Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gizmoo »

Pół roku minęło i wzięło mnie na podsumowania i rewizję listy. Sporo pozycji zostało wykreślonych albo poprzez rozegranie partii, albo poprzez utratę zainteresowania. Jakoś cierpię ostatnio na przesyt nowości, a poza tym - nic nowego mnie jakoś specjalnie nie kręci.

Nadrobione zaległości z w kolekcji, w które nie udało się wcześniej zagrać:

ETHERFIELDS - Rozczarowanie. Mechanicznie spoko. Tematycznie super. Wizualnie - arcydzieło. Ale gra kampanijna powinna angażować fabularnie, a tutaj fabuły w zasadzie brak. Dodatkowo obsługa gry to jeden wielki koszmar. Jedynym moim marzeniem sennym jest to, żeby ktoś to ode mnie kupił. :lol:

LEGENDS OF VOID - Kapitalna gra. Terraformacja Marsa na sterydach. Powoli gra wspina się, żeby wbić się do mojego top 10. Więc w przeciwieństwie do Etherfields - zapewniła sobie wieczne miejsce w kolekcji.

W co już udało się zagrać:

ENDLESS WINTER - Zawód. Spodziewałem się już w trakcie kampanii, że coś mi tu nie gra i dlatego nie wsparłem. Rozgrywka mało emocjonująca, miks mechanik, który gdzieś tam działa, ale w niczym nie jest nowatorski, a przede wszystkim - nie jest wciągający. Nic tu się ładnie nie zazębia, ot nie powiązane ze sobą minigierki, a jednocześnie - nie da się specjalnie sfokusować na żadnej z nich. Przepiękna gra, ale dla mnie kompletnie nieciekawa.

MARACAIBO - Zawód roku. Nie chce mi się o niej nawet ponownie pisać. Podobnie jak Endless Winter - działa, ale poza tym, że dla mnie jest nieciekawa, to dodatkowo irytująca. Żadna inna gra w tym roku aż tak mnie nie wpieniła samą mechaniką.

EL GRANDE - Totalny czad. Świetna gra. Jak tylko wyjdzie nowa edycja z ładniejszymi grafikami - biorę z miejsca! :twisted:

WHISTLE MOUNTAIN - Świetny, pomysłowy eurasek. Zagrane i kupione po pierwszej partii! Kupiona czeska wersja, która pięknie zdobi kolekcję. Trzy partie za mną i nie mogę się doczekać kolejnych!

PAX PAMIR 2ED - Genialna gra! Kupiona po pierwszej partii. Zachwyt totalny i grałbym na okrągło, ale niestety do tej gry wypada mieć stałą ekipę, która równie ją kocha. A o to trudno niestety.

Co zostało świadomie skreślone z listy:

UNCONSIOUS MIND - Po dogłębniejszej analizie i obejrzeniu filmików wydała mi się przekombinowana. Za dużo mam już cięższych eurasów o przerabianiu jednych surowców w drugie. Może jak nadarzy się kiedyś w przyszłości okazja to zagram, ale cały mój entuzjazm prysł.

DARKEST DOOM - Jak wyżej. Przyjrzałem się bliżej i spadła z radaru. Wydaje się zbyt losowa, jak na mój gust. A nie lubię się przy planszy frustrować. Na pewno chcę zagrać, ale już nie tak bardzo jak kiedyś. Z pewniaka do kupienia w ciemno - wypadła poza listę.

THE WOLVES - Mam w kolekcji stanowczo za dużo gier area contol. Tematyka fajna, ale nie porywająca. Na pewno chcę zagrać, ale nie mam już na to ciśnienia.

MOSAIC: A STORY OF CIVILIZATION - Gra ma stanowczo za dużo ruchomych elementów. Nie lubię gier z długim, żmudnym setupem. Jak wyżej - chętnie wypróbuję, ale gdyby się to nigdy nie miało wydarzyć - też nie będę płakał.

EARTH - Po tym jak się dowiedziałem, że to niemal całkowity wieloosobowy pasjans - totalnie straciłem zainteresowanie. Jak nadarzy się okazja to wypróbuję, ale nie trawię już gier bez interakcji.

SCARFACE 1920 - Nadal chcę zagrać, ale coraz mniej wierzę w to, że gra mi się spodoba. :lol:

Tyle. Resztą z mojej poprzedniej listy jakoś przestałem się interesować. To znaczy chętnie zagram, ale absolutnie nie mam już ciśnienia na żaden z wymienionych tytułów. O dodatkach nie wspominając.

No więc przechodzimy do finału, czyli na co jeszcze czekam w tym roku i co zostało z poprzedniej listy:

ENDEAVOR: DEEP SEA - Uwielbiam Wiek Żagli, w tej edycji ma być moja ulubiona tematyka. Czacha dała dobrą cenę w przedsprzedaży, więc wziąłem. Kupione, więc najwyżej będę płakał później, gdyby gra miała nie dowieźć obietnic. :D Oby jednak wyszła w tym roku, a nie w przyszłym.

FAITH & ANARCHY - Kupione w przedsprzedaży od Czachy. Dodatek do DEI, więc tutaj na pewno nie będzie rozczarowań. Nowe frakcje zawsze na propsie.

BARDWOOD GROVE - Gra zalicza kolejne obsuwy, czekam już na to prawie trzy lata, ale ja coraz bardziej chciałbym w to zagrać! Ma to się niby wydarzyć już w październiku, ale ostatnio Final Frontier Games jakoś słabo wszystkim zarządza. Oby udało się w tym roku.

FALL OF LUMEN - Karciany deckbuilder w świecie Legends of Void. Ekipa Twoid Games ma u mnie ogromny kredyt zaufania. Do Fall of Lumen przykładają się jeszcze bardziej, cały czas grę rozwijając i rozbudowując. Nie wiadomo nawet, czy odpalą kampanię w tym roku, czy w przyszłym, ale kiedykolwiek by to nie było - wspieram bez względu na cenę!

ARK NOVA: AQUARIUS - Bankowo kupuję jak tylko Portal wyda polską edycję.

Jedyna nowość na liście:

KATEDRA KOSZMARÓW - Wyłącznie z miłości do area control i dzieł Beksińskiego. Obawiam się kolejnej gry z FAQ dłuższym niż instrukcja, ale jak wcześniej się wzbraniałem - tak teraz BARDZO chcę w to zagrać.

To tyle. W zasadzie zostały tylko cztery gry w tym roku, na które na prawdę czekam z wypiekami na twarzy, przy czym nie wiadomo, czy E: Deep Sea pojawi się nawet w tym roku, a wiem, że Fall of Lumen na pewno się nie pojawi. :lol: Więc tak na prawdę zostają tylko dwa tytuły. Reszta przestała mnie interesować. Czyżby dopadło mnie wypalenie? :?
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: siepu »

U mnie nuda, lubię euro z interakcją. Kupione autobahn (wciąż do zagrania), endeavour. Czekam na owce w gwt.

W ramach guilty pleasure i ogolnie relaksu wjadą Feast for Odin, dunczycy.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Ardel12 »

Spoiler:
Ja to muszę kwartalnie wbijać tu widzę, bo zmiany jak w kalejdoskopie.

ZAKUPIONE
- Hoplomachus Remastered - pograłem i jednak nie moja bajka, poszła na sprzedaż
- Aeon Trespass: Odyssey Sins of Herakles - wszedłem w sumie all-in darując sobie jedynie figurki bez gameplayu
- Deep Madness - na OLX trafił się zestaw i to w części pomalowany w bardzo przyjemnej cenie, to długo nie myślałem i brałem. Pewnie poczeka sporo zanim odpalę, ale nad grą myślałem od premiery, więc coś na rzeczy musi być :D

NOWINEK BRAK - i bardzo dobrze! Czasem coś wpadnie na radar, ale hypu brak i często wypada jak głębiej się przyjrzę.

WYPADŁY
- Etherfields 2 fala - doszła i od razu na sprzedaż, po ograniu podstawki nie miałem już z kim ogrywać dodatków, a solo nie chciałem.
- The Elder Scrolls: Betrayal Of The Second Era - po zawodzie w postaci Hoplo zacząłem się bliżej przyglądać temu projektowi no i niczym mnie nie kupił. Każdy fragment tego co ta gra oferuje mam w lepszej i głębszej formie w innych grach CTG, a ja na uproszczony mariaż chętny nie jestem.
- Sankokushin -po wejściu w ATO stwierdzam, że czasu na kolejnego boss battlera toną godzin czasu i miejsca nie mam. Dodatkowo projekt obecnie jest dla mnie martwy i nie wiadomo kiedy go wskrzeszą.
- Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice - kampanie już mi się w domu zaczynają przejadać, a liczba gier kampanijnych to stos do sufitu, więc czas ścinać takowe do minimum. Ten akurat wygląda na dobrą gierę, ale mimo opisów na forum to nie widzę tam nic szczególnego
- Age of Steam -wystarczyła jedna partia by mnie od tej gry odwieść. Nie widzę dla tej gry miejsca w swej kolekcji. Jest dobra i z chęcią zagram u kogoś.
- Uśpieni Bogowie: Odległe Niebo - obstawiam, że przejem się pierwszą częścią i ochoty na wejście w to nie będę miał(zbyt wiele razy mnie to spotkało)
- Night Parade of a Hundred Yokai - obejrzałem gameplay i jednak nie dla mnie. Nie lubię przepychanek na planszy. Męczy mnie to zawsze i irytuje finalnie.
Połowa roku, coraz więcej tytułów zostaje dostarczanych i zakupionych z początkowej listy, ale też spadów nie brakuje. Obstawiam, że do końca roku więcej spadnie z tej listy niż wjedzie nowego, a może nawet niż kupię. Dobra perspektywa by skupić się na grach w swej kolekcji niż kolejnych nowościach :) Na koniec roku planuję zrobić porównanie mojego pierwszego wpisu, a stanu faktycznego. Ciekawe jak to wyjdzie.

EDIT:
W sumie powinienem wrzucić od razu na co jeszcze czekam lub chcę kupić w tym roku i tak:
- Unsettled - opłacone
- Nanolith - opłacone
- ATO nowe cykle - opłacone
- TMB - all in z ostatniej kampanii + Trove chest - opłacone
- ISS Vanguard - opłacone
- burncycle dodatki + figurki(jednak je wezmę) - opłacone(na figurki czekam na zamówienie)
- Zatoka Kupców druga kampania all-in - opłacone
- Gambler Chest do KDM(podobno ma być w tym roku) - opłacone
- Dawn of Madness - czekam na przedsprzedaż u Czachy
- Antiquity - szukam z drugiej ręki
- FCM: Ketchup - szukam z drugiej ręki/czekam na dodruk
- Pax Renaissance - czekam na wersję PL od Galakty
- Townsfolk Tussle - czekam na zapowiedź polskiej wersji, ale to pewnie już nie ten rok
- Nieświadomy Umysł - czekam na przedsprzedaż od kaczek
- Turing Machine - czekam na przedsprzedaż od kaczek
- seria EXIT - czekam na przedsprzedaż od Galakty

Wyrzuciłem też dwie kolejne gry z wishlisty: Uśpieni Bogowie: Odległe Niebo, Night Parade of a Hundred Yokai.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2023, 17:27 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
sortirus
Posty: 139
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: sortirus »

Też zrobię podsumowanie po kwartale ;).
Poprzedni post:
Spoiler:
W sumie tamte plany to były bardziej plany KSowe, wtedy raczkowałem w świecie planszówkowym i w sumie dalej raczkuje :P, więc teraz będzie podobnie.

Podsumowanie zakupów poza planami z poprzedniego posta:
Spoiler:
Zakupione KSy z moich planów:
  • The Elder Scrolls - może nie jestem fanem elder scrollsów, ale jestem fanem Skyrima i tak jak pisałem to w poprzednim poście - była to pozycja obowiązkowa dla mnie do kupienia,
  • Tainted Grail: Kings of Ruins - jedynka mnie ominęła, dwójki nie chciałem odpuszczać,
Skreślone z planów KSowych:
  • Heroes 3 - po zagraniu w prototyp zabołała mnie najbardziej powtarzalność każdej rundy, po połowie rozgrywki ta gra już mnie nudziła i z czasem już przestałem obserwować kampanię, więc nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło, może jeszcze raz zagram po premierze. Zakup pozostawiłem mojemu znajomemu, który ogrywał heroesy w dzieciństwie (ja tylko kilka razy zagrałem), ale jemu też gra nie podpadła.
  • Thorgal - za duża cena jak za zawartość, do tej gry podchodziłem jak do gry, nie do adaptacji bo Thorgala nie czytałem. Gra na samym starcie mi się spodobała, ale po obejrzeniu gameplayów zmieniłem zdanie.
  • S.T.A.L.K.E.R. - wypada z planów z racji na dużą ilość COOPów, które mam zamówione. Dodatkowo boję się o ilość rzeczy, o które trzeba dbać podczas rozgrywki, póki co sprawia wrażenie że więcej w tej grze jest zarządzania planszą, żetonami na niej itd. niż samej gry. Przesyt już się robi w ilości zamówionych gier kampanijnych / scenariuszowych i tą grę odpuszczam.
Pozostają w planach KSowych / przedsprzedażowych:
  • Misty Waters - przełożony start, więc dalej czekam na więcej info, ale póki co jestem bardzo zainteresowany,
  • Nemesis Retaliation - zdania póki co nie zmieniłem, dalej czekam na więcej info, ale jak to będzie kopia dwóch poprzednich części to odpada,
  • Cyklady Legendarna Edycja - czekam na więcej info,
  • Trickerion - czekam na start przedsprzedaży,
  • Too many bones - prawdopodobnie zakupię w wakacje lub niedługo po nich.
Nowe plany zakupowe:
  • Pierwsza gra Lacerdy - myślę nad Bot Factory na start, oglądałem już kilka filmików o niej i spodobała mi się, ale rozważam jeszcze też inne Jego gry,
  • Northgard: Niezbadane Ziemie - mam póki co tylko jedną grę 4x - Dice Settlers, mam też Brasil, ale tam brakuje walki. Myślę nad nią by uzupełnić kolekcje,
  • Odlotowy wyścig - kolejna gra wyścigowa z budowaniem silniczka w postaci naszego pojazdu, spodobała mi się, ale nie na tyle by był to instant buy, więc póki co czeka na liście,
  • Heroes of Land, Air & Sea - podobnie jak z Northgardem, tutaj dodatkowo czekam na więcej info o polskiej premierze, czy taka wgl. będzie w tym roku
  • Uczta dla odyna - czeka na premierę od Rebela.
I w sumie to na tyle na tą chwilę. Chcę zwolnić trochę w drugim półroczu, bo półka wstydu przez brak czasu rośnie, a na niej jest wiele ciekawych tytułów, które zasługują na przynajmniej kilka rozgrywek.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: anitroche »

sortirus pisze: 11 cze 2023, 17:17
Odlotowy wyścig - kolejna gra wyścigowa z budowaniem silniczka w postaci naszego pojazdu, spodobała mi się, ale nie na tyle by był to instant buy, więc póki co czeka na liście,
Polecam kupić Strampunk Rally Fusion, czyli drugą grę z tej "serii", bo naprawili tam parę rzeczy - m.in. dodali dopakowane kości, ale co ważniejsze dodali ukryte projekty, na realizację których używamy kości, których rzut nam nie wyszedł, więc nie na poczucia zmarnowania ruchu przez pechowy rzut kośćmi. Są też karty wydarzeń na trasie, ale tej modyfikacji akurat nie jestem fanką, ale co kto lubi ;). Ogólnie wersje Steampunk polecam o wiele bardziej, tylko że nie ma jej po polsku.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: seki »

Spoiler:
W "dwójkę" z Fusion w nazwie nie grałem więc właściwie nie mam porównania. Ale w jedynce jak najbardziej zarządzanie złymi rzutami było ważnym elementem gry. Trzeba tak zbudować pojazd by móc modyfikować i wykorzystywać złe rzuty na zasadzie wysokie wartości umieszczę tu, a niskie dam tu, przerobie w to i tak dalej z całym często długim łańcuchem przerabiania kości. Ponadto można "chłodzić" i odzyskiwać miejsce a niskie wartości w wielu przypadkach były bardziej pożądane od wysokich. To wszystko wpływa na fakt, że w jedynce nie było złych rzutów tylko gorzej zbudowane maszyny. Jeśli Fusion to upraszcza dając miejsce na zużycie tych kości, które nam nie pasują to na sucho brzmi to dla mnie jak wada a nie zaleta. Nie neguje Twojej opinii. Bardziej zachęcam do argumentacji i wyjaśnienia bo to co nazwałaś "naprawą" brzmi dla mnie jak zepsucie.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: anitroche »

seki pisze: 11 cze 2023, 21:53
Ale nie masz pełnej kontroli nad tym jakie karty do budowania maszyny będziesz miał do wyboru w danej rundzie, czasem się trafiało, że albo biorę fajną maszynę albo potrzebne mi kości, a tymczasem przeciwnicy dostawali i to i to i ja wiem, że w perspektywie całej gry to się gdzieś tam wyrównywało najczęściej, bo każdy miał podobną ilość pecha, ale jakoś niesmak pozostawał u mnie. No i w Fusion to nie jest tak, że jak źle zbudujesz maszynę, to te ukryte karty cię uratują. One też mają że tak powiem ograniczone wchłanianie tych kości, bo jak kartę wymaksujesz, to już koniec jej użycia do oddawania na nią kości, a też sama karta jak uzbierasz na niej odpowiedni wynik to jest odpalana tylko raz w całej grze i daje ci jednorazowego boosta. Ogólnie to nie tak, że co turę dokładasz na nią kości, tylko rzeczywiście w momencie jak ci jakąś jedna definitywnie nie podeszła w rzucie, co właśnie niweluje mi ten niesmak, który się czasami pojawia, jak mi rzut nie przypasuje mimo fajnie zbudowanej maszyny i nie mam poczucia, że coś mi nie wyszło, bo sobie może dzięki tej kości w przyszłości odpalę pojedynczą akcję. Oczywiście jak ci caly czas rzuty pasują, to w ogóle się tej karty nie używa, nie jest ona kluczowa do wygranej, ale powiem szczerze, że jak się ją odpala to też takie fajne odczucie jest, że zrobiło się coś fajnego ponad to co gra oferuje w typowej turze :). No dla mnie zmiana na plus, ale wiadomo, co kto lubi. A te kości specjalne o wartościach ponad 6 też fajne, bo dają mocne odpalenie akcji, ale za to raz położone na maszynie już tam zostają i nie można nimi manipulować, więc też ich chłodzić i dla mnie to daje fajne kminienie, czy na pewno chcę taką kość, czy może jednak używać ciągle podstawowych. Mi się akurat Fusion podoba bardziej, bo jest taka hmm bardziej rozbudowana? Sama nie wiem, czy mam rację, bo może tylko ja to tak odbieram, ale jakoś mam wrażenie, że mam tam więcej fajnego kombinowania, co i jak wykorzystać, ale wiadomo, że na pewno jest sporo osób, które wolą pierwszą wersję gry, bo ona też jest fajna i też chętnie zagram, no ale jak mam wybór, to wolę Fusion ;)

EDIT: zły rzut to taki mój skrót myślowy, bo oczywiście jak seki pisał wcześniej kośćmi można manipulować poprzez dobrze zbudowaną maszynę, no ale czasem zdarza się, że zostanie nam jedna niewykorzystana kość, bo już nie dało rady tak zmienić, żeby się przydała i właśnie wtedy wykorzystuje się te ukryte karty.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: tommyray »

Skromnie choć drogo. Kupiony tylko HexploreIt II i wsparta druga księga kampanijna do tego systemu oraz ostatnie wsparcie na KS/GF w tym roku: "AT: Twelve Sins Of Heracles". Portfel pusty.
Plan zakupowy na ten rok wykonany, sklep można zamykać, trzeba zacząć uszczuplać kolekcję...

Z ksowych paroletnich już oczekiwanek... zobaczmy to imperium LOL. Niektóre z listy nie dojechały w 2021, nie dojechały w 2022, to może dojadą w 2023:
2023 Q3? Space Kraken jakie to ma obsuwy :D ... Nie frustruje mnie to bo wiem, że to projekt jednego człowieka, pasjonata. Powtórzę się: miał być indie mini sandboxowy roguelike w kosmosie, miał być tańszy zamiennik wobec ISS i taki co wyjdzie szybciej. Nie wyszło ani taniej ani nawet nie będzie szybciej. Może to w ogóle nie wyjdzie. :lol:
2023 Q3 Bardwood Grove która to już obsuwka ...
2023 Q3 Isofarian Guard Może być super może być kasztan... Niby wysyłka w EU poszła, tylko kiedy wyślą to do 3Trolli ...
2023 Q3 Mythwind ... kiedy ...
2023 Q3 Unsettled - będzie, kiedy będzie...
2023 Q4 Nanolith Niemcy coś robią, testują, zmieniają - będzie w Grudniu po południu... kolejny przykład ksowego spóźniacza
2023 Q4 Harakiri - największa niewiadoma, czy to w ogóle fabularnie samo siebie udźwignie.
2024 Q3 The Dark Quarter - solidna przesuwka, ale chyba jedyni uczciwi wobec bakersów - raz a porządnie przesunęli od razu o całe 8 miesięcy, bez jajec typu co miesiąc przesuwka o miesiąc.

Chyba jedyny pewniak na dostarczenie o czasie ;)
2023 Q3 ISS Vanguard PL - ostatni taki KS od AR z taką ilością dobra na centrymetr sześcienny pudła, czekamy sobie sssssskarbie, ale czy pogramy....?

I taki trochę mniejszy pewniak że przyjdzie w Q4 ale za to najbardziej oczekiwana paczka:
2023 Q4 ATO cykl IV i V

Ogólnie - pokupowane. Retail mnie nie obchodzi, a KS sam wyleczył mnie z KSów (prócz tych od ItU :D), trzeciej drogi brak... Dokonało się - mam już pulę tytułów, które chcę poznawać i ogrywać i nic innego mnie nie interesuje. Po tym jak ItU dowiozło ATO a HexploreIt dało mi świetnego sanboxa to inne tytuły po prostu się spóźniły na swoją szansę. Nic mi więcej nie potrzeba :wink:
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: miker »

miker pisze: 04 sty 2023, 19:07 Raczej dodatki głównie...
A poza tym to ogrywanie tego co mam. Starczy gier.
  • Ark Nova Aquarius
  • Dodatek składający się z dwóch dodatków do Wyprawy do El Dorado (tytułu jeszcze nie ma)
  • Kolej na północ do drugiej edycji GWT, ale tu Rebel miesza i mąci, więc może w ogóle zrezygnuję z dodatku, tym bardziej, że w podstawce mi nic nie brakuje
  • Carnegie z dodatkiem i liczę, że Portal to ogłosi, bo ostatnio mają gry wpasowujące się w moje gusta
O mamo, co poszło nie tak???

Od tego czasu wpadły...
1. Tyrani Podmroku
2. Pan Am
3. Star Wars: Imperium Atakuje + Królestwo Jabby + Bespiński Gambit + Return to Hoth + Twin Shadows + Heart of the Empire + Tyrants of Lothal + Chewbacca + Han Solo + Leia Organa + Luke Rycerz Jedi + R2-D2 i C3P0 + Greedo + Wielki Inkwizytor
4. Woodcraft
5. Turbo
6. My Little Scythe
7. Wyprawa do El Dorado: Mokradła i Smoki
8. Kryptyda
9. Doniczki + promka
10. Sagrada
11. Barrage + Projekt Leeghwatera + Afera na Nilu

A czekam na:

1. Ark Nova: Aquarius - natychmiastowy zakup jak tylko się pokaże
2. Niezbadana planeta - zależy od ceny
3. Trickerion - zależy od ceny

OK, mam problem i muszę się z nim uporać. Mam za dużo gier... W efekcie gry lądują zbyt rzadko na stole, wymuszając ciągłe przypominanie sobie zasad - czyli siedzenie z instrukcją i mikrozasadami, aby je odświeżyć w trakcie rozgrywki. A to nie jest rzecz, którą chcę robić. Chcę grać, a nie czytać w kółko instrukcje.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gizmoo »

miker pisze: 12 cze 2023, 12:07 Chcę grać, a nie czytać w kółko instrukcje.
Jak robisz to często, to czytanie instrukcji przestaje być problemem. Też kiedyś na to strasznie marudziłem, ale teraz stało się to częścią "rytuału". Przy takiej ilości gier i różnorodności - nie da się inaczej! Wiem w co będę grał jutro, to poczytam sobie przed snem, albo rano na kibelku. :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: BOLLO »

miker pisze: 12 cze 2023, 12:07
OK, mam problem i muszę się z nim uporać. Mam za dużo gier... W efekcie gry lądują zbyt rzadko na stole, wymuszając ciągłe przypominanie sobie zasad - czyli siedzenie z instrukcją i mikrozasadami, aby je odświeżyć w trakcie rozgrywki. A to nie jest rzecz, którą chcę robić. Chcę grać, a nie czytać w kółko instrukcje.
Mam podobnie, Po prawie 1roku odapliłem Scythe i zapomniałem o podstawowych zasadach na planszy dotyczących ruchu. Byłem w szoku jakie mam dziury w mózgu a przecież grę znałem naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: miker »

Gizmoo pisze: 12 cze 2023, 12:19
Spoiler:
Jak robisz to często, to czytanie instrukcji przestaje być problemem. Też kiedyś na to strasznie marudziłem, ale teraz stało się to częścią "rytuału". Przy takiej ilości gier i różnorodności - nie da się inaczej! Wiem w co będę grał jutro, to poczytam sobie przed snem, albo rano na kibelku. :lol:
Nie przerażaj mnie :) Z jednej strony człowiek chce spróbować niektórych nowości, ale z drugiej mózg podpowiada: "stary wyluzuj trochę i odpuść". Z tym "stary" to również dosłownie :lol:
Wiesz, ja gram głównie rodzinnie i to na mnie spoczywają wszelkie instrukcje, tłumaczenie zasad. Mózg dopomina się odpoczynku chyba :lol:
BOLLO pisze: 12 cze 2023, 12:21
Spoiler:
Mam podobnie, Po prawie 1roku odapliłem Scythe i zapomniałem o podstawowych zasadach na planszy dotyczących ruchu. Byłem w szoku jakie mam dziury w mózgu a przecież grę znałem naprawdę dobrze.
No ja tak wczoraj miałem z Pan Am kupionym w styczniu... Siadam i się zastanawiam, ile kasy dostajemy na start, jak liczyć przychód za kupione lotnisko, czy jak wyglądają inne rzeczy. Trochę się przeraziłem...
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Dhel »

Poprzedni post:
Spoiler:
To może też ja podsumuję:
Hoplo dojechało i dla mnie dowiozło, TMB niepobity ale po prostu dobrze mi się w to gra. No i wyglada prześlicznie
Dodatki do ATO będą w 2024
Primal to samo, niestety (ale te ich aktualizacje tylko mi hajp podbiły)
Na dodatki do TMB, Burncycle, zerywie i ISS ciagle czekam.

Kickstartery:
- Sankokushin nigdy nie wyjdzie, niestety
- ATO 12 sins - na razie odpuszczam, ale 1 dolar włożony, zobacze w kolejnych miesiącach czy się nie skuszę, na pewno matę chce wziąć
- No i hexplore it wsparłem, Forest z nową księgą, komplet Mirzy kupiony z drugiej ręki, bardzo mi się ten system podoba, gra wciąga jak bagno, ciagle się zastanawiam czy warto w 1 część wejść
- wsparte Elder Scrolls od CTG, nie planowałem ale jednak ich magia wygrała

Co kupione:
- raz jeszcze wszedłem w nowe wydanie LOTR LCG, cały czas coś kusi mnie do tej gry
- Frostpunk - się nasłuchałem opinii jaka to dobra gra… No i mnie pozamiatała, świetnie się mi w to gra
- turbo - bo chciałem tez mieć coś prostszego pod granie z córką i dla siebie jako przerwa od większych gier
- Cthulhu Death may die - zobaczę czy mnie wciągnie, na razie pare rozgrywek testowych, jeśli tak to dodatki dokupię.

No dobra, dopiero połowa roku a kupiłem parę nieplanowanych pozycji, ale tez sprzedałem pare gier początkiem to jakby się troszkę wyrównuje?
Taaa
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Shodan »

Na półrocze czas na mały przegląd planów:
Spoiler:
War of The Ring Card Game zakupione i jestem zadowolny. Dark Quarter jak wiadomo przeniesione na przyszły rok. Odebrałem jeszcze bigboxa Wiedźmina i to koniec nowych nabytków jak dotąd. Za to kolekcja nieco się odchudziła, bo na sprzedaż poszły 4 tytuły z licznymi dodatkami.
BtS oraz Wonderland's War odpuszczam, na liście zakupowej utrzymuje się Obsession jeśli cena nie będzie zaporowa. Na radar wpadła jeszcze polska wersja Hegemony od Portalu, a na wspieraczce będę przyglądał się Nemesis Retaliation.
A propos wspieraczek byłem bardzo blisko wsparcia ATO jednak spasowałem, gdyż stwierdziłem, że nie będę w stanie grać wystarczająco komfortowo po angielsku.

Edit
Kumpel wszedł w ATO all-in, więc i tak zagram :-p
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2023, 16:13 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Seraphic_Seal »

Ja to bym z chęcią już w Black Rose Wars: Rebirth pograł, trochę żałuję, że od razu jakiś dodatków nie kupiłem. Nova Aetas też mogłoby jeszcze w tym roku przyjść, bo jak mi się potem 5 dużych gier kampanijnych na głowę zwali to nie wiem jak to ogram xd

Endeavor: Wiek Żagli wszedł bardzo dobrze, więc już nie mogę się doczekać Deep Sea. Może jakimś cudem będzie terminowo na gwiazdkę

A co do kupienia:
- z pewnością przyjrzę się The Breach (bo chyba ma mieć niedługo jakiś late pledge czy coś takiego)
- cykle 1-3 Aeons Tresspass zamówione, ale może jeszcze by coś dobrać? Cykle 4 i 5, a może jednak Heraklesa
- możliwe, że dołożę jeszcze coś do core Łowcy 1492
- miałem kupić wilki, pewnie jeszcze wpadną
- Karciany LOTR kusi, ale chyba już za mocno popłynąłem z kasą na planszówki w tym roku.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: walkingdead »

walkingdead pisze: 30 gru 2022, 17:12 Cyberpunk
Wiedzmin.

+
Moze jakis dodatek do Dungeon Degenerates.
Trochę czasu minęło odkąd rzuciłam tak minimalistyczną deklarację.
I trochę też poległam w temacie trzymania się własnych postanowień :mrgreen:
Na swoje usprawiedliwienie dodam, że zostawiłam sobie w kolekcji tylko 12 tytułów (które non stop lądują na stole, nie mam żadnej półki wstydu), ale za to przy tak intensywnym użytkowaniu pozwoliłam sobie "dopakować" posiadane gry. Więc 2023 to rok pod znakiem dodatków i rozbudowywania ukochanych gier. Stąd też moja niemal zerowa obecność w tematach planszówkowych nowości - nie gram, nie kupuję.Masteruję swoją kolekcyjkę.

Dopakowałam, więc Zombcide Invadera we wszystko co zdołałam znaleźć w sieci (czekam jeszcze na zapowiedziany dodatek z Portalu). Gromadzę również wszystko co znajdę do CDMD (łącznie z dodatkami fanowskimi i drukowanymi samodzielnie figurkami czy z krasnalem, który jakiś czas temu wydawał mi się absurdalny :wink: ). Przybyły 3 dodatki do Dungeon Degenerates, dodatki do Labiryntu i Warfightera.

W tym roku niezmiennie czekam na CP77. Planuję jeszcze dokupić Portalowy dodatek do Zombicide i CDMD z Iron Maiden. Czekam również na KS -owy pledge do CDMD. No i leci do mnie jeszcze jeden dodatek do Warfightera.

Więcej zakupów nie planuję :mrgreen:
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Beatrice »

Do końca roku zostało mniej niż cztery miesiące, więc postanowiłam sprawdzić jaki mi idzie trzymanie się listy zakupowej i ograniczanie zakupów pod wpływem impulsu :mrgreen:

Tak było w marcu:
Spoiler:
Na półkę w 2023 trafiły:
- Frostpunk z dodatkiem Pionierzy
- Uśpieni bogowie all in ze wspieraczki
- Brzdęk! W! Kosmosie! Pulsartomat + karta Ostatni Starkiller
- Etherfields: Stretch Goals - Kampanie Wilczycy i Harpii
- Etherfields: Kampania Sfinks
- Etherfields: Kampania Grobowej Wiedźmy
- Etherfields: Kittenburg
- Gaia Project
- Gùgōng: Pànjūn
- Pandemic: Gorąca strefa - Europa
- 7 Cudów Świata: Pojedynek – Panteon
- Wsiąść do Pociągu: Kolekcja Map 3 – Afryka
- Wsiąść do Pociągu: Kolekcja Map 6 – Francja i Dziki Zachód
- Brzdęk! Katakumby

Nieplanowane zakupy to mały Pandemic za szalone 20 zł, niestety okazał się dla nas "za mały" więc pewnie przekażę dalej do znajomych, dodatki do WdP i 7CŚ kupione po bardzo dobrej cenie na Amazonie. Umiarkowanie w zakupach oceniam na bardzo dobry-.

Planuję kupić:
Wielka Draka w Małym Mieście + dodatki
Uśpieni bogowie: Odległe niebo
Pagan tajemnica Roanoke + dodatki
Paleo szerszenie
Uncouncious mind - Nieświadomy umysł + dodatki
Vagrantsong - Pieśń włóczęgi

Dwie ostatnie pozycje to już 2024, bardzo ubolewam że jeszcze tyle czekania na Pieśń Włóczęgi, mogłabym zagrać choćby jutro. Wypadło Too Many Bones, a wskoczyło Townsfolk Tussle, pooglądałam gameplaye i sierdziłam, że ten tytuł zdecydowanie bardziej do nas pasuje. Zakupione Brzdęki - Pulsartomat i Katakumby.

Preordery/wspieraczki:
- Robinson Crusoe Księga Przygód
- Green Hell
- Zerywia poprawione karty i instrukcja
- Tamashii
- TG Kings of Ruin
- Merchants Cove: Master Craft
- ISS Vanguard
- Endeavor: Deep Sea

Dojechała reszta Etherfields, będzie ogrywana jak tylko uporamy się z TG. Wsparłam Endeavor: Deep Sea od Czachy, bo ujął mnie podwodny klimat tej gry.

Dużo zmian nie ma, nieplanowane zakupy zamknęły się w pięciu stówkach z groszami (upolowane na promkach i preorder Endeavor: Deep Sea). Największe wydatki czekają mnie na jesień/zimę, ale ponieważ dwie gry przeskoczyły na przyszły rok, to i tak będą mniejsze niż planowałam. W tym roku nie wspieram nic od AR, szok i niedowierzanie, ale nic mnie tematycznie ani mechanicznie nie porwało. Cieszę się, że jak na razie udało mi się w miarę ograniczyć i mam nadzieję, że dotrwam tak do końca roku ;)
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: _Ukasz »

Zakupiłem:
-Tainted Grail Wiek Legend i Ostatni Rycerz


Chcę zakupić:
-Brzdęk, co robię już od początku 2023, jest tego tyle, że sam nie wiem co wybrać :D

-Dodatki do 7 cudów świata pojedynek.

-Zombicide Czarna Plaga, podobnie jak z Brzdękiem podjęcie decyzji zajmuje mi prawie rok :D

-Cyklady (sprzedałem) i chce kupić ponownie bo mój brat który kategorycznie powiedział, że nie będzie grał w planszówki (bo to nuda) po partyjce w Posiadłość Szaleństwa wkręcił się jak natanek w harrego pottera.

-Bloodborne choć ilość rozszerzeń i ich cena mnie przerażają.

-Waste knights 2ed ale ta walka (która ponoć nie jest ciekawa) mnie skutecznie od tego powstrzymuje.

Czekam na :

-Łowcy AD 1492
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2023, 13:21 przez _Ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 23 gru 2022, 20:50 Na radarze:

Władcy Ziemi
Dodatek Wyprawa do Eldorado
Dodatek Projekt Gaja

Terra Mistica Innowacje
Huang
Dodatek FCM
Cryptid
Search for Lost Species
Beyond the Sun
Point City

Boldem pewniaki
Rozlicze sam siebie:

Zakupione:
Władcy Ziemi
Dodatek do Wyprawy do Eldorado.
Oba zakupy to był strzał w dziesiątkę.

Pewniaki do kupienia do końca roku:
Dodatek FCM
Dodatek Ark Nova (zapomniałem wtedy wypisać)
Point City
dodatki lub nowe edycję gier, które bardzo lubię

Zawahanie
Terra Mistica Innowacje
Beyond the Sun
Kryptyda
Jakoś opadły mi chęci, ale cały czas mam na radarze. Chyba wstrzymam się z zakupem do zagrania choć jednej partii na czyimś egzemplarzu.

Przeniesione premiery na 2024
Search for Lost Species
Dodatek Projekt Gaja
Oba to pewniaki, liczę na wersję PL, ale zakupie angielskie jeśli będzie trzeba

Kompletna rezygnacja
Huang
Styl prowadzenia kampanii był okropny, nie chce mieć z tym projektem nic wspólnego. Może kupię po taniości Yellow & Yangtze?

Nieplanowane zakupy
Star Wars Deckbuilding Game
Wojna o Pierścień Gra Karciana
Świetne strzały, z obu jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Ardel12 »

Minął kwartal, choć wakacyjny to sporo się działo. Czas na aktualizację. Ostatni post:
Spoiler:
ZAKUPIONE/OTRZYMANE
- Gambler Chest do KDM - w końcu dojechał, no to teraz na szafę i zagram za parę lat...
- Antiquity - udało się dorwać w świetnym stanie oraz niezłej cenie
- Townsfolk Tussle - polska kampania dała bardzo dobre ceny w porównaniu do angielskiej, więc długo się nie zastanawiałem

NOWINKI
Nic, ale trochę gier wpadło w trakcie jak A Touch of Evil, Shadows of Brimstone itd. imho żadna z nowinek 2023.

BLISKIE WYPADNIĘCIA
Turing Machine - zaczęły się pojawiać mieszane opinie, a nie wiem czy ma to szansę z Poszukiwaniem Planety X. Zagram mam nadzieję już jutro w Spodku to podejmę decyzję.

Nieświadomy Umysł - entuzjazj opadł, może wróci wraz z premierą. Na razie odszedłem od kupowania nowych euro, więc jak mnie znowu gra nie zachwyci to jednak nie zakupię.

DALEJ CZEKAM
- Unsettled - opłacone
- Nanolith - opłacone
- ATO nowe cykle - opłacone
- TMB - all in z ostatniej kampanii + Trove chest - opłacone
- ISS Vanguard + dodatki- opłacone
- burncycle dodatki + figurki(jednak je wezmę) - opłacone
- Zatoka Kupców druga kampania all-in - opłacone
- Dawn of Madness - czekam na przedsprzedaż u Czachy
- FCM: Ketchup - czekam na wersję PL od Portalu
- Pax Renaissance - czekam na wersję PL od Galakty
- Townsfolk Tussle - opłacone
- seria EXIT - czekam na przedsprzedaż od Galakty

Od połowy roku dość stabilnie. Nic nowego nie wbija na listę. Sporo też spadło. Zdarzają się zakupy okazyjne tytułów spoza listy. Niedługo trzeba otwierać wątek na 2024 :D bo w tym roku już nas nikt raczej niczym nie zaskoczy.
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Qardasowsky »

Od grudnia minęło już sporo czasu więc pora podsumować nabytki tym bardziej że zrobił się tu ruch i przypomniało mi się że też postowałem tutaj
Spoiler:
Z listy udało się kupić:

-Sleeping Gods
-Dominant Species
-Wszystkie dodatki do Trickeriona
-Wojna o Pierścień
-High Frontier 4 All

Czeka na realizacje:

-Beyond the Sun z dodatkiem głównie za sprawą zaskakująco niskiej ceny w jednym ze sklepów o czym już było mówione na forum

Gry, które mam na oku od ostatniego posta i na 90% będą w kolekcji:

-City of The Great Machine
-Final Girl jak już wyjdzie cały pierwszy sezon po polsku
-Harrow County
-Pax Ren - Tu myślałem że premiera będzie trochę szybciej więc zostaje na liście
-Carnegie - To samo co Pax Ren.
-Xia - Bo uwielbiam Western Legends i ogólnie sandboxy a w Xia wydaje się dużo większy i ciekawszy mimo dużej ilości rzutów kostkami. Tylko że tutaj trzeba polować na dobrą okazję i brać z dodatkiem.
-Dodatek do FCMa. No brainer, szczególnie biorąc pod uwagę dostępność gier od Splottera, albo teraz albo nigdy lub za kilka lat reprint.

Co raczej na pewno nie wejdzie do kolekcji:

-Terrorscape + Dead by Daylight - Hype jakoś mi opadł a na miejsce DbD wjechał BattleCON:DoI więc nawet na plus przy moim graniu głównie dwuosobowym lub solo
-Mage Knight UE - Bo mam HexploreIt i w tej kategorii nie potrzebuję więcej gier, chyba że kolejne części HexploreIt właśnie

Powoli dochodzę do momentu gdzie kolekcja zaczyna się robić już nieco za duża, więc gdy wjadą gry z góry to trzeba będzie poważnie zastanowić się nad redukcją, ale na to przyjdzie jeszcze czas :D Teraz tylko czekać do świąt i zrobić ostateczne podsumowanie
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: kulka »

Po 8 miesiącach u mnie wygląda tak:
Spoiler:
Wypadły
- My Lil'Everdell - na razie odpuszczam, wrzucę jednak dzieciaki na głęboki grunt ze zwykłym Everdell.
- HoMM III - jednak pogram w komputerowy pierwowzór

Zakupione z planowanych
- Po zmierzchu - dodatek do parków
- Zamki Burgundii SE
- Ierusalem: Anno Domini

Zakupione nieplanowane
- Mokradła i Smoki
- Wsiąść do pociągu - Zjednoczone Królestwo
- 7 cudów świata pojedynek
- Wojna o pierścień + Panowie

Wpadły na listę / czekam na pojawienie się
- Dodatek do Ark Nova
- Dodatek to Kaskadii
- Dodatek do Parków
- Karak 2
- Trickerion PL- zależy od ceny
- GWT kolej na północ
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: salaba »

Spoiler:
Tak się poprzednio rozpisałam, że wolę sama sobie odpowiedzieć niż edytować post :D

Kupione
John Company
Parks z dodatkami
Pax Pamir

Nie kupione (bo zrezygnowałam)
Szczurołap - mam już trudną grę z kostkami i trybem solo (Too Many Bones), więc jednak "pewniak" okazał się farbowanym lisem


Kupione (nie planowane)
Stationfall - zakochałam się w tematyce, poczuciu humoru i wykonanie super - dokupiłam też figurki
Wioska - wersja KS jak nówka kupiona za 115 zł, a poza tym szukałam takiej gry nawet o tym nie wiedząc - dodatek już zamówiony w rodzimym sklepie (będzie w przyszłym roku)
Doniczki - chciałam coś do grania z mamą w wakacje i to był strzał w dziesiątkę, sporo partii za nami
Fort - jak wyżej, obie z mamą zauroczone jesteśmy, no i dobra do zabrania w podróż - dokupiłam dodatek za 50 zł na OLX, nówka (czeka aż przetłumaczę karty)
Kaskadia - chciałam coś lekkiego do grania w wakacje na wyjeździe i weszło idealnie (obok Doniczek i Fortu)
Parks Wildlife - dodatek, bo Parki się przyjęły bardzo dobrze w rodzinie, nawet tata z nami grał a podstawka po kilku grach trochę robiła się za płytka
Ziemia - myślałam, że dałam się porwać FOMO, ale wyszło super - satysfakcja jak po Terraformacji Marsa (z Preludium), nawet z mamą grałyśmy i się bardzo spodobała
Tikal w wersji SuperMeeple - Tikal był jedną z moich pierwszych gier zakupioną świadomie kiedy na nowo wchodziłam w świat planszówek, w Planszostrefie pojawiło się kilka sztuk (chyba kupiłam ostatnią), czysty fart i banan na twarzy
Furnace - nie mam gier licytacyjnych, no i grafika super, wzięłam od razu z dodatkiem dla urozmaicenia
Carnegie - znowu pojawiła się wersja KS (czekam na przesyłkę), grałam ze znajomymi w ich wersję i spodobał mi się

Wniosek taki - planowanie zakupów kompletnie mi w tym roku nie wyszło. Regał wypchany grami po brzegi i pozostaje mi coś sprzedać lub oddać rodzicom jeśli mam jeszcze cokolwiek kupić...
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 385 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: kuleczka91 »

O w tym wątku mnie jeszcze nie było :lol: Został jeszcze kwartał to coś tam jeszcze można skrobnąć :D

Gry, które wpadły do kolekcji w tym roku i w niej zostały:
- Woodcraft - to było moje mega zaskoczenie, że gra tak bardzo nam siadła, to chyba będzie nasza gra roku :)
- Viticulture + Toskania + oba dodatki z Gościami i kartami pomocników - Viti chodziło za mną ponad rok czasu, no w końcu musiało trafić :)
- GWT: Argentyna - bardzo nam się wszystkim spodobała już po pierwszej rozgrywce, dla nas lepsza od pierwowzoru.
- Vinhos - bo udało się pozbyć WM i w zamian kupiłam to, bo mi się po Spodku spodobało.
- Władcy Oceanu - bo była dla nas dużo ciekawsza od Władców Ziemi i podoba mi się wykonywanie akcji od razu, a nie w kaskadzie akcji.
- Brzdęk Katakumby - no bo uwielbiamy tą serię ;)
- PanAm - bo zbierała dobre opinie, sama rozgrywka to dla mnie TTR na sterydach, ja to bym w sumie popchnęła dalej, ale siostra z moim sie uparli żeby zostawić :roll:
* - Miodny Bzyk, tu się okaże czy zostanie, bo dopiero dzisiaj przyjechał xD

To co wyleciało to chyba tylko 2 gry: Ark Nova (nudny pasjans) i Tawantinsuyu (bo też się w tym niemiłosiernie wynudziłam).

Gry, które miałam na uwadze, ale spadły z radaru, dzięki poznaniu ich przez pocztę planszówkową, nocne granie, planszówki w spodku:
- Władcy Ziemii, tylko dlatego, że na nasz mały skład przy Oceanie bawiliśmy się lepiej niż przy Ziemi, a 2 podobnych tytułów w kolekcji mi nie trzeba.
- Northgard: Niezbadane Ziemie - za proste, rozgrywka nie sprawia satysfakcji.
- Doniczki - zagrać zagram jak ktoś zaproponuje, ale od prostej i szybkiej rozgrywki mam już w domu Kaskadię, dla mnie obie na podobnym poziomie.
- Ziemia - chciałam sprawdzić, ale do dziś nie udało się upolować zestawu z tą grą, a dwa odpycha mnie sporo opinii, że to pasjans bez interakcji.
- Daymio: Odrodzenie Imperium - gra mi się kompletnie nie podobała, drugi raz bym już do tego w życiu nie usiadła.
- Bot Factory - za proste i dosyć nudne, wolę normalnego Kanbana :D
- Flamecraft - gra pięknie wygląda nawet w retailu, ale dla nas zbyt prosta w rozgrywce. Od tego już mam Dobry rok :)
- Ostry dyżur - tak na prawdę mi się gra podobała, ale nie miałabym z kim w to grać, bo siostra z moim powiedzieli stanowcze pass :(
- Mandragora - jakie to było nudneee....
- Puerto Rico - sama gra spoko, ale dla mnie Carnegie lepsze.

Gry/dodatki, które mam jeszcze na uwadze:
- Pax Renaissance
- Trickerion (ale tu pewnie cena zabije)
- Revive (ale w to najpierw bym chciała zagrać)
- Hegemony (tu tak samo, bo wszędzie płyną opinie, że to gra na full skład)
- Destinies: Wiedźmi Las
- Wonderland's War (podobno lepsze od Szarlatanów)
- Merchants of the Dark Road (jak to w końcu dojdzie do skutku żeby to wydać w Polsce to normalnie będzie cud xD)
- dodatek do Kaskadii
- dodatek do Arnaka
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Tringa »

Spoiler:
Rok minął i warto podsumować. Praktycznie wszystko z planowanych kupiłam. Część okazała się niewypałem i poszła w świat (z różnego powodu, niekoniecznie była to wina gry). Wpadnie na pewno jeszcze GWT, ale cały czas zastanawiam się która podstawka. Wszystkich 3 na pewno nie będę brała.

Z nieplanowanych zakupów:
* Wild Space - mega gra
* Power Plants - czeka na rozegranie
* Wiedźmia skała - czeka na rozegranie
* Nine tile panic - zostaje
* Town 77 - zostaje
* Mortum - fajna gra, ale jednorazowa, przeszliśmy i puszczę ją dalej
* Abominacja - dla mnie niewypał, ale kumplowi się spodobała i dostanie na gwiazdkę ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ