Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 213 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Darkstorm »

mat_eyo pisze: 23 kwie 2024, 08:38 Jak można swojego największego konkurenta (Rebel) prześmiewczo nazwać "Asmodee Polska", samemu tłukąc jak leci polskie edycje każdej gry CMON?
A tu akurat co się słusznie należy to się należy :D Portal nie został przez nikogo kupiony więc jednak jest pewna różnica :wink:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 786 times
Been thanked: 1227 times
Kontakt:

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: mat_eyo »

aeiou871 pisze: 23 kwie 2024, 09:58 A możecie przybliżyć "historię z Merry" niezaznajomionym szarakom?
Wolałbym nie wchodzić w szczegóły, bo pochodzą z prywatnej korespondencji. Jednak to ja poruszyłem temat więc powiem tak. Z dwóch słów na "pe", do opisania relacji z recenzentami za czasów Merry zdecydowanie bardziej pasuje "pańszczyzna" niż "partnerstwo".
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5186
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 266 times
Been thanked: 878 times
Kontakt:

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: raj »

Darkstorm pisze: 23 kwie 2024, 10:22
mat_eyo pisze: 23 kwie 2024, 08:38 Jak można swojego największego konkurenta (Rebel) prześmiewczo nazwać "Asmodee Polska", samemu tłukąc jak leci polskie edycje każdej gry CMON?
A tu akurat co się słusznie należy to się należy :D Portal nie został przez nikogo kupiony więc jednak jest pewna różnica :wink:
Może zazdrości? :P
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: VivoBrezo »

aeiou871 pisze: 23 kwie 2024, 09:58 A możecie przybliżyć "historię z Merry" niezaznajomionym szarakom?
W skrócie, Merry wprowadzala lekkie zamieszanie na linii wydawca/recenzent.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, 11:56 przez VivoBrezo, łącznie zmieniany 1 raz.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
kasztan4321k
Posty: 149
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 13 times
Been thanked: 69 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: kasztan4321k »

Ayaram pisze: 23 kwie 2024, 09:24
I tu ciekawi mnie jak to wygląda w ogólnym rozrachunku - czy twarz Portalu czyli Ignacy, który i drażni sporą liczbę osób i ma na pieńku z dużą liczbą graczy, ale i no ma gadane, dużo się udziela czy to w podcastach, livach, czy to teraz na kanale fantastycznym - w ogólnym rozrachunku działa na + czy na - dla Portalu? Lepiej być postacią barwną (i działać w dwie strony) czy postacią szarą i być neutralnym/nijakim dla wszystkich?
Na plus, parę gier portalu kupiłem bo Trzewiczek zrobił mi hype.
A nadal siedzą nierozpakowane :D

Noi narzekałem na Portal, narzekam na portal, a jak patrzę na swoją kolekcje to z 73 gier (tylko podstawek bez imprezowek) to aż 20 jest Portalu - co stanowi najwyższy wynik w kolekcji.
Atk
Posty: 1399
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 495 times
Been thanked: 284 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Atk »

VivoBrezo pisze: 23 kwie 2024, 10:53
aeiou871 pisze: 23 kwie 2024, 09:58 A możecie przybliżyć "historię z Merry" niezaznajomionym szarakom?
W skrócie, Merry wprowadzala lekkie zamieszanie na linii wydawca/recenzent.
Za to robi dużo dobrego na linii wydawca/klient

Przenieść ją do innego działu! 😂
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4520
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1674 times
Been thanked: 2100 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: PytonZCatanu »

Od siebie dodam na marginesie, że w ostatnich latach mam wrażenie że portal poprawił jakość tłumaczenia. Ark Nova, FCM i parę innych tytułów (z dużą ilością kart i tekstu) były tłumaczone chyba bezbłędnie. No właśnie, i jest w nich chęć do wydawania gier dla graczy, ryzykownych z finansowego punktu widzenia i do odświeżenia starych klasyków - propsuje.

A co do śmieszków polecam https://www.facebook.com/przestancieszkalowac 😉
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4520
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1674 times
Been thanked: 2100 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: PytonZCatanu »

Z innego wątku:
Padre pisze: 25 kwie 2024, 20:17
kuba32 pisze: 31 mar 2024, 12:24 Trzewiczek w 2pionkach ostatnio mówił, że w całej Portugalii są tylko 3 sklepy z planszówkami. Gracze zmuszeni są sprowadzać angielskie kopie. Nawet takie Weather Machine, portugalskiego twórcy, nie zostało wydane w tym języku.
Ja naliczyłem 26, w samej Lizbonie bodaj 8 albo 9. No ale Trzewik nie wie o czym jest gra, którą sam redagował, więc nie byłbym zdziwiony gdyby opowiadał głupoty o sklepach w Portugalii :P
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Fojtu »

PytonZCatanu pisze: 29 kwie 2024, 12:36 Z innego wątku:
Padre pisze: 25 kwie 2024, 20:17
kuba32 pisze: 31 mar 2024, 12:24 Trzewiczek w 2pionkach ostatnio mówił, że w całej Portugalii są tylko 3 sklepy z planszówkami. Gracze zmuszeni są sprowadzać angielskie kopie. Nawet takie Weather Machine, portugalskiego twórcy, nie zostało wydane w tym języku.
Ja naliczyłem 26, w samej Lizbonie bodaj 8 albo 9. No ale Trzewik nie wie o czym jest gra, którą sam redagował, więc nie byłbym zdziwiony gdyby opowiadał głupoty o sklepach w Portugalii :P

Swoją drogą, BGG mówi, że Lisboa ma wydanie portugalskie?
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... se-edition
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Cierń »

Fojtu pisze: 29 kwie 2024, 12:55
PytonZCatanu pisze: 29 kwie 2024, 12:36 Z innego wątku:
Padre pisze: 25 kwie 2024, 20:17

Ja naliczyłem 26, w samej Lizbonie bodaj 8 albo 9. No ale Trzewik nie wie o czym jest gra, którą sam redagował, więc nie byłbym zdziwiony gdyby opowiadał głupoty o sklepach w Portugalii :P

Swoją drogą, BGG mówi, że Lisboa ma wydanie portugalskie?
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... se-edition
To akurat wydawca z Brazylii - zbieżność języka nieprzypadkowa :>.
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Fojtu »

Cierń pisze: 29 kwie 2024, 12:57
Fojtu pisze: 29 kwie 2024, 12:55
PytonZCatanu pisze: 29 kwie 2024, 12:36 Z innego wątku:


Swoją drogą, BGG mówi, że Lisboa ma wydanie portugalskie?
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... se-edition
To akurat wydawca z Brazylii - zbieżność języka nieprzypadkowa :>.
No tak, czyli wydanie w języku twórcy istnieje :wink:
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 204
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 94 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Padre »

Skoro już jestem cytowany, to uzupełnię, że moim zdaniem prztyczki w stronę Portalu biorą się m.in. z przekory wobec portalowo-trzewiczkowej mitomanii. Myślę, że Trzewik świadomie udaje nieomylnego, a gier swojego wydawnictwa broni zaciekle, choćby sam nie miał produktu w rękach. Być może taką właśnie ma wizję marketingu - prowokacyjną i zgrabnie wpisującą się w kulturę oburzenia, bo nic tak nas w Polsce nie drażni jak ktoś, kto twierdzi, że nie popełnia błędów.
kuba32
Posty: 328
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: kuba32 »

Fojtu pisze: 29 kwie 2024, 13:03
Cierń pisze: 29 kwie 2024, 12:57
Fojtu pisze: 29 kwie 2024, 12:55

Swoją drogą, BGG mówi, że Lisboa ma wydanie portugalskie?
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... se-edition
To akurat wydawca z Brazylii - zbieżność języka nieprzypadkowa :>.
No tak, czyli wydanie w języku twórcy istnieje :wink:
A kto mówił, że Lisboa nie ma wydania portugalskiego? Ale Trzewiczek najgorszy 😂
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 491
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Gothik »

Absolutna wisienka na torcie - Portal złotymi ustami prezesa właśnie poinformował, że po ponad trzech latach kłamstw o "sprawdzaniu plików i dodatkowych korektach, aby wszyscy wspierający otrzymali produkt absolutnie wysokiej jakości", na matach do Robinsona Deluxe zapomniał nadrukować ikony Akcji. I że sorry, ale nic z tym nie zrobi. Chyba jeszcze pod żadną wspieraczką nie widziałem w komentarzach takiej zgodności w jechaniu z wydawcą jak z furą gnoju. Dlaczego utarło się hejtować Portal Games? Właśnie dlatego.

Obrazek

Mat Misprint

We must address a small mistake regarding the game mat. Unfortunately, the layer containing a meeple icon was lost in the file and did not get printed. We sincerely apologize for this oversight and the inconvenience it may cause.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3431
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 436 times
Been thanked: 1046 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: psia.kostka »

Proponuje t-shirt na 25lecie Portalu z "Ikoną Akcji" z Robinsona na klacie :D

opcjonalnie na plecach:
"Portal Games
nie robi błędów.
Robi dramy!"
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 877
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 274 times
Been thanked: 256 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Dako »

Humorystycznie rzecz biorąc to proponuję odsyłać.
I niech sobie podłogi biur i magazynu tymi matami wyłożą ;)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 929
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: sliff »

Po prostu nie wiecie ile development takiej maty kosztuje. Wydaje wam się że to taka mała rzecz jedną ikonkę dodać, ale to farby więcej , drukarz dłużej drukuje, ktoś musi sprawdzić, zusy, podatki jeszcze jakieś parę % zysku by się przydało to razem pewnie sama taka jedna ikonka to jak nic dodaje do SCD 10euro jak nie lepiej ;)

Powiniście się cieszyć że tak tanio macie matę, bo mogliście mieć drożej a nie znowu hejt.
Miszon
Posty: 2516
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 492 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Miszon »

wrxxx@o2.pl pisze: 19 kwie 2024, 13:34 Cześć, jestem dosyć nowy w środowisku, chociaż w gry planszowe gram od dzieciaka. W wielu miejscach widzę jakieś szydercze, sarkastyczne wypowiedzi o wydawnictwie Portal Games.
Czy ktoś byłby w stanie mi odpowiedź czym jest to spowodowane? Tak serio serio, chciałbym znać genezę takiego, a nie innego mówienia na temat Portalu.
Pozderki!
Nic takiego nie zaobserwowałem. Jest trochę podśmiechiwania, trochę memowania, ale zasadniczo wydawnictwo jest cenione i zbiera mniej batów od innych.
To rodzaj żartu po prostu.
Oczywiście - jak trzeba, to im też się dostaje (a czasem jak nie trzeba, jak to zwykle w życiu), ale ogólnie uważam, że są wydawnictwa dostające bardziej po głowie, a Portal jest w zapewne w top3 pod względem "szacunku na dzielni".
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
betavulga
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2021, 15:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: betavulga »

W moim RPGowo/planszowym towarzystwie często sięgamy po jakiś podręcznik/grę ze względu na lubiane przez nas uniwersum.
No i z Portalem mamy złe wspomnienia/doświadczenia:

Dawno temu, ktoś tam wyhaczył, że będzie wydawany Wiedźmin: Gra Przygodowa. No i z wypiekami na twarzy oglądaliśmy filmiki, na których Trzewik obiecywał doskonałą grę, do której będziemy wracać i wracać. Okazało się, że Wiedźmin: Gra Przygodowa to jedna z gorszych gier w jakie w ogóle graliśmy. Autorem był Trzewik, ale wydał to chyba CD Projekt (na pewno nie Portal, ale kto dokładnie to nie pamiętam, bo gra poszła pod młotek).

Na fali popularności Diuny, gdzie RPG wydawany w PL przez Alis Games jest mega udany, sięgnęliśmy po Diuna: Sekrety Rodu.
No i znowu. Bardzo słaba gra pomimo szumnych zapowiedzi :( Wyd. Portal i Ignacy Trzewiczek wśród autorów.

Bardzo dobrze czujemy się w uniwersum Thorgala. Starter Thorgal RPG ograny na wszystkie sposoby. Czekamy na komputerowego Thorgala od Mighty Koi, karcianego od Lucrum Games, fabularnego od Dark Rabbit - no i na planszowego od Portal. Wsparliśmy w najbogatszej wersji. Strach jest. No ale to Thorgal. Mocno trzymamy kciuki za Portal i Trzewika, żeby nam Thorgala nie zepsuli.
Z udostępnionych materiałów zapowiada się świetnie, ale wypowiedzi Trzewika już nie oglądamy.

Nie hejtujemy ani wydawnictwa, ani Trzewika - innych poza powyższymi doświadczeń z Portalem/Trzewikiem nie mamy.
Po prostu w naszym przypadku Portal/Trzewik ma obecnie bardzo niskie notowania. Oby Thorgal to zmienił.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2090
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: tomp »

https://sjp.pl/hejtowa%C4%87 pisze: hejtować

hate'ować, hejcić; potocznie:
1. zamieszczać w internecie obraźliwe i zwykle agresywne komentarze;
2. mówić w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie
Wg powyższej definicji oraz toku rozmowy, wydaje mi się, że postawiona tytułowa hipoteza jest za bardzo przejaskrawiona.
Ogólnie widzę konkretne komentarze, powołujące się na fakty, bądź odczucia co do osób lub firmy.
Nie zauważyłem, wrogiego, obraźliwego i agresywnego tonu komentarzy.

Czy można prosić o zmianę tytułu na ten, który bardziej odpowiadałbym wypowiedziom w temacie?
np. "Powody krytycznych komentarzy do Portal Games".
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3357
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 2020 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Ardel12 »

tomp pisze: 30 kwie 2024, 19:20
https://sjp.pl/hejtowa%C4%87 pisze: hejtować

hate'ować, hejcić; potocznie:
1. zamieszczać w internecie obraźliwe i zwykle agresywne komentarze;
2. mówić w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie
Wg powyższej definicji oraz toku rozmowy, wydaje mi się, że postawiona tytułowa hipoteza jest za bardzo przejaskrawiona.
Ogólnie widzę konkretne komentarze, powołujące się na fakty, bądź odczucia co do osób lub firmy.
Nie zauważyłem, wrogiego, obraźliwego i agresywnego tonu komentarzy.

Czy można prosić o zmianę tytułu na ten, który bardziej odpowiadałbym wypowiedziom w temacie?
np. "Powody krytycznych komentarzy do Portal Games".
Ależ temat jest względem różnych kanałów niż wyłącznie ten temat czy forum, więc obstawiam, że nie jeden niewybredny komentarz w sieci względem Trzewika czy Portalu się znajdzie.

Ja ze swojej strony powiem, że mnie akurat Portal w jajo nie zrobił ani razu. Nie wspierałem niczego od nich. Kupuję zwykle grubo po premierze, więc czasem łapię się na drugą edycję z poprawkami. Robinsona ogrywałem w pierwszej edycji na trumience i jak zasady były średnie to jednak grało się dobrze i mało miałe sytucji, gdzie bym się zastanawiał czy gram poprawnie. Widać mam farta xD

Byłem w Spodku na jednej z prelekcji z Trzewikiem jako prowadzącym. Temat poruszał obszary wydawnicze. Kto co wydaje i dlaczego oraz jak przebiega proces tłumaczenia. Ogólnie z opisu wyglądało to sensownie, sporo kroków do odhaczenia by dowieźć produkt. Mimo to zdarzają się wpadki i raczej ich się nie wyeliminuje. W końcu to dalej są ludzie i nawet kilka par oczu może nie zobaczyć oczywistego błędu dla kogoś innego. Bardziej pokazuje jak wydawnictwo podchodzi do klientów jak już błąd jest i jak chcą go naprawić. Tutaj temat z matą raczej wizerunku Portalu nie poprawi xD
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: pan_satyros »

To może po prostu trzeba zmienić nazwę tematu na "Dlaczego Portal zazwyczaj tak źle reaguje na krytykę?" 😅
kasztan4321k
Posty: 149
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 13 times
Been thanked: 69 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: kasztan4321k »

tomp pisze: 30 kwie 2024, 19:20
https://sjp.pl/hejtowa%C4%87 pisze: hejtować

hate'ować, hejcić; potocznie:
1. zamieszczać w internecie obraźliwe i zwykle agresywne komentarze;
2. mówić w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie
Wg powyższej definicji oraz toku rozmowy, wydaje mi się, że postawiona tytułowa hipoteza jest za bardzo przejaskrawiona.
Ogólnie widzę konkretne komentarze, powołujące się na fakty, bądź odczucia co do osób lub firmy.
Nie zauważyłem, wrogiego, obraźliwego i agresywnego tonu komentarzy.
Spoko, mordko, mój następny wpis o portalgames będzie na poziomie marik1234 😎
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2052
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 125 times
Been thanked: 344 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: walkingdead »

betavulga pisze: 30 kwie 2024, 15:39
Mocno trzymamy kciuki za Portal i Trzewika, żeby nam Thorgala nie zepsuli.
Z udostępnionych materiałów zapowiada się świetnie, ale wypowiedzi Trzewika już nie oglądamy.

Ale wiecie,że Trzewik nie jest autorem Thorgala?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1536
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 186 times
Been thanked: 567 times

Re: Dlaczego utarło się hejtować Portal Games?

Post autor: Ayaram »

Myślę, że ten event z unboxingiem TMB dobrze pokazuje relacje graczy z Portalem w praktyce :wink:

Fanboye Portalu byli zachwyceni, że mieli majówkę z unboxingiem z przymrużeniem oka TMB (zamiast zwyczajnego ogrywania TMB w majówkę zgodnie z planem) tymczasem hejterzy są oburzeni faktem, że unboxing z przymrużeniem oka okazał się unboxingiem z przymrużeniem oka :wink: no i tak to leci w tych internetach :wink:
ODPOWIEDZ