(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Jeżeli chętnych nie będzie to ja nie rozpłaczę się z tego powodu. W takim razie, jak nie muszę wracać to mogę być nawet 16:30 -16:45, może ktoś ma ochotę zacząć dziś wcześniej. Chętnie zagram w coś na 1h.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Ja moge byc na 17a


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

Ja niestety dzisiaj odpadam jednak :( jak ktoś będzie chętny na jakieś granie w weekend, to może coś wykombinuję, dajcie znać.

Wygląda na to, że kupcy i korsarze przesuną się na późniejszy termin (zresztą zgodnie z prośbami ;)
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

1. Marcel (20:00) - chętny na Blood Rage, GoT (4 os.), Szoguna, Lords of Waterdeep z dodatkiem lub Kupcy i Korsarze
2. Pyton – 17:45. Wezmę: Teby [na 4 os.], Imperial 2030 [na 4/5 os.] oraz fillery Tajniacy i Na sprzedaż. Chętnie zagram: Kupcy i Korsarze / Black Fleet [w zależności od czasu/dostępności] lub alternatywnie Klany Kaledonii.
3. Tomach - 18:00. Chętny na Black Fleet, Lordów głębokich wód, przyniosę Azula i raczej Altiplano, a jak nikt nie weźmie BF, to także klany.
4. Jędrek - 18:00, chętny na Teby, Kupców i Klany Kaledonii
5. Badyl - 18:00 - Altiplano, Klany Kaledonii (jak Tomasch weź), Kupcy i Korsarze, wezmę Keyper.
6. kaszkiet - 20:00 - wezmę Tikal, Broom Service - chętnie w Black Fleet, LoW, Klany Kaledonii, Altiplano, Keyper, Teby też mogą być. No i Azul zawsze.
7. Roadrunner - 18 - Keyper, na drugą zmianę Blood Rage
8. Drek - 18 - chetnie zagram w Imperial 2030, Teby, Tikal
9. Klos - 18 - wezme Black Fleet i Survive :D Jednak bede
10. pawelacb - 18:00 - niespodziewanie dla siebie mogę dziś być. Mogę przynieść Projekt Gaja, ewentualnie Roll Player z nowości. Jak są chętni to proszę na odzew do 16 bo muszę po to do domu wrócić a to zajmie z 40 min. Jeżeli nie i wszystko już jest zaplanowane to chętny jestem jak będzie miejsce na Kupcy i Korsarze, Altiplano, Keyper, Klany Kaledonii.

Ponieważ wypadł mi faworyt na II zmianę, zabieram Le Havre, zagram w co podejdzie albo się zawinę :lol:
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

To co Tomek? 17:00? Ja będę.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Ja dziś się słabiej czuję i ze smutkiem rezygnuję z grania.
Jeżeli możecie zostawić Black Fleet na za tydzień to chętnie, ale jak macie dużą chęć na to już dziś, grajcie na zdrowie.

1. Marcel (20:00) - chętny na Blood Rage, GoT (4 os.), Szoguna, Lords of Waterdeep z dodatkiem lub Kupcy i Korsarze
2. Pyton – 17:45. Wezmę: Teby [na 4 os.], Imperial 2030 [na 4/5 os.] oraz fillery Tajniacy i Na sprzedaż. Chętnie zagram: Kupcy i Korsarze / Black Fleet [w zależności od czasu/dostępności] lub alternatywnie Klany Kaledonii.
3. Tomach - 18:00. Chętny na Black Fleet, Lordów głębokich wód, przyniosę Azula i raczej Altiplano, a jak nikt nie weźmie BF, to także klany.
4. Jędrek - 18:00, chętny na Teby, Kupców i Klany Kaledonii
5. Badyl - 18:00 - Altiplano, Klany Kaledonii (jak Tomasch weź), Kupcy i Korsarze, wezmę Keyper.
6. Roadrunner - 18 - Keyper, na drugą zmianę Blood Rage
7. Drek - 18 - chetnie zagram w Imperial 2030, Teby, Tikal
8. Klos - 18 - wezme Black Fleet i Survive :D Jednak bede
9. pawelacb - 18:00 - niespodziewanie dla siebie mogę dziś być. Mogę przynieść Projekt Gaja, ewentualnie Roll Player z nowości. Jak są chętni to proszę na odzew do 16 bo muszę po to do domu wrócić a to zajmie z 40 min. Jeżeli nie i wszystko już jest zaplanowane to chętny jestem jak będzie miejsce na Kupcy i Korsarze, Altiplano, Keyper, Klany Kaledonii.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

1: dno, Monopoly i kółko i krzyżyk
2-3: zła gra, nigdy więcej
4-5: kiepska gra, ale nie żałuje ze zagrałem
6-7: dobra gra, zagram rewanż
8-9: świetna gra, mogę grać kilka razy pod rząd
10: ideał.


Teby – 6.0/10.0
Teby są w porządku, jeśli założymy, że chcemy zagrać w familijną grę z lekką losowością. Nie mają jednak żadnego efektu „wow”. Poprawna, lekka gra.

Survive: Escape from Atlantis! – 7.5/10.0
A tak naprawdę zastanawiam się, czy nie 8.0 ;) Lekka gra [ciężkość na poziomie Colt Express, SmallWorld, Mall of Horror] z dużą ilością negatywnej interakcji. Chyba wszyscy przy stole bawili się świetnie. Podobało mi się, jak gra oddawała emocję jakie naprawdę musiały panować na tonącej wyspie [zaczynamy od rozważnego planowania, a kończymy na histerycznych skokach do wody :D ]. Bonus: gra jest z 1982 roku! A na BGG wciąż wysoko, obecnie 224 [34 wśród Family]. +10 punktów chwały dla klosa za odkurzanie takich klasyków, w które inaczej ciężko byłoby zagrać.

Ascension X: War of Shadows – 7.0/10.0

Deckbuilding. Bardzo przypomina Dominiona, oprócz oczywiście tematyki [zamiast średniowiecza mamy mrocznych kultystów, potwory i bohaterów]. Kilka różnic w mechanice [np. karty mówią nam, czy mamy dzień czy noc] ciekawie urozmaica rozgrywkę. Jak to w takich grach na minus jest „efekt pasjansa” [gram sam sobie, mało mnie interesuje co zrobili inni].

Tajniacy 10.0/10.0

W kategorii gier słownych/imprezowych to jest absolutnie top. Grają wszyscy: gracze, niedzielni gracze, niegracze i niemal zawsze występuje efekt „jeszcze jednej partyjki”. Roadrunner nie był pierwszym, który podszedł do gry z taką rezerwą, ale pozostanie na razie jedynym, który nie dał się przekonać.
No i +10 punktów chwały dla tomasacha za hasło „wysysanie trzy:D

Przy drugim stole lamy grały w Altiplano przez 4 godziny, jak wrażania - nie wiem :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: KubaP »

Pardon, że się wtrącam, ale może warto wpisać sobie w kalendarz 3 marca - sobota - Zgrany Wawer Trudne Gry VII Edycja :)
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Tarkwiniusz »

KubaP pisze:Pardon, że się wtrącam, ale może warto wpisać sobie w kalendarz 3 marca - sobota - Zgrany Wawer Trudne Gry VII Edycja :)
Już wpisany :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

KubaP pisze:Pardon, że się wtrącam, ale może warto wpisać sobie w kalendarz 3 marca - sobota - Zgrany Wawer Trudne Gry VII Edycja :)
Ohoho, nasza ekipa wpadła organizatorom z Wawelu w oko ;-)
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Tarkwiniusz »

Widzę że Pyton zostaje naszym naczelnym recenzentem. Może jeszcze bloga założysz: Vyczeska.blog.pl :-)

a co sie kryło pod "wysysanie 3", czy to była edycja tajniacy bez cenzury? :-P

Wiem że następny czwartek dopiero za tydzień, ale już ustalone z żoną, że dostaje wychodne B-) więc idąc za przykładem innych obecnych to ojców po kąpaniu będę grał w gre :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Paskudnik »

KubaP pisze:Pardon, że się wtrącam, ale może warto wpisać sobie w kalendarz 3 marca - sobota - Zgrany Wawer Trudne Gry VII Edycja :)
Ja już wpisywałem w kalendarz wychodząc z VI edycji :P ;)

BTW, czy ktoś wczoraj przebił moje 50 punktów w Lamy? 8)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Wysysanie 3 brzmi intrygująco!
A Wawel i ja dawno wpisałem.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

PytonZCatanu pisze:
KubaP pisze:Pardon, że się wtrącam, ale może warto wpisać sobie w kalendarz 3 marca - sobota - Zgrany Wawer Trudne Gry VII Edycja :)
Ohoho, nasza ekipa wpadła organizatorom z Wawelu w oko ;-)
Pyton Menago ekipy z Vyceski ;)

a tak w ogóle, zainspirowałeś mnie Pyton jakiś czas temu statystykami z Vyceski.

Myślałem, żeby po każdym spotkaniu uzupełniać tabelkę Excel na dysku Google na wzór:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... l=pl#gid=0

Liczby oznaczają ile razy dana osoba zagrała w konkretną grę.

taka luźna propozycja, co wy na to ?
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Tarkwiniusz »

Badyl pisze:
Myślałem, żeby po każdym spotkaniu uzupełniać tabelkę Excel na dysku Google na wzór:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... l=pl#gid=0

Liczby oznaczają ile razy dana osoba zagrała w konkretną grę.

taka luźna propozycja, co wy na to ?
Mi osobiscie wystarczy moja aplikacja BGG, mam tam nawet wiecej statow ;)
oczywiscie nie daje do pelnego pogladu naszych spotkan tylko tego w co ja gram.
ale jesli wola w narodzie, albo taki Pyton chce po kazdym spotkaniu uzupelniac za wszystkich to luz ;)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Łuuuu, ~4h nad Altiplano to zostanie w pamięci :mrgreen:
Badyl pisze:taka luźna propozycja, co wy na to ?
Bardzo na tak. Chętnie zerknę co pewien czas, co wychodziło na drugi/trzeci stół w Vyčesce lub gdy mnie nie było. Z prostego powodu, który zacytuję z bgg: pure geeky statistical fun. Zresztą miałem na myśli taki sam g-doc kilka wpisów temu po propozycji Marcela. Logi moich gier mogę sobie sprawdzić na BGG, inne czwartkowe - gorzej, dłużej i jak dla mnie kompletnie bez sensu. G-doc daje wszystko w jednym miejscu i poza geeky fun przy takich spotkaniach regularnych ma też funkcję praktyczną: co brać na kolejny raz, co proponować, by wzięli inni, bo dawno nie było. Edytować mogą różne osoby, wszystko jest przejrzyste. Według mnie same plusy. #wspieramto i zawsze mogę pomóc uzupełniać :D

Wprowadziłbym tylko dwie zmiany. Co powiecie na konkretne dane? Dodać tytuły gier i nicki graczy. Jeśli ok, to dotychczasowe można by uzupełnić. Badyl, tabelka dokładnie od początku roku?
PytonZCatanu pisze:pozostanie na razie jedynym, który nie dał się przekonać
:D U mnie gra ma 2/10 i nie będę ukrywał, że jest inaczej. W moim odczuciu ten sam typ gry, co Dixit (grałem kiedyś regularnie), to nie są gry dla mnie. Mój czynnik funu stosowny do oceny, w roli lajtowej gry casualowej wolę Munchkina, Small Worlda (który, jak mówiliśmy kiedyś, przy ogranych graczach może stać się taktyczno-strategiczną batalią o każdy punkt i te dwa oblicza są dla mnie jego ogromną zaletą) czy w mniejszym stopniu 7 cudów. Natomiast wspomnianą przed chwilą różnorodność gier lądujących na stołach czwartkowych znajduję wielką zaletą. Poza tym dzięki za zapoznanie z "Tajniakami", bo wcześniej czytałem o nich trochę i przez niezłe recenzje (a raczej: mocny hajp) był pomysł kiedyś, kiedyś dołączyć do kolekcji. Teraz wiem, że ten sam gold wydam na cokolwiek innego.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Mi się podoba koncepcja Excela, chociaż zastanowiłbym się czy taki format będzie OK.
Bo co byśmy chcieli tam widzieć?
Mnie by interesowało w jakie gry gramy i ile razy, kto gra w co, kiedy jakaś gra była ostatnio grana.
Najłatwiej byłoby to chyba osiągnąć wpisując rzędami w każdej kolumnie wartości:
Data, gra, gracz1, gracz2,...
A później w drugim arkuszu jakimiś funkcjami typu wyszukaj pionowo wyliczyć, co się chce wyliczyć.
Czy deklaruję się, że to zrobię? Na razie nie bardzo, ale pomyślę :)
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: azz »

kaszkiet pisze:Mi się podoba koncepcja Excela, chociaż zastanowiłbym się czy taki format będzie OK.
Bo co byśmy chcieli tam widzieć?
Mnie by interesowało w jakie gry gramy i ile razy, kto gra w co, kiedy jakaś gra była ostatnio grana.
Najłatwiej byłoby to chyba osiągnąć wpisując rzędami w każdej kolumnie wartości:
Data, gra, gracz1, gracz2,...
A później w drugim arkuszu jakimiś funkcjami typu wyszukaj pionowo wyliczyć, co się chce wyliczyć.
Czy deklaruję się, że to zrobię? Na razie nie bardzo, ale pomyślę :)
Skoro i tak mamy osobników wpisujących wszystko (i wszystkich na BGG), to najpoprawniej by było te dane obrabiać jakimś klientem poprzez ich API. Nie, nie jest to najmniej pracochłonna opcja, ale "danocentryczna".
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

azz pisze:
kaszkiet pisze:Mi się podoba koncepcja Excela, chociaż zastanowiłbym się czy taki format będzie OK.
Bo co byśmy chcieli tam widzieć?
Mnie by interesowało w jakie gry gramy i ile razy, kto gra w co, kiedy jakaś gra była ostatnio grana.
Najłatwiej byłoby to chyba osiągnąć wpisując rzędami w każdej kolumnie wartości:
Data, gra, gracz1, gracz2,...
A później w drugim arkuszu jakimiś funkcjami typu wyszukaj pionowo wyliczyć, co się chce wyliczyć.
Czy deklaruję się, że to zrobię? Na razie nie bardzo, ale pomyślę :)
Skoro i tak mamy osobników wpisujących wszystko (i wszystkich na BGG), to najpoprawniej by było te dane obrabiać jakimś klientem poprzez ich API. Nie, nie jest to najmniej pracochłonna opcja, ale "danocentryczna".
Wydaje mi się, że jak na razie nikt nie wpisuje partii, w których sam nie brał udziału. No i nie zawsze osobnicy logujący są na graniu. Z drugiej strony może się zdarzyć, że dwóch logujących siądzie do jednej partii i zdublują swoje dane (a na BGG każda zalogowana partia jest całkowicie niezależna od pozostałych, nawet jeśli współgracze też ją zalogowali posługując się nickami BGG).
Więc Twoja propozycja jest dobra, da się, ale po pierwsze będą to raczej niepełne (lub czasem zdublowane) dane, a po drugie trzeba by dorobić do tego stosunkowo rozbudowaną logikę, która by te dane obrabiała.

Za to pisząc to co powyżej, wpadłem na dosyć genialny w swojej prostocie pomysł!
Otóż zamiast Excela, należałoby założyć konto na BGG typu UrsynówVyceska i tam logować wszystkie partie. Zalogowanie partii nie wymaga, żeby logujące konto było jej uczestnikiem.
I tam można by to wklepywać, niekoniecznie na żywo z aplikacji, ale na spokojnie dzień po.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Mozna tez - takie rozwiazanie troche przejsciowe - na zywo lub nastepnego dnia dopisywac na forum kto gral.

Np wczoraj
Perfume
1. Klos
2. Pawelacb

Survive
1. Klos
2. Jendek
3. PytonZCatanu
4. Drek

Ascension X
1. Klos
2. Drek
3. PytonZCatanu



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Może bez 1-2-3 bo to sugeruje końcową kolejność, albo zachować kolejność zgodną z rzeczywistym miejsce każdego gracza.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

PytonZCatanu pisze:Przy drugim stole lamy grały w Altiplano przez 4 godziny, jak wrażania - nie wiem :)

Co do tych Lam to mogę dodać coś od siebie.

Po pierwsze, warto znać zasady gry, to ważne, pamiętajcie o tym! Tomek znał, ale też trochę nie znał :) Bardzo ważne i to niewątpliwie wielki plus dla Tomka - kompletnie się tym nie przejmował. W związku z tym nikt się tym nie przejmował a zasady uzupełniały się w trakcje rozgrywki. Przypuszczam, że każdy z nas grał niezgodnie z zasadami, ale ponieważ grali tak wszyscy to pewno nie wypaczyło rozgrywki. Altiplano udowadnia, że z każdej gry można wyciągnąć naukę. Nauczyło chłopaków, że w Orleanie obowiązuje zasada o której nie mieli dotychczas pojęcia :) .Myślę, że te 3h rozgrywki (nie 4 jak co niektórzy sugerują nieładnie) nie oddają w całości powagi i trudności zmagań w tą wymagającą grę planszową. Panowie przy drugim stole grali w lekkie gry familijne i też dla tego zagrali w 3x tyle gier co my. Liczy się jednak jakość a nie ilość. Żadna ich gra nie miała tylu komponentów co nasza :) .

Lamy są ok, dla mnie po pierwszej partii to 6,5/10, ale mam wrażenie, że to wszystko już było. Z jednej strony mechanika żywcem z Orleans, tylko tam tematycznie miało to jakikolwiek sens. Nie upieram się, że był tam klimat, ale przynajmniej jakaś logika. W Altiplano akcją wymieniam na przykład kakao na szkło a inną wymieniam jedzenie na lamę, albo lamę na jedzenie. Tematycznie to czysta abstrakcja. Idę do domu, żeby zakupić wózek na przykład? Są fajne mechaniki, wydaje się, że bardzo różne drogi do zwycięstwa, ale też multum akcji i możliwości, można się pogubić. Jedno pole akcji daj możliwość wykonaniu 7-8 różnych akcji! Największa wada gry to jej wtórność. Ta gra to zwyczajne przetwarzanie jednych dóbr w inne i realizowanie kontraktów, to 90% gry, jej kwintesencja, niewiele więcej ma do zaoferowania. Chętnie zagram ponownie, może nawet zgodnie ze wszystkimi zasadami, ale nie muszę. Będzie okazja to spoko, nie - to nic się nie stało. Z powiązanych nowości w które grałem ostatnio i Klany Kaledonii i Keyper wydają się dużo lepsze.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Trochę z innej beczki teraz.

Wczoraj, przypadkowo w rozmowie z Arturem i Tomkiem wyszło, że obaj posiadali gry których poszukiwałem, obaj chcieli je sprzedać. Niestety ja o tym nie wiedziałem. Oni nie wiedzieli, że chce je kupić. To mnie skłoniło do przemyśleń. Nasza grupa nie jest duża, ale każdy co czas jakiś chce coś sprzedać lub czegoś poszukuje, lub też ma na KS otwarte zamówienie itd. Może warto by było stworzyć wątek lub nawet w ramach tego wątku wrzucać takie informacje przed wrzuceniem ich na grupy ogólne? Taka tam luźna sugestia.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

kaszkiet pisze: Za to pisząc to co powyżej, wpadłem na dosyć genialny w swojej prostocie pomysł!
Otóż zamiast Excela, należałoby założyć konto na BGG typu UrsynówVyceska i tam logować wszystkie partie. Zalogowanie partii nie wymaga, żeby logujące konto było jej uczestnikiem.
I tam można by to wklepywać, niekoniecznie na żywo z aplikacji, ale na spokojnie dzień po.
Brzmi to tak oczywisto, że aż dziwne, że nikt tego nie wymyślił wcześniej! Jestem za. Myślę, że bez problemu jesteśmy w stanie odtworzyć wszystkie gry 2018 r. [raptem 4 czwartki]. "PLanszówkiUrsynów"? Można konkurs na nazwę zrobić :D
roadrunner pisze: pure geeky statistical fun.
8)
Tarkwiniusz pisze:albo taki Pyton chce po kazdym spotkaniu uzupelniac za wszystkich to luz
Blog z ocenami, statystyki gier, transmisje live via messenger - chyba trochę za dużo tych funkcji :lol:
Tarkwiniusz pisze:Widzę że Pyton zostaje naszym naczelnym recenzentem. Może jeszcze bloga założysz: Vyczeska.blog.pl :-)
Bardziej dla siebie, bo lubię uporządkować myśli. Ale lubię też poczytać o wrażeniach innych graczy, to zawsze ciekawe spojrzeć z innego punktu widzenia :)
roadrunner pisze: Natomiast wspomnianą przed chwilą różnorodność gier lądujących na stołach czwartkowych znajduję wielką zaletą. Poza tym dzięki za zapoznanie z "Tajniakami", bo wcześniej czytałem o nich trochę i przez niezłe recenzje (a raczej: mocny hajp) był pomysł kiedyś, kiedyś dołączyć do kolekcji. Teraz wiem, że ten sam gold wydam na cokolwiek innego.
Też to lubię. Czasem przez przypadek dosiądę się do jakiegoś tytułu, którego w życiu bym nie spróbował z premedytacją, a który potem okazuje się jakimś nowym odkryciem [jak eurosuchary typu Zamki Burgundii]. Czasem też okazuje się porażką, tak jak u Ciebie Tajniacy, ale przynajmniej można opinię wydać świadomie, a nie na podstawie swoich domysłów.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

pawelacb pisze:W Altiplano akcją wymieniam na przykład kakao na szkło a inną wymieniam jedzenie na lamę, albo lamę na jedzenie. Tematycznie to czysta abstrakcja.
A czy Twojej opinii w tej kwestii nie wywróciłby do góry nogami fakt, że gra jest o alpakach, a nie lamach???

pawelacb pisze:Wczoraj, przypadkowo w rozmowie z Arturem i Tomkiem wyszło, że obaj posiadali gry których poszukiwałem, obaj chcieli je sprzedać. Niestety ja o tym nie wiedziałem. Oni nie wiedzieli, że chce je kupić. To mnie skłoniło do przemyśleń. Nasza grupa nie jest duża, ale każdy co czas jakiś chce coś sprzedać lub czegoś poszukuje, lub też ma na KS otwarte zamówienie itd. Może warto by było stworzyć wątek lub nawet w ramach tego wątku wrzucać takie informacje przed wrzuceniem ich na grupy ogólne? Taka tam luźna sugestia.
To jest znakomity pomysł!
Proponuję na razie wrzucać takie niusy tutaj, a jak się okaże, że jest tego za dużo, założymy oddzielny wątek.
ODPOWIEDZ