Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Shodan »

Trickerion - miałem i sprzedałem, bo niby nie siadła współgraczom, jednak ceny na olx spadły w okolice 200 pln i kupiłem znowu, bo dla mnie w tej grze jest jakaś magia ;-)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

RUNner pisze: 30 gru 2023, 10:23 lepiej dopytaj czy to nie jej skarb
Za pozno, wydane. Ja bym wszedl za reszte w dwa (wkrotce 3) dodatki, zeby nie bylo odwrotu. Albo karcianke WoP :P

Smaug slabo pilnowal skarbu, to i sie doigral :mrgreen: Zygfryd Wlamyhobbit
Spoiler:
Ja kupilem podstawke karciana przy okazji dodatku, aby miec z tego samego rzutu (rewersy itp), ale kody producenta sa identyczne jak 1. Print. Dziwnie, bo przeciez byl wyprzedany, ponoc.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 955 times
Been thanked: 215 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Prawdę powiedziawszy to zastanawiałem się czy nie dołożyć karcianki do zamówienia :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4556
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

ZygfrydDeLowe pisze: 30 gru 2023, 12:31 Prawdę powiedziawszy to zastanawiałem się czy nie dołożyć karcianki do zamówienia :)
Poczytaj opinie w wątku o grze. Każdy kto zagrał więcej niż jeden raz to chwali.

Ja mam i bardzo lubię i jeśli chcesz wypróbować po nowym roku na Ursynowie to jestem do dyspozycji. 😊
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 955 times
Been thanked: 215 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZygfrydDeLowe »

PytonZCatanu pisze: 30 gru 2023, 12:32
ZygfrydDeLowe pisze: 30 gru 2023, 12:31 Prawdę powiedziawszy to zastanawiałem się czy nie dołożyć karcianki do zamówienia :)
Poczytaj opinie w wątku o grze. Każdy kto zagrał więcej niż jeden raz to chwali.

Ja mam i bardzo lubię i jeśli chcesz wypróbować po nowym roku na Ursynowie to jestem do dyspozycji. 😊
Tzn ja już grałem raz, na dwóch i mam mieszane odczucia. Ale chętnie 2v2 spróbuję, ew jeśli jakieś sensowne warianty 1v1 powstały również mogę dać grze szansę. Ale żeby nie zaśmiecać wątku to pozwolę sobie już pw wysłać.
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 70
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 62 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: gryzli83 »

W grudniu kupiłem:

Welcome to... the moon:
- bo nie będę dłużej czekać czy ktoś to w końcu u nas wyda (Rebel parę mówił że nie)
- bo była w dobrej cenie na Amazonie (co prawda w wersji niemieckiej, ale na stronie wydawnictwa dostępne są zasady i dziennik kampanii po angielsku, więc wystarczyło wydrukować)
Czytałem same dobre opinie o tej grze. W podstawowe Welcome to... mamy już ponad 70 rozgrywek, więc chciałem spróbować tej części... i to był strzał w dziesiątkę, w ciągu miesiąca zagraliśmy 26 razy. W 2023 roku poznałem ok 100 nowych gier, Welcome to the Moon ląduje w ścisłym top zachwytów. Rebel, wstydź się!

Ark Nova: Wodny świat
- bo bardzo lubimy podstawkę, więc dodatek to był "must have"

Moja wyspa
- bo żona bardzo lubi Moje miasto, więc gra wylądowała jako prezent na święta

Brzdęk w kosmosie: Pulsartomat
Sagrada: Chwała

- bo trzeba było coś dołożyć do darmowej wysyłki :P

Wsiąść do pociągu Legacy: Legendy Zachodu
- bo bardzo lubimy pociągi
- a przede wszystkim, bo znaleźli się chętni na wspólne kupno, więc kwota 180zł już tak nie boli ;)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

gryzli83 pisze: 02 sty 2024, 11:16 Welcome to the Moon ląduje w ścisłym top zachwytów. Rebel, wstydź się!
Rebel "rozdawal" swoje Twilight Inscription za darmo, przy okazji BF, wiec pewnie znaja rynek. Ale jesli gra wystrzeli w rankingach BGG, to pewnie ktos w pl sie skusi. Takie moje 5gr. Sam tez kupilem DE z amazona, na fali mody. Wiec polska wersja wpakowalaby mnie w niezbywalnego kartofla z dodrukowana instrukcja ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 70
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 62 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: gryzli83 »

psia.kostka pisze: 02 sty 2024, 11:59 Rebel "rozdawal" swoje Twilight Inscription za darmo, przy okazji BF, wiec pewnie znaja rynek. Ale jesli gra wystrzeli w rankingach BGG, to pewnie ktos w pl sie skusi. Takie moje 5gr. Sam tez kupilem DE z amazona, na fali mody. Wiec polska wersja wpakowalaby mnie w niezbywalnego kartofla z dodrukowana instrukcja ;)
Tak się też tłumaczyli na jednym z live'ów, że dwie wykreślanki o tematyce kosmosu to za dużo i wybrali TI. Według mnie zły wybór, ale pewnie się nie znam. Dla mnie to już teraz bez znaczenia czy ktoś to wyda, jak już znam zasady to polska wersja nie jest mi do niczego potrzebna. A jeśli chodzi o BGG to gra jest teraz na 201 miejscu, więc jak na ten typ gry, to chyba wysoko.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

gryzli83 pisze: 02 sty 2024, 12:24 dwie wykreślanki o tematyce kosmosu to za dużo i wybrali TI. Według mnie zły wybór, ale pewnie się nie znam.
Znasz, i oni tez juz sie znaja, bo wtopili na TI, wykreslance za >200pln scd ;) to teraz sie nie pala, by znow wchodzic do tej samej rzeki.
gryzli83 pisze: 02 sty 2024, 12:24 jeśli chodzi o BGG to gra jest teraz na 201 miejscu, więc jak na ten typ gry, to chyba wysoko
Tak, i pewnie ktos sie polaszczy na to, by wydac w pl. Nie sledze recenzji, ale jesli gra wskoczy do roznych topek modnych influencerow, to szanse na lokalizacje wzrosna. Jednak pewnie dla rebela pociag z kosmicznymi wykreslankami juz odjechal ;) i do tego sie niejako odnioslem, ze mowisz wstyd, a oni maja kaca i manko na koncie tytulu. Teraz gdyby wydali Moon, to jeszcze bardziej popsuja sprzedaz TI (tak zgaduje).

Nie wiadomo tez (ja nie wiem), co za kontrakty ma oryginalny wydawca Moon juz podpisane w pl dotyczace starszych gier. Moga byc wiazace rowniez w przyszlosc.

Sorry jesli odebrales moj post, jako karcaca polemike. Zabawilem sie tylko w perspektywe rebela, bo wyslali mi duzo pudelek TI jako gratis BF :twisted:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 90
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 19 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Rayos »

Gdzieś na BGG mi mignęło że Rebel wyda deluxe wersję welcome to the miasteczko marzeń, to może pokuszą się jednak o to the moon :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Jasne, szczegolnie ze takie decyzje typu "bierzemy ten tytul na Europe", to podejmuje jakis bigfish z asmodeusza. A placze rebela, ze space wykreslani slabo ida w pl, moze sa kwitowane "to damy wam minimalny mozliwy naklad, 8tys" :twisted:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 491
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 443 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vnzk »

psia.kostka pisze: 02 sty 2024, 13:13 Nie sledze recenzji, ale jesli gra wskoczy do roznych topek modnych influencerow, to szanse na lokalizacje wzrosna.
Z tym, że Welcome to the Moon to gra z 2021, więc do topek, do których miała wskoczyć już dawno wskoczyła :wink:

Swoją drogą, jeśli poniższy wpis na BGG jest prawdziwy, nieco dziwi mnie decyzja o wydaniu edycji kolekcjonerskiej gry, która już kilka lat istnieje na rynku ponad wydanie jej sequela, który według przeważającej części opinii jest lepszy (na BGG dzieli je tylko 30 miejsc, gdzie "jedynka" ma 5 razy więcej głosów).

Obrazek
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1481
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 718 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: arturmarek »

A jak to jest z Welcome to the Moon w wersji angielskiej? Też nie ma dodruków, że tylko niemieckia edycja jest dostępna?
psia.kostka pisze: 02 sty 2024, 13:32 Jasne, szczegolnie ze takie decyzje typu "bierzemy ten tytul na Europe", to podejmuje jakis bigfish z asmodeusza. A placze rebela, ze space wykreslani slabo ida w pl, moze sa kwitowane "to damy wam minimalny mozliwy naklad, 8tys" :twisted:
Kto by tym płotkom z Asmodee pozwolił decydować w takich kwestiach? Takie decyzje to na poziomie Embrace Group lub wyżej są podejmowane.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Jest angielska, ale znacznie drozej stoi. A to jednak kilka flamastrow i laminatow, wiec gdzies trzeba postawic granice.
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3359
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Rayos pisze: 02 sty 2024, 13:27 Gdzieś na BGG mi mignęło że Rebel wyda deluxe wersję welcome to the miasteczko marzeń, to może pokuszą się jednak o to the moon :D
Tylko wydawanie wszelkich wykreślanek nawet w wersji deluxe ma się zupełnie inaczej niż wydanie Welcome to The Moon. To kampanijna wykreślanka z kilkudziesięcioma stronami skryptów. Nakład pracy przy jej wydaniu będzie zdecydowanie większy i można założyć, że Rebel nie chce się angażować w pracę z czasochłonnym tłumaczeniem. Tłumaczenie instrukcji to też inny nakład bo instrukcja do Welcome to The Moon to jak 8 innych gier pokroju Welcome to... Miasteczko marzeń.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 516 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

Ostatnio kupiłam World Wonders w wersji CZ, czyli Monumenty Věků. Neutralna językowo, tylko nazwy cudów na kartach trochę ciekawsze - Maják na Faru, Trójský kůň.
Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Przypomina jedną z partii w Moje miasto, tylko ciekawsze. A drewniane cuda to cuda :)
psia.kostka pisze: 02 sty 2024, 11:59 Sam tez kupilem DE z amazona, na fali mody. Wiec polska wersja wpakowalaby mnie w niezbywalnego kartofla z dodrukowana instrukcja ;)
Zawsze można w niego grać...
Im szybciej, tym lepiej, bo bardzo dobra gra dla wszystkich chyba.
No ale wiem, kolekcja w folii ma być 8)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Irka pisze: 02 sty 2024, 16:38 Zawsze można w niego grać...
No taki byl motyw zakupu(jeszcze fakt, ze amazon dawal -40zl ;)), ale jako esteta troche bojam tych domowych wydrukow eng. A z komorki czytac pdf, to jeszcze gorzej.

No i zeby grac w Moon, to trzebaby grac w gry generalnie. A z tym krucho...

Ale ale, prosze nie offtopowac, to watek o kupowaniu, nie graniu :twisted:

W temacie, to kupilem jakis czas temu Obsesje.
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 516 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 02 sty 2024, 17:03Ale ale, prosze nie offtopowac, to watek o kupowaniu, nie graniu :twisted:
Racja.
Ostatnio kupiłam Tuareg, bo była fajna dyskusja na forum i ma nietypową okładkę.
Po pierwszej partii mnie się podoba, bo jest prosta, ładna, taktyczna i interaktywna. Natomiast mąż powiedział tylko, że brakuje tam mięsa. Hm.. A niby wegetarianin.
Spoiler:
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 413
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 609 times
Been thanked: 402 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Rats of Wistar - bo zachęcają opinie na forum + to, że gra ma krótką kołderkę, a ja to uwielbiam ;)
Dzisiaj już byłam dokupić koszulki w meplu pod to :D

Mini dodatek nr 5 do klasycznej Terraformacji Marsa, bo tylko tego zestawu mi brakowało do kolekcji :)

3 deckboxy na karty z Podwodnych Miast, bo już mnie drażni wyciągnie tego z woreczków strunowych ;)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 264
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 71 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Fantastyczne Fabryki - nie miałem jeszcze żadnego dice placementu a gra wydaje się nieskomplikowana i sympatyczna. Czemu nie spróbować?

Dorfromantik - dla syna który na dniach awansuje na 7 level. Staram się szukać dla niego gry w które będę CHCIAŁ z nim grać a nie MUSIAŁ. Dorf ma sporo pozytywnych opinii jeśli chodzi o granie z dzieckiem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1453 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Tales from the Red Dragon Inn - bo pojawiło się w jednym z polskich sklepów (od ręki, paczka już do mnie zmierza). Sporo dobrego słyszałem o tej grze (od Hungry Gamera i One Stop Co-op Shop). Co zwłaszcza zaważyło: szybkie rozkładanie scenariuszy, niski próg wejścia.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Sloth
Posty: 390
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 77 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Na skrzydłach - Ptaki Europy - podstawka tak siadła iż na chwilę obecną wymiotła większość tytułów. Biorąc pod uwagę ile zmian wprowadzają Ptaki Europy to dodatek był z tych "koniecznych" :-)

Nemesis Retaliaton - wsparty u Liska. Mój pierwszy Nemesis i pewnie w wersji deluxe.

Shadows of Brimstone: Valley of the Serpent Kings - Świeżutki nabytek z MEPEL.
Posklejam w boleściach i i Konkwistadorzy do boju. Po wspieraczkach miałem już nie kupować tytułów powyżej pewnej kwoty ale, uszczupliłem kolekcję i poszło wiele za jeden :-) SoB to jednak SoB :-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 329 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

No i wpadło coś zupełnie spoza planu.... a rok dopiero sie z pieluch wygrzebuje :)

"Fortress America" w wersji od FFG. A czemu ? Sprawa jest prosta...jestem dzieckiem lat 80tych i VHSów i perspektywa obrony USA przed falami komunistów wszelkiej maści jest dla mnie nie do odparcia. Poza tym gra była już w PL, w USA strasznie za nią dużo krzyczą, a tutaj cena była w porządeczku, bo ma >10 lat, bo w wersji FFG dodano parę fajnych modułów, bo ja lubię historie pisane na planszy przez tego typu tytuły, bo zawsze chciałem poczuć się jak Ronnie Reagan :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Torquemada666
Posty: 800
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 128 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Great Western Trail Argentyna - oferta z forum, dobra cena (150 zł), ostatnia z trylogii w którą nie graliśmy. Udało się pierwszą partię od razu w dniu zakupu rozegrać i jest duża szansa, że będzie to najlepsza część GWT.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 516 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

Widzę, że jest zainteresowanie czeską wersją World Wonders (do kupienia w Tlamie), więc tylko uzupełnię poprzednią wypowiedź dla formalności: czeskie nazwy są też na kartach celów, co też w niczym nie przeszkadza. Trójwymiarowe cuda dodają klimatu, układanka jest satysfakcjonująca, cena/jakość bardzo dobra. To pierwsze poliomino, które się spodobało mojemu mężowi, więc może warto sprobować też w takim wypadku.

Z Tlamy kupiłam też komponenty 3D:
- do Na skrzydłach budki dla ptaków - bo dużo lepiej się gra z takimi większymi pracownikami, ciekawe wzory i dobre kolory
- do Newtona - buteleczki - bo śliczne i chyba w dobrej cenie (te monety za cienkie, używam metalowych z Tlamy)
ODPOWIEDZ