Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: dannte »

Ciekawy news się pojawił: https://boardgamegeek.com/blogpost/1367 ... clone-wars
Tutaj oryginalna zapowiedź: https://www.zmangames.com/en/news/2022/ ... lone-wars/
Strona BGG

Niewiele wiadomo, poza tym, że mamy planszę złożoną z 30 planet, czyli tyle lokalizacji co Pandemic: WoW (oryginalny Pandemic miał 48 miast).
Będzie można wybierać z 7 grywalnych postaci, przeciwko 4 scenariuszom.
Z tego co widzę to ma być początkowo Target exclusive i być dostępny jakoś w październiku tego roku.

Przypomniał mi się fanowski projekt: https://boardgamegeek.com/thread/673198 ... c-re-theme
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: PytonZCatanu »

Rebel zapowiedział polską wersję jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: Emil_1 »

Ja tylko zapytam - ile można?:D
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: garg »

Emil_1 pisze: 20 wrz 2022, 08:57 Ja tylko zapytam - ile można?:D
Ad mortem usrandum :mrgreen:

A serio, to ja chętnie zagram, bo z dotychczasowych wersji nie podobały mi się tylko te dwie uproszczone w USA i w Europie.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 20 wrz 2022, 08:57 Ja tylko zapytam - ile można?:D
Ten system jest świetny i kolejne gry pokazuja, ze mozna go modyfikowac na tyle sposobow, ze kazda z gier dalej jest swieza na swoj sposob

Ja czekam na Pandemic Legacy w jakims innym settingu (stawiam na fantasy)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Nie grałem w Pandemic. Gra rozgrywa się w mojej ulubionej erze SW więc nie może być inaczej i gra wskoczyła na radar.

Wydawało mi się, że to miała być deckbuilding game a to tak nie wygląda. Ponyliłem gry?

Ciekawe jest to, że gra ie jest od FFG ale ich ilustracje są na niektórych kartach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: japanczyk »

szczudel pisze: 10 paź 2022, 21:58 Wydawało mi się, że to miała być deckbuilding game a to tak nie wygląda. Ponyliłem gry?
Tak, to dwie rozne gry
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: Wroobel »

Po lekturze instrukcji wydaje się całkiem spoko gra. Bolączką może być losowość (dobór kart, kość walki) ale ciekawy jestem jak to wyjdzie w praniu/graniu :)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Złożyłem preorder.
Widziałem filmik z instrukcją na YT i bardzo mi się podoba klimat. Są Droidy, Klony, Statki, maszyny wojenne, 4 Złoli do wyboru. Zdaje się, że nie ma mechaniki Outbreak, ale Droidy i tak na potęgę się mnożą na planszy. Nie grałem w orginalne Pandemic, ale zalewające nas mięso armatnie pasuje do tematu gry, nawet jeśli dane planety nie miały okupacji Separatystów.

Losowość kości chyba nie będzie istotna, bo mamy karty aby i tak przepychać potyczki. Tego typu gra musi być do pewnego stopnia losowa, inaczej byłaby jedna słuszna taktyka i każda gra byłaby taka sama.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: EsperanzaDMV »

Czy REBEL.pl się gdziekolwiek wypowiedział/potwierdził w temacie tych dodatkowych figurek w ramach programu hobbynext? Widziałem tylko gdzieś na ich FB lakoniczne "może", a tu premiera lada dzień. Naprawdę chciałbym dostać te bonusowe figurki, ale zero informacji od Rebela...
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Możesz coś więcej napisać o figurkach? O co w ogóle chodzi?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: khuba »

EsperanzaDMV pisze: 18 paź 2022, 15:19 Czy REBEL.pl się gdziekolwiek wypowiedział/potwierdził w temacie tych dodatkowych figurek w ramach programu hobbynext? Widziałem tylko gdzieś na ich FB lakoniczne "może", a tu premiera lada dzień. Naprawdę chciałbym dostać te bonusowe figurki, ale zero informacji od Rebela...
Nic, widziałem masę pytań i żadnej konkretnej odpowiedzi...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Źródło Facebook:
Rebel.pl pisze: ...świeże info - będzie! więcej informacji podamy niedługo
Ależ dezinformacje szerzycie :|
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: EsperanzaDMV »

szczudel pisze: 18 paź 2022, 15:44 Źródło Facebook:
Rebel.pl pisze: ...świeże info - będzie! więcej informacji podamy niedługo
Ależ dezinformacje szerzycie :|
Jaką znowu dezinformację? Post, który cytujesz, pojawił się na FB 4 października. Tydzień później, 11 października, pojawił się wspomniany komentarz - i od tamtej pory nic więcej. Stąd pytanie czy przez ten tydzień, jaki minął od ostatniej wypowiedzi Rebela, gdziekolwiek pojawiło się coś więcej na ten temat. Gra ma premierę ZA TRZY DNI (21 października), ludzie by chcieli zamówić i dostać te figurki w przedsprzedaży, a tymczasem Rebel zapadł się pod ziemię w tym kluczowym momencie.
To brzmi jak scenariusz pod kolejny materiał na zdenerwowanie graczy... cały czas dostają cięgi za ten program hobbnext, ale w tej sytuacji przez tę ciszę tylko pogarszają sytuację.
W wątku na BGG ludzie piszą że nawet zamawiając preorder bezpośrednio od Asmodee nie otrzymali figurek, za to zamawiając ze sklepów już tak (ale też tylko nieliczni)... Dlatego właśnie tak bardzo liczę na konkretną odpowiedź Rebela, bo chcę dostać te figurki, a na ten moment nie mam pojęcia nawet jak je dostać.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Edycja PL ma za 3 dni premierę? :shock:
Nie sądziłem, że tak wcześnie.

Zgadzam się z tobą co do slabej komunikacji.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: EsperanzaDMV »

szczudel pisze: 18 paź 2022, 21:07 Edycja PL ma za 3 dni premierę? :shock:
Nie sądziłem, że tak wcześnie.

Zgadzam się z tobą co do slabej komunikacji.
Tak, za trzy dni - sprawdź zresztą sam.
Data premiery: 21 października 2022 r.
Dlatego też ten brak komunikacji Rebela (nie tylko tu na forum, ale także i na FB) jest naprawdę słaby :( Więcej dowiedziałem się z fanpage'a Planszowych Newsów niż od samego Rebela...
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Hmm, faktycznie tragedia. Nie mam problemu aby wysyłać im dowód zakupu ale przecież to już na pewno do sklepów poszło. Więc gdyby miało być to by się raczej tym chwalili.

Mam nadzieję, że jakoś sprawę załatwią bo taki dodatkowy zestaw droidów to dla mojego najmłodszego fana SW to wartość sama w sobie.

Edit: na FB mają premierę listopad. Na kilku sklepach internetowych też widziałem jakiś nasty albo 21 listopada. Może mają złą datę u siebie na sklepie?
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: Wroobel »

Premiera przyspieszona na 21 października
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: khuba »

Na stronie preorderu w sklepie Rebela pojawiło się info o bonusie:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/star ... 07403.html

"Uwaga! Dla pierwszych klientów, którzy kupią Star Wars: Wojny Klonów w przedsprzedaży dokładamy wyjątkowe figurki droidów! Oferta ograniczona czasowo, obowiązuje do wyczerpania zapasów. Każdy klient otrzyma jedną promkę, niezależnie od zakupionej ilości egzemplarzy. "
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Czy to zadziala tylko w sklepie Rebel czy w przydowolnym preorderze? Glupie pytanie ale może ktoś ma jakieś doświadczenia. Głupio byłoby cofać opłacony preorder :/
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: EsperanzaDMV »

szczudel pisze: 19 paź 2022, 22:51 Czy to zadziala tylko w sklepie Rebel czy w przydowolnym preorderze? Glupie pytanie ale może ktoś ma jakieś doświadczenia. Głupio byłoby cofać opłacony preorder :/
Zadałem to pytanie Rebelowi na messengerze i dostałem taką odpowiedź:
Dzień dobry, zestaw promocyjny do gry Star Wars: Wojny Klonów są dodawane do zamówień w sklepie rebel.pl. Więcej szczegółów znajdzie Pan na stronie produktu https://www.rebel.pl/specjalne/star-war ... 07403.html pod ramką "Podstawowe informacje".
Zatem brzmi to jakby było faktycznie tylko w sklepie rebel.pl. Sam po tej wiadomości złożyłem zamówienie (z komentarzem że zależy mi na tych dodatkowych figurkach) u nich w sklepie, mimo iż cena wyższa o 50zł niż w innych sklepach. Jak się okaże, że nie będzie w paczce tych dodatkowych figurek, to... będzie niefajnie.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Zrobisz im to co co Imerium na Genosis :P

No nic. Piszę do swojego sklepu niech walczą o klienta. Napisze też do Rebela, a co mi tam. Czuje że zawalili z komunikacją tego bonusu.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: EsperanzaDMV »

szczudel pisze: 20 paź 2022, 00:44Zrobisz im to co co Imerium na Genosis :P
Nie no, nie wjadę im na magazyn i nie zrobię największego ludobójstwa (a w zasadzie robalobójstwa) w historii Imperium...
szczudel pisze: 20 paź 2022, 00:44No nic. Piszę do swojego sklepu niech walczą o klienta. Napisze też do Rebela, a co mi tam. Czuje że zawalili z komunikacją tego bonusu.
Tylko że w tym przypadku akurat trudno im zarzucić cokolwiek innego niż to, że późno zakomunikowali, gdzie/czy będą promki - co może wynikać z faktu, że nie wiedzieli do samego końca ile ich będzie (ale to już spekulacje bazujące na wpisach użytkowników BGG z innych krajów, tam też te promki od Asmodee to była loteria - może jednak będą też i w innych sklepach, nikt poza Rebelem pewnie nie wie tego na 100%). Niedawno w wątku sprzedażowym Rebela w dyskusji nt. hobbynext Rebel napisał wprost:
REBEL.pl pisze:Pierwszą zmianą w Polsce, którą będziemy wprowadzać, będzie możliwość zdobycia promek również w sklepie rebel.pl - zaczniemy testować to rozwiązanie od kolejnej promki, która się pojawi w programie.
Następną promką są właśnie te figurki do Wojen Klonów, zatem jedyne, o co można mieć pretensje, to że nie zakomunikowali tego wcześniej. W tej wypowiedzi jest też słowo "również", dające nadzieję na dostępność w innych sklepach, ale nie ma nigdzie takiej listy jeszcze dostępnej - sklep Rebela jest na ten moment jedynym miejscem, w którym można na 100% te promki dostać. Ale tutaj tak jak napisałem powyżej powodem może być fakt, że sami nie wiedzieli czy zdążą otrzymać promki (co wskazuje przyspieszona data premiery, która wypada już jutro). Ja wolałem nie ryzykować i przepłaciłem, ale wolę dzięki temu mieć pewność, że promki dostanę. Jak okaże się, że jednak będą dostępne taniej w innych sklepach... to trudno, będę się cieszył że sam mam ;) Tak, nie biorę nawet pod uwagę scenariusza, że mogłoby ich zabraknąć :D
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: szczudel »

Napisałem do Rebela - wydawcy - dostałem informacje, że trzeba się kontaktować ze sklepem, bo to od sklepu zalezy jak zarządza promkami. W sklepie się dowiedziałem ,że figurki dostanę ale trzeba pilnować się bo jest tego ograniczona ilośc. Jako, ze miałem preordera to mam dostać.
Bregorz
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:57
Has thanked: 27 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: The Clone Wars - Pandemic system (Alexander Ortloff, Z-Man Games)

Post autor: Bregorz »

A ktoś wie do czego służą te dodatkowe droidy? To tylko zamienniki zamiast podstawowych? Czy mają jakieś inne działanie?
ODPOWIEDZ