Wlasne MALL OF HORROR

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

Witam
Właśnie się wziąłem za własne Mall of HORROR
Postaram się zrobić ją w polskim sklepie
Ponizej przedstawiam dwie karty ktore udalo mi się zrobic

Prosze o jakies opinie

ps. czy moglby mi ktos powidziec ile jest kart specjalnych znaczy 21 ale ile jakiego rodzaju,,,
pss. już niebawem kolejne odslony,
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: el2prezesso »

Dla mnie bomba; a co z planszą?
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: pomimo »

wooley pisze:
ps. czy moglby mi ktos powidziec ile jest kart specjalnych znaczy 21 ale ile jakiego rodzaju,,,
3 x zagrożenie
3 x kamera ochrony
3 x narzędzie
3 x bieg
6 x kart broni
3 x ukrywanie się (kryjówka)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: waffel »

Ja bym tylko przetłumaczył threat w tym kontekście jako "groźbę" a nie "zagrożenie".
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: Smoku »

groźba,albo bardziej spolszczone:mocny argument :D

karty broni też są różne :piła,kij,granaty, pistolet,strzelba .(pw z zestwieniem już puściłem).

z czego zrobisz figurki zombiaków?
Awatar użytkownika
jar_on
Posty: 90
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: jar_on »

Świetna estetyka i dobór grafik.
3mam kciuki i wraz z resztą forum czekam kolejnych zdjęć :D
"Your game and Your rules but it doesn't mean I have to play."
Zbiór - http://tinyurl.com/6dhbfw
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: waffel »

Dopiero zauważyłem: na karcie "Pistolet" na obrazku ewidentnie widać rewolwer a nie pistolet.
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

Witam ponownie
dziekuje za zainteresowanie,,,
odpowiadma na pytania zanim zamieszcze nowe graficzki,,,
a wiec,,,
el2prezesso pisze:... a co z planszą?
Staram sie robic wlasne zdjecia,,, (na razie tylko 3 moje,,,) ale w przyszlosci wszystkie, wiec pansza tylko dotknieta...
W poniedzialek jade do Manufaktury robic zdjecia kiedy nie ma jeszcze ludzi.
waffel pisze:Ja bym tylko przetłumaczył threat w tym kontekście jako "groźbę" a nie "zagrożenie".
Ja zrobilem zdrade... dlugo sie zastanawialem jaka nazwe nadac,,, nie wzialem orginalnej lecz zamienilem, "ZDRADA" moze wywolac wiecej emocji, ale dodatkowy argument tez pasuje,,, bede musial sie jeszcze nad tym zastanowic,,, na razie zdrada pasowala mi bardziej do zdjec ktore robilem z zona (nie mogla sie przelamac do celowania w glowe)
Smoku pisze:z czego zrobisz figurki zombiaków?
A wiec na starcie robie grficzki z tektury obklejone z tylu i przodu wydruki ludzi zombi,,, ale jeszcze zobacze, w przyszlosci pewnie wrzuce zdjecia ludzi mi znanych,,, moze ktos bedzie chcial sam wziasc udzial
waffel pisze:Dopiero zauważyłem: na karcie "Pistolet" na obrazku ewidentnie widać rewolwer a nie pistolet.
Masz racje,,, nie wiem czemu tak zrobilem,,, poprawie,,,


dobra ponizej graficzki nowe
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

i ostatnia karta na dzis
Awatar użytkownika
jar_on
Posty: 90
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: jar_on »

To rewolwer nie jest rodzajem pistoletu 0_o ?
<poza tym karta wygląda obłędnie z tą właśnie grafiką>

W oryginalnym Mall of Horror na karcie też jest rewolwer z podpisem 'gun'...
http://www.boardgamegeek.com/image/217428
"Your game and Your rules but it doesn't mean I have to play."
Zbiór - http://tinyurl.com/6dhbfw
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: Smoku »

Nożycami mnie kompletnie rozbroiłeś. Biorąc pod uwagę siłę piły mechanicznej (oczywiście spalinowej) i hałas jaki wywołuje to wyobrażam sobie film i gościa bzyczącego nożycami do żywopłotu.Zamiast mocnego efektu byłaby groteska :D (spróbuj przeciąć zombiaka takimi nożycami)......
Natomiast karta "zdrada" zmienia zupełnie sens samej karty "threat".
P.s. pamiątaj też ,że bronie zabjają różną ilość zombiaków np: shotgun -2 ,gun -1
Karta "sprint" kojarzy mi się z szybkim biegiem ,a nie z panicznym chaotyczny uciekaniem (tak jak w Twoim projekcie) .IMO zostawiłbym sprint.
Przeważnie w filmie gość , który tak właśnie ucieka po chwili jest już zjadany.
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: el2prezesso »

Dobra robota. Karty mają klimat, nawet mroczniejszy niż oryginał. Czekam na kompletną talię. :wink:
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: waffel »

jar_on pisze:To rewolwer nie jest rodzajem pistoletu 0_o ?
<poza tym karta wygląda obłędnie z tą właśnie grafiką>

W oryginalnym Mall of Horror na karcie też jest rewolwer z podpisem 'gun'...
http://www.boardgamegeek.com/image/217428
Rewolwery mają bębenki, pistolety magazynki. Grafika jest fantastyczna (w ogóle cały projekt zasługuje na pochwałę) tylko należy podpis zmienić na "Rewolwer". "Gun" znaczy po prostu broń palna, w tym może być np. karabin, albo nawet "tank gun" czyli działo czołgowe.

Sorry że się czepiam, to miało być konstruktywne poprawienie błędu w dobrej wierze.
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

Przepraszam ze mnie długo nie było
A wiec odpowiadajac na wasze posty (ktorych ciesze sie ze troche jest)
Karta "sprint" kojarzy mi się z szybkim biegiem ,a nie z panicznym chaotyczny uciekaniem (tak jak w Twoim projekcie) .IMO zostawiłbym sprint.
Przeważnie w filmie gość , który tak właśnie ucieka po chwili jest już zjadany.
Masz racje sprint jest lepszy i dobrze zauwazyles ci co uciekaja giną,,, trzeba to zmienic,,, co do nozyc zostaja, czemu bo to nie ma byc calkowity horror choc taki wychodzi ale twarz(hehe moja) jakies emocje niekomediowe przedstawia,,, zostaje, a ze sprontem duzy + nie pomyslalem

Co do rewolweru macie racje,,, czas na zmiane
Zmiany zamieszcze na sam koniec to bedziecie mogli pobrac sobie,,,
Ponizej trzy kolejne karty,,, w jednej pojawil sie nowy kolor,,, jednak zolty na ekranach wygladal slabo,,, no moze moglem zroic czer-biel... no moze sprobije jakies sniezace ale teraz daje to co mam
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

Wiec wracam do roboty,,, zaczalem plansze oraz zombie,,,
pierwzse 5 ludzikow do MALL OF HORROR tla z manufaktury,,, na
szczescie zrobilem duzo zdjec wiec jakos zrobie te 30 zombie co by sie nie
roznily,, jezeli chodzi o zombie to sa one przerobione z gry left4dead,,,
screeny potem wycinki i przerobki,,, postacie beda takie same z przodu jak i z
tylu,,, podstawki zawijane o 90 stopni...
czekam na opinie
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

i jeszcze dwa
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

WIEC wkoncu zrobilem plansze,,,
Ponizej jej screen
Podstawowo wykonalem ja na 80cm wysokosci (tyle ma w 300dpi)
Tlumaczyc nie musze chyba.... naboje wskazuja ilosc osobek max na dane miejsce

zdjecia robilem w manufakturze (łodzi) zanim przyszli zakupowicze,,,

czekam na opinie
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: aswiech »

Z punktu widzenia estetyki - nie nazwales lokacji typu supermarket. Wiem, Real, kojarzy sie, ale skoro jest EMPIK - przypilnowalbym tego szczegolu:) Plus - jesli wykorzystujesz jakies luski - warto by bylo takie same wrzucic wszedzie, a przy jednej lokacji sa dwa rodzaje. I nie mowie o supermarkecie;)
Dodatkowym utrudnieniem dla graczy znajacych oryginal bedzie to, ze parking jest na dole, a nie na srodku:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

Napisy nadawałem na paskach żółto czarnych i zrobiło sie ich za dużo a tak jak sam napisałeś nazwa sklepu sama chyba odrazu nasówa na myśl wielkość i rodzaj sklepu. To są naboję nie łuski taki szczegół, tłumacze dlaczego tak rozrzuciłem różne Znów ten sam powód co w pierwszej odpowiedzi,,, jak były tego samego typu powodowało to iż plansza stawała się mało prawdziwa (wiem ze nie jeste do końca) kupi tego samego metalu,,, a takto dałem KAŻDEMU PO JEDNYM NABOJU gdy zombiaków będzie za dużo.

i ostatnie masz rację może tak być,,, parking był na środku jest na dole,,, powiem szczerze że jak to robiłem nie zastanawiałem się gdyż nie posiadam tej gry.
Mam nadzieję że nie spowoduje to tego iż gracze zamiast ustawiać na parkingu będą ustawiać na środku :PPP Wydaje mi się że wierne odtwarzanie orginału było by bezsensu lepiej byłoby wydrukować orginał a takto pojawił sie jakiś motyw...

Jeżeli wiecie coś o dodatkach odrazu możnaby je zrobić
Dziś skończe reszte zmobie i zaczne robić ludziki,,,
Zastanawian się nadal czy ta tarcza do losowania jest ok czy nie lepsze byłyby żetony co by je przewracać na drugą stronę ale tego nie wiem i liczę na wasze zdanie jak się sprawują te pokrętła z orginału...
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: aswiech »

wooley pisze:Napisy nadawałem na paskach żółto czarnych i zrobiło sie ich za dużo.
Wiec ja bym zrezygnowal z nich w ogole. Po prostu - albo dajesz nazwe, albo nie.
Zreszta - ta gra ma byc dla Ciebie i to Ty bedziesz w nia gral. Ja mam oryginal i mowie raczej z pozycji czlowieka, ktory widzi plansze w grze i mysli, czy by w nia zagral. Ta jest niejasna.
wooley pisze:To są naboję nie łuski taki szczegół, tłumacze dlaczego tak rozrzuciłem różne Znów ten sam powód co w pierwszej odpowiedzi,,, jak były tego samego typu powodowało to iż plansza stawała się mało prawdziwa (wiem ze nie jeste do końca) kupi tego samego metalu,,, a takto dałem KAŻDEMU PO JEDNYM NABOJU gdy zombiaków będzie za dużo.
Pistolet/rewolwer;)
Nie rozumiem co ma prawdziwosc planszy do korzystania ze standardowych (czy lepiej - ustandardowionych) elementow.
A belkotu z koncowki (w okolicach "KAZDEMU...") nie rozumiem. Jesli naboje zastepuja szpilki jak to bylo w oryginale - to nie ma znaczenia, jakie naboje - musza sie tylko roznic w supermarkecie kolorem. I tyle;)
wooley pisze: Zastanawian się nadal czy ta tarcza do losowania jest ok czy nie lepsze byłyby żetony co by je przewracać na drugą stronę ale tego nie wiem i liczę na wasze zdanie jak się sprawują te pokrętła z orginału...
Jesli czytales zasady - to MUSI byc tarcza. Nie wyobrazam sobie glosowania za pomoca zetonow - chyba ze: wszystkie w rece, potem wybieramy jeden pod stolem i wykladamy na raz.
Dla mnie osobiscie tarcza do glosowania to jeden ze slodszych elementow.
Inaczej - zrob jak chcesz, ale zetony spowoduja, ze nawet komus, kto w to gral, bedziesz musial tlumaczyc od poczatku podstawowe mechanizmy:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: kruck »

Pokrętła sprawują się dobrze, to całkiem fajny gadżet, choć myślę, że przy samoróbce ich wykonanie może być dość upierdliwe i nie jestem pewien, czy warte zachodu. Dodatkowo z pokrętłami wszelakimi jest ten problem, że szybko się "wyrabiają", ścierają; szybciej, niż inne elementy gry.

Co do planszy, to REAL faktycznie się dość wybija, więc można zrozumieć o co chodzi w temacie, aczkolwiek zaznaczyłbym w jakiś sposób dwa pozostałe miejsca. Niekoniecznie linami żółto-czarnymi, ale np. reklamówką z napisem, przepołowionym misiem z logo (sklep z zabawkami), podartym plakatem czy rozbitym kubkiem z kawą (to do pomieszczenia ochrony). Skoro plansza stawia już na takie miłe dla oka szczególiki, można poszaleć.

Co do dodatków, to nic mi nie wiadomo.
wooley
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2008, 03:47

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: wooley »

Dzięki wielkie za inforamcje
Zastanawiałem się nad tym czy robić te pokętła gdyż obawiałem się iż może dochodzić do kłamstw (zmiana na szybko)... Podnoszony żeton wydaje mi się że może dać więcej emocji,,, wszyscy czekają jak się podniesie (choć może to przedłużycz czas rozgrywki zmniejszając jej dynamike). Problemem nie jest wykonanie pokręteł gdyż je już wcześniej o tym myślałem (sam mechanizm).
kruck podoba mi się twój pomysł z dodaniem nazw konkretnych sklepów w inny sposób niż za pomocą żółto czarnych taśm.
Zreszta - ta gra ma byc dla Ciebie i to Ty bedziesz w nia gral. Ja mam oryginal i mowie raczej z pozycji czlowieka, ktory widzi plansze w grze i mysli, czy by w nia zagral. Ta jest niejasna.
Aż tak bardzo bym nie przywiązywał wagi do samego nazewnicta czy rodzajów naboi. Widać ile ich jest i to jest najważniejsze tak mi się wydaje... Może te taśmy są zbyt proste to się zgodzę, i pewnie zrezygnuje i zostawie jedną resztę w jakiś inny sposób nazwę.
Jesli czytales zasady - to MUSI byc tarcza. Nie wyobrazam sobie glosowania za pomoca zetonow - chyba ze: wszystkie w rece, potem wybieramy jeden pod stolem i wykladamy na raz.
Dla mnie osobiscie tarcza do glosowania to jeden ze slodszych elementow.
Inaczej - zrob jak chcesz, ale zetony spowoduja, ze nawet komus, kto w to gral, bedziesz musial tlumaczyc od poczatku podstawowe mechanizmy:)
Tak czytałem zasady własnie tak jak piszesz myślałem o położeniu wybranego przez siebie żetonu dogóry nogami i odrwacaniu go nagle,,, mogło to by troche dodać stresu... jak pisałem wyżej
a takto dałem KAŻDEMU PO JEDNYM NABOJU gdy zombiaków będzie za dużo
taka moja zabawa zawsze w filmach o zombie trzeba zostawić sobie ostani nabój co by walnąć sobie w głowę (w kiepskich filmach o wampirach także) i nie rozumiem po co mówić "bełkot" zamiast zapytać o co chodzi...

Dzieki za odpowiedzi biorę się do pracy nad tymi elementami o których pisaliście...

ps. Kolega napisał mi że coś trzeba zrobić z wolną przestrzenią na środku,,, zastanawiam sie czy nie zrobić tam miejsca na wszystkie zombie,,, i zdjęcie całej manufaktury... (dodatkowy element grozy wskazujący na małą szanse przetrwania)
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: Smoku »

O ile kartom i umieszczonym na nich fotom niewiele można zarzucić (czuć klimat i konwencję) to przyznam ,że zdjęcia zombiaków są IMO strasznie kiepskie. Psują cały klimat ,jakieś wydumane pozy zupełnie nie pasują mi do całości. Nie trzymają poziomu poprzednich zdjęć.
Uważam też ,że zdjęcie parkingu powinno przedstawiać raczej parking podziemny. Gra toczy się w zamkniętym kompleksie, a z Twojego parkingu wystarczy tylko fiknąć przez parkan i robi się Last Night :wink: .....
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: kruck »

Haha, o tym nie pomyślałem - parking podziemny - jestem za!

Motyw z miejscem na środku dla wszystkich zombich faktycznie nie jest głupi. Może to prezentować się bardzo miło (w tym 'dziwnym' sensie). Pytanie, czy nie wprowadzi zbyt dużego zamieszania (trudniej będzie określić, ile zombich stoi przy miejscach).

Niektóre zombie faktycznie wyglądają dość sztucznie. Są wzięte z L4D, więc to normalne. Myślę, że można by nieco pokombinować z różnymi efektami; jednemu dać mocno latarką po oczach, innego przykryć nieco elementem dekoracji, jeszcze innego ciut rozmazać itp.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Wlasne MALL OF HORROR

Post autor: aswiech »

wooley pisze: Tak czytałem zasady własnie tak jak piszesz myślałem o położeniu wybranego przez siebie żetonu dogóry nogami i odrwacaniu go nagle,,, mogło to by troche dodać stresu... jak pisałem wyżej (...)
taka moja zabawa zawsze w filmach o zombie trzeba zostawić sobie ostani nabój co by walnąć sobie w głowę (w kiepskich filmach o wampirach także) i nie rozumiem po co mówić "bełkot" zamiast zapytać o co chodzi...
Przeczytaj to na spokojnie. Wiem, ze teraz 3/4 populacji ponizej 20 lat to dysgraficy, dyslektycy itp ale dysensowcow (nowa nazwa?) nie ma. To JEST belkot. Moze dla Ciebie, jako czlowieka, ktory wie, co chce przekazac - jest jasne. Dla mnie, prostego czlowieka z poludnia Polski - nie. Szczegolnie zwroc uwage na pierwszy fragment...
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ODPOWIEDZ