition)
13
3%
Warhammer: Invasion
24
5%
Marvel Dice Masters (seria)
4
1%
Warhammer 40,000: Conquest
12
3%
Quarriors!
2
0%
Star Wars: The Card Game
6
1%
XCOM: The Board Game
5
1%
Ankh: Gods of Egypt
22
5%
Bloodborne: The Board Game
16
4%
A Game of Thrones: The Card Game
3
1%
Call of Cthulhu: The Card Game
1
0%
Bloodborne: The Card Game
0
Brak głosów
Midgard
2
0%
Starcadia Quest
3
1%
The Others
18
4%
 
Liczba głosów: 439

Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: PytonZCatanu »

Nawiązując do wątku o grach Knizi (viewtopic.php?f=64&t=56594), na fali popularności Ankha i nieuniknionych porównań z innymi grami Langa, postanowiłem założyć analogiczny wątek o tym autorze :)

Zapraszam do głosowania i zachęcam do napisania krótkiego postu z uzasadnieniem :) (można zaznaczyć 3 opcje)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, 09:58 przez PytonZCatanu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Yuri »

Ejjj, a gdzie The Others?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: PytonZCatanu »

Yuri pisze: 15 wrz 2021, 09:51 Ejjj, a gdzie The Others?
JPRDL, sorki, spaliłem. Musiało mi umknąć.

Dodałem. PROSZĘ ZAGŁOSOWAĆ JESZCZE RAZ (po dodaniu wyniki sie skasowały).
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Golfang »

Zagłosowałem ale sporej ilości tytułów nie znam... więc nie wiem czy moje głosy powinny się liczyć? (o Quarriors! nawet nie słyszałem)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: japanczyk »

Uważam, że wrzucanie tutaj Marvel United (Andrea Chiarvesio) czy Bloodborne (Shinnal) to nieporozumienie
To są gry innych designerów, przy których Lang tylko maczał palce, a jego nazwisko na okladce jest chyba tylko do boostu ich sprzedaży
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Yuri »

PytonZCatanu pisze: 15 wrz 2021, 09:59
Yuri pisze: 15 wrz 2021, 09:51 Ejjj, a gdzie The Others?
JPRDL, sorki, spaliłem. Musiało mi umknąć.

Dodałem. PROSZĘ ZAGŁOSOWAĆ JESZCZE RAZ (po dodaniu wyniki sie skasowały).
Nic się nie stało. Dobrze nawet wyszło, bo błąd poprawiłeś od razu, nie wiem czy ktoś zdążył zagłosować już nawet 😉
Golfang pisze: 15 wrz 2021, 10:03 Zagłosowałem ale sporej ilości tytułów nie znam... więc nie wiem czy moje głosy powinny się liczyć? (o Quarriors! nawet nie słyszałem)
I to jest właśnie magia forum... Wieczorem bankowo kilka z nich sprawdzisz na BGG 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: BartP »

Lord of the Rings: The Confrontation ?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: garg »

BartP pisze: 15 wrz 2021, 10:34 Lord of the Rings: The Confrontation ?
On chyba majstrował coś przy postaciach alternatywnych z wydania Deluxe.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: PytonZCatanu »

Listę stworzyłem na podstawie BGG, jeśli znacie ciekawostki na temat % udziału Langa w danym projekcie, możecie rozpisać, ale listy już nie będę zmieniał :)
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: dispe »

Wybrałem 3 ulubione a czy najlepsze? o tym nie przesądzam bo we wszystkie tytuły z listy nie grałem. Mój ulubiony gatunek gier to Area Control/Dudes on map, więc oczywiście zaznaczyłem BR i RS, nie miałem przyjemności grać w Chaos a Ankh jeszcze w drodze więc dorzuciłem Cthulhu:Death May Die - największe pozytywne zaskoczenie dungeon crawlerowe.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Szewa »

A song of ice and fire: tabletop miniatures game? To też jego gra.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Gizmoo »

The Godfather: IC. Później długo, długo nic. Później Bloodborne:TBG, który nie wiem czy jest jego. I później... Arcadia Quest, której autorem jest bardziej Thiago Aranha niż Lang. :lol: W ogóle mam wrażenie, że większość wymienionych tutaj tytułów nie jest jego autorstwa, a był tam bardziej na doczepkę. Bardziej jako developer, niż twórca. :wink:

Kompletnie zaś nie rozumiem fenomenu Blood Rage'a. Do mnie ta gra kompletnie nie trafiła. Zagrałem trzy razy i sprzedałem bez żalu. Rising Sun uważam za nieporozumienie mechaniczne (choć figurki piękne), podobnie jak (herezja) CWSŚ (choć tu figurki brzydkie).

Gry Langa jakoś kompletnie do mnie nie trafiają (poza Ojcem i Bloodborne:TBG), ale może nie jestem targetem. ;)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: hipcio_stg »

Gizmoo pisze: 15 wrz 2021, 14:50 The Godfather: IC. Później długo, długo nic. Później Bloodborne:TBG, który nie wiem czy jest jego. I później... Arcadia Quest, której autorem jest bardziej Thiago Aranha niż Lang. :lol: W ogóle mam wrażenie, że większość wymienionych tutaj tytułów nie jest jego autorstwa, a był tam bardziej na doczepkę. Bardziej jako developer, niż twórca. :wink:

Kompletnie zaś nie rozumiem fenomenu Blood Rage'a. Do mnie ta gra kompletnie nie trafiła. Zagrałem trzy razy i sprzedałem bez żalu. Rising Sun uważam za nieporozumienie mechaniczne (choć figurki piękne), podobnie jak (herezja) CWSŚ (choć tu figurki brzydkie).

Gry Langa jakoś kompletnie do mnie nie trafiają (poza Ojcem i Bloodborne:TBG), ale może nie jestem targetem. ;)
Blood Rage to przecież piękne euro. Nieporozumienie to chaos...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Markus »

Ta ankieta pokaze ile wśrod nas jest dinozaurów. :D
Przekrój czasowy gier jest dość spory.
Trochę zdziwilem sie że liderem jest Blood Rage a nie Chaos w Starym Świecie. Jak widać dostępnosć gry wplywa na listę

Ja jestem milośnikiem wczesnego Langa czyli CitoW, WH:Inwazja i Call of Cthulhu LCG.
Niestety nowe wynalazki już tak do mnie nie przemawiają
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: panda_09 »

hipcio_stg pisze: 15 wrz 2021, 16:27 Blood Rage to przecież piękne euro. Nieporozumienie to chaos...
Blood Rage to nieporozumienie. Jedna z najbardziej przehajpowanych gier w jakie grałem. Niczym się nie wyróżnia, rozgrywka ciągnie się jak flaki z olejem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
Za to Chaos to jedna z najlepszych gier nie tylko Langa, ale i w ogóle.
Z mniejszych Dice Masters, ale Wizkids zajeździł markę wydając za dużo dodatków w krótkim czasie.
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Arius »

Czekam na ankietę. Gra Langa z najładniejszymi figurkami.

Ja m wrażenie, że w dobie gier z wypasionymi figurkami dużo ludzi daje zawsze łatkę gra z plastikiem bez mechaniki tak dla zasady.
panda_09 pisze: 15 wrz 2021, 19:15 Blood Rage to nieporozumienie. Jedna z najbardziej przehajpowanych gier w jakie grałem. Niczym się nie wyróżnia, rozgrywka ciągnie się jak flaki z olejem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
Za to Chaos to jedna z najlepszych gier nie tylko Langa, ale i w ogóle.
Pamiętam, jak w jednej grze kolega zaczął Khornem. Miał na początku pecha, została mu jedna figurka na stole, którą mu przeteleportowano na koniec planszy.
Cytujac go: nuda, nuda i jeszcze raz nuda ;)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, 19:29 przez Arius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: panda_09 »

Arius pisze: 15 wrz 2021, 19:25 Pamiętam, jak w jednej grze kolega zaczął Khornem. Miał na początku pecha, została mu jedna figurka na stole, którą mu przeteleportowano na koniec planszy.
Cytujac go: nuda, nuda i jeszcze raz nuda ;)
Miałem 3 podejścia do Blood Rage. Za pierwszym razem myślałem, że coś ze mną nie tak. Wszyscy zachwyceni (prawie), ładne figurki, gra się przyjemnie... Nie szło mi jakoś źle, ale niczego nie poczułem. Przez dwie następne partie było tylko gorzej. Zero radości z rozgrywki. Nigdy więcej.
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Arius »

panda_09 pisze: 15 wrz 2021, 19:39 Miałem 3 podejścia do Blood Rage. Za pierwszym razem myślałem, że coś ze mną nie tak. Wszyscy zachwyceni (prawie), ładne figurki, gra się przyjemnie... Nie szło mi jakoś źle, ale niczego nie poczułem. Przez dwie następne partie było tylko gorzej. Zero radości z rozgrywki. Nigdy więcej.
Tak szczerze mówiąc mówiąc figurki bardziej mi się w Rs czy Ankh podobają. Chociaż ładnie pomalowane nie są zle.
Mi w BR podoba się, że jest ten element niepewności w bitwach. Że zdolności w kartach, czy potworach czasem ładnie mogą namieszać. Gdyby to było idealnie przeliczalne, to pewnie gra byłaby nudniejsza.
Ale to tylko moja subiektywna opinia. Wiadomo, że nie każda gra jest dla każdego i jak ktoś nie czuje radości, to po prostu nie I tyle.
Copercore
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2020, 10:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Copercore »

Takie ankiety powinny się nazywać "konkurs popularność gier Erica Langa". Chyba że znajdzie się na forum przynajmniej 50 osób które zagrały więcej niż raz w każdy tytuł, inaczej to nie ma większego sensu.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: PytonZCatanu »

Po oddaniu 215 głosów wygląda to tak:
Blood Rage 38
Chaos w Starym Świecie 32
Godfather: Corleone's Empire 25
Rising Sun 24
Cthulhu: Death May Die 23
Ankh: Gods of Egypt 11
The Others 11
Warhammer: Invasion 10
Bloodborne: The Board Game 9
A Game of Thrones: The Card Game (Second Edition) 6
Warhammer 40,000: Conquest 6
XCOM: The Board Game 4
Lord of the Rings: The Confrontation 3
Marvel Dice Masters (seria) 3
marvel United 2
Arcadia Quest (seria) 2
Star Wars: The Card Game 2
Starcadia Quest 2
Call of Cthulhu: The Card Game 1
Midgard 1
Quarriors! 0
A Game of Thrones: The Card Game 0
Bloodborne: The Card Game 0
Ale coś mało uzasadnień dla oddanych głosów :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Szewa »

PytonZCatanu pisze: 16 wrz 2021, 10:13 Ale coś mało uzasadnień dla oddanych głosów :)
Wciąż brakuje Asoiaf.


Z braku laku oddałem głos na Blood rage, GOT karciany (2ed) oraz W40k: Podbój.

Blood rage za świetne połączenie klimatu z mechanikami euro, dzięki czemu łatwo wprowadza się nowych graczy a i doświadczeni dobrze się przy tej grze bawią.
GOT LCG jak i Podbój, gdyż są to dwie, świetne karcianki konfrontacyjne dające mnóstwo (pozytywnych jak i tych negatywnych) emocji. Szczególnie przy GoT, jeszcze nigdy w życiu tak bardzo się nie złościłem na zagrania przeciwnika, które wywracały przewagę na stole na moją niekorzyść, jednocześnie odpowiednio zagrany Varys dawał nieporównywalną satysfakcję. Emocje były zbyt wielkie i nie gram w got karciany, ale (mimo power creepu) szanuje.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Gizmoo »

PytonZCatanu pisze: 16 wrz 2021, 10:13 Ale coś mało uzasadnień dla oddanych głosów :)
Mówisz i masz:

The Godfarher: Imperium Corleone - Genialne połączenie area control i worker placementu. Emocjonująca, mocno interaktywna, zabawa. Ulubiona gra moich przyjaciół i zawsze jak się spotykamy, to w nią gramy. Wbijanie noża w plecy, salwy śmiechu, ale też i mocne wyrazy uznania, jak ktoś zrobi wyjątkowo błyskotliwy ruch. Wysokie miejsce w moim top 10 gier wszech czasów. 9/10

Bloodborne: The Board Game - Bardzo klimatyczny dungeon crawler z działającą mechaniką, która nie jest obrazą dla szarych komórek. Decyzje są ciekawe, walka na kartach dobrze działa i gra dostarcza emocji. Fabularnie nie jest źle, ale trochę szkoda, że ten aspekt nie jest jeszcze bardziej rozbudowany, bo wtedy była by to gra doskonała 7.5/10

W co jeszcze grałem, ale nie oddałem głosu w ankiecie?

Arcadia Quest - No bardziej jest to gra Thiago Aranha, ale niech będzie. Kiedyś świetnie się w to bawiłem, dzisiaj bardziej jestem euro graczem i wolę mieć kontrolę nad rozgrywką, a niestety losowości jest w tej grze bardzo dużo. Dwóch rzeczy nie można AQ odmówić - gra jest piękna i dostarcza emocji! :) 6,5/10

Blood Rage - Piękna gra, ma ciekawe pomysły, ale kompletnie mi nie podeszła. Nie podoba mi się, że większość gry skupia się na drafcie, a przez większą część rozgrywki czuję brak kontroli. 5.6/10

Rising Sun - Piękna gra, z kilkoma ciekawymi pomysłami (najciekawsze podpatrzone z Cry Havoca :lol: ), ale skalowanie woła o pomstę do nieba, a poza tym to bardziej gra negocjacyjna niż cokolwiek innego. Dodatkowo - rozgrywka ciągnie się niemiłosiernie, a satysfakcji jakoś za mało na tak długą grę. 4/10

Chaos W Starym Świecie - Kocham świat Warhammera! Dużo ciekawych pomysłów, ale... Balans jest dosyć umowny, bo to gracze muszą balansować rozgrywkę, a większość partii toczy się dookoła "bij najsilniejszego". Dodatkowo wpieniała mnie losowość, a gra frustrowała mnie na każdym kroku. 4/10

Cthulhu: Death May Die - Mocno przeciętny dungeon crawler, wręcz z generyczną mechaniką. Do tego problemy z UI, a fuckup designerski z tym, że figurki mogą nie mieścić się (i często nie mieszczą) na kaflach uważam za niewybaczalny błąd. Gra działa, ale to średniak, a w tym segmencie jest za duża konkurencja. 5/10

Marvel Dice Masters - Fajne, ciekawe, mega pomysłowe, ale... Jakieś takie bez emocji. Do tego irytowała mnie jednak mocno losowość na kostkach. Sprzedałem bez żalu. 6.5/10

XCom: The Board Game - Najlepsze w tej grze jest to, że cały czas działamy pod presją. Tykający zegar to super sprawa w kooperacjach. Ciekawe dyskusje i emocje. Problem polega na tym, że wciąż robimy to samo, a decyzje są w zasadzie mało ciekawe. No i największy grzech - mało mi to X-Com przypominało. Niby uniwersum jest, ale mechanicznie - w ogóle to nie przypomina w niczym komputerowego pierwowzoru. 6/10

The Others - Super klimatyczna, piękna, z absolutnie fantastycznie wymyślonym światem... Turlanka. :( Grałem dwa razy i za każdym razem dojmujące poczucie totalnej losowości. Skoro prawie wszystko zależy od rzutu kością, to po co się męczyć przez 2,5 godziny? 5/10

HMS Dolores - Nie ma w ankiecie i może i dobrze. :lol: Dziwadło. Zagrałem raz i nie chciało mi się wierzyć, że to wymyślił Faidutti i Lang. Ale może nie jestem targetem? W końcu nie przepadam za grami negocjacyjnymi. 3/10
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: gogovsky »

Po Chaosie Lang coś wydawał? Bez sensu ta ankieta :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 16 wrz 2021, 11:16 Cthulhu: Death May Die - Mocno przeciętny dungeon crawler, wręcz z generyczną mechaniką. Do tego problemy z UI, a fuckup designerski z tym, że figurki mogą nie mieścić się (i często nie mieszczą) na kaflach uważam za niewybaczalny błąd. Gra działa, ale to średniak, a w tym segmencie jest za duża konkurencja. 5/10
Gizmo, weź chodź zagrać jeszcze raz, pokaże Ci dobry scenariusz poza pierwszym i zmienisz zdanie :P
Jak Ci sie nie bedzie dalej podobało to złożymy :P
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Najlepsze gry Erica Langa

Post autor: Gizmoo »

japanczyk pisze: 17 wrz 2021, 19:58 Gizmo, weź chodź zagrać jeszcze raz, pokaże Ci dobry scenariusz poza pierwszym i zmienisz zdanie :P
Kuba, mamy tyle gier z półki wstydu do ogrania... :wink: Po co grać w średniaka, który nic nie wniesie do mojego życia? :lol:
ODPOWIEDZ