Thunderstone

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Thunderstone

Post autor: Dzej »

Czemu jeszcze tego nie ma w Polsce ? :evil: Mam ochotę na prostego syna dominiona :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: yosz »

Pisałeś że jesteś bankrutem a już planujesz kolejne zakupy? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Thunderstone

Post autor: Dzej »

Pisałem też że za 3 tygodnie nie będę :) A poza tym trzeba wiedzieć czy jest na co odkładać pieniądze :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Pancho »

A Seaside już masz, bo ja bym nie ryzykował, to jest od Alderaca. Był opis na Polter.pl:

Thunderstone – wyjątkowo nieudany klon Dominiona. Zasady obejmują dokupywanie kart i rozbudowywanie talii, zaś w warstwie fabularnej – niezbyt odkrywczo – chodzi o dokupywanie i dozbrajanie bohaterów, aby następnie wysłać ich do lochów, gdzie muszą mieć tyle siły, co leżący na stole wylosowany wcześniej potwór, za którego następnie dostajemy punkty zwycięstwa. Gra tak wtórna i mało wciągająca, że zęby bolą.

Wierzę im, bo identyczną opinię mam o Arcana.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Thunderstone

Post autor: Dzej »

Dzięki za ostrzeżenie :wink:
Nie mam w danym momencie żadnego dominiona.Sprzedałem i teraz żałuje :)

Moja kolejka zakupów wygląda tak:

Arcana
Thunderstone
Dominion Intryga
Dominion Seaside
Dominion

Coś mnie wzięło na wszelkie dominionowate gry i chciałbym spróbować jak najwięcej. Potem się najwyżej sprzeda :mrgreen:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thunderstone

Post autor: knidyjczyk »

Panczo - zupełnie się nie zgadzam z polterową opinią. Grałem w Thunderstona - jest przesycony klimatem i wciągający duuuużo bardziej niż Dominion (choć może to opinia dlatego, że ze 100 gier w dominiona już mam za sobą).
Dominion - budowanie silnika
Thunderstone - krew i mordowanie potworów ;)
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Pancho »

Nie wierzę, że jest bardziej wciągający w Dominiona, a "krew i mordowanie potworów" jakoś mnie nie przekonało :) Tak naprawdę, to bardzo obawiam się wszelkich produkcji od Alderaca, po tym jak sprawdziłem Arcana i Infinite City. Z tego powodu właśnie wypowiadam się nawet na temat gry, w którą nie grałem, czego zwykle staram się unikać :)
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thunderstone

Post autor: knidyjczyk »

nie mówię, że Thunderstone to kolejny cud świata, ale do odkrywczego silnika dominionowego dołożono TEMAT. Ja go czuję, gra mi się fajnie. No i jest jakby więcej decyzji. Po dociągnięciu kart, wybierasz: czy idziesz do wioski wzmocnić ekipę, czy zasuwasz do podziemi (trochę klimat z pierwszego diablo, he he). Bardzo ciekawy (erpegowy?) mechanizm zdobywania punktów doświadczenia, za które można "awansować" Twoich bohaterów. Jednym słowem - starczy na kolejne 50-100 gier, bo na pudło do dominiona nie mogę już patrzeć.
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thunderstone

Post autor: knidyjczyk »

aha. nie twierdzę na tej podstawie że Arcana czy IC są dobre :D
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Thunderstone

Post autor: Dzej »

Zamiast się tłumaczyć powiedz kiedy będziecie mieli na sklepie ? :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Tycjan »

Dzej pisze:Zamiast się tłumaczyć powiedz kiedy będziecie mieli na sklepie ? :wink:
Dołączam się do pytania bo sam zastanawiam się nad Thunderstone lub Arcana, chociaż ten pierwszy tytuł bardziej mi spasował.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thunderstone

Post autor: knidyjczyk »

"Ma być" w połowie grudnia. Ale to na tym etapie wróżenie z fusów, aktualnie w Europie nie ma. Nie nastawiałbym się na gwiazdkowy prezent, chyba, że ktoś lub dreszczyk emocji ;)
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
trzewik

Re: Thunderstone

Post autor: trzewik »

Jakby co, mogę przynieść na Pionka, bo mam. Mnie nie zachwycił.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Wookie »

trzewik pisze:Jakby co, mogę przynieść na Pionka, bo mam. Mnie nie zachwycił.
to przynieś ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Tycjan »

O! To ja też się piszę :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Thunderstone

Post autor: Dzej »

A mnie na pionku nie ma :evil:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thunderstone

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Też się na tę grę napaliłem. Bardzo proszę o jakieś nowe informacje ,jeśli tylko ktoś będzie je miał, odnośnie dostępności w Polsce. Nie obraziłbym się jakby w dziale Hot Deals jakiś sklep zamieścił info nawet jeśli to nie będzie gorąca oferta ;).
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Thunderstone

Post autor: Filippos »

Po pierwszej partii rzuciłem okiem: http://www.gamesfanatic.pl/2009/12/19/t ... zut-okiem/
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Tycjan »

Filippos pisze:Po pierwszej partii rzuciłem okiem: http://www.gamesfanatic.pl/2009/12/19/t ... zut-okiem/
Dzięki Filippos, w końcu coś napisano o niej więcej :) Po przeczytaniu żałuję bardzo, że nie zagrałem w nią na Pionku :(

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thunderstone

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Na BGG przeczytałem że 11 Stycznia gra "will be out". Jak myślicie kiedy trafi do Polski?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Thunderstone

Post autor: Martin_Valdez »

Najpierw to musi znaleźć się chętny do ściągnięcia jej z USA. Chodziły słuchy, że Rebel ma zaryzykować dystrybucję tego tytułu - przynajmniej ktoś od nich napisał tak na fotum. Niestety trzeba będzie poczekać na obrót sprawy...może zadzwonić, napisać do Rebela.
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Thunderstone

Post autor: Tele »

Parę słów na temat samej gry. Mam, grałem już ponad 20 razy na pewno, jeśli nie więcej.
Silnik można powiedzieć dominionowy z kilkoma zmianami a jedną szczególną.
Mianowicie nie kupuje się za kase punktów zwycięstwa, te zdobywa się za sumę ataku na ręce, który to atak można kupować, zazwyczaj w formie bohatejrosów plus jakieś dopałki do nich. Do tego dochodzą jakieś tam elementa w stylu punkty doświadczenia do podnoszenia poziomu bohatejrosów itp itd jednakowoż rzecz istotna jest taka, że za kasę się nie wygra, trzeba mieć atak. Jeśli chodzi o same budowanie talii to w zależności od wylosowanych kart może być bardzo różnie, przy czym trashowanie kart (wywalanie z gry) przeważnie jest standardową możliwością, więc każdy sobie może trochę śmiecia powyrzucać. Gra nie jest krótka i z mojego doświadczenia gra od 45 minut nawet do półtorej godziny zwłaszcza jeśli są mocne potwory. Tak więc istotny jest dobór strategii (jakimi kartami będę killował i jakie potwory) i obserwacja co robia inni bo w tej grze to jest bardzo istotne.
Generalnie wolę Thunderstone'a od Dominiona z tym, że nie jest to gra jak Dominion do klepania 3-5 razy pod rząd a raczej do poważniejszej rozgrywki.
Zgadzam się z Knidyjczykiem co do klimatu, generalnie gra oddaje klimat chodzenia do podziemii by lać potwory i budowy drużyny. Generalnie Thunderstone nie jest jakąś rewolucją w boardgamingu ale świetnie wykorzystuje i rozwija pomysł Dominiona.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Thunderstone

Post autor: Don Simon »

To ja tylko dodam, ze po jednej partii moim zdaniem Thuderstone jest przynajmniej o klase gorszy od Dominiona. Wiecej pewnie w ktorejs z kolejnych Planszostacji ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Thunderstone

Post autor: Tele »

A w czym jest gorszy jeśli można wiedzieć ?
Bo z mojej perspektywy, aczkolwiek w Dominiona rozegralem dużo więcej partii niż w Thunderstone'a, to Dominion jest trochę płaskawy w porownaniu. Dla mnie na ten moment jest tak, że jak chce sobie pyknąć bez specjalnego zastanawiania się w krótką gierkę to biorę Dominiona a jak chce powalczyć z przecwinikami i się trochę pozmóżdżać to wezmę Thunderstona.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: yosz »

Dominion jest lepszy mechanicznie. Częściej tworzy się combosy i myśli nad konkretnym rozwiązaniem.

Thunderstone to przede wszystkim tematyka. Oczywiście mechanicznie tez jest niezły, ale brakuje tu tego combowania co w Dominionie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ