Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Ardel12 »

Widziałem, że już w poprzednim wątku pojawiają się głosy o stworzenie kontynuacji oraz użytkownicy wrzucają swoje listy na kolejny rok tam(w tym ja), więc widać nastał czas na kolejny temat.

Na jakie gry czekam w 2024 by je zakupić:
- Fortune and Glory - ma wyjść reprint + dwa nowe dodatki w Q1/Q2 - japanczyk opowiadał mi o tej grze jaka to nie jest super, więc poczytałem, pograłem w inną grę żab(AToE), która kupiła mnie z miejsca i finalnie stwierdziłem, że chcę zobaczyć ją w swej kolekcji. Grę w stylu Indiany Jones, mocno pulpową z przegiętymi akcjami oraz nazistami.
- Pax Ren - miała być w 2023, ale przeszła na kolejny rok. Zagrałem już 3 partie i jestem pod ogromny wrażeniem. Na razie ma to tylko jeden kolega, który nie grywa z moimi dwoma ekipami, więc jest sens zakupić swoją(plus do grania w domu). Ta część przyciągnęła mnie tematyką, która znacząco bardziej mi odpowiada niż ta z Pamira. Do tego większą różnorodnością opcji jak i sposobów na zwycięstwo. Ot więcej, ciężej i ciekawiej, ale nie zrozumcie mnie źle, Pamir dalej jest świetnym tytułem.
- FCM: Ketchup - kolejna obsuwa. W podstawkę wbiłem ponad 10 partii i spokojnie poradzę sobie jeszcze długo bez dodatku, ale jeśli mogę go wypróbować i pobawić się nowymi rzeczami to zawsze powiem TAK. Dodatek rozszerza podstawkę w każdy możliwy sposób, nowe żarcie, nowe postacie, nowe milestony i z tym związany ogrom nowym możliwości. Portal, nie spartolcie polonizacji!
A touch of evil - dodatki - brak mnie Hero Pack 2 i Something Wicked do kompletu. Jak tylko sie pojawią to od razu biorę, bo obrona miasteczka przed nadcierającymi hordami bardzo mi podeszła.

Na jakie gry czekam w 2024 by datarły(zakupione):
- Unsettled - gra zainteresowała mnie przez tematykę. Nie jesteśmy bohaterami walczącymi z kolejnymi rasami kosmitów by podbić dane planety. Jesteśmy ekipą badawczą wysłaną do sprawdzenie danych planet. Każda planeta to inny ekosystem, więc i inna flora i fauna a tym samym zasady. Podoba mi się też modułowość gry. Pudełko od podstawki + dana planeta i można grać. Setup wygląda na szybki i prosty.
- Nanolith - po Uśpionych Bogach utwierdziłem się w przekonaniu, że nie ma nic lepszego niż gotowe plansze na stronach księgi. Zero przygotowań, tylko obracamy kartki. Nanolith niczym Szczęki Lwa oferuje podobne rozwiązanie, ale w odległej przyszłości w klimatach cyberpunk. Wybitnie spodobało mi się w tej grze atakowanie wrogów na kilka sposobów(m.in. możemy ich hackować albo atakować fizycznie).
- ATO dodatki - podstawka nie ruszona, więc tutaj to chyba FOMO. Gra wymuskana(insert, koszulki i pomalowane figurki), ale nie ma kiedy wejść na stół. Dodatki kupiłem, bo nie lubię zostawiać kampanii rozgrzebanej w środku(choć tutaj to niby nie problem i mamy swoiste zakończenie). Gra jednak przykuła mnie do siebie klimatem starożytnej Grecji, którą uwielbiam, byciem boss battlerem(KDM style), ale oferującą rozwiniętą historię.
- ISS Vanguard - dla odmiany od Unsettled, tutaj jesteśmy kozakami rozbijającymi się po kolejnych układach, najbliżej temu jak dla mnie do serii Mas Effect, acz nie spodziewam się, by nasze wybory miały aż tak wielki wpływ na świat. W sumie wszyscy się zachwycają, recenzje są pozytywne, więc przebieram nóżkami by grę dorwać. Będzie to 3 kosmiczna epopeja w mej kolekcji, więc będę musiał przegryzkę z fantasy robić między nimi :D
- Stormsunder - obecnie stan produktu jest taki, że nie wiadomo czy dojdzie do nas ta gra czy nie xD, ale chyba pierwsza fala się uda(a tylko ją wsparłem, w sumie samą podstawkę). Gra ma ciężki gotycki klimat z wampirami jako jednymi z głównych bohaterów tej opowieści. Autorzy obiecują ciekawe wybory, które będą miały mocny wpływ na nasze przygody(widoczne w materiałach). Mi się spodobał też system walki i rozwoju postaci. Karty mają sporo rzeczy na sobie, więc liczę na ciekawe kombinacje i możliwe strategie.
- Townsfolk Tussle - wsparta kampania kaczek. Długo nosiłem się by kupić angielską wersję, ale na szczęście się wstrzymałem. Klimat z szalonych melodii do mnie przemawia. Boss Battlery bardzo lubię, a w tego będzie dało się ukończyć w kilka dni, więc jest to miła odmiana od wielkich kobył. Pojedyncze walki na pewno sprawdze ze swoimi ekipami. W sumie wszystko mi się podoba, a dodatek wprowadzający kostiumy wygląda genialnie.
- Zatoka Kupców dodatki - po początkowym zachwycie podstawką, gra trafiła na półkę i nie ma kiedy z niej zejść ech. W głowie dalej uważam grę za bardzo przyjemną, ale po ciężkim dniu pracy nie mam jakoś siły na naukę nowej postaci(podobny problem mam z TMB, gdzie znacząco chętniej grę wyciągnę by pograć tą samą ekipą, ale przeciw nowemu Tyrantowi). Cieszy mnie na pewno big box, który wrzuci to wszystko w jedno pudło, bo obecnie gra jest wszędzie. Dodatki niestety zajmują sporo miejsca.
- Aeon Trespass: Odyssey Sins of Herakles - FOMO part 2. All in - nawet nie chcę myśleć jak to przyjdzie i co mi żona zrobi xD Rozwinięcie idei z ATO mi podpasowało. Przemierzanie tym razem lądów, walki z przemierzającymi obszary stworami, poszukiwanie własnego ja itd. Klei mi się to wszystko bardzo ładnie.
- KELP - Shark vs Octopus - wsparłem KS. Gra przyciągnęła mnie stylem graficznym i asymetrycznością stron. Wygląda na dobrą opcję pogrania poniżej 1h.
- KDM Dodatki - wg zapewnień Adama, mają do nas w Q1 spłynąć dalsze dodatki z ostatniej falii. Wszystkiego nie dostanę w 2024 roku, ale może do 2026 zamknę ten rodział dostarczeń KDM :D W sumie FOMO part 3, choć to brałem przed ATO, więc powinno być pierwsze xD Zakochałem się w mrocznym stylu z cycami. Kto lubi klimaty Berserka ten odnajdzie się tutaj. Bardzo dobra mechanika, a z GCE robi się tego wersja 2.0 z toną nowych opcji. Zagram na emeryturze jak dożyję :D
- Łowcy 1492 - kolejna wsparta kampania. Łowcy 2144 dobrze mi podeszli, choć czułem, że gra wymaga paru szlifów. Zauważalny był progres już w drugiej kampanii autora, więc podchodzę do nowego tytułu z dużymi wymaganiami.
- Shadows of Brimstone: Lost Tombs and The Hell Train - wszedłem w kampanię jak i całego SoBa. Gra kupiła mnie klimatem i ogromem opcji mieszania światów, z którymi nasza garstka bohaterów musi sobie poradzić. Tego pewnie nie otrzymam i tak wcześniej niż 2025/26
- Tanares Adventures - Ultimate Edition - dlatego nienawidzę tego forum, poczytałem wątek o grze, pogadałem z właścicielami i wsiadłem w ten pociąg. Ogromna gra. 3 kampanie. Masa elementów i figurek. Wybitnie spodobała mi się różnorodność misji i liczę, że będę ciągle zaskakiwany.
- Deep Madness: Madness Reborn - by posiąść całą kolekcję i mieć ją też ładnie wysortowaną w 2 pudłach, wziąłem zestawik od Czachy. Zamknie mi to całą serię i pozostanie granie. W sumie do gry przekonał mnie nikt inny a Wojennik. Niestety jest to, któryś tytuł z rzędu, więc będzie trzeba w Nowym Roku zaczęć go unikać :D To co mnie kupiło to oczywiście potwory i zalane pomieszczenia, które sporo zmieniają w naszych opcjach.
- HEXplore It: The Forests of Adrimon – Fall of the Ancients - seria Hexplore weszła u mnie w domu bardzo dobrze. A księgi mam nadzieję dadzą mi namiastkę sesji RPG, które ostatnio przepadły i nie powracają :(
- The Isofarian Guard - kolejna kobyła do kolekcji. Wykonanie mnie zmiotło. Bardzo lubię sztony a tu się pojawiło ich aż nadto. Ciekawi mnie, że gra jest w sumie na max 2os, więc w końcu nie będę zmuszony kontrolować większej liczby bohaterów by gra trzymała się kupy. Pozytywne opinie też nie pomogły tego uniknąć :D
- Pax Hispanica - zakochałem się w Euklundowych Paxach. Pamira mam, Rena ogrywam, a ten bardzo pasuje mi klimatem. Ot lubię gry o piratach. Wygląda lżejsze od Rena, ale cięższe od Pamira, więc może jakąś lukę wypełni.

Uff, chyba tyle. Jak widać 90% to gry zamówione w obecnym roku. Na razie na przyszly przeszły tylko opóźnienia i reprinty. Z obecnie zapowiedzianych nic mnie nie zainteresowało(uff), ale też największe zapowiedzi przed nami.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2023, 08:55 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Uncle_Grga »

Z rzeczy na liscie:

1. Distilied,
2. Pax Hispanica (czekam, już oplacone)
3. Carnegie
4. Kutna Hora - zmieniła status z prawie pewne na kupione
5. Hegemony - wyprzedaż gry w moich bazowych sklepach skłoniła mnie jednak do zakupu.
6. Era Innowacji - po portalconie trafia jako przedstawicielka Terry i Gai, których miał nie będę...

Prawie pewne:
7. Pagan

Przygladam się:
8. The White Castle - ale to tak 50/50..
9. Kolejnemu Lacerdzie - tak spoglądam na Vinhosa, ale to już drugi rok będzie, więc to też takie 50/50..

Reszta posta do edycji w trakcie roku, jak ukażą się zapowiedzi wydawców. Cel jest taki, żeby nie przekroczyć 10 nowych pozycji (+/-).

Ps. Juz po 2 edicie. I to jeszcze w styczniu. 6 miejsc z 10 zajete, prawie 7.. mowia o zastoju w branzy itd, a tu jeszcze przed Galaktą i Kaczkami mam zajete 60-70% slota na ten rok.. strach się bać...
Ostatnio zmieniony 26 sty 2024, 15:58 przez Uncle_Grga, łącznie zmieniany 2 razy.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: mineralen »

Kolejny sezon Cthulhu Death May Die od Portalu.
No i to tyle… chyba się kończę jako planszówkowy hobbysta, bo nic więcej mnie w zasadzie nie interesuje. Ale może będą jakieś niespodzianki.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Apos »

Must buy:
- Pax Renesans od Galakty. Grałem w angielskie wydanie kolegi i tytuł oczarował mnie w pełni.
- FCM: Ketchup. Brakuje go w rozgrywkach live!
- Voidfall. Czekam na dodruk, kolejną kampanię albo ogłoszenie polskiego wydania. Rewelacyjna gra i pierwszy 4X, który przypadł mi do gustu.
- Indonesia. W sumie robię PnP i na początku roku będzie do zagrania.
- Unlock. W każdą część chcę zagrać. Na 2024 zapowiedziano angielskie wydanie nową.

Mam na oku:
- gry od wydawnictwa Splotter. The Great Zimbwabwe, Road & Boats, BUS, Antiquity i inne. Każdy kolejny tytuł coraz bardziej mi się podoba.
- Shipyard 2nd ed. Nie mam sentymentów do sprzedanych gier, aczkolwiek do tego tytułu bym powrócić. Stare wydanie trąciło myszką, a nowa odsłona kusi.

Ostatecznie chcę lepiej ograć obecną kolekcję. Przez ostatnie pół roku wiele dobrych i b.dobrych tytułów sprzedałem, bo jednak nie było czasu ogrywać je regularnie. Zostały same najlepsze na regałach i zawsze bardzo chętnie w nie zagram :D.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Torquemada666 »

U mnie na razie tylko Yokohama. Podobno ma być druga edycja w 2024.

Druga edycja gry Yokohama nie ma mieć zmian w samej rozgrywce. Wydawca postanowił jedynie odświeżyć grafikę na pudełku oraz komponenty, a także poprawić instrukcję.

Na pierwszych udostępnionych materiałach widać m.in nowy wygląd kart i dwuwarstwowe planszetki graczy.

Gra w wersji angielskiej trafi do sklepów w sierpniu 2024 r., bez kampanii crowdfundingowej.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Harun »

Powtórzę się z wątku o zakupach w 2023 r.

- Legendary: A James Bond Deck Building Game – No Time to Die - kupię na 100%
- Brazil Automato - 100%
- I dodatek do Turbo - 50%
- The Search for Lost Species - wersja EN 50%, wersja PL jeśli będzie 75%,
- Welcome to the moon - wersja EN, DE - 33%, wersja PL jeśli będzie 50%,
- dodatek Plaga do Orlean - 33%
- Santorini: Riddle of the Sphinx - jeśli będzie wersja PL retail - 99% (chyba, że cena zabije)

reszta - życie pokaże.

Życzę udanych zakupów w 2024 r.!
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Dhel »

Dzięki Ardel za założenie tematu :)

Czekam na dostarczenie:

1. Hexplore It Forest z księgą
2. The Elder Scrolls od chip theory - chociaz to pewnie na 2025 przejdzie
3. Dodatek do Zerywii
4. Dodatki do Hoplomachus
5. Aeons Trespass cykle 4 i 5
6. Primal - na to najbardziej, gra z każdą aktualizacją wyglądała tylko lepiej, w to bym chciał już teraz zagrać

Co chcę kupić:

NIC - mocne założenie ogrywania kolekcji. Pewnie coś w ciągu roku wpadnie przez nagły impuls, ale na ten moment nie czuje potrzeby kupowania jakichś konkretnych tytułów
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Nilis »

Ardel to zacny druh że założył temat. Zapomniał tylko napisać w swoim poście że jeszcze musi pustego Kalaxa kupić :lol:

Ja w 2024:
Arkham Horror LCG - Uczta w dolinie Hemlock
Voidfall - czekam na polskie wydanie, jak nikt się nie zapowie to biorę ENG za te prawie pińćset złotych
ISS Vanguard - 50% że kupię bo podobno rozlożona zajmuje około 20 metrów kwadratowych a ja w salonie mam jeszcze meble więc na pewno gra nie wejdzie na jeden pokój :?

No i to tyle. Mam obecnie w kolekcji 20 gier więc kupa grania przedemną
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: samuraj1369 »

Czekam na
- Ravens Manor
- WoP Gra Karciana - dodatek Fire and Swords
- Ciekawe czy cyklady edycja legendarna nie będzie miała obsuwy
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: dave8 »

Moja lista raczej skromna (ale ta na 2023 też była skromna):
1. Nusfjord Big Box (przeniesione z 2023)
2. Food Chain Magnate + Ketchup (czekam na dodruk wersji PL i dodatek)
3. Spirit Island Nature Incarnate (tutaj jeszcze nie wiem i tak za dużo mam już SI)
4. Hansa Teutonica Big Box (może)
5. Zamki Szalonego Króla Ludwika (jak będzie nowa edycja)
6. Gizmos (jak będzie dodruk)
7. Klany Kaledonii (jak będzie KS z dodatkiem)

I bardzo może
Brass Birmingham oraz Dune Uprising.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: antonio3333 »

Ja mam mega długą listę co ma mi przyjść z KS i GF, dlatego chyba tylko jedna pozycja będzie z samego kupna.

1.Mordred - wydaje mi się, że to będzie wspaniała gra, mega potencjał imho
2.scarface 1920 - Gra która ma mi zastąpić Godfathera Imperium Corleone
3.Black Rose Wars: Rebirth - raczej pójdzie na sprzedaż, niestety poziom tłumaczenia Czachy trochę mnie poraziła...
4.DEI: Devide et Impera - ponoć mega dobra gra w postapo klimatach
5.Dice Throne: X-Men - mój pierwszy Dice Throne i coś czuję, że to będzie strzał w dziesiątkę, bo sezon 1 i 2 mi się mega podobał
6.Cthulhu: Death May Die Fear of the Unknown - turlanka w świecie Cthulhu, czego chcieć więcej? :D
7.Total War: Rome - gra jest donoszona w bólach, ale ma potencjał być fajną grą nad stołem
8.Company of Heroes - II wojna światowa na planszy, no cud, miód i orzeszki
9.HoLAS dodatki - mam podstawkę, przyjęła się to teraz wziąłem wszystko co brakowało na kampanii dodruku
10.Nemesis: Retaliation - tutaj mam lekko mieszane uczucia, cena na kampanii na pewno zachęca, ale wciąż się waham czy chcę tę część czy dopimpować sobie 1. część
11.Cyclades: Monumental Edition - odnowienie dobrego klasyka, który według mnie jest najlepszym gateway'em do gier area control
12.Zombicide: White Death - sprzedałem 2nd edition (która jest bardzo dobra), żeby wziąć tę część, czas pokaże czy słusznie
13.TES: Betrayald os Second Era - pierwsza moja gra od twórców Too many bones, zobaczymy czy warto
14.Huang - reimplementacja klasyka Yellow&Yangtze
15.Bretwalda - średniowieczna Anglia i problemy w postaci wojen domowych i najazdów wikingów, mam nadzieję, że rozgrywka płynąca z gry zrekompensuje kolosalną obsuwę
16.Santorini - familijne zmagania nad budową pięknej greckiej wyspys Santorini, również mnie przyciągnął temat
17.Feudum - kocham grafiki, czaiłem się za tą grą dużo czasu i gry miałem już brać ją nagle OddBird mówi, że w kwietniu/maju będzie reprint z lepszymi grafikami podstawki, czekam z niecierpliwością
18. Fief England/Fief France - tutaj mam mieszane uczucia, chciałbym któregoś Fiefa, ale jakoś nie widzi mi się ta gra w takiej wersji jaką dają nam na obecnej kampanii, plus niespójność historyczna z najzdami wikingów na anglię po 1100 roku, no proszę was... Plus gdzieś tam w komentarzach wyczytałem, że ma być redesign Fief: France na jesień 2024 to może na to się rzucę
19.Pax Hispanica - ponoć po play testach mega wyszło dobrze, wciąż jestem na krawędzi czy brać czy nie, ale pewnie koniec końców się złamię i następny Pax wleci do kolekcji :)

No trochę się tego nazbierało dlatego chciałbym dać sobie bana na gry na 2024, bo patrząc na tę listę co wam przedstawiłem to już jest trochę niezdrowe :D
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Emil_1 »

U mnie:
Aby dotarły te 24 gry z KS, na które czekam ;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Ardel12 »

antonio3333 pisze: 29 gru 2023, 15:29 No trochę się tego nazbierało dlatego chciałbym dać sobie bana na gry na 2024, bo patrząc na tę listę co wam przedstawiłem to już jest trochę niezdrowe
Polecam :D Sam chcę ostro ograniczyć.
antonio3333 pisze: 29 gru 2023, 15:29 19.Pax Hispanica - ponoć po play testach mega wyszło dobrze, wciąż jestem na krawędzi czy brać czy nie, ale pewnie koniec końców się złamię i następny Pax wleci do kolekcji
Brałbym już teraz, ale liczę, że Galakta wyda za rok czy 2, ale ta edycja deluxe...ach sam mam taką samą zagwozdkę :D
EDIT: Dobra złamałem się i wziąłem w 3t z max zniżką.
Nilis pisze: 29 gru 2023, 14:14 Ardel to zacny druh że założył temat. Zapomniał tylko napisać w swoim poście że jeszcze musi pustego Kalaxa kupić
Na razie wykorzystuje stary pokój w rodzinnym domu na składowanie gier, które muszą poczekać na swoją kolej. Tam już mam GCE z KDM, komplet Deep Madness, tonę Shadows of Brimstone i wszystko od drugiej części Hexplore It. Jestem ciekaw kiedy rodzicom pęknie żyłka, że robię sobie magazyn :D
Dhel pisze: 29 gru 2023, 14:00 Dzięki Ardel za założenie tematu
Głos ludu został wysłuchany :)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2023, 08:55 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: walkingdead »

U mnie skromniutko.
Czekam na CP77 i dodatek Iron Maiden (Zombicide I CDMD). To się opóźniło względem 2023.
Czekam również na różne KS (m.in CDMD, 3 sezon Final Girl) czy przedsprzedaż Final Girl z LDG. Wszystko to jednak zostało zamówione jeszcze w 2023.


W 2024 planuję na ten moment wyłącznie HOLAS.
CHcialabym wesprzec Galakte, a dodatki zakupić w wersji ang (są już dostępne, a nie wiadomo jaki cykl wydawniczy zaproponuje Galakta). Martwi mnie jednak,że Galatka wyda to dopiero w późniejszej części roku.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Poochacz »

Tak na chwilę obecną to czekam tylko na Łowców A.D. 1492. Może jeszcze Hemlock do Arkham LCG ale jeszcze mam masę do ogrania więc nie wiem czy zdecyduję się od razu. Reszta pewnie wyjdzie spontanicznie.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: kurdzio »

No to lecimy:

Pagan - kupuję na pewno chociaż obawiam się że ta asymetria będzie zbyt hardkorowa
Point City - mały fillerek który mam ochotę sprawdzić
AQUA: Biodiversity in the oceans - na razie tylko na radarze, czekam na gameplay
Awkward Guests 2: The Berwick Cases - pierwsza część dała nam dużo radości, wersję na 2 osoby sprawdzę na pewno, ale obawiam się że nie będzie to 2024
Kelp - asymetryczna 2-osobówka zawsze na celowniku
Leaf - ładny abstrakt, ale zakupu nie jestem pewny
The Search for Lost Species - chciałbym sprawdzić mimo że wersji w kosmosie już z nami nie ma
Trailblazer: The John Muir Trail - przekonuje mnie tu oprawa graficzna, ale jeszcze nie jestem przekonany o zakupie
World Wonders - jak ktoś to ogłosi w PL to na pewno kupię, jak nie to poszukam wersji ENG

A za rok podsumowanie jak to wyszło :mrgreen:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Mr_Fisq »

Już w kolekcji:
- :white_check_mark: Tales from the Red Dragon Inn
- :white_check_mark: Pandemic: Sezon 0 Po udanym (poza finałem) sezonie 1 zakup sezonu 0 był oczywistym wyborem.
- :white_check_mark: Silver Bayonet - mechanicznie chyba najbardziej dojrzała gra Josepha; po "umiarkowanie udanym" eksperymencie z Forbidden Psalm kusi coraz bardziej, choć mogłaby mieć więcej scenariuszy solo. EDIT: Kupione, już w trakcie lektury.
- :white_check_mark: :clock1: Rangers of Shadow Deep: A Gathering of Heroes (PDF już mam, czekam na wersję fizyczną)
- :white_check_mark: :clock1: Five Parsecs From Home Compendium - Bug Hunt (PDF już mam, czekam na wersję fizyczną)
- :white_check_mark: :clock1: County Road Z (PDF już mam, czekam na wersję fizyczną)
- :white_check_mark: Final Girl S1 PL - Szybka gra solo, z dużą regrywalnością? Czemu nie; przydało by mi się coś szybszego i lżejszego niż Spirit Island. Edit: czyszczenie potwierdziło niedobory w zakresie szybkich gier solo z klimatem. Gra pnie się w górę.

Oczekujące na dostarczenie:
- :clock1: Unsettled - zbiórka na forum; czekam na dostarczenie; eksploracja kosmosu, unikatowe planety :+1:
- :clock1: League of Dungeoneers - zakup w kampanii, PM w toku; dalej szukam wymarzonego lochołaza.
- :clock1: Łowcy A. D. 1492 - zbiórka na forum; czekam na dostarczenie; jw. kolejna gra kupiona w poszukiwaniu "tego wymarzonego" lochołaza.
- :clock1: Nova Aetas: Renaissance - zbiórka na forum; czekam na dostarczenie. Kolejny lochołaz do sprawdzenia w tym roku. Jeśli rozgrywka nie porwie, to pewnie zostanie w kolekcji jako dawca figurek.

Poważni kandydaci:
- :new: :grey_question: Core Space - jako dawca figurek i terenów - smutno się grało w Forbidden Psalm na improwizowanym stole.
- :grey_question: Stargrave: Dead or Alive - Kariera łowcy nagród w "spustoszonej galaktyce"? Biorę :mrgreen:

Lista rezerwowa:
- :new: :question: Voidfall - Naczytałem się peanów, gra zdaje się wpisywać w kategorię klimatycznych euro, udając trochę 4X, ale bez konieczności zebrania 4-6 graczy. Do tego możliwość gry kooperacyjnej i solo. Wstępnie jestem na tak.
- jeden z numerów Old Bones
- :new: :question: Space Station Zero - jeśli kupię ostatecznie Core Space, to gra wskoczy wyżej do kolejki; mając trochę figurek i terenów SF aż się prosi, żeby spróbować więcej gier niezależnych figurkowo w tym klimacie. Liczę na dobry stosunek liczby godzin zabawy przy grze do objętości którą zajmie.


Wypadły z kręgu zainteresowań:
- :arrow_down: :no_entry: Forbidden Psalm: End Times Edition - po zagraniu dwóch scenariuszy zapał nieco opadł. Przetrawiłem temat: tyle jest gier, a tak mało czasu, lepiej spróbować kolejny tytuł, zamiast "starać się" polubić ten.
- :arrow_down: :no_entry: Five Leagues from the Borderlands (ile razy mam ochotę zakupić tę grę, czytam recenzję na BGG i trochę mi przechodzi). Pewnie poczeka na ogranie Five Parsecs From Home => spadło z rowerka. Co za dużo losowości, to nie zdrowo, zwłaszcza że to nie gra na 1h, tylko na długą kampanię.
- :arrow_down: :no_entry: Zombicide 2 edycja - szukam dawcy figurek do County Road Z. Mam nadzieję, że znajdę coś lepszego, ale na razie jest to główny kandydat. Na razie mam inne skirmishe do ogrania. Musi poczekać na swoją kolej - może w przyszłym roku.


Poprzedni rok:
viewtopic.php?t=77836&start=125#p1564194
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: tommyray »

Jak patrzę na te oczekiwane tytuły to jestem w jednej trzeciej Ardelem, jednej trzeciej Dhelem, i po części Mr. Fisqiem ;)

- planety do Unsettled, miały być rok temu... Bardzo cenię, gra którą sam chciałem zrobić.
- nowe cykle do ATO 4&5 od Into the Unknown. Za to co zobaczyłem w C1 i C2 uznaję ich za narracyjnych geniuszy i mają otwartą linię kredytową u mnie.
- Kingdoms Forlorn również od ItU. Darklands ('92) zmiksowane z Elden Ringiem.
- Nanolith - cyberpunk, książkowe mapy, niszowa produkcja od pasjonatów. Wsparłem, czekam.
- ISS Vanguard - półtora roku opóźnienia i chyba przegapiło swoją szansę. Jak dostanę obadam co i jak, ale pójdzie na sprzedaż, nie mam wielkich oczekiwań, nie wierzę już w Awakenów...
- druga narracyjna kampania do HexploreIt,
- Five Parsecs From Home, ktoś rzucił tym na discordzie ATO, poczytałem, zaiskrzyło, chwyciło, po chwili zamówiłem.

- Space Kraken taki roguelike'owy indyk ala ISS V. Miało być szybciej i taniej. Nie wyszło taniej, nie jest szybciej.
-Mythwind - gra eksperyment, być może nawet nie gra. Ale dam szansę. KSowe rozczarowanie bo wyszło drożej i jeszcze niedostarczone a polscy gracze kupujący w sklepach mają już polską dystrybucję Galakty.
- Bardwood Grove - ryzyko, bo nie kupuję euro i nisko je cenię. Ale temat zagrał! Zobaczymy...
- Harakiri, gra widmo od Hiszpanów, być może będzie świetna zazjatyzowana alternatywa dla Łowców 1492. Trzy gry jakby w jednym, pandemic skrzyżowany z DC i lekkim bossbatlerem... Nie wiadomo kiedy dotrze. Ciągle obawiam się klapy jak na przykład z Mythic.
- The Dark Quarter - ooo jak ja trzymam za to kciuki. Harry Angel!

Bardzo się zastanawiam nad:
Spirit Fire od Orange Nebula. Prawdopodobnie kolejny tytuł jaki sam bym chciał zrobić, chyba sczytują mi fale mózgowe i mojego Evernote'a :lol:
Kinfire Chronicles
Tales from the Red Dragon Inn
Rangers of Shadow Deep

Problemem największym oraz hamulcem okazuje się metraż mieszkania. Nie wiem co zrobię jak przyjdzie taki Kingdoms Forlorn czy Harakiri.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Yuri »

No to lecimy :
- "Zerywia" - nowy kontent z 2giego KSa, czekam na dostawę
- "Dungeon Degenerates" - nowy kontent z 4tego ich KSa, czekam na dostawę
- "Shadows of Brimstone" - fala 2 i 3 z 3 KSa, czekam na dostawę.
- "Skull Tales: Full Sail 2.0" - kupię nowy kontent tylko, reszta pomalowana czeka na ogranie
- "Secrets of the Lost Tomb EPIC EDITION" - raczej wątpie by to w 2024 dostarczyli, więc zapewne to jednak będzie 2025
- "SAS Rogue Regiment" - czekam na dostawę
- "Fallen Land 2nd ed" - ma wyjść nowy dodatek na KS, bankowo wesprę
- "Pirate Republic Africas Gambit" - czekam nadal na start KSa
- "Nova Aetas Renaissance" - czekam na dostawę


Pewnie zainteresuję się jeszcze nowymi pracami Jasona Glovera, ale zobaczymy co tam wysmaży. No i myślę jeszcze nad polską edycją "Townsfolk Tussle", zobaczymy jak z tym wyjdzie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Hardkor »

Czekam:
ISS Vanguard - chyba nikomu gry nie trzeba przedstawiać. Ciągnie się i ciągnie czekanie na tę grę.
Lords of Ragnarok - bardzo podobali mi się Hellasi, więc na LoR mocno czekam
Tamashi - Troche mi przeszedl hype na te gre, ale jak juz zamowiona to sprobuje
Zerywia 2nd Editon + Zerywia Qeust - pierwsza edycja wydawala się bardzo ciekawa, wiec druga z checia sprobuje skoro ma byc poprawiona, ale na pewno wiecej od Koliba Games nic nie biore za podejscie do klienta.
Cyberpunk 2077 od CMON - Godfathera bardzo lubie, a obilo mi sie o uszy, ze te gry maja cos wspolnego ze soba. Dodatkowo bardzo lubie gre od Redów. Poleciało FOMO i wziałem
Cthulhu DMD 2 - Pierwsza czesc bardzo lubie wiec wzialem, bo potem bedzie drozsza
Wonderlands War - Bardzo zaluje, ze nie wzialem na pierwszym KS, wiec nie popelnie drugi raz tego samego bledu
Foundations of Rome - FOMO, wiec pewnie skonczy na sprzedaz ze wzgledu na gabaryty
Hunters 1492 - Bardzo polubiłem autora, pierwsza czesc była porządną grą, więc wzialem do sprawdzenia
Apex Legends - Uwielbiam wersje komputerową, więc musiałem wziąć
Cyklady Nowa Edycja - podstawowa gra jest okej, wiec uznalem, ze wezme na sprobowanie
Mordred Totalnie nie wiem co jest w tej grze, ale po prostu ten art mnie tak bardzo zachecil, ze sie wykosztowalem na core pledge
Scarface 1920 - Podobnie jak WW, zaluje ze nie wzialem wczesniej, wiec biore teraz
Dragon Eclipse - Pokemony aka smoki na dwóch graczy. Grzechem byloby jakbym nie wzial

A to tylko KS. Nemesis i Witcher nie wymieniony, bo i tak nie dowiozą w 2024. Z sklepowych gier to na pewno czekam na Townsfolk tussle
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Pomnik »

To co planuje mniej lub bardziej:
Clash of Cultures - najbliżej co mam 4x to Zakazane Gwiazdy a kusi ograć coś co jednak nie jest osadzone w kosmosie (inb4: technicznie rzecz biorąc wszystko jest w kosmosie)
ISS Vanguard - same dobre recenzje, co prawda kampanijna więc pewnie poczeka i do 2025 z zakupem ale kusi sprawdzić
Martwa Zima - podoba mi się pomysł, ogólnie lubię gry FFG, ale jakoś mocno mi nie zależy żeby to złapać. Jak będzie niezła oferta to się skuszę, jak nie to trudno :D
Wonderlands War - podobnie jak ISS, sporo się naczytałem dobrego, graficznie bardzo ładnie, czekam na premierę :D
Lobotomy - pierwsza gra Czachy którą chcę mieć (BRW mnie trochę przeraża a lubię mieć wszystko) :D
Cyklady - mam oryginalne, czekam na legendarne, jestem ciekaw jak im nowa edycja wyszła
FCM + Ketchup - nie uważam jej za brzydką, recenzje kuszą, jak Portal wyda to się skuszę :D
Wojna o Pierścień: Gra Karciana - bo oryginalna Wojna bardzo mi się podoba, bo chciałem próbować sił w LCG ale brak dostępu mnie odrzucił, bo nie grałem a chcę zagrać
Too Many Bones - co prawda BotSE wsparty ale mam nadzieję że te gry nie leżą jednak aż tak blisko siebie. Lubię kości, goblinognomy średnio mi leżą ale przeżyję :D
Pax Ren - podobno najlepszy Pax na 2 osoby. Najczęściej gram w takim składzie także padło na to.
Reszta Arkham LCG - wszedłem może trochę późno ale podoba mi się klimat i koncept. Brakuje mi głównie 3 niedostępnych powrotów więc przeglądam co jakiś czas portale ogłoszeniowe
Nemesis 3 - miałem wesprzeć ale zbiórka liska skusiła do czekania na PM :D
Karciany Thorgal - raz już wsparłem, wesprę i drugi raz, narzeczona uwielbia Thorgala
Dodatki do tego co już mam

Nie wszystko z 2024, część to po prostu rzeczy które chce przetestować (a że jestem sercem mojej grupy planszowej to gry muszę kupować sam xD)
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: PytonZCatanu »

Na razie skromny radar:


dodatek: Projekt Gaja ENG
dodatek: Food Chain Magnate (Kechup) PL
dodatek: Turbo PL
dodatek: Wojna o Pierścień Gra Karciana (mam nadzieję, że będzie PL)

Lost Species (sequel Planety X, liczę na kaczki)
Point City (sequel Sałatki Punktowej)
MLEM (zamówione w przedsprzedaży)
RafalRafal
Posty: 12
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: RafalRafal »

Ja w sumie czekam na dwie:
-Pax Renesance 2 Jak Pax Pamir siadł idealnie tak zainteresowałem się tematem Paxów i nie ukrywam mam duże oczekiwania bo to podobno gra nad gry:D a poza tym ciekawe tło historyczne plus ogromna porcja kombinowania to musi się udać.
-Fief England nie miałem na radarze, ale został mi tak sprzedany przez wydawcę, że wsparłem:) do tego jest seria książek na, których bazuje gra o tron. Po przeczytaniu spodziewam się, że chęć do gry wzrośnie razy 10:)
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 490
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ja głównie czekam na dostarczenie gier zakupionych w przedsprzedażach tudzież wspartych na wspieraczkach:
Interstellar - gigantyczna obsuwa wydawnictwa, ale już płynie
High Frontier M4 + dodatkowe dodatki - j/w
7th Citadel. Wsparłem lata temu w grupowym zamówieniu forumowym, chcąc zagrać w końcu w jakąś głośną grę kampanijną. Po tych kilku latach jeszcze nie spotkałem tytułu w tym gatunku, który by spełniał moje oczekiwania, więc kiedy dojedzie będę miał dylemat, czy dawać grze szansę, czy od razu sprzedawać w jeszcze ciepłej folii - podobnie gigantyczna obsuwa, ale jeśli jeszcze nie płynie, to zaraz będzie
Pax Hispanica. Nigdy dość historycznych paxów od Eklunda - powinni dostarczyć w tym roku
Detective: Saints and Sinners. To dodatek to najfajniejszej gry detektywistycznej w jaką miałem okazję zagrać, więc wsparcie to klasyczny no brainer - statek dopłynął, więc w styczniu powinienem paczkę dostać.
The Hunters A.D. 1492. Wsparłem głównie dlatego, że gra wydaje się najbliższa klimatem planszowemu WFRP jakie chciałem zobaczyć, a którego GW zapewne nigdy nie zrobi - zobaczymy czy w tym roku dadzą radę.
World at War 85 Blood and Fury. Tutaj raczej trzeba spuścić zasłonę milczenia - twórca pewnie zbankrutuje, jeśli nie ucieknie z pieniędzmi, więc spisałem na straty
Jest tego więcej niż bym chciał, ale z drugiej strony więcej grzechów zakupowych nie pamiętam, tylko za kilka żałuję

Z absolutnie nowych rzeczy to zapewne nabędę
The Feast of Hemlock - spodobała mi się gra, ogrywam czasem solo na dwie ręce, kiedy nie chcę spędzać wieczoru z rozrywką cyfrową, a muszę chwilę posiedzieć.
Arrival - nowa gra Eklunda od IONu, tak naprawdę to nie wiadomo nawet czy w tym roku będzie kampania wspieraczkowa (który to model wydawniczy stał się modus operandi IONu).
Pax Porfiriana - od lat ogłaszają reprint, nie wiem czy jednak sobie PnP nie zrobię, bo przez to ich przekładanie to nie zdecydowałem się na zakup egzemplarza, kiedy jeszcze był w normalnej dystrybucji
18XX - patrzę na kilka tytułów, ale chcę najpierw jeszcze kilka razy zagrać w te, które posiadam, zanim zacznę się rozglądać za zieleńszymi torami.
Cthulhu: Dark Providence - ostatnio lubię ten typ gry i interakcji, więc nabędę chętnie w ramach zbiórki forumowej.
Dodatek do Netrunnera - wyjdzie w tym roku kolejna część. Też właściwie no brainer zakupowy - ostatnie miesiące grałem mniej, ale chcę wrócić do regularnych spotkań.
Coś z klasyki Mindclasha - Anachrony albo Trickerion. Anachrony to chyba jedyna gra, której sprzedaży naprawdę żałuję, bo to było naprawdę dobre i solidne euro z kilkoma sprytnymi chwytami, które doceniłem dopiero po czasie.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Shodan »

Kolekcja osiągnęła rozmiar, przy którym dalsze jej powiększanie poważnie rzutuje na częstotliwość ogrywania tytułów (i to pomimo, że w 2023 roku więcej gier sprzedałem niż kupiłem), więc na 2024 plany zakupowe raczej skromne.
Z pewniaków:
Dark Quarter - jeśli LDP wreszcie odpali wspieraczkę/przedsprzedaż po polsku
Nemesis Retaliation - tutaj pozostaje skompletować i opłacić wsparcie po otwarciu PM
Preludia 2 do TM - biorę wszystko co ma wartość gameplayową do Terraformacji
Tainted Grail Kings of Ruin - czekam na dostarczenie z GF

Zastanawiam się:
Pax Hispanica - gdybym miał wchodzić w Paxy, to tylko w ten ze względu na epokę, jednak tylko pod warunkiem, że Galakta wyda po polsku.

Nie wykluczam, że lista może być edytowana po ujawnieniu zapowiedzi przez polskich wydawców, może czymś zaskoczą.
ODPOWIEDZ