Wasabi!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Wasabi!

Post autor: BloodyBaron »

Nowa gra ze stajni Z-mana, na pewno warta zainteresowania, nie tylko dla fanów sushi - do których się zaliczam, i który to fakt skłonił mnie do lektury instrukcji.

Gra ma bardzo ładne grafiki, a sama instrukcja zapowiada się nader ciekawie. Jedynym elementem losowanym są zadania: przepisy na różne warianty japońskiego przysmaku, za których realizację zdobywa się punkty i karty specjalnych akcji, które pomagają tworzyć kolejne dania na zapełniającej się macie kuchcika.

Sądząc z instrukcji gra wymagać będzie nieco móżdżenia - układanie kafelków i budowanie z nich pożądanych kombinacji, ale chyba krótsza. Temat nie wydaje się na siłę doklejony - w sumie robienie sushi rzeczywiście polega na układaniu różnych rzeczy na macie i na sobie nawzajem i dodawaniu Wasabi! :)

Ja oczekuję z niecierpliwością licząc, że któryś ze sklepów wciągnie Wasabi! na swą listę oferowanych produktów.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Wasabi!

Post autor: Squirrel »

Dlugo nie moglam sie przekonac do sushi, ale teraz UWIELBIAM! Na pierwszy rzut oka wyglada ciekawie - w chwilce wolnego poczytam instrukcje :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Wasabi!

Post autor: draco »

Gier o sushi jest więcej, np. Sushi Express, który od dawna jest dostępny w Polsce.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Wasabi!

Post autor: Squirrel »

draco pisze:Gier o sushi jest więcej, np. Sushi Express, który od dawna jest dostępny w Polsce.
Ale tam sie rozwozi sushi a tu mozna "robic" - oprocz gry mamy ciekawy zbior pomyslow do wlasnych przygod kulinarnych :P
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: Wasabi!

Post autor: Amen »

Na BGG od kwietnia można ściągnąć instrukcje PL :D
http://boardgamegeek.com/file/info/31634

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Wasabi!

Post autor: MsbS »

Ta gra (Wasabi!) od dawna jest na mojej wishliście :-) Co więcej - nawet moja Szanowna Małżonka chce, żebym ją kupił (czyli MUSZĘ to mieć). Niestety - premiera ciągle się przesuwa... Najpierw miała być wiosna '08, potem maj/czerwiec, potem lipiec, teraz listopad. A ja czekam i się niecierpliwię, "no bo co w końcu, kurczę blade!" - cytując klasykę.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Wasabi!

Post autor: MataDor »

Dla mnie to też "must buy".
Po przeczytaniu instrukcji zapowiada się bardzo fajnie.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wasabi!

Post autor: skanna »

Też mi się podoba :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Wasabi!

Post autor: bogas »

Wg informacji na BGG Wasabi! będzie na targach w Essen, więc niektórzy będą mieli grę już w październiku :P
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wasabi!

Post autor: skanna »

No i jak wrażenia?
Mnie nie zawiodło - bardzo przyjemna, ślicznie wykonana. Grałam 3 razy, więc jeszcze nie wiem, na ile powtarzalna, ale chyba jednak nie będzie źle, biorąc pod uwagę, że układ na planszy jednak za każdym razem zależy od fantazji graczy i posiadanych przez nich przepisów. W dodatku wydaje mi się, że będzie niezła do wciągania ludzi w planszówki, jako, że zasady nawet ja potrafię wytłumaczyć, a to znaczy, że nie jest ich dużo i nie są skomplikowane :P
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: aswiech »

skanna pisze:jako, że zasady nawet ja potrafię wytłumaczyć, a to znaczy, że nie jest ich dużo i nie są skomplikowane :P
Co prawda po kilka - ale faktycznie;)
Potwierdzam - gra ladna i jak zwykle przeciwnikow stluklem, mimo ze zasady zmienialy sie co jakis czas, w miare przypominania sobie ich przez Ciebie;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wasabi!

Post autor: skanna »

aswiech pisze:
skanna pisze:jako, że zasady nawet ja potrafię wytłumaczyć, a to znaczy, że nie jest ich dużo i nie są skomplikowane :P
Co prawda po kilka - ale faktycznie;)
Potwierdzam - gra ladna i jak zwykle przeciwnikow stluklem, mimo ze zasady zmienialy sie co jakis czas, w miare przypominania sobie ich przez Ciebie;)
Lub też w miarę uświadamiania sobie przez przeciwników, czego nie dosłyszeli i nie zarejestrowali :P
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: Veridiana »

skanna pisze:Lub też w miarę uświadamiania sobie przez przeciwników, czego nie dosłyszeli i nie zarejestrowali :P
dokładnie!
mało co mnie przy graniu denerwuje, ale pretensje, że czegoś niby "nie powiedziałam" i to "wszystko zmieeeeeeeniaaaaaaa" TAK :evil:
po pierwsze: zazwyczaj powiedziałam, ale się komuś zapomniało, albo dłubał w tym czasie w nosie :wink:
po drugie: jeśli ja grę znałam dotychczas tylko z instrukcji to mam prawo się chyba pomylić.
po trzecie: pierwsza rozgrywka służy głównie poznaniu gry a nie od razu walce o zwycięstwo. Hough!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: mst »

Veridiana pisze:pierwsza rozgrywka służy głównie poznaniu gry a nie od razu walce o zwycięstwo
Ale w kolejnych, gdy przeciwnicy już bardziej świadomi mozliwości, jest o zwycięstwo dużo trudniej. :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wasabi!

Post autor: skanna »

Mst, nawet jak przeciwnicy nieświadomi, to i tak łupią towarzystwo :) vide Andrzej, który najwięcej reklamacji do mojego tłumaczenia zgłaszał, bo mu się co chwila "coś zmieniało" :P
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: mst »

skanna pisze:Andrzej, który najwięcej reklamacji do mojego tłumaczenia zgłaszał, bo mu się co chwila "coś zmieniało" :P
Te reklamacje to jak znam Andre to tylko dla zmylenia przeciwnika były. :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: aswiech »

mst pisze:
skanna pisze:Andrzej, który najwięcej reklamacji do mojego tłumaczenia zgłaszał, bo mu się co chwila "coś zmieniało" :P
Te reklamacje to jak znam Andre to tylko dla zmylenia przeciwnika były. :P
No nie:)
W dwoch przypadkach - przyznaje sie, bylo. Tym niemniej - niech przytocze kultowy temat, kiedy to skanna w polowie gry oznajmila iz "zmiana kolejnosci, znaczy przesuniecie":) I w wiekszosci przypadkow to bylo mniej wiecej tak;)
@Veridiana - akurat ja jestem z tych, co sluchaja. I - co najwyzej - wtracaja sie w trakcie, stad tlumaczenie zasad to raczej dyskusja:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wasabi!

Post autor: skanna »

aswiech pisze:Tym niemniej - niech przytocze kultowy temat, kiedy to skanna w polowie gry oznajmila iz "zmiana kolejnosci, znaczy przesuniecie":) I w wiekszosci przypadkow to bylo mniej wiecej tak;)
@Veridiana - akurat ja jestem z tych, co sluchaja.
Jeśli Cię to pocieszy, uświadomiłam to sobie przy trzecim korzystaniu ze switcha - działałam również na swoją niekorzyść :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1199
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 296 times

Re: Wasabi!

Post autor: siepu »

Grałem na Pionku i nie byłem zachwycony, choć możliwe, że graliśmy ze złymi zasadami. Przede wszystkim, gdzieś tak w połowie gry kompletnie siadły emocje - miałem cały czas zrobione jeden lub dwa przepisy w menu i mogłem bez problemu wyłożyć coś w każdej turze w dodatku zostawiając sobie zapas. Pewnie wpłynął na to fakt, że w naszej grze blokowania było bardzo niewiele, a zdaje się to być istotnym elementem gry.
Bez szału, gra przyzwoita, bardzo przyjemnie wykonana i niewiele więcej.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: aswiech »

skanna pisze:Jeśli Cię to pocieszy, uświadomiłam to sobie przy trzecim korzystaniu ze switcha - działałam również na swoją niekorzyść :)
Zupelnie mi nie przeszkadzalo:) Narzekalem dla idei;) To takie polskie:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Wasabi!

Post autor: bogas »

Cieszę się, że większości Wasabi! się podobało :)
Pewnie ucieszy Was informacja, że graliście bardzo niepowtarzalnym egzemplarzem. Otóż po Pionku układałem i sprawdzałem czy nic się nie pogubiło (w tym miejscu wielkie dzięki dla wszystkich, bo gry zostawiliście w jak najlepszym porządku :D ) i... niespodzianka! Okazało się, że w moim essenowym egzemplarzu jest 58 przepisów zamiast 52. Po prostu niektóre przepisy się dublują :P (głównie 'trójki').
Nie wiem na ile to wpływało na grę, ale pewnie w ogóle, albo w bardzo minimalnym stopniu.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wasabi!

Post autor: skanna »

bogas pisze: Nie wiem na ile to wpływało na grę, ale pewnie w ogóle, albo w bardzo minimalnym stopniu.
Ha, Piterek, Twoja przewaga nade mną była w takim razie wynikiem błędu producenta :)

Ja się będę upierać, że wpłynęło, na samym początku szło mi jak z płatka kompletowanie wylosowanych zestawów, a w momencie, kiedy pięknie ułożyłam drugi z trzech składników, Piterek dołożył do moich avocado (które już miałam na ręce na następną kolejkę) i zrealizował stylowo MÓJ PRZEPIS :twisted: A mnie się wszystko przystopowało, wrrrrrrrrrrrrrrr.

Bogas, ale wiesz, jakby co, to pamiętaj :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: mst »

Podczas naszej partyjki zwróciliśmy uwagę, że jeden przepis się powtórzył - lekko zdziwieni myśleliśmy, że tak ma być. Zresztą i tak nie został drugi raz zrealizowany bo gra się skończyła. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasabi!

Post autor: khaox »

bogas pisze:Po prostu niektóre przepisy się dublują :P (głównie 'trójki').
Ej, to teraz musze ponownie przemyslec, czy mi sie bedzie podobalo ;) Ale ogólnie gra super :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wasabi!

Post autor: mst »

IMHO bez zdublowanych przepisów gra jest jeszcze lepsza. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ