Vortex / Maelstrom

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: VORTEX

Post autor: Fruczak Gołąbek »

I gdzie to można kupić :).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: VORTEX

Post autor: maciejo »

Fruczak Gołąbek pisze:I gdzie to można kupić :).
Ja trafiłem na ebayu.Za cztery frakcje zapłaciłem 12 euro :D W sumie 92 kafelki.Jestem po kilku partiach i nawet SPACE HULK zszedł na drugi plan.Gra jest REWELACYJNA a byłaby jeszcze lepsza gdybym miał wszystkie frakcje-czyli 8.Może uda się jeszcze coś kupić ale już od dobrego miesiąca szukam po ebayu i różnych forach w niemczech i nic.Myślę,że była to niestety jednorazowa okazja :(
Ale jak wam się trafi kupno to bierzcie w ciemno gra jest warta każdych pieniędzy :!: -no prawie każdych 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: VORTEX

Post autor: Muttah »

Niom, Vortex to uosobienie "evergreen classic" i białego kruka: gra nie do zdarcia i prawie już nie do dostania. Można porównać ją trochę do Invasion, Blue Moon'a, czy np. Summoner Wars (różne frakcje walczące ze sobą). Tyle tylko, że wszystkie wymienione tu gry mogą Vortexowi conajwyżej pięty wąchać :mrgreen: Podczas gry w Vorta czacha dymi, zwoje się prostują i białko w mózgu się ścina - po prostu nie ma drugiej gry w tej kategorii, gdzie wszystko cały czas jest na ostrzu noża i jeden mały błąd może od razu zawalić całą partię. Ba, wystarczy źle sobie wybrać startową rękę i często przegrywamy w ogóle zanim gra się rozpocznie :mrgreen: No ale taki to już urok gier w których non-stop się gra "na żyletkę" - albo się to lubi albo nie.
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: VORTEX

Post autor: jawohl »

Do kupienia chyba w holandii http://www.spellekijn.nl/maelstrom-p-68 ... c4565c09b4

Wszyscy tak sie tu zachwycaja Maelstromem, a na bcg nie ma oszalamiajacego miejsca w rankingu. Co o tym myslicie? http://boardgamegeek.com/boardgame/5791/maelstrom

Uwielbiam ns hex, szukam karcianiki, skupilem sie na summoner wars, przez nich trafilem tu i sie zastanawiam? Z drugiej strony wszyscy mowia, ze gra jest nue do kupienia, wiec moze link wyzej to podpucha?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: VORTEX

Post autor: Muttah »

Ranking BGG jest wart tyle co używany papier toaletowy, podobnie jak to całe Spiel des Jahres. Gdybym kierował się takimi śmieciami przy zakupie gier, to pewnie w kolekcji miałbym teraz same suche crapy w które bym w ogóle nie chciał grać :mrgreen:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: VORTEX

Post autor: maciejo »

Muttah pisze:Ranking BGG jest wart tyle co używany papier toaletowy, podobnie jak to całe Spiel des Jahres. Gdybym kierował się takimi śmieciami przy zakupie gier, to pewnie w kolekcji miałbym teraz same suche crapy w które bym w ogóle nie chciał grać :mrgreen:
Co do Spiel des Jahres zgadzam się w 100 procentach-szczególnie ostanimi laty to nieporozumienie,najjaskrawsze przykłady to Thurn&Taxis i Keltis.
VORTEX natomiast to jedna z najlepszych 2-osobowych gier na świecie :!: :!: :!:

:arrow: jawohl
Przeglądałem stronke i chyba to jednak nie podpucha (nie mam pojęcia co znaczą tylko te 3 gwiazdki),jeśli to prawda to sie ani chwili nie zastanawiaj tylko kupuj.Nie mam pojęcia skąd oni to mają 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: VORTEX

Post autor: pan_satyros »

wysyłka do Polski 18,5 euro ;/
Swoją drogą patrząc na aktualną strategię FFG tzn. odgrzewanie strych tytułów może i Vortex doczeka się 2 wydania ...

Dla zainteresowanych:

"Dear Adam,

Maelstrom is realy realy available. Shipping to poland is no problem, the costs for shipping is: €18,50 including track and trace.

With the game the grand total will be:
€41,49


Greets
"


"Yep, shipping towards anything other than holland is quite expensive here. And the 3 * means that it is the last one and that the product isn’t been produced anymore.

Greetings
Yge Leenheer
"
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: VORTEX

Post autor: jawohl »

Dostałem swój egzemplarz. Folia poprzecierana i niepierwszej swiezosci, otwierajac pudełko miałem wrażenie ze odkopuję jakiś skarb ;)

Biednie wygląda troche instrukcja, ale w koncu to 2001r. Napisze po pierwszej rozgrywce ;)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: VORTEX

Post autor: jawohl »

Gra pochłonęła mnie na długo - udało mi się uzbierać dużo dodatkowych kafelków i sprzedaje 294 sztuk, pełen zestaw z wieloma dodatkowymi kaflami tej rewelacyjnej gry. Cały czas top1 moich ulubionych planszówek :)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: VORTEX

Post autor: Grzech »

PW :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: VORTEX

Post autor: jawohl »

Cześć, mam dobrą wiadomość.

Zrobiłem moda do Maelstrom Vortex na Tabletop Simulatorze. Od dziś każdy może zagrać w tę perełkę na Steam.

Opis na BGG moda:

https://boardgamegeek.com/article/30342446#30342446

+

link do moda
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1547763085

zapraszam do gry :)
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: VORTEX

Post autor: Krionah »

O matko, rewelacja! Jak tylko dotrę do domu to zasysam :D
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vortex / Maelstrom

Post autor: jawohl »

Koniecznie!
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Vortex / Maelstrom

Post autor: Wosho »

Nie slyszalem o tej grze a wyglada ciekawie.
Tylko czemu raptem 6.6 jak tak wychwalacie pod niebiosa?
I ciekawe czemu ffg nie odswiezylo tego.
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vortex / Maelstrom

Post autor: jawohl »

Wosho pisze: 30 paź 2018, 10:37 Nie slyszalem o tej grze a wyglada ciekawie.
Tylko czemu raptem 6.6 jak tak wychwalacie pod niebiosa?
I ciekawe czemu ffg nie odswiezylo tego.
Jest trochę takich białych kruków - nie zawsze wszystko z jakiegoś powodu się przebija do szerszej publiki (i dobrze). Tu myślę, że odrzucający był aspekt CCG. Przelłom stulecia to też były czasy świetności MTG. Niskie oceny - przeglądając komentarze do wystawionych ocen ludzie oceniają nisko "demo decki" i jako minus dają to, że nie mieli wiekszej ilości armii. Z tego co kojarze demo decki to paczki kilkunastu kafelków z których mozna zrobić dwie malutkie talie.

Graja od początku narzuca Ci "Kajdany" - każda akcja jest na wagę złota, jest specyficzna kolejność ruchu/ataku/przywoływania nowych kafli - uczucie bezsilności jest ogromne.

jest deckbuilding, jest aspekt przestrzenny, są różne (8) rasy reprezentujące dwie strony - dobra i zła.

Tak czy siak Wosho, teraz możesz spróbować za darmo :D
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Vortex / Maelstrom

Post autor: Wosho »

Nie zwrocilem uwagi na nick, heja :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vortex / Maelstrom

Post autor: jawohl »

No problemo :D
ODPOWIEDZ