Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dundn
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 12:28

Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej (N.N.)

Post autor: dundn »

Cześć!

Czy ktoś już grał w nową grę detektywistyczną?:

https://kryminauci.pl/product/tajemnice-nadrzecznej/

Przymierzam się do zakupu i nie umiem odnaleźć żadnej recenzji :D :D
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej

Post autor: Largo »

200 zł za 5h gry, w którą można grać tylko przez 6 miesięcy od momentu odpalenia pierwszy raz na ekranie o min 1200px? :shock:
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej

Post autor: Miszon »

Faktycznie, przedziwny pomysł z tymi sześcioma miesiącami...
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
gogovsky
Posty: 2235
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej

Post autor: gogovsky »

Gra za 200zł czyli 2.5 kronik zbrodni millenium 5 h grania w gre, ktorej nie mozesz odsprzedać, po co miałbyś sobie to robić?:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 383 times

Re: Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej

Post autor: sliff »

Raz kupiłem podobną namiastkę escape roomu ( od innej firmy). I niepolecam, a napewno nie za 200zł.

Dużo lepiej zaintersować się serią unlock lub kroniki zbrodni.
dundn
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 12:28

Re: Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej

Post autor: dundn »

Skopiuję swoją wypowiedź z Facebooka, żeby nie wymyślać specjalnie na nowo mini-recenzji.

Jesteśmy po rozegraniu drugiej sprawy i pomimo tego, że gra jest wykonana naprawdę dobrze, to odczuwamy już silną irytację i nie mamy ochoty kontynuować rozgrywki. Przede wszystkim z tego powodu, że trud, jaki podejmują gracze, analizując akta sprawy, jest sprowadzany do jednego albo dwóch kliknięć na koniec każdego epizodu. Mało tego, w obydwu sprawach - jak się później okazało - wpadliśmy na dobry trop i generalnie mieliśmy rację, ale aplikacja każdorazowo każe powiązać ze sobą dwa dowody. Jest to o tyle absurdalne, że naprawdę dużo dowodów można ze sobą połączyć tak, aby odpowiedź była prawidłowa. Tymczasem aplikacja odpowiedź odrzucała. Przez bite 30 minut staraliśmy się na wszystkie sposoby powiązać tropy, musieliśmy zużyć podpowiedzi (!), pomimo tego, że znaliśmy odpowiedź. Koszmarnie frustrujące. O ile mi akurat nie przeszkadza to, że gra wymaga aplikacji do działania (wręcz przeciwnie), to jednak rozwiązania w niej zawarte nas nie przekonują. Można było nawet na spokojnie zrobić quiz/test, w którym wybiera się odpowiedzi z listy i na tej podstawie ocenia się, czy gracze wygrali (podobnie było w "Detektywie", choć tam były do wyboru odpowiedzi A-B-C-D). Nie wspomnę o tym, że klucz w aplikacji jest ważny 6 miesięcy i nie mogę pojąć tego, dlaczego twórcy w tak prostacki sposób uniemożliwiają mi odsprzedanie jednorazowej gry. Z plusów mogę powiedzieć, że gra jest naprawdę fajnie wykonana, akta sprawy są super "spreparowane" i obcowanie z nimi może pomóc poczuć się, jak śledczy na tropie. No, może z jedną wpadką, kiedy zobaczyliśmy, że jeden element jest dość ewidentnie wklejony, ale to drobiazg. Nie zmienia to jednak tego, co w grze jest najważniejsze - satysfakcji z rozgrywki, której tutaj zupełny brak

Na razie dajemy 3/10, ale postaramy się dokończyć grę, może coś się zmieni ;-)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 478
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Kryminauci - Tajemnice Nadrzecznej

Post autor: ixi24 »

Nie wiem czy ktoś jeszcze grał czy nie, ale po waszych zapewnieniach, że logować można się tylko przez pół roku od odpalenia strony, to skreśliłem tę grę.

Dzisiaj natrafiłem na bardzo pozytywną recenzję i dopytałem autorki o te rzekome 6 miesięcy ;) https://www.damagier.pl/gry-planszowe/k ... -recenzja/

I jak się okazuje konto nie ma żadnego ograniczenia czasowego, było to tylko w egzemplarzach testowych.

Może komuś ta informacja pomoże przy zakupie, bo mnie przekonała ;) Można kupić, przejść i odsprzedać :)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
ODPOWIEDZ