Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Ardel12 »

Temat w zeszłym roku mi akurat wiele nie dał, bo ot stwierdziłem, że 2022 był tak super, że wyłącznie mogłem sobie życzyć powtórki w 2023. Ogólnie udało się. Nakupiłem tonę wspaniałych gier. Pokochałem takie tytuły jak KLASK, A Touch of Evil czy High Frontier, które przez wiele lat unikałem. Wbiłem się głębiej w 18XX zaliczając też 18kon. Byłem na kilku konwentach. Grałem sporo, gdyż średnio 45 partii na miesiąc. Zagrałem w wiele nowości i poznałem kolejne pozytywnie zakręcone osoby, z którymi grywam. Stare paczki się nie rozleciały, więc wręcz mam klęskę urodzaju by dopasować granie z każdą z nich. W domu również udawało się sporo pograć i zaliczyć kilka wielkich gier kampanijnych(Uśpieni Bogowie, Etherfields, Łowcy 2144, Vagrantsong, Hoplomachus Victorum).

Ogólnie wygląda na cud i miód, ale są też negatywy. Dom obecnie jest zatowarowany pod dach i moim głównym celem jest odgruzowanie go przez przejście kolejnych gier kampanijnych(zaliczyć i sprzedać). Niestety kolejka gier z KS ciągle spływa, więc jest to walka z wiatrakami, a nawet gorzej, bo ten rok/dwa temu miałem szajbę na all iny, czego wcześniej nie miałem. Jedno pudło wylatuje, a wpada komplet z 5 xD Na szczęście liczba gier w folii/nie zagranych utrzymuje się na poziomie kilku sztuk, choć walczę by zejść do 0. Ciężkie to jest przez te wielkie kampanijne molochy, które zjadą mi np. kwartał grania w domu ciągiem. Nie mogę też narzekać na ogrywanie gier z kolekcji, bo spora część trafia na stół moich ekip, ale jednak idealnie nie jest, więc tutaj minusik.

Dobra, to sytuację swoją przedstawiłem z 2023 roku, to teraz czas w końcu na planszówkowe postanowienia na 2024 rok!

Tym razem postanowiłem postawić sobie kilka celów i je zrealizować. Po pierwsze chcę przykręcić mocno kurek z nowymi grami. Przebąkiwałem o tym w kilku wątkach i finalnie stanęło, że zakupię max 2 retaile i 2 KS. Przy czym mogę dowolnie przelewać między tymi maksami, więc wychodzi max 4 gry. W pierwszej wersji chciałem mieć tylko 2KS i 0 retaili, ale opóźnienia 2 gier na 2024 roku spowodowały ten wyłom(a obecnie przedsprzedaż nie ruszyła). Czy to będą 4 gry to nie wiem. Liczę, że zejdę niżej. W obu przypadkach dodatki jak i różnego rodzaju upiększacze się do limitów nie wliczają. Główny cel tego obostrzenia to ogranie posiadanych gier w kolekcji i odgruzowanie się, ale też walka z zakupoholizmem(moim zdaniem spokojnie mógłbym część gier odpuścić i przeżyć, ale widać klikanie KUP było bardzo miłe). Jednakże jak wspomniałem gry z KS spływać będą jeszcze przez kolejny rok jak nie 2(wiadomo, opóźnienia), więc możliwe, że takie zaciskanie pasa przedłużę na 2025 rok. Z tym krokiem związany jest niejako kolejny, gdyż chcę ograniczyć swoją obecność na forum. Mniej przyglądania się cudom wiankom u nas, super okazjom i zachęcającym opiniom powinno ułatwić mi wykonanie pierwszego celu, ale też zauważyłem, że spędzam tutaj sporo swojego czasu, a nie zawsze spędzam go przyjemnie(różne ściny z użytkownikami). Chciałbym go odzyskać i przekierować(w co, to jeszcze myślę). Ograniczenie jak z używkami wprowadzę na spokojnie i tak po pierwsze chcę przestać się udzielać we wszystkich wątkach okołogrowych(gra miesiąca zostaje jak i ten wątek, gdzie będę wrzucał aktualizacje jak mi idzie). Ograniczyć chcę też ilość czasu jaką tu spędzam i wpadać raz w tygodniu, a może i finalnie rzadziej. Detoks będę wprowadzał od stycznia. W wątkach z grami z kolei ograniczę się do podsumowań po zakończeniu całych kampanii. Wrażenia po pojedynczych rozgrywkach znajdą się wyłącznie w grze miesiąca.

Wielkich postanowień to tyle, resztę mógłbym przekopiować z zeszłego roku, czyli grać, grać i grać :)

A jak tam Wasze postanowienia? Udało się zrealizować zeszłoroczne?

EDIT:
W skrócie moje postanowienia + kilka, których nie wrzuciłem wcześniej:
1. Ograniczenie forum
2. Ograniczenie zakupów nowych podstawek(max 4 na cały rok)
3. Utrzymanie liczby partii na poziomie z 2023 - okolica 45 partii na miesiąc
4. Wyzerowanie półki wstydu
5. Rozegranie kilku kampanii w trakcie roku
6. Zmniejszenie kolekcji(w sumie poprzedni punkt ogarnie sporo)
Ostatnio zmieniony 01 sty 2024, 21:16 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Dhel »

Powodzenia!, i byś po styczniu o postanowieniach noworocznych nie zapomniał! :wink:

U mnie kontynuacja robienia osobistego challenge’u:

https://boardgamegeek.com/geeklist/306 ... collection

Przez co ograniczam kupno nowych gier, bo bardzo lubię ogrywać obecnie to co mam (inna rzecz, że parę tytułów wpadło ostatecznie w tym roku, przez co tym bardziej przykręcam kurek).
Pomnik
Posty: 307
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Pomnik »

Postanowień na 2023 nie miałem, na 2024 mam podobne jak Ardel :D
Przelecieć kampanijne molochy, podjąć decyzję co zrobić z nimi dalej no i najpewniej zamknąć już kolekcję. Ograć czego nie ograłem, jak będzie słabe to sprzedać, jak nie to nie.
Może uda się przy okazji trochę wydestylować kolekcję xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Lossentur »

Od zbieracza i marzyciela, że będę regularnie ogrywał nowe gry i organizował spotkania ze znajomymi zmieniłem się w realistę, który jednak głównie gra solo i dobrze mi z tym :) Dodatkowo uświadomiłem sobie, że nie jest to hobby na które chcę przeznaczać cały wolny czas, mimo, że tak to na początku przygody widziałem.

W związku z tym planuję:

Dalsze pomniejszanie kolekcji skumulowanej od 2018 poprzez sprzedaż tytułów które kupowałem z myślą, że fajnie by było zagrać z innymi. Już niewiele zostało, ale jednak dalej jest.

Ograniczenie kupowania gier / wspierania kampanii. Gier w normalnej sprzedaży już prawie w ogóle nie kupuję, chociaż pod koniec roku złamałem się na parę promocji w związku z Halloween. Mój główny problem to KS/Gamefound i kampanie które są na podstawie czegoś co jest mi bliskie lub też bije od nich klimatem + FOMO. Jest postęp i tak w tym roku zrezygnowałem z Resident Evil 1, Monster Hunter Wolrd Iceborne, Elden Ring czy też Tanares, mimo że kusiło.

Ogrywanie kolekcji. Przede wszystkim pora na gry kampanijne, przynajmniej zacząć i sprawdzić czy to to czy może jak Oathsworn nie moja bajka i puścić w świat.

Weryfikacja gier typu lifetime (co w sumie można podczepić pod punkt wyżej) bo trochę się ich uzbierało. Priorytet to Shadows of Brimstone, które ocieka klimatem, zasady są banalnie proste, ale ilość uzbieranej do tej gry zawartości mnie przytłacza (a ostatnia kampania również wsparta...). Miałem jedno podejście w klimatach Weird West, dobrze mi się grało, ale z jakiegoś powodu musiałem grę poskładać a ponowne przygotowanie gry wywoływało paraliż :D Może lepiej będzie jak zacznę od Forbidden Fortress które jednak bardziej do mnie przemawia klimatycznie, a zawartości też mam pełno... will see.

Nic nowego, nic odkrywczego, ale moje :)
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: mordajeza »

Mniej czasu spędzać na forum ;)
jendrusz
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2016, 16:02
Has thanked: 37 times
Been thanked: 5 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: jendrusz »

Więcej grać, mniej kupować, sprzedać niepotrzebne.
Podobają mi się ilustracje Klemensa Franza.
Biedroneczka0
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2017, 16:44
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 38 times
Been thanked: 6 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Biedroneczka0 »

Czasu na granie nie mam za dużo więc nie ma się co oszukiwać, że w nadchodzącym roku będzie lepiej. W związku z tym postawiłem sobie za cel rzeczy realne, gdzie nie ilość a jakość stoi na pierwszym miejscu:

Zagrać w co najmniej 2/3 tytuły ze stajni Splottera: dotychczas miałem okazję zagrać jedynie w Food Chain Magnate i tytuł mocno 'siadł'. Stąd też postanowienie sprawdzenia innych gier od tego wydawnictwa.

Sprawdzić na własnej skórze czy gry Pana Lacerdy mi podpasują: aż wstyd się przyznać ale dotychczas nie dane mi było zagrać w żadną z gier powyższego autora i stwierdzam, że trochę mi to doskwiera. Lubię wyrabiać sobie opinie na temat gier/autorów/mechanik po zagraniu a nie opieraniu się na różnych wypowiedziach innych graczy czy recenzentów, dlatego też postanowiłem w nadchodzącym roku wrzucić na warsztat tego autora.

Odnalezienie kilku perełek wśród starszych, zapomnianych już trochę tytułów: nie idąc za trendem kupowania nowych tytułów zalewających rynek gier staram się co jakiś czas wyłapać starsze gry i przekonuję się, że często są to bardzo solidne i niedocenione pozycje. Mam cichą nadzieję, że nadchodzący rok również przyniesie kilka pozytywnych zaskoczeń, którymi w minionych 12 miesiącach były m.in. Ra, Caylus czy Taj Mahal.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4513
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: PytonZCatanu »

Będę układał sobie jeszcze challenge, ale po dzisiejszej partii w nowe Zamki Burgundii, chciałbym mocno wrócić do tego tytułu i zagrać co najmniej 5 partii w 2024.

Z żoną bym więcej pograł, ale to się zobaczy....
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ja zaś chcę kontynuować to co staram się już realizować od kawałka czasu, czyli więcej grać w gry, które już mamy, ale też w gry, w które naprawdę chcę grać. Podobną tendencję zauważam też wśród moich planszowych znajomych, więc patrzę optymistycznie na tę gałąź rozrywki/hobby w nadchodzącym roku.

W kwestii zmian stanu posiadania również chcę się trzymać tego, co udało mi się z grubsza wdrożyć w tym roku, czyli utrzymywania kolekcji w ryzach i kupowania nowych gier tylko kiedy zrobi się wolne miejsce poprzez pozbycie się innego tytułu.

No i znalezienia więcej czasu na granie.
tommyray
Posty: 1304
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: tommyray »

Zaledwie dwa, trzy, cztery pięć postanowień.
Zero zakupów nowych tytułów, żadnych wspieraczek*, kupno co najwyżej mikro rzeczy do już posiadanych gier**, jakieś quality of life itd.
Sprzedaż nieogrywanych tytułów.
Ukończyć ATO c3,c4,c5.
Ukończyć ogrywanie HexploreIt w ramach meta ligi.
Pociągnąć własne projekty do stanu choćby wczesnej alfy.

* Prócz rzeczy od Mariucci Designs, czyli wszelkie nowe HexploreIt czy dodatki do tego systemu.
** Greg Favro wrzuca nowe minidodatki do Spire’s End i do Hildegardy - nie pytam, kupuję.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Yuri »

Skończyć "Tainted Grail" i "Solomona Kane" z wszystkimi dodatkami. No i ukończyć budowę mojej małej gralni.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: salaba »

Moje postanowienia na 2024 to:

1. Sprzedać gry z kolekcji, które są poprawne, ale nie dają mi dostatecznie dużej frajdy z rozgrywki czyli te bez syndromu kolejnej partii lub po prostu, które okazały się rozczarowaniem (czytaj: zachwyt opadł, wychodzą blado w porównaniu do innych tytułów w kolekcji); sprawa jest o tyle złożona, że najpierw jednak muszę zagrać ponownie w kilka tytułów aby się ostatecznie przekonać stąd kolejne postanowienie (patrz niżej)

2. Zagrać w tytuły na wylocie co najmniej kolejne 1-2 razy (chyba, że już teraz wiem, że wylatują) - na ten moment na celowniku są: Obsession, Furnace, Teotihuacan, On Mars, Pod wrogim niebem, Lewis & Clark, Clash of Cultures

3. Spróbować osiągnąć 100 rozgrywek we własne gry (w sumie) w rok - gram sporo w tytuły znajomych, ale moje gry trochę na tym cierpią a nie po je kupiłam

4. Zredukować półkę wstydu do 0 - aktualnie leżą tam świetne tytuły, w które grałam u znajomych lub wymagają sporego przygotowania:
Dune - grałam 2 razy na kopii znajomych, ale moja smutnie leży na półce, a sprzedawać nie zamierzam
John Company - ekipa powoli się zbiera, po nauczeniu się Stationfall mam nowy przypływ sił by zapoznać się z instrukcją, zagrać samej a potem zaprosić znajomych, może uda się w styczniu
Oath - grałam raz u znajomych i byłam zachwycona, potem kupiłam swój egzemplarz, ale od tamtej pory leży, bo muszę sama nauczyć się grać by zaproponować rozgrywkę innym
Twilight Struggle - ponownie grałam raz u znajomych, spodobała się i kupiłam, muszę nauczyć się zasad sama i dopiero zaprosić do wspólnej rozgrywki, choć mam już chętnego i on dobrze zna grę (jednak chcę choć spróbować nie przegrać :D ), niemniej do tego tytułu muszę mieć nastrój, na ten moment go nie mam
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: XLR8 »

Grać, grać i grać. Powiększyć grupę i poznać jakiś nowych świrów.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Harun »

Nie mam postanowień, ale luźne pomysły na zabawę. Jak mi się odwidzi, to w każdej chwili mogę je porzucić, bo gram dla frajdy a nie przymusu. W 2022 miałem pomysł aby zredukować niezagrane gry / dodatki ("pudełka") do zera i radykalnie zmniejszyć liczbę pudełek zagranych do 5 razy. W 2023 miałem pomysł, aby znacząco zredukować liczbę pudełek zagranych mniej niż 10 razy. Pomysły wypaliły, dobrze się bawiłem.

Pomysł na 2024 - Wyzwanie Sknery - zmniejszyć liczbę gier, w których koszt partii jest równy lub większy 10 zł.
Koszt partii liczę jako = (cena podstawki + cena dodatków) / liczba partii w podstawkę.

Startuję z poziomu 40 gier. Oczywiście ewentualne nowe zakupy / wymiany utrudnią to wyzwanie. Tym bardziej, że pozyskana w wymianie gra nie uwzględnia partii w grę oddaną w wymianie - czyli biorę koszt gry nowej i liczę partie od zera.
"Cel" realny - redukcja do 30. Cel prawie nierealny - do 23. Cel nierealny - do 18.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Mark442 »

Po udanym roku 2023 w zakresie ograniczenia zakupów (gonitwy za nowościami), jedynie 3 gry na półce z 2023 roku na rzecz zakupów starszych tytułów (co skutecznie zostało zrealizowane), planowe postanowienia na 2024 rok:

1. Grać, grać i jeszcze raz grać w to co na półkach i w klubie !!
2. Poznać nowych pozytywnie zakręconych świrów, aby realizować pkt.1 (dom stoi otworem non stop 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku) !!
3. Ograniczyć do niezbędnego minimum oglądanie YT (jedynie gameplaye dla poważniejszych tytułów)
4. Skuteczna rezygnacja (dla osiągnięcia zera absolutnego) z komentowania "rewelacji i njusów" na YT i FB (a to dla zachowania w pełni zdrowia psychicznego), czyli unikać wszelkich pyskówek i nie reagować w żaden sposób (ani negatywny, ani pozytywny sposób) na zaczepki
5. Unikać jak ognia wspierania gier na KS i GF
6. Uzupełnić gry o dodatki planowane do zakupu od niepamiętnych czasów
7. Trzymać się ustalonych planów zakupów gier podstawowych... i chyba to najtrudniejsze postanowienie na 2024 rok
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: szafaaaa »

Podnieść H-index do 25, przejść gry kampanijne i puścić je dalej, wrócić do młócenia w Lotra LCG, zredukować kolekcje o 10 gier przed przeprowadzka i testować nowości na TTSie przed kupnem.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: pcyzm »

W 2024:
- liczę głównie na dodatki do tych gier, które się u mnie już sprawdziły i chcę z nimi więcej "pobyć"
- ukończenie otwartych kampanii z dzieciakami (Dorfromantik, dodatek do Avel)
- zwiększenie liczby partyjek poprzez aktywne pozyskiwanie nowych graczy ;)

Na razie wygląda spokojnie, może zapowiedzi wydawców coś namieszają.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: litk »

Moje postanowienie: 0 nowych tytułów, tylko dodatki. Dziś już jestem po pierwszych zakupach w tym roku, kupiłem tylko Papaper Dungeons Side Quests oraz Kaskadia Pomniki przyrody.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: feniks_ciapek »

Patrząc na tendencję postów, to niedługo będzie można całkiem sensowne gry zakupić w okazyjnych cenach. Sam pewnie się to włączę, aczkolwiek po tej stronie, która będzie stratna :D Bo ile lat można trzymać gry na półce :D

Nie mam postanowień na 2024. Cieszę się, że w 2023 udało mi się przejść dwie kampanie, a nie tylko jedną, ale reszty mi się nie udało zrealizować, życie potoczyło się inaczej.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Sirius_Black »

Raczej większy postanowień nie mam. Kupować rozsądnie i jak najwięcej grać. Poznawać dalej gry z serii 18xx (1894, 1862, 1841), Splottery i Paxy. Jak najwięcej ogrywać dobre, już poznane tytuły, zamiast gonić za nowościami.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: Fyei »

Główne postanowienie to pomalować z jedną trzecią szarego, ponurego i smutnego plastiku, który się nagromadził. A to oznacza, że moim celem jest 237 figurek, co przekłada się na 60 w kwartale (mniejsze cele mniej straszą :lol:). Niestety przez przeprowadzkę i wykończenie mieszkania zarzuciłam malowanie zupełnie, więc czas do tego wrócić.

Drugim jest challenge w BG Stats - zagrać każdą z gier solo przynajmniej 5 razy w ciągu roku.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: seki »

Moje postanowienie na 2024 to... dalsze zwolnienie w ilości kupowanych gier. Zmusiło mnie do tego miejsce w domu, które zwyczajnie się skończyło. Pewnie wydam tyle samo co zawsze albo i więcej (budżet roczny podwyższyłem) ale chciałbym mniej kupować tańszych pospolitych gier, bo te poznaje u znajomych. Zamiast tego pewnie bardziej skupię się na większych droższych grach. Dobrze wiecie, że zamiast kupić 25 gier, da się w tej samej cenie kupić np tylko 2. Może aż tak skrajnie nie podejdę do tematu ale w tym kierunku chciałbym podążyć. Nie jestem tylko pewien czy mniej zajmą miejsca takie kobyły ale chociażby ogram je może bardziej niż te liczne pudła.
W bieżącym roku zagrałem w 47% gier z kolekcji. Moje postanowienie na nowy rok to zagranie w każdą ze ~171 podstawek przynajmniej raz. Tym samym może okaże się, że to co leży na półce od lat nie używane wcale nie jest potrzebne i pójdzie na sprzedaż.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: japanczyk »

Zredukowac kolekcje gier do 300, skonczyc (lub sprzedac):
- Tainted Grail
- Lowcow 2114
- Oathsworn
- Aeon Trespass Odyssey

Zredukowac liczbe malych gier w kolekcji
Pozbyc sie wszystkich gier, w ktore nie zagralme przynajmniej raz w ciagu 2 lat od ostatniej rozgrywki
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: garg »

Ależ Wy macie ambitne plany :wink:

Ja bym chciał sprzedać 100 dużych gier do końca marca i kolejne 100 dużych gier do końca czerwca. Kolekcji to mi raczej liczbowo nie zmniejszy, bo ostatnio wpadło mi kilkadziesiąt darmowych lub prawie darmowych gier p'n'p, ale na pewno będę mógł się dostać do okna w gabinecie bez przeciskania się obok stosów gier :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 25 times
Been thanked: 53 times

Re: Planszówkowe postanowienia na 2024 rok

Post autor: gryzli83 »

1. Być na konwentach BookGame i Planszówki w Spodku
2. W dalszym ciągu ograniczać kupowanie nowych gier (w 2023 kupiłem 7 podstawek i kilka dodatków)
3. Poznać przynajmniej 50 nowych gier (w 2023 poznane 94 nowe gry + kilka dodatków)
4. Zwiększyć liczbę spotkań z grającymi znajomymi do 50 (w 2023 było 40)
5. Mieć 900 rozgrywek w ciągu roku: (w 2023 było 926)
6. Ogrywać własną kolekcję:

* Zwiększyć ogólny h-index z 26 do 29, a może nawet 30
* Zagrać w każdą grę w kolekcji przynajmniej raz
* Dążyć do dobicia do 10 rozgrywek w gry które mają ich do tej pory poniżej 10 (ewentualnie pozbyć się gry)
Spoiler:
* Dążyć do dobicia do 20 rozgrywek w gry które mają ich do tej pory 10-20 (ewentualnie pozbyć się gry)
Spoiler:
* Zagrać w każdą grę z półki wstydu:

Podstawki:
- Aeon's End Legacy
- Arkana magii
- Dziennik 29
- Kawerna: Rolnicy z jaskiń
- Mikromakro: Wszystko albo nic
- Moja wyspa
- Praga Caput Regni
- Santa Maria
- Tabannusi: Budowniczowie Ur
- Tawantinsuyu: Imperium Inków
- W roku smoka
- Wyprawa do Newdale
- Wsiąść do pociągu: Legacy - Legendy Zachodu

Dodatki:
- Brzdęk w kosmosie: Pulsartomat
- Colt Express Bandits - Belle
- Colt Express Bandits - Cheyenne
- Colt Express Bandits - Ghost
- Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny
- Colt Express: Silk bandit
- Colt Express: Szeryf i więźniowie
- Detektyw: Zbrodnie L.A.
- Kawerna: Dokąd sięgają korzenie
- Kroniki zbrodni: Noir
- Nemesis: Nieznane historie #1
- Newton: Wielkie odkrycia
- O mój zboże: Ucieczka do Canyon Brook
- Sagrada: Chwała
- Sagrada: Życie
- Terraformacja Marsa: Kolonie

* Skończyć gry kampanijne/jednorazowe:
- Aeon's End Legacy
- Batman: Wszyscy kłamią
- Detektyw: Zbrodnie L.A.
- Dziennik 29
- Dziennik 29: Przebudzenie
- Kroniki zbrodni: Noir
- Kroniki zbrodni: płatne sprawy
- MikroMakro: Miejski poker
- MikroMakro: Wszystko albo nic
- Moja wyspa
- Mortum: Średniowieczny detektyw
- Wsiąść do pociągu: Legacy - Legendy Zachodu

* Dodatkowo:
- Blackout Hongkong - ukończyć rozpoczętą kampanię
- Bonfire: Leśne stworzenia i pradawne drzewa - zagrać z dodatkiem postaci
- Brzdęk w kosmosie: Apokalipsa - zagrać z wszystkimi planami
- Calico - rozegrać scenariusze (osiągnięcia)
- Canvas - rozegrać scenariusze (osiągnięcia)
- Dizzle - zagrać w poziom 8
- Glen More II - zagrać w każdą z kronik
- Kaskadia - rozegrać scenariusze (osiągnięcia)
- O mój zboże - zagrać we wszystkie rozdziały z obu dodatków
- Pracownia snów - zagrać w wariant z koszmarem
- Skymines - rozegrać kampanię
- Terra - skończyć wszystkie karty
- Trismegistus - zagrać z kartami osiągnięć
- Welcome To The Moon - skończyć kampanię
- Wiedźmia skala: Czas pełni - zagrać z drugim modułem
- Wyprawa do Newdale - rozegrać kampanię
- Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji - zagrać każdą z postaci
ODPOWIEDZ