Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Zombicide gear up. Cena nie jest jakaś wysoka i nawet mnie zaciekawiła ta wykreślanka, ale 3 zombicide leżą i nie bardzo jest kiedy grać to po co mi kolejne zombicide. Wydam to na dodatek do Zony jak wyjdzie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Mr_Fisq »

The Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era - bo:
- za długo trzeba będzie czekać na dostarczenie
- jeszcze żadna gra od CTG nie zagościła u mnie na dłużej, i obawiam się, że TES mimo całej mojej sympatii do serii tego nie zmieni...

Fall of the Ancients - bo:
- za długo trzeba będzie czekać na dostarczenie
- nie zdążyłem jeszcze ograć pierwszej kampanii

I oszczędzam środki na Łowców A.D. 1492 i League of Dungeoneers ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Zawaterniok »

Ziemia - zagrałem kilka partii na BGA. Jest ok, ale jakoś nie wywołuje we mnie żadnych emocji.
Postanowiłem w tym roku ograniczyć zakupy do kilku wyselekcjonowanych tytułów, więc Ziemia, póki co, zostaje skreślona.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Descent: Legends of the Dark - przegrywa konkurencję z Imperial Assault z fanowską aplikacją.
+ IA jest produktem kompletnym, wiadomo w co się człowiek ładuje
+ IA ma więcej dodatków: dużych, małych, średnich - do wyboru do koloru,
+ IA oferuje więcej trybów rozgrywki (a z aplikacją fanowska wszystkie kampanie są grywalne kooperacyjnie/solo)
+ IA chyba jednak mniej zadań oddaje w ręce aplikacji
są oczywiście "ale":
- IA w sensownych cenach jest do dostania tylko po angielsku
- w IA historia jest mniej związana z konkretnymi bohaterami
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Yuri »

Łowcy a.d. 1492....bo doszedłem do wniosku, że mam jeszcze nieograny do końca "Folklore", a jednak tamtejszy klimat i konstrukcja gry pasują mi bardziej niż nasza rodzina produkcja. Więc pas.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2023, 20:19 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

A ja odpuściłem Age of Steam. Nie chodzi o cenę. Ot zagrałem jedną partię, podyskutowałem na forum i to nie jest gra, którą chciałbym mieć u siebie w kolekcji. Nie miałem efektu WOW, a bez tego to w gry już nie wchodzę jeśli mogłem je sprawdzić. Dobra gra i ciężko się nawet do czegoś przyczepić, bo co wymienię jako minus to mam to w Splotterach i 18XX(możliwość odpadnięcia, od połowy i wcześniej może być gracz, którego już nikt nie dogoni, skalowanie wygląda słabo(pdostawka)). Tylko wspomniane marki dają mi stanowczo więcej frajdy z grania i w sumie większość tytułów od pierwszej partii mnie bawiła. Tutaj było tylko ok.

Na prawdę mało tytułów tutaj trafia z tego co zauważyłe. Wielu z nas pewnie rozmyśla o wielu tytułach a kupuje bardzo niewiele z nich, ale widać dzielimy się grami, które albo zjadły nam sporo czasu na przemyślenia albo takie, które już miały być w koszyku :D Bardzo dobrze.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Ardel12 pisze: 11 maja 2023, 12:26 Na prawdę mało tytułów tutaj trafia z tego co zauważyłe. Wielu z nas pewnie rozmyśla o wielu tytułach a kupuje bardzo niewiele z nich, ale widać dzielimy się grami, które albo zjadły nam sporo czasu na przemyślenia albo takie, które już miały być w koszyku :D Bardzo dobrze.
Jakbym miał pisać o każdym dungeon crawlerze który rozważałem to bym chyba zdominował wątek. I tak mnie tu trochę za dużo :mrgreen:

Osobiście staram się poruszać tylko gry które były bardzo mocnymi kandydatami, zwłaszcza kiedy znalazłem dla nich ciekawsze/lepsze z mojego punktu widzenia, alternatywy.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: RUNner »

Wilki. Początkowo się napaliłem, ale jak obejrzałem recenzję Gambita to zapał mój opadł na tyle, że raczej nie kupię. Wydaje mi się, że gra nie zaoferuje mi żadnych emocji. Solidna pozycja, ale chyba nic więcej. Może jeszcze zmienię zdanie, ale póki co status rejected.
Edit: Jednak się złamałem i kupiłem. Paczka w drodze, a brałem bezpośrednio z Portalu.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2023, 14:40 przez RUNner, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: garg »

Yuri pisze: 11 maja 2023, 11:56 Łowcy a.d. 1492....bo doszedłem do wniosku, że mam jeszcze nieograny do końca "Folklore", a jednak tamtejszy klimat i konstrukcja gry pasują mi bardziej niż nasza rodzina produkcja. Więc pas.
Nie wziąłeś pierwszej części, bo nie lubisz postapo, teraz nie bierzesz drugiej, bo wolisz Folklore.

Ty Się Yuri bierz do kupowania i grania - to są arcydzieła :D No dobra - pierwsza część jest, bo drugiej jeszcze nie wydali :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: andrzejstrzelba »

Yuri pisze: 11 maja 2023, 11:56 Łowcy a.d. 1492....bo doszedłem do wniosku, że mam jeszcze nieograny do końca "Folklore", a jednak tamtejszy klimat i konstrukcja gry pasują mi bardziej niż nasza rodzina produkcja. Więc pas.
Kupisz w Late Pledge'u 😋
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Yuri »

andrzejstrzelba pisze: 11 maja 2023, 19:39 ...Kupisz w Late Pledge'u 😋
To niestety nie jest wykluczone, ale na ten moment mocne NO-GO niestety daje :) Naprawdę mam w co grać :)
garg pisze: 11 maja 2023, 19:29 ...
Nie wziąłeś pierwszej części, bo nie lubisz postapo, teraz nie bierzesz drugiej, bo wolisz Folklore.

Ty Się Yuri bierz do kupowania i grania - to są arcydzieła :D No dobra - pierwsza część jest, bo drugiej jeszcze nie wydali :mrgreen:
Ja UWIELBIAM post-apo, ale takie w wersji LOW ala MadMax, a nie SCI-FI ala HORIZON ZERO DAWN. Tego już nie przeskocze, za mocno we mnie siedzi to już :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: RUNner »

Yuri pisze: 11 maja 2023, 20:07 Naprawdę mam w co grać :)
Wszyscy tu mamy w co grać, ale jakoś ciągle kupujemy nowe gry ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: RUNner »

Nowa edycja Zamków Burgundii. Mam pierwszą edycję w którą pogrywamy z żoną. Nie jest to jakiś katowany tytuł, ale gdy pojawiła się opcja zakupu nowej edycji, zaczęliśmy się zastanawiać czy warto. Doszliśmy do wniosku, że nie zmieni to wiele w odbiorze tytułu, a cena w okolicach 500zł to jednak sporo za fanaberię. Gdyby ZB były grą z naszego top, to może byśmy się skusili, ale woleliśmy kupić Ucztę dla Odyna z Norwegami. Chyba jednak lepiej mieć dwie dobre gry niż jedną? :wink:
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: karawanken »

Niczego na wyprzedaży w planszostrefie przy pomocy kodu ma 20%. Niczego. Będę twardy nie miękki.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: PytonZCatanu »

karawanken pisze: 22 wrz 2023, 20:05 Niczego na wyprzedaży w planszostrefie przy pomocy kodu ma 20%. Niczego. Będę twardy nie miękki.
Ja też
Spoiler:
nie kupiłem tej Age of Innovation......
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: psia.kostka »

karawanken pisze: 22 wrz 2023, 20:05 Będę twardy nie miękki.
PytonZCatanu pisze: 22 wrz 2023, 20:33Ja też
Why you so strong?? :?
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: scraber »

karawanken pisze: 22 wrz 2023, 20:05 Niczego na wyprzedaży w planszostrefie przy pomocy kodu ma 20%. Niczego. Będę twardy nie miękki.
Gaia Project za 279 :D
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: miker »

Uczta dla Odyna - bo chyba po Niezbadanej planecie i Patchworku nie potrzebowałem kolejnego kafelkowca. Gra stara, może i fajna, ale sposób w jaki Rebel wyciął Lacertę oraz jakość planszy (widziałem dopiero teraz) wpływają na stanowcze zakupowe „nie”

Beyond the Sun - j.w. + żona i kosmos się nie spinają za bardzo, a mając z kosmicznych Diunę, Brzdęk! Oraz Niezbadaną planetę, byłoby już za dużo
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: rastula »

dwie gry na ktorych premiery czekałem chyba najbardziej

Beyond the Space - patrz avatar
Mosaic - recenzje mnie zniechęciły


generalnie dopuki nie dostanę sporej podwyżki to szanowni wydawcy mocno mi odjechali ze swoją propozycją... jasne mógłbym dziś zamiast 3 gier miesięcznie kupić 2 i nadal pompować rynek/kolekcję ale widełki cenowe jakie przyjęli wydawcy zniechęciły mnie do zakupów - można powiedzieć, że przekroczyli tę niewidzialną granicę gdzie fundusze hobbystyczne popłynęły gdzie indziej... np. w druk 3d ;)...ktory to rynek przeżywa właśnie cenowo/jakościową rewolucję...
wolę pimpowć swoją (raczej wystarczajacą i pełną) kolekcję własnym sumptem niż ładować kasę w nowe.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: eveni »

miker pisze: 23 wrz 2023, 09:04 (...) ale sposób w jaki Rebel wyciął Lacertę
Co masz na myśli?
rastula pisze: 23 wrz 2023, 09:24 generalnie dopuki nie dostanę sporej podwyżki to szanowni wydawcy mocno mi odjechali ze swoją propozycją...
U mnie tak samo, kolekcja napchunieta więc jest w co grać a ceny nowości... no delikatnie mówiąc niektóre za wysokie dla mnie. Moja strategia na najbliższy rok to ogrywać co już mam i z kilka razy w roku wziąć udział w Poczcie Planszówkowej, za koszt wysyłki można przez około 10 dni ograć większość nowości. Trzeba tylko czasem cierpliwie poczekać :lol:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2023, 11:35 przez eveni, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: miker »

eveni pisze: 23 wrz 2023, 11:31 Co masz na myśli?
Był taki live, nie pamiętam czy to był live Rebela, czy Planszowych Newsów, gdzie był Jesion z Rebela i Agata z Lacerty.
To było w temacie, które gry Rebel będzie wydawał. Minę i mowę ciała oraz uśmiechy Jesiona odebrałem niefajnie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Runebound 3 ed bo do solo konieczny dodatek a cena z nim mocno powyżej tego, co zamierzałem zainwestować w tą grę. Podobnie Descent z dodatkami wyrywa cenowo z butów. Poza tym mam w co grać. Dwa - przyjdzie jeszcze kiedyś Stalker. Może też skuszę się na 3 cz. Nemesis. Doszedłem do wniosku, że obecnie powinienem wyzbywać się gier niż je kupować z racji, iż nie przeznaczam zbyt wiele czasu na granie.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: salaba »

KOSHI pisze: 27 wrz 2023, 19:28 Runebound 3 ed bo do solo konieczny dodatek a cena z nim mocno powyżej tego, co zamierzałem zainwestować w tą grę. Podobnie Descent z dodatkami wyrywa cenowo z butów. Poza tym mam w co grać. Dwa - przyjdzie jeszcze kiedyś Stalker. Może też skuszę się na 3 cz. Nemesis. Doszedłem do wniosku, że obecnie powinienem wyzbywać się gier niż je kupować z racji, iż nie przeznaczam zbyt wiele czasu na granie.
Nie chcę podsycać Twojego FOMO szczególnie jak próbujesz z nim walczyć racjonalizując sobie decyzje, ale Runebound 3 ed. jest fantastyczne solo bez dodatków. W sumie to pierwszy raz słyszę, że by grać w to solo cokolwiek jest potrzebne :D

Ilość graczy nie ma moim zdaniem w tej grze znaczenia, bo przygody odkrywasz sam i jest ich na tyle dużo, że mogą Ci tak w ciry dać, że całą grę przegrasz. Ja ogrywałam na 2 i 4 ręcę po to tylko by utrudnić sobie odkrywanie questów (wymusić latanie po mapie dalej). Mam wszystkie dodatki i nawet ani razu w nie nie zagrałam tak dobra jest podstawka :D Oczywiście warto zmieniać scenariusze dla funu, ale jeśli nie grasz dzień w dzień to nawet nie poczujesz, że musisz :D Kart przygód i wszystkich innych jest aż nadto.

I walka, te żetony to jest bajka, żadna automa nie potrzebna, bo rzut decyduje a to co z tym co Ci wypadnie zrobisz to już Twoja decyzja. Żadna gra z walką nie dała mi dotąd tyle radości, nie wymusiła takiego ruchu mózgownicą co Runebound 3 ed. No, takiego klejnotu to się z rąk nie wypuszcza, szczególnie, że dodruku nie będzie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Dziwne trochę bo wszędzie pisze, że do gry solo potrzebne są Nierozerwalne więzi. Tak podobno trzeba decydować za żetony potworów. Sam Runebound to nie są jakieś kosmiczne ceny. Za dodatek sobie za to liczą bo niedostępny. To mi ćwieka zabiłeś. :| Descent za to poza zasięgiem. Wiem, że chciałbym sporo kontentu, ale ceny dodatków masakra. Niby można wejść w podstawkę na początek, ale jest jeszcze jeden aspekt, który mi nie pasuje - apka. Także ostatecznie nie póki co. Nie wiem, jak może coś powyprzedaje to temat Descenta wróci kiedyś.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: RUNner »

KOSHI pisze: 27 wrz 2023, 21:37 Dziwne trochę bo wszędzie pisze, że do gry solo potrzebne są Nierozerwalne więzi.
Miałem wraz z dodatkiem. Zagrałem 2 razy, a w trzeciej partii "zasnąłem" przy planszy i nie dograłem do końca ;) Bardzo chciałem pokochać RB3, ale niestety nie udało się. Od gry solowej oczekuję jednej z dwóch rzeczy (a najlepiej obu!) - wyzwania intelektualnego lub emocji. W RB3 nie znalazłem żadnej z nich.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ