Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: cpu »

Jak masz w co grac to czekaj, pamietaj tylko ze daty nikt nie podal, nikt nie potwierdzil oficjalnie - moze cos z tego byc, nie musi. Skala pracy jest bardzo duza, koszt wysoki, rynek juz swoje wchlonal - nie wiem czy ktos robil kalkulacje ekonomiczna no bo osoby ktore na pewno by kupily juz dawno Gloohaven maja...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Na grze jest spora marża. Dużo osób kupi PL wersje z racji tego że to gra nr 1 a inni opchna angielska na Ebay żeby kupić PL. Rynek w PL sporo tego wchlonie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Retrac
Posty: 162
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Retrac »

Cpu: oczywiście kalkulacja ekonomiczna nie jest w tym przypadku prosta, jednak nie można do tego podchodzić na zasadzie kto miał kupić ten kupił, bo równie dobrze możnaby odnieść to do innych gier - po co kolejne dodruki, kto miał kupić za pierwszym razem ten kupił.
Cóż, ja w każdym razie czekam na wersję PL
EDIT: zdaje sobię sprawę, że i rok mogę czekać, ale mam w co grać, także to nie problem
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2018, 14:48 przez Retrac, łącznie zmieniany 1 raz.
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: cpu »

Dobra zeby skonczyc i byc zrozumianym - kalkulacja bedzie polegac na tym ze iles tam kopii trzeba sprzedac zeby wyjsc na 0 i oplacic nie male przeciez tlumaczenie, korekte, druk itp. W przypadku tytulu za 500+ zl ile trzeba sprzedac kopii zeby to sie kalkulowalo? Ciezko to bedzie wycyrklowac. Troche maly mamy rynek, ok dla mnie tez fajnie by bylo zeby bylo po PL bo zonie nie musialbym tlumaczyc ale odpowiedz na pytanie na dzien dzisiejszy jest taka ze nie wiadomo ile trzeba bedzie czekac - obstawiam ze rok. Kto jest tak cierpliwy?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: EsperanzaDMV »

Ja jestem tak cierpliwy, dla polskiej wersji językowej poczekam.

Stwierdzenie
cpu pisze: 18 wrz 2018, 13:26 (...) osoby ktore na pewno by kupily juz dawno Gloohaven maja...
nie bardzo pasuje do rzeczywistości, bo nawet z wypowiedzi na tym forum na przestrzeni ostatnich stron (od momentu ogłoszenia informacji o polskim wydaniu) można zobaczyć, dla ilu graczy polska wersja językowa to jest ten argument, który zdecydował o chęci zakupu tej gry. Miałem Gloomhaven "na radarze", ale bez konkretów, decyzja o polskiej wersji sprawiła, że wskoczyło na listę "Do kupienia", kasę już zacząłem odkładać na to pudło. Coś jak Mage Knight - ze względu na angielskie dodatki, nie byłem zainteresowany, ale informacja o Ultimate Edition ze wszystkim po polsku sprawiła, że nie mogę się już doczekać preorderu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Jestem sceptykiem odnośnie polskiej wersji, ale jeśli MK odniesie sukces, to będzie to już jakiś sensowny wyznacznik.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Imio »

Ja też nie mam parcia, jak będzie PL - pewnie kupię. I jeszcze taki kijek w mrowisko,... oceniam, że 500 PLN nie będzie kosztowała. Myślę, że 400 PLN ewentualnie mały +,... i myślę, że jak to wszystko naprawdę zaistnieje, to na używaną wersję EN troszkę promocja się zrobi :-) . No ale takie moje zdanie, a jak będzie ? Pewnie w niedalekiej przyszłości wszystko się wyjaśni.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Podobno wszystkiego dowiemy się jeszcze w tym roku dlatego nie sądzę że wyjdzie za rok. Stawiam że do wakacji. Cena pewnie ok 400zl. Z tego co słychać to sprawa nie jest czy wyjdzie Polska wersja a kiedy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: shod »

wydaje mi się, że nie bez znaczenia jest fakt, że funkcjonuje już porządne fanowskie tłumaczenie. nie śledziłem do końca pracy ekipy i nie wiem czy przetłumaczyli całość, ale na pewno sporo. ja będąc wydawcą wersji PL na pewno chciałbym z tego skorzystać. być może i przyszły wydawca tak zrobił.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Chyba zgadza się.
3.499koron => 588PLN (czeski VAT 20%) czyli RRP mniej więcej takie jakie przepowiadałem.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 544
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: hamish »

Także... tego...

Obrazek
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Źle, nie uchwyciłeś skali ;-)
Obrazek
Granie na Bemowie
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: teschen »

Za 400 kupie. Za 500 raczej nawet nie wezmę pod uwagę. Czekam na rozwój sytuacji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

teschen pisze: 21 wrz 2018, 11:12 Za 400 kupie. Za 500 raczej nawet nie wezmę pod uwagę. Czekam na rozwój sytuacji.
To zupełnie tak jak ja :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gatherey »

Moze sie już pojawiło - przepraszam jeśli tak - czy jest jakaś sprwadozna appka do trackowania progresu na mapie w przypadku, gdy ktoś nie ma tych usuwalnych stickerów, a chciałby ewentualnie sprzedać kiedyś grę?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

To ma wszystko co potrzebne do notowania postępu https://ninjalooter.de/gloomhaven/scenarios i całkiem dobrze się skaluje na PC i tablecie. Są oczywiście natywne apki an androida (Gloomhaven Campaign tracker) ale przynajmniej mi trochę ciężej się je obsługuje.
Tutaj są opisane pozostałe: https://www.reddit.com/r/Gloomhaven/wiki/community/apps
Ja wolę jednak papierowe gotowce z BGG.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Curiosity »

RUNner pisze: 21 wrz 2018, 11:16
teschen pisze: 21 wrz 2018, 11:12 Za 400 kupie. Za 500 raczej nawet nie wezmę pod uwagę. Czekam na rozwój sytuacji.
To zupełnie tak jak ja :)
Chłopaki, po co Wam czeska wersja?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: rattkin »

Nemůžeš ani představit, jak je zábavné hrát české deskové hry!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Curiosity »

Drahý Bože, žil jsem v bezvědomí tolik let :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: pavel »

teschen pisze: 21 wrz 2018, 11:12 Za 400 kupie. Za 500 raczej nawet nie wezmę pod uwagę. Czekam na rozwój sytuacji.
No to nie weźmiesz pod uwagę, bo nikt nie wyda tej gry w tej cenie. Przypominam, że pierwsza edycja była w śmieszniej cenie 80$, druga 100$ .Przy bardzo dużych nakładach. Przy wersji polskiej nakład będzie malutki względem poprzednich. Cena będzie bliska czeskiej wersji. Kilka stron o cenach, teksty z translatora. Co tu się porobiło. A tam, dokładam swoje trzy gorsze.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Weź pod uwagę że Gloomhaven ma bardzo duża prowizje o czym świadczy opłacalność pierwszej edycji. Zazwyczaj Polskie wersję są tańsze od ang więc czemu nie teraz? Angielska pewnie niedługo będzie można kupić za 450zl nowa więc cena 400 za Polska byłaby ok.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Na pewno byłaby OK i chciałbym się rozczarować, ale jak teraz Czechy i Słowacy mają ta samą cenę jak Niemcy w preorderze i przy milczeniu naszego tajemniczego wydawcy, który podobno już pracuje nad tytułem i trzyma takiego asa w rękawie to 400zł włożyłbym pomiędzy bajki. Chyba, że jeden z naszych popularnych sklepów zorganizuje weekendową promocję 30% ;-)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: pavel »

brazylianwisnia pisze: 21 wrz 2018, 16:20 Weź pod uwagę że Gloomhaven ma bardzo duża prowizje o czym świadczy opłacalność pierwszej edycji. Zazwyczaj Polskie wersję są tańsze od ang więc czemu nie teraz? Angielska pewnie niedługo będzie można kupić za 450zl nowa więc cena 400 za Polska byłaby ok.
Opłacalność pierwszej edycji powiadasz. Po pierwsze. Tu nie było żadnej opłacalności. Tu było ogromne ryzyko. Odsyłam do tego jak Isaac opowiadał o powstaniu gloom'a. Poza tym mówisz o pierwszej edycji, którą wsparło 4,9tys. osób, a w drugiej 41tys. Więc opłacalność pojawiła się w drugiej edycji. Po drugie. Cephalofair to nie AR ! Oni szanują wspierających naprawdę. Wiem to po tym jak chociażby wyglądało rozsyłanie egzemplarzy na Niemcy przez happyshops i jaką "troską" było to otoczone. Dlatego nie zrobią czegoś takiego, że puszczą cenę za grę w wersji "domowej" w cenie gry z drugiego kickstartera.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Nie ma sensu spekulować, bo póki co nawet nie ma oficjalnej zapowiedzi polskiej wersji. Wydanie takiej kobyły to spore ryzyko i na pewno ciężki temat do przemyśleń dla wydawcy. Poczekamy i zobaczymy, czy ktoś się tego podejmie. Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ