(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 13:10 Pamietasz Gizmoo jak sie cieszyles z urlopu od forum, no to jak Cie nie bylo, to tez bylo fajnie, bez tych polityczno-ateistycznych pseudo-smieszkow i uprzedzen do mnie.

Jak chce kupil polskie FCM, to musze to zrobic w Portalu. To nie mleko czy bank, ze moge wybierac pod upodobania. Jak PKO BP finansuje dziwne marsze narodowe, to moge sie przeniesc do XXX co finansuje dziwne marsze sorosowe. Branza gier tak nie dziala. I jak chce towar x to musze akceptowac "dziwne marsze" tej firmy. No i nie podoba mi sie to. A czy sie na to zgadzam czy nie to inna sprawa. Pisze to, by inni tez mieli swiadomosc, ze wyboru nie maja, ale i nie musza do jutra kleczec i dziekowac za manne co to sie im objawi.
Parafrazując nie podoba ci się, że firmy, a właściwie osoby decydujące w firmie decydują wedle własnej strategii ( popartej doświadczeniem, insiderską wiedzą i swoimi wartościami) a nie wedle twojego widzimisię.

Ok, ma prawo ci się niepodobać. Pozwól jedynie że Ja i być może kilka osób która spróbowała podjąć jakąś dyskusję z tobą nie będzie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: tomb »

To jeszcze warto ponarzekać, że kupując grę, płaci się za wariant solo i elementy dla pięciu graczy, a gra się tylko w dwóch albo trzech.
I że elementy są za duże, bo ma się mały stół, ale za to wzrok dobry, więc wszystko mogłoby być dwa razy mniejsze i cena w dół.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

sliff pisze: 19 sty 2024, 13:03 1. To jest nieudowodniona i nieuargumentowana teza.
2. Nie ma dowodów aby jakakolwiek złotówka przez ciebie wpłacona została przeznaczona na dofinansowanie innej gry.
Tu ekspert z liceum ekonomicznego wyklada jak jest
odkrycie, że w cenie jednych produktów wliczone jest ryzyko inwestycyjne innych, jest dosyć zabawne jak na dorosłą osobę.
Punktu widzenia konsumenta dobrze, że firma przeznacza wypracowane zyski na poszerzenie lini wydawniczej abym miał większy wybór gier niż przeznaczyć je na wczasy prezesa
No ale nikt z nas nie wie gdzie jakie wczasy byly. Stad moje poczatkowe zalozenie, jesli nie jezdzi wartburgiem (co tez bylo zartem), to ciezko uznac, ze poziom zycia nie jest ustalony, a nadwyzka zyskow jest reinwestowana w kolejne gry.
gry na wyprzedaży nie budzą we mnie śmiechu
Kolejny raz manipulujesz moje slowa (Albo ich nie czytasz zbyt uwaznie, bo nie szanujesz dyskusji ze mna. Ale to zaraz uslysze, ze takiej sciany tekstu nie da sie czytac.), co serio stawia te dyskusje jak kopanie sie z koniem lub sciana. Te zlosliwosci od Gizmoo juz nawet nie tykam. Tyle ze moderator tez ich nie tknie, szkoda.

Otoz smieje sie, ze dwie gry o nietypowej, okoloreligijnej tematyce Golem i Pakt z Diablem sa wyprzedawane, czyli nie znalazly za wielu chetnych w Polsce. To byl zart, bo jak juz mowilem Golem zostal tu dolepiony przez innych.
Nie smieje sie z gier na wyprzedazy. Smieje sie z dziwnego tematu, ktory ciezko opchnac Polakom. A jak to byl mus licencyjny, to mozna jakos wkolo tego zatanczyc, aby zeszlo lepiej.

Tak jak Czerwona Katedra, prezes dodaje ze to Devir z Hiszpanii robi, zeby odciac skojarzenia z ruskimi. No robi co moze, kuma sytuacje.

Dla mnie jest to rozmowa o "tuzinie marnie sprzedajacych sie gier". Ani nie musze w nie grac, ani ich znac. Oceniam ich pozycje na rynku, w rankingach i zmiany cen. Tak, skrotowo padlo okreslenie "crap". Pewnie lepsze byloby "lezak polkowy", albo "gra co nie chwycila w pierwsze 6tygodni od premiery, wiec zdechlaczek". Ich jakosc growa nie jest istotna, jesli nie chca sie sprzedac.

Aha, i gdyby ten tuzin lezakow sie rozszedl jak cieple buleczki, to pracownicy by tego nie dostali w podwyzkach. Rynek sam sie reguluje i nie lubi niespodziewanych pików ;) Ani prezes by nie pojechal 12 razy na ferie. Pojedzie tyle co zwykle.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

tomb pisze: 19 sty 2024, 13:53 To jeszcze warto ponarzekać
Ale ja nie narzekam. Mowie tylko wstancie z kolan, tu nie ma odwagi wydawcy za ktora trzeba ich wielbic. Wydadza kilka niespodziewanych lezakow, to pensje nie spadna pracownikom, ani nie bedzie "lato w miescie" prezesa, tylko Ark Nowa wzrosnie o 20zl. Tyle. Reinwestowane zyski pochodza ze sprzedazy gier, zgadza sie? No chyba ze uznamy, ze portal to zarabia pieniadze za oceanem, lub na aplikacji do Hexa, a gry w Polsce wydaje hobbystycznie, z przyzwyczajenia, to wtedy fakt, nie ma co rozmyslac tylko dziekowac dobrodziejowi.

Chodzi o to, ze jak nie bedziemy dziekowac z otwartymi buziami, to beda wydawac tylko nudne pewniaki, tylko dobble? No ich broszka, to zamawiam anglika z amazona. Albo jedno z tuzina innych wydawnictw sie polaszczy. Nie robia tego dla mojego dobrostanu, tylko by uszczknac kolejny kawalek tortu. Kolejna nisze znalezc (jak mily kolega tu napisal, mowi ci to cos, nisza rynkowa? :lol: to nie do tomb, to ogolnie, do przyjemniaczkowych dyskutantow)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Hardkor »

Piątek, ostatni dzień pracy. Jutro PortalCon, gdzie pewnie będziemy się jarać w nowym wątku zapowiedzianymi grami. Odpowiedzcie sobie na jedno ważne pytanie. Czy wam się naprawdę chce prowadzić tę dyskusję o niczym?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Gizmoo »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 13:55 Ani nie musze w nie grac, ani ich znac.
psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 13:10 Jak chce kupil polskie FCM, to musze to zrobic w Portalu.
Ale po co chcesz kupić FCM? Musisz w nie grać? Ktoś ci grozi, że jak nie kupisz, to skończysz w Czerwonej Katedrze? Nikt cię nie przymusza.

Zrozum, że to są TWOJE konsumenckie wybory. I należy się cieszyć, że że KTOKOLWIEK wydał grę po polsku, bo w naszej ojczyźnie wychodzi promil wydawanych gier na świecie. Pewnie gdyby wychodziły wszystkie, to też byś marudził, że za dużo. :roll:

Nie wydają po polsku - źle.

Wydają tłumaczenie - źle.

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 13:55 Otoz smieje sie, ze dwie gry o nietypowej, okoloreligijnej tematyce Golem i Pakt z Diablem sa wyprzedawane, czyli nie znalazly za wielu chetnych w Polsce.
psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 13:55 Smieje sie z dziwnego tematu, ktory ciezko opchnac Polakom
Śmiejesz się, że ten temat "Ciężko opchnąć Polakom", a śmiejesz się, że są wyprzedawane?

No to albo nie umiesz ubrać w słowa tego, co kotłuje się w twojej głowie, albo... Sam sobie zaprzeczasz. Jeżeli jesteś niezrozumiany przez innych forumowiczów, to nie dlatego, że ktoś nie czyta tego, co piszesz, a dla tego, że to co piszesz nie ma zbyt dużego sensu. Zrozum to wreszcie, że to nie jest tak, że tutaj wszyscy są twoimi oponentami. Sam jesteś swoim największym przeciwnikiem.
psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 12:28 bo nic tu po mnie...
Naobiecywał i obietnicy nie dotrzymał. :lol: Właśnie o to chodzi. W jednym zdaniu piszesz jedno, w drugim co innego, a później dziwisz się, że ciężko z tobą się dyskutuje.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

Bylem w paczkomacie i to dwa kursy, wiec nie badz taki mundry i taki smiszny, bo nie umisz :roll:

Te nieudane proby udowadniania, jakobym pisal sprzecznie, sa wyrazem tylko Twojej proby zdyskredytowania mnie. Co ukazujesz chocby nie stosujac wielkich liter w grzecznosciowych formach. Pisalem do autora, jesli nie zrozumiales mej odpowiedzi jemu, to idz pobiegac do paczkomatu.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: VivoBrezo »

@psia.kostka

Grałem. Na rebelconie, wiosna 2023. Mam na to świadków :). Co do reszty, to już mi się nawet nie chce Tobie odpisywać. Dziękuję, że zasponsorowałes tyle gier, które dzięki Twoim pieniądzom wyszły. Możesz sobie nadać tytuł mecenasa planszowek ♥️.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: toblakai »

Mając na uwadze, że wątek zaraz zniknie albo przynajmniej zostanie zamknięty chciałbym podziękować wszystkim cytującym za to, że dali mi szansę utwierdzić się w przekonaniu, że lista wrogów na forum to zbawienie :D Czasami mnie kusi, żeby kogoś zdjąć, ale tego typu rozmowy to jak wiadro zimnej wody.

Zobaczymy co tam Portal jutro przedstawi, na pewno dobre pozycje to będzie powód do szczęścia, a coś co mnie nie interesuje pozwoli skierować wzrok na inne wydawnictwa. Nic tylko się cieszyć.

Brakuje mi w tym roku maratonu zapowiedzi - to jakoś w zeszłym roku było, prawda? 1-2 tygodnie ciągłych zapowiedzi od różnych wydawnictw.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 13:55 ...
Mimo ściany tekstu nadal nie wychodzisz poza: Uważam że wydawnictwa powinny wydadawać tylko te gry które zejdą na pniu plus kilka tych które akurat chce kupić i powinny tak robić bo ja uważam że powinny tak robić.

A przepraszam jeszcze dodałeś w tym poście że jak już ew. muszą wydać inną to mając zrobić coś aby sprzedały też się sprzedały na pniu.

Tutaj nie ma żadnej dyskusji ew.
mozna jakos wkolo tego zatanczyc
.

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 13:55 wnie lepsze byloby "lezak polkowy", albo "gra co nie chwycila w pierwsze 6tygodni od premiery, wiec zdechlaczek". Ich jakosc growa nie jest istotna, jesli nie chca sie sprzedac.
Nawet taki "leżak" nie koniecznie od razu jest równy stracie finansowej. Opchnięcie ostatnich 10% nakładu po kosztach albo nawet lekko poniżej nie koniecznie oznacza automatycznie straty. A jakość growa jest super istotna - bo gra dobra kiedyś się sprzeda ( zazwyczaj z płaczem zaskoczonych skokiem cen na olxie do 3xSCD), albo trafi jakiegoś mystery boxa czy jako nagroda z której ktoś będzie zadowolony. Gdzieś tam bilansując się. Natomiast za wydanie crapu-crapu jeszcze na koniec trzeba dopłacić za utylizację.

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 14:06 Wydadza kilka niespodziewanych lezakow, to pensje nie spadna pracownikom, ani nie bedzie "lato w miescie" prezesa, tylko Ark Nowa wzrosnie o 20zl. Tyle.
Tylko cena ark novy akurat nie może wzrosnąć o kolejne 20zł. Cena angielskiej wersji to niecałe 50euro ~218zł. Aktualna cena w tanich sklepach 200zł. dodajemy 20 i już Polska jest droższa niż angielska. Cześć klientów przerzuca się na angielska, cześć stwierdzi że 200+ to już przesada i zysk zamiast rosnąć spada.
To dotyczy każdej gry, nie można podnosić cen w nieskończoność. Jestem w 100% przekonany że jeśli portal mógłby sprzedawać gry drożej to by to robil.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2024, 14:49 przez sliff, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Gizmoo »

toblakai pisze: 19 sty 2024, 14:33 Zobaczymy co tam Portal jutro przedstawi, na pewno dobre pozycje to będzie powód do szczęścia
Otwierałbym szampana, gdyby jutro został zapowiedziany Scarface 1920, Rats of Wistar i The Old King's Crown. I rzeczywiście byłbym wtedy szczęśliwy. Ale będę się cieszył z KAŻDEJ zapowiedzianej gry, bo zwiększy to szanse na poznanie jakiegoś tytułu. A dodatkowo - każda polska edycja zwiększa prawdopodobieństwo, że będę w to mógł zagrać z rodzicami. :D
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 12:10
Irka pisze: 19 sty 2024, 11:51 powielasz zasłyszane słowa krytyki
Mnie ta gra lata, jak i wiele innych z cotygodniowego wykwitu. Mowie calosciowo o rynku, strategii wydawnictwa i jej skutkach. Golem jest juz sto lat po premierze, a gra ma "przydatnosc do spozycia" gora 1-3miesiace, potem to moze pierwsza dziesiatka TOPki Dice Tower jeszcze ja uratuje. Wiec moje zdanie i tak nikogo nie wzruszy. A jak kupi dzielo znanych tworcow, to czy tego chce czy nie bedzie mial kulki i synagoge, wiec w blad go nie wprowadzam :P
Pomyśl o biednych świeżakach, którzy wchodzą do hobby i chętnie kupują starsze gry. Rzucą się na tę topkę, a zapamiętają narzekania na Golema, szczególnie, że kostka to spec od gier, tyle postów już ma i kciuków ;)
Jedyna nadzieja jednak nadal w forum. Bardzo dziękuję Wam wszystkim za wskazywanie jednak różnych perełek spoza topki. W tym również Tobie, tylko co do szerzenia negatywnych opinii zalecam większą ostrożność, albo dodawanie argumentów, zamiast etykietki pod tytułem crap :D No ale rozumiem, że to na potrzeby wkładania kija w mrowisko :lol: To ożywianie towarzystwa randomowymi teoriami fajnie działa, ale potrwałoby dłużej, gdybyś pilnował spójności przynajmniej w obrębie jednego tematu.

Z zarzutami o manipulację i dyskredytowanie też trzeba ostrożnie, szczególnie jak się samemu jedzie po bandzie, bo jak serio ktoś Ci zacznie dokuczać, to już wszyscy będą to puszczać mimo uszu. Tak mnie oświeciło ostatecznie :D

Gizma też oświeciło 8)
Gizmoo pisze: 19 sty 2024, 12:54 Przecież to komedia jest. Niestety z tej najniższej półki.
[...]
Żeby brać udział w dyskusji, to trzeba mieć coś INTERESUJĄCEGO /WAŻNEGO /MĄDREGO do powiedzenia. A nie tylko "bo ja tak uważam". :wink:
A jednak - jak widać - nie trzeba, dopóki znajdą się tacy, którzy odpowiadają.
Wg mnie to czasem fajna komedia jest. I gra.
Z bonusem w postaci personalizowanego mema (dziękuję!)
Słabo bawią się na pewno ci, którzy myślą, że grają wg reguł dojrzałej dyskusji.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4511
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1668 times
Been thanked: 2087 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: PytonZCatanu »

Ja: wejdę do wątku, ciekawe czego ludzie spodziewają się po Portalconie

Ja 5 minut później: Holy shit!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: shuji »

Hejka, przestałem jakiś czas temu śledzić newsy na temat portalu i gdzieś mi się obiło dzisiaj, że to pewne info, że nie będzie kontynuacji Diuny i Batmana portalowych - wiadomo dlaczego i co to się stanęło ? Zna ktoś szerszy kontekst?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

Irka pisze: 19 sty 2024, 14:50 Z zarzutami o manipulację i dyskredytowanie też trzeba ostrożnie
Nie trzeba, bo:
sliff pisze: 19 sty 2024, 14:34 Tutaj nie ma żadnej dyskusji ew.
mozna jakos wkolo tego zatanczyc
.
No przeciez dalem przyklad, to czemu wyciales, manipulujesz dyskusja?
Trzeba tak zatanczyc i tak opowiadac, zeby zydowska kabala z glinianym monstrum sie Polakom spodobala. Widac dodanie drewnianej synagogi(sic!) w preorderze nie zrobilo roboty. No moze potem sie poddali, zrozumieli, ze mimo nazwisk autorow, malo kto chce miec taka slodka mordke na polce z hebrajskimi bukwami na czole <suprised pikaczu>


Dalem przyklad jak Trzewik stara sie odczarowac Czerwona Katedre z ruskiego posmaku, moze i slusznie i nie wysmiewam tego. Napisalem, ze kuma temat facet. Niemniej ma w katalogu ruso gierki, ktora jedna wrzucil pod pociag (Skytopia?) i sprzedawal charytatywnie, ale juz Smartphone Inc z tego samego ruso wydawcy mial byc koniem pociagowym ze splendorem "dodatek juz w pudelku", i ta nie byla juz charytatywnie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: loaru »

Scarface 1920 i Portal - tu bardziej obstawiam Lucky Duck Games, poszlaka: grę wydaje niemiecki wydawca, który ma zaskakująco dużo wspólnych tytułów z/od LDG :mrgreen:
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 15:02 manipulujesz dyskusja?
psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 15:02 Nie trzeba, bo:
sliff pisze: 19 sty 2024, 14:34 Tutaj nie ma żadnej dyskusji ew.
mozna jakos wkolo tego zatanczyc
.
Dobra piątek 15, czas na fajrant. Miłego grania w weekend, widzimy wszyscy się jutro w dyskusjach o zapowiedziach 2024 ;)
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 15:02 Trzeba tak zatanczyc i tak opowiadac, zeby zydowska kabala z glinianym monstrum sie Polakom spodobala. Widac dodanie drewnianej synagogi(sic!) w preorderze nie zrobilo roboty. No moze potem sie poddali, zrozumieli, ze mimo nazwisk autorow, malo kto chce miec taka slodka mordke na polce z hebrajskimi bukwami na czole <suprised pikaczu>
E tam. Zresztą, mało to gier z kiepską grafiką się dobrze sprzedaje?
A temat Pragi (i całkiem podobna kolorystyka planszy nawet jak w Golemie) całkiem dobrze się sprzedał w Praga Caput Regni.
Nie wiem jak z Golemem, ale w przypadku Woodcrafta był wystarczająco dobry marketing (chyba wszyscy o grze słyszeli i się interesowali), grafiki też do przełknięcia, jak w wielu innych grach.

Powtórzę - ludzie wydają się rozczarowani, bo spodziewali się w obu przypadkach łatwiejszej/przyjemniejszej gry, a tu do tego pojawia się downtime, bo każdą decyzję trzeba podejmować na bieżąco, w zależności od ruchów innych graczy. I każda decyzja ma znaczenie, bo rund jest mało. I albo odpali się świetny ciąg akcji, albo ruch stracony.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

Irka pisze: 19 sty 2024, 15:16 mało to gier z kiepską grafiką się dobrze sprzedaje?
Ale to nie chodzi o kolory, zamien kabałę na bajke, synagoge na domek z pienika, a zamiast golema wklej Babe Jage. I kulki to moga byc piernikowe okruchy. A tak to co mam mowic:
- wez "kulke kabałowej mocy" i wrzuc
- gdzie?
- no do synagogi przeciez
- ale jak do synagogi??
- no przez komin!! :roll:

Co do komedii, to ja nie smialem sie, ani nie klaskalem dla Rubika, ale moze inni sie bawili lepiej dzis. Coz, moze zbłądzili, bo to forum od innych tematow, niz chlop przebrany za babe (jage).

BTW
Bawcie sie dobrze jutro, tylko wypolerujcie zbroje porzadnie! :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 15:29 Ale to nie chodzi o kolory, zamien kabałę na bajke, synagoge na domek z pienika, a zamiast golema wklej Babe Jage. I kulki to moga byc piernikowe okruchy. A tak to co mam mowic:
- wez "kulke kabałowej mocy" i wrzuc
- gdzie?
- no do synagogi przeciez
- ale jak do synagogi??
- no przez komin!! :roll:
:)
A wieże do kości w kształcie zamku to mają jakieś logiczne uzasadnienie? Że niby kościotrupa zrzucali po schodach na parter i wróżyli z tego, co tam im wyszło?
I przypominam, że mówimy o eurosucharze - ta synagoga jedynie jakiś wizualny okruch klimatu dodaje - można się tylko cieszyć, można ignorować, ale nie czepiać się tu logiki.

Temat rozmydlony, zmiana warty się nie pojawiła, ale rzeczywiście spocznij i można odmaszerować ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: walkingdead »

shuji pisze: 19 sty 2024, 15:01 Hejka, przestałem jakiś czas temu śledzić newsy na temat portalu i gdzieś mi się obiło dzisiaj, że to pewne info, że nie będzie kontynuacji Diuny i Batmana portalowych - wiadomo dlaczego i co to się stanęło ? Zna ktoś szerszy kontekst?
Na dzisiejszym live było mówione, że to kwestie licencyjne i kwestie porozumienia z oryginalnymi wydawcami. Bez szczegołów.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Shodan »

Od zawsze powtarzałem, że nie powinni się rozmieniać na drobne różnymi batmanami i diunami tylko wydać Detektywa 2.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: shuji »

walkingdead pisze: 19 sty 2024, 16:59
shuji pisze: 19 sty 2024, 15:01 Hejka, przestałem jakiś czas temu śledzić newsy na temat portalu i gdzieś mi się obiło dzisiaj, że to pewne info, że nie będzie kontynuacji Diuny i Batmana portalowych - wiadomo dlaczego i co to się stanęło ? Zna ktoś szerszy kontekst?
Na dzisiejszym live było mówione, że to kwestie licencyjne i kwestie porozumienia z oryginalnymi wydawcami. Bez szczegołów.
Hm trochę wali ściema bo przecież wcześniej mówili że mają umowę na 3 części
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

Detektyw powstawal "lata" (lub cos okolo), a potem w antaresie widac bylo, ze mase osob wymiekalo i nie konczyli kampanii. Widac mieli tylko "drobne", wiec zrobili Diune ;)

Te male dodatki "autorskie" do detektywa tez raczej nie chwycily, a Oficerowie z pazurem mieli takie recenzje, ze nawet na wyprzach sie nie zdecydowalem brac.

Ad Diuna & Batman & Licencja
Moze to nie jest taka kula u nogi, ze musza zrobic. Moze zyski sa dzielone, a wyniki sprzedazowe + recenzje byly marne? Moze wlasciciel licencji nie chce, zeby jego logo wystawalo z koszow wszystko za 5zl w marketach? Chyba kontynuacja sie nie spinala finansowo. Moze oczekiwano od Portalu, ze znow do SdJ dostana nominacje, ze to trampolina dla marki filmu? Stalo sie inaczej.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Shodan »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 17:52
Te male dodatki "autorskie" do detektywa tez raczej nie chwycily, a Oficerowie z pazurem mieli takie recenzje, ze nawet na wyprzach sie nie zdecydowalem brac.
Oficerowie z pazurem są spoko, to pełnoprawna sprawa do Detektywa, na pewno nie gorsza niż Drugie dno.
Zablokowany