Horus Heresy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Horus Heresy

Post autor: Dzej »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... p?eidn=988

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Edit: Po dokładnym przyglądnięciu się. Ble :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Jacek_PL »

A ja liczyłem na grę pokroju Chaos in the Old World. Jakoś nie mam przekonania do epickiej gry na dwie osoby, która pewnie będzie kosztować ze 100$.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Horus Heresy

Post autor: Dzej »

No własnie też liczyłem, żę na 3-4 osoby będzie :evil: Lepiej kupić Wotra :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
jar_on
Posty: 90
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Horus Heresy

Post autor: jar_on »

WotR na 3/4 graczy średnio działa niestety... :(
Ale kto wie, może ktoś miał lepsze ode mnie doświadczenia z tą grą w większym składzie...

Co do Horus Heresy, to gra wygląda fajnie i jestem pewien, że FFG w sensowny sposób odnowi tego rupiecia GW (w którym o zwycięstwie decydował ostatecznie jeden rzut kostką), ale jest za duże i za drogie jak na mnie... Nowy Space Hulk musi mi wystarczyć, jeśli chodzi o absurdalnie drogie gry na dwie osoby ;)
"Your game and Your rules but it doesn't mean I have to play."
Zbiór - http://tinyurl.com/6dhbfw
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Horus Heresy

Post autor: Dzej »

Wotr w kategorii 2 osobowe, oczywiście 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Horus Heresy

Post autor: Grzegorz973 »

Ech, mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i zwiększą liczbę graczy, bo byłby "must-have" na liście. :)
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Horus Heresy

Post autor: hallas »

Trik polega na tym, że ostatnio wydawali chyba głównie gry planszowe na większą ilość graczy i taka gra została też zapowiedziana - Runewars. Tymczasem zrobiło się miejsce dla gry dla dwóch graczy w ofercie FFG. Tak przynajmniej mi się wydaje, że ostatnią ich grą przewidzianą typowo dla dwóch graczy to Tide of Iron.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Horus Heresy

Post autor: Dabi »

Jak na Warhammera 40 K to imo marny temat.

Dużo lepsze byłoby coś z aktualnych wydarzeń i więcej zróżnicowanych ras (4-5) a nie odgrywanie dawnych wydarzeń.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy

Post autor: Michałku »

Dabi pisze:Jak na Warhammera 40 K to imo marny temat.
Dużo lepsze byłoby coś z aktualnych wydarzeń i więcej zróżnicowanych ras (4-5) a nie odgrywanie dawnych wydarzeń.
:shock: Herezja jest najważniejszym wydarzeniem w historii 40k i trudno wyobrazić sobie lepszą część historii tego świata na grę. Żeby stworzyć grę, gdzie walczyłoby kilka ras, musieliby stworzyć fikcyjną bitwę.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Horus Heresy

Post autor: costi »

Biezace wydarzenia i multum ras do wyboru to sa w WH40k ;)

Jak dla mnie tematyka zdecydowanie na plus - nie dosc, ze najwazniejsze starcie w historii uniwersum, to jeszcze do tego rozpierducha, jakich malo :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Horus Heresy

Post autor: Grzegorz973 »

Wybór wydarzenia to swoją drogą, ale szczerze mówiąc ograniczenie do dwóch graczy skutecznie ogranicza ilość ewentualnie zainteresowanych. Sam jestem zapalonym graczem wh40k i bardzo chętnie wydałbym pieniądze na planszówkę w owym świecie... ale spotykamy się w gronie 4-5 osobowym i fajnie by było móc w takowym zagrać. Dodatkowo łatwiej wtedy przekonać współgraczy do składki na grę.
Jak dla mnie, to ograniczenie ilości graczy do 2, nie jest dobrym wyborem - szczególnie w grze, która będzie pewnie kosztowała jakieś 250 złotych.
Żeby stworzyć grę, gdzie walczyłoby kilka ras, musieliby stworzyć fikcyjną bitwę.
Niekoniecznie. Wątpię, by trzymali się dokładnie linii fabularnej, tak więc można by po prostu wprowadzić możliwość podziału sił "dobra" i "zła" :wink: pomiędzy kilku dowódców. A może nawet dodać coś ala karta zdrajcy? IMHO fluff nie stoi tutaj na przeszkodzie - co innego sensownie to mechanicznie zaprojektować. :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy

Post autor: Michałku »

Też wolałbym, żeby gra była na większą ilość graczy, ale rozumiem wprowadzenie ograniczenia tylko dla dwóch. W bitwie o Terrę są dwie wyraźne strony konfliktu Horus i Imperator, jeśli miałoby brać udział więcej graczy, to możnaby ewentalnie podzielić kontrolę pomiędzy legionami, które wtedy walczyły, ale od razu odchodzi nam rola dowódcy pod postacią Horusa i Imperatora (a zakładam, że w tej grze te postaci będą miały znaczenie), a dodatkowo każdy z legionów był reprezentowany przez różne siły. Nie możnaby udostępnić wtedy tytanów (bo któremu legionowi? Adeptus Mechanicus walczył po konkretnej stronie, a nie z konkretnym legionem).
A dzielenie pomiędzy siły dobra i zła... no ok, można, ale nie byłoby to przedstawienie konkretnego konfliktu a po prostu walki w świecei 40k, czyli formalnie skończyłoby się na przeniesieniu 40k na grę planszową, a nie o to myślę twórcom chodziło. Przedstawiają bitwę o Terrę i myślę, że będą się trzymać linii fabularnej, pytanie tylko ile dadzą jednostek, które brały rzeczywiście udział w konflikcie, czyli czy poza tytanami, które jak widać będą (chociaż nie wiadomo czy tylko klasy Imperator czy może też mniejsze), czy będą też Primarchowie? Demony? itp itd.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Horus Heresy

Post autor: Adrahil »

Ja się akurat cieszę, że gra będzie tylko dla 2 osób. Większość gier rozgrywam w takim składzie. (Stąd jeszcze nie kupiłem Chaos in the Old World.) Temat też rewelacyjny, zdecydowanie bardziej pociągający (dla mnie) niż wydarzenia "współczesne" w świecie 40-stki. No i elementy 3-d :D To jest coś co dla mnie bardzo podnosi wartość gry (nie tylko tą w zł lub innej walucie). No wiem, że akurat bardziej powinna cieszyć działająca mechanika i regrywalność, ale ja tak mam :wink: .

Myślę też, że wkrótce FFG zaprezentuje nam jakąś grę dla większej ilości graczy w świecie WH40k.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Horus Heresy

Post autor: Dabi »

Herezja jest najważniejszym wydarzeniem w historii 40k i trudno wyobrazić sobie lepszą część historii tego świata na grę. Żeby stworzyć grę, gdzie walczyłoby kilka ras, musieliby stworzyć fikcyjną bitwę.
Owszem najważniejszym ale gra planszowa nie musi opowiadać o najważniejszym wydarzeniu historycznym. Ba imo nawet nie powinno.
Biezace wydarzenia i multum ras do wyboru to sa w WH40k ;)
I tam się gra w 2 osoby właśnie.
Planszówka powinna jest właśnie dla fanów którzy cenią sobie świat a na samego bitewniaka nie mają ochoty. :-)

A strony konfliktu to no cóż - dorzucić fajnie byłoby fajnie do Chaosu i Imperium Orków, Eldarów i jakiś Tyranidów.

Nie każdy jest fanem walk jedynie -> Marini vs Marini z Rogami
Też wolałbym, żeby gra była na większą ilość graczy, ale rozumiem wprowadzenie ograniczenia tylko dla dwóch. W bitwie o Terrę są dwie wyraźne strony konfliktu Horus i Imperator
To prawda dlatego lepszy imo byłby inny temat. Tu jest miejsce na tylko 2 graczy.
PEST
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:51
Has thanked: 24 times
Been thanked: 9 times

Re: Horus Heresy

Post autor: PEST »

mysle ze HH jest uklonem w kierunku graczy ktorzy nie zdazyli wydac 3 stowek na pewna inna 2-osobowa gre w swiece WH40k :mrgreen:
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Horus Heresy

Post autor: hallas »

To ciekawa koncepcja. Osobiście jestem zwolennikiem tezy, że GW wydało inną dwuosobową grę w świecie W40k w tak niskim nakładzie ze względy na figurki w niej zawarte. Można być wręcz pewnym, że te w grze FFG nie będą dorastać im do pięt jeśli chodzi o jakość wykonania i szczegółowość.

Ciekawi mnie jak daleko będzie sięgać współpraca FFG i GW - może pojawią się gry FFG z figurkami GW?
Awatar użytkownika
Izwor
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2009, 21:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Horus Heresy

Post autor: Izwor »

Ciekawi mnie jak daleko będzie sięgać współpraca FFG i GW - może pojawią się gry FFG z figurkami GW?
Wydaje mi się, że chyba jednak nikt tego nie chce... takie gry kosztowałyby fortunę :)
Zbierałem przez długi czas WFB i Wh40k, ceny zestawów 10-20 figurek to ok 100-200zł, a w grze "z figurkami" masz ich ok 30 lub nawet więcej.
Cena takiej gry byłaby bardzo wysoka. Produkty FFG i tak wysoko się cenią, a figurki są u nich marne. Z figurkami GW cena podskoczyłaby jeszcze wyżej.
Dochodzi do tego podejście GW do klienta, które nie jest zbyt dobre...
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Muttah »

Gra dla dwóch osób to w moim przypadku świetna opcja, bo jest duża szansa że regularnie się pojawi na stole. W gry dla 3 i więcej jestem w stanie zagrać jedynie dość sporadycznie, a to ze względu na brak własnej miejscówki (bądź problemy ze zorganizowaniem większej ekipy). Z kolei dzielenie stron na kilku dowódców nie każdemu przypada do gustu - np. większość moich znajomych graczy jest wręcz wybitnie przeciwko takim rozwiązaniom ("przegraliśmy, bo dałeś d..." :lol: ).

Natomiast co do samych realiów, to jak dla mnie miodzio. Nigdy nie byłem jakimś specjalnym fanem bitewniaka WH40K, ale świat ogólnie jest bardzo fajny, także SH łyknąłem jak młody peilkan i podobnie chyba będzie w tym przypadku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 162 times
Been thanked: 162 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Zet »

Nie umiem teraz znaleźć na stronie FFG ich ogłoszenia o współpracy z GW, ale z tego co pamiętam, to było w nim zastrzeżenie, że FFG nie może wydawać gier, które używały, bądź mogą używać figurek GW. Czyli nie zobaczymy Warhammer Questa czy Blood Bowla w wydaniu FFG.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Horus Heresy

Post autor: Dzej »

Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Horus Heresy

Post autor: hallas »

Wygląda smacznie. Ech. Jak zwykle czekam na instrukcję - wtedy dopiero mogę grę ogarnąć.
Awatar użytkownika
optymizm
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:32
Has thanked: 1 time

Re: Horus Heresy

Post autor: optymizm »

kilka fotek na tym blogu:
The Hopeless Gamer
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Horus Heresy

Post autor: hallas »

Instrukcja jest online na stronie FFG. Już nie mogę się odczekać aż znajdę chwilę by ją rozkminić.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Muttah »

Na pierwszy rzut oka duuużo reguł... 44 strony instrukcji i wcale nie tak dużo grafik / przykładów.

Na razie wygląda mi na to, że będzie sporo opcji taktycznych, a ogółem ciekawa jest też mechanika obsługująca inicjatywę oraz wykonywanie rozkazów. Po wstępnym czytnięciu zasad wydaje mi się, że może być z tego kawałek porządnej gry.
Chevau-léger
Posty: 37
Rejestracja: 25 mar 2009, 19:05

Re: Horus Heresy

Post autor: Chevau-léger »

Też mi się zdaje, że to będzie porządny kawałek gry jak Space Hulk. Wystarczy chociaż pobieznie przejrzeć instrukcję.

Czy ktos z Was wybiera się do Warszawy na Grenadiera 8-9 maja? Można by było grę przetestować, jesli już trafi pod strzechy do tego czasu.
ODPOWIEDZ