[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Colonel_pepper »

Jeżeli mi się uda, to spróbuję przynieść. Ale nie wiem jeszcze, czy i o której będę.
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Witam All.
W tym tygodniu się pojawię. Może będzie okazja zagrać w Carrcassone (o ile odzyskam :) ). Przyniosę też obiecaną Alhambrę, może znajdzie się kilka osób. Sam chętnie ubił bym kilka zombie w zgranej ekipie (Last Night on Earth jeśli ktoś by miał).
Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
akakus
Posty: 27
Rejestracja: 08 kwie 2008, 11:56

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: akakus »

Hej, mi wtorek pewno bedzie pasowac, aczkolwiek nie lubie Arkhama na >5 osob, wiec chetnie swoje miejsce ustapie (moge rowniez swojego Arkhama pozyczyc - dodatek Dunwich Horror).
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

aloha - dziś będę koło 17.30.

kto chętny na Galactic Emperor? (skrzyżowanie Twilight Imperium (karty ról/postaci, technologie, podbój kosmosu) i Nexus Ops (czas rozgrywki, fun i metagaming non stop); od 3 do 6 osób.

Squirrel - niestety nie wziąłem Mall of Horror, bo Twoją prośbę przeczytałem dzisiaj w robocie...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Uwaga Uwaga

Przytargam dziś koszulki - zamówionych nie odebrali jeszcze Noowy, Kmet, voice_of_madness i Robert.

Chętnych zachęcam do nabycia sobie naszej superwypasionej haftowanej koszulki!

Dostępne są napisy:

Najlepsza gra wstępna? Planszowa! rozmiary S (3), L (1) i XL (1)

Negocjuj Buduj Niszcz Graj w Planszówki! rozmiary S (1) M (2) L (6) XL (3)

Jedyna niezwykle atrakcyjna - jak na koszulkę tej jakości do tego haftowaną w fajny napis - to 10 zl
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: melee »

To ja jestem chętny, zestaw nr 1, rozmiar najchętniej M :) (ale może być i L)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Pytanie do wszystkich, którzy grali kiedykolwiek w mój egzemplarz Mission: Red Planet. Czy odkładaliście kiedyś jakieś karty Eventów? W moim egzemplarzu brakuje 4 kart i nie wiem, czy brakowało ich od zawsze czy gdzieś się zapodziały...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

nie grałem, ale chętnie nogi z dupy powyrywam wszystkim kleptomanom i/lub sklerotykom ;)

W Galactic Emperor z wielką chęcią, ale dopiero w okolicach 19
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

rokter pisze:kto chętny na Galactic Emperor?
Będę o 17:30 :)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

Squirrel pisze: Najlepsza gra wstępna? Planszowa! rozmiary S (3), L (1) i XL
Jesli jest jeszcze wolna L-ka, to bylbym chetny. Gdyby jednak szykowal sie ew. "dodruk", to wolabym M-ke.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Koszulki, które mamy obecnie zostały zrobione po kosztach - dzięki uprzejmości Taty Eli (olimpia), który nie wziął pieniędzy za haft.

Na razie ustaliliśmy, że czekamy aż rozejdą się wśród poznaniaków (jest część osób, która przez wakacje nie przychodziła na spotkania a prawdopodobnie będzie nimi zainteresowana).

Rozważamy dorobienie nowych koszulek w późniejszym terminie - możliwe, że z nowymi tekstami - i wtedy na pewno będą one dostępne dla wszystkich, jednak już po troszkę wyższej cenie, bo tacie Eli trzeba będzie za haft normalnie zapłacić (musimy wiedzieć ile i czy w ogóle będzie to możliwe).

Dlatego na razie wszystkim chętnym na nasze super wypasione koszulki z poza Poznania życzę cierpliwości :D (zawsze możecie zacząć do nas przyjeżdżać - po ok. 5 spotkaniach nabywacie prawo do zakupu :D)
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Radek »

Wziąłbym negocjuj, buduj, niszcz XL jeśli można
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: noowy »

Squirrel pisze: Przytargam dziś koszulki - zamówionych nie odebrali jeszcze Noowy, Kmet, voice_of_madness i Robert.
Ja odebrałem już dosyć dawno swoją koszulkę :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Wczoraj grałem:

- Samurai - 3 miłe partyjki z Bad Wolfem w jakieś... 45 minut. (Bracia Sjamscy! Wiem, że to czytacie! ;-) )

- Żółwiki - 4 partyjki w różnym składzie... nice.

- 1 partia w Galactic Emperor - teoretycznie miało to zająć 2 godzinki. Zajęło 5. I choć najłatwiej byłoby wszystko zrzucić na Braciaków ;-) to jednak uczciwie trzeba przyznać, że to nie tylko ich zasługa. Ta gra na 6 osób po prostu dość wolno idzie (zwłaszcza za pierwszym razem). Jeśli następnym razem nie pójdzie szybciej, trochę się na nią obrażę - bo jak na coś stosunkowo prostego (w graniu, nie w tłumaczeniu ;-) ) 5 godzin to troszkę za dużo. Więcej o tym tytule napiszę w wolnej chwili.

- 1 partia w Portobello Market z Serkiem. Okazuje się, że bracia Sjamscy sieją radosny zamęt tylko w tandemie. Serek nie tylko uważne wysłuchał instrukcji, ale jeszcze do tego sama partia zajęłą nam nie więcej niż pół godziny. Sam nie wiem, którą wersję Braci lubię bardziej ;-) A gra z każdą partią zarabia u mnie kolejne punkty.

p.s.
O braciach dzisiaj tak dużo, bo obiecali, że wreszcie wejdą na forum i zobaczą, co to o nich wypisujemy ;-) To mają.

p.p.s.
przypominam, że dziś składam zamówienia u Ala. Jak ktoś coś chcę, prosze info na priv.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2008, 12:52 przez rokter, łącznie zmieniany 2 razy.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: melee »

Squirrel pisze:Dlatego na razie wszystkim chętnym na nasze super wypasione koszulki z poza Poznania życzę cierpliwości :D (zawsze możecie zacząć do nas przyjeżdżać - po ok. 5 spotkaniach nabywacie prawo do zakupu :D)
OK, jakby co to mogę zmienić miasto w profilu ;)
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

rokter pisze: - Samurai - 3 miłe partyjki z Bad Wolfem w jakieś... 45 minut. (Bracia Sjamscy! Wiem, że to czytacie! ;-) )
Gdyby nie ostatnia to zostało by jednak lepsze wrażenie. Jak następnym razem też będziesz dawał mi fory to więcej z Tobą nie zagram ;)

Udało się zagrać w Nexus Ops, z Colonel_pepper-em i Akakusem. Mógłbym ponarzekać na pecha w rzutach ale co ma powiedzieć Colonel_pepper, który stracił dwa smoki w pojedynkach 1 smok vs 1 człowiek i 1 smok vs 1 fungoid :) Nadal bardzo mi się ta gra podoba.

Warto też odnotować partyjki w Futbol Ligretto, zakończone 1 porażką, 1 zwycięstwem i chwilową utratą głosu.

Na Galactic Emperor jakoś się nie załapałem i patrząc po tym co się działo, nie żałuje za mocno. Rokter: co powiesz na sprawną, 3-4 osobową partyjkę następnym razem? Właśnie ściągnąłem sobie instrukcje i studiuje ;)

Sabotażyści wydają się fajną zabawką ale jak graliśmy w 6 osób (4 krasnale, 2 sabotażystów) to 3x byłem sabotażystą i 3x krasnale wygrały nie zostawiając nam żadnych złudzeń. Więcej w takim układzie sił nie gram. Przy grze 5-cio osobowej (3 krasnale, 2 sabotażystów) wyglądało to już sporo lepiej. Co prawda krasnale i tak się dobudowały ale musiały trochę powalczyć. No i byłem po stronie wygrywającej :)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Kolejny udany wieczór za nami. Zagrałem tylko w Age Of Empire i Alhambre, ale cóż to były za gry. :)
AOE, mimo, że z wersją komputerową ma wspólnego tyle co gwintowanie rurki podwójnie niklowanej w Stalowej Woli z krzywizną bananów na Madagaskarze, zaskoczyła bardzo pozytywnie. Moja strategia okazała się nie do końca pozbawiona sensu, bo pozwoliła zająć 2 miejsce. Jak na pierwszy raz nieźle. Może następnym razem Zbyszek pokona nas nie 40, a np 10 pkt.
Alhambra, od której zdążyłem odpocząć nie grając przez długi czas, również chyba spełniła oczekiwania graczy (sorrki za haotyczne tłumaczenie :oops: )
No i dostałem koszulkę, jest idealna, wielkościowo pasuje super, zrobię sobie z niej 2. :)
Pozdrawiam i do zrobaczenia
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Colonel_pepper »

BadWolf pisze: Udało się zagrać w Nexus Ops, z Colonel_pepper-em i Akakusem. Mógłbym ponarzekać na pecha w rzutach ale co ma powiedzieć Colonel_pepper, który stracił dwa smoki w pojedynkach 1 smok vs 1 człowiek i 1 smok vs 1 fungoid :) Nadal bardzo mi się ta gra podoba.
Ależ nie musisz tam przecież wrzucać tego '_' :mrgreen: To tylko drobna niedogodność wynikająca z niedostosowania niektórych forów do wieloczłonowych nazw. O tym, że forum gier jest dostosowane dowiedziałem się nieco zbyt późno;)
BTW - Nexus - głupia, losowa gra :twisted: :twisted: :twisted: Jak mi jeszcze raz humanoidzi tak nasmrodzą, to ich potraktuję jak Lobo swoich rodaków Czarnian :twisted:
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

Siema wszystkim nowym pionkom i chinczykom :mrgreen:
Salut! dla starej (niekoniecznie wiekowo) gwardii.

Musze powiedziec, ze jestem pod niemalym wrazeniem. Raptem kilka miesiecy minelo a grupka graczy przepoczwarzyla sie w wielka planszowa korporacja. Fora, konwenty, gadgety, dziesiatki wyznawcow, szmaciane bozki (haha.. szmaciana kukielka rzadzi)... normalnie jak tak dalej pojdzie, to moze w 2014 za wasz kapital zakladowy wykupicie FantazyFlajta :D
Jedno co mi sie tu nie widzi, to te wasze niki z d.........emobilu. Trudno powiedziec kto tu jest kto :roll:

rokter pisze:Samurai - 3 miłe partyjki z Bad Wolfem w jakieś... 45 minut. (Bracia Sjamscy! Wiem, że to czytacie! ;-)
Ta jasne... to chyba Deep Blue za was gral :mrgreen: Czytamy, czytamy... tylko, ze pol dnia czekalem na link aktywacyjny do tego forum (z Mozambiku szybciej dochodza linki)
rokter pisze:1 partia w Galactic Emperor - teoretycznie miało to zająć 2 godzinki. Zajęło 5....
I tyle wystarczy za komentarz. Uczcijmy te partie minuta ciszy.... n/c :wink:


p.s. -> bracia SYjamscy :wink:

---
sou si ju sun ent biuare
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Serodziej pisze:
szmaciane bozki (haha.. szmaciana kukielka rzadzi)...
Squirrel, jemu chyba chodzi o Cyryla...
Ktoś kiedyś powiedział o Cyrylu, że to "wiewiórka" i ten ktoś ma już dawno powyrywane paznokcie za brak szacunku dla naszego Patrona. Możesz sobie wyobrazić, Serek, co Cię czeka za "szmacianą kukiełkę"...

Serodziej pisze: Jedno co mi sie tu nie widzi, to te wasze niki z d.........emobilu. Trudno powiedziec kto tu jest kto :roll:
Edrache - Marek (wysoki)
szenaszel - Marek (długowłosy)
akakus - adam (zarośnięty)
badwolf - adam (wyrośnięty)
longinus - Zbychu
fiolla - Agata (Zbychowa)
squirrel - kasia
hamanu - tomek
demmnogonis - Mikołaj
Itsuma Oki - Gandalf
Arturius - artur
chaos maker - Asia
rokter - bartek
...

kurde... to nie ma sensu... jest nas za dużo... napisz po prostu o kogo Ci chodzi :-)

Serodziej pisze:
tylko, ze pol dnia czekalem na link aktywacyjny do tego forum (z Mozambiku szybciej dochodza linki)
To teraz kurna widzicie, jak to jest, jak się coś sztucznie przedłuża ;-)

Serodziej pisze:
sou si ju sun ent biuare
que?

p.s.
no fajnie, żeś(cie) tu wreszcie zajrzeli.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

rokter pisze:Możesz sobie wyobrazić, Serek, co Cię czeka za "szmacianą kukiełkę"...
Szmacianą kukiełkę to właśnie z Cyrylem kończymy... Na imię ma Serek... Po śniadanku gramy w nową planszówkę-samoróbkę - Voodoo! :twisted:
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Serodziej pisze:(...)Trudno powiedziec kto tu jest kto(...)
http://boardgamegeek.com/images/guild/475
gdzieś od 6/7 strony zdjęć są opisy pod zdjęciami.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

rokter pisze:kurde... to nie ma sensu... jest nas za dużo... napisz po prostu o kogo Ci chodzi :-)
kurde... za duzo was, zebym pisal po kolei o kogo mi chodzi. Ale dzieki Rokieterze chociaz za te czesc legendy.
rokter pisze:To teraz kurna widzicie, jak to jest, jak się coś sztucznie przedłuża ;-)
Ja jakos nic nie widze, moze dlatego, ze jeszcze niczego sobie sztucznie nie przedluzalem (a tak miedzy nami... moze zdradzisz mi jak to wtedy "widac"? :mrgreen: )

Serodziej pisze:no fajnie, żeś(cie) tu wreszcie zajrzeli
(czekam do momentu az na horyzoncie pojawi sie Arcadius...)
Za kilkanascie dni pewnie zmienisz zdanie :lol:


Squirrel pisze:Szmacianą kukiełkę to właśnie z Cyrylem kończymy...
A ja w wolnych chwilach, lepie sobie zwierzatko z modeliny, o kolorze kasztanowym. Jak juz je ulepie, to wsadze do gara i bede je dlugooo.... gotowal (zeby sie modelina utwardzila). Zgadnij jak sie bedzie wabilo :lol:

maluman dzieki za linka, dopiero teraz zobaczylem, ze to link do galerii.
Nie wiedzialem, ze juz na boardgeeku sie lansujecie :D
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Serodziej pisze: maluman dzieki za linka, dopiero teraz zobaczylem, ze to link do galerii.
Nie wiedzialem, ze juz na boardgeeku sie lansujecie :D
A no pewnie ze sie lansujemy! W galerii same zdjecia zrobione z tym przebrzydlym, rozpraszajacym fleszem :P
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Colonel_pepper »

Ktoś tam ostatnio przebąkiwał o kolejnej sesyjce Arkham + dodatki? Jakieś bliższe plany może? Bo z chęcią bym się zszedł, zwłaszcza, że okazało się, że czwartek i piątek mam jednak wolny.
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
ODPOWIEDZ