(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

Don Simon pisze:
Pancho pisze:Grrr, Szymon nakręcił, a ja jestem jak zwykle winien!
Jak to nakrecil? Przeciez to egzemplarz Bazika jest.
Pancho wszedl do trojki za Bazika, a Bazik mial sie dogadac z melee i od niego wziac swoja kopie Le Havre.

W Le Havre tez moge zagrac - chetnie zweryfikuje pierwsze, raczej letnie wrazenia.
byl moj, ale sprzedali. zdrada, ot co. oczekuje ze przynajmniej w ramach rekompensaty wszyscy zamieszani mi zaklepia miejsce przy nowosciach :-) (pancho odpracowal :-D)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

to Pancho coś Ci przywiózł, mimo zapowiedzi, że jest (cytuję) burakiem? 8)
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jedrek »

Chętnie zagram w Agricolę (jak na razie grałem bez kart), Puerto Rico, Galactic Emperora, Fury of the dracula (nie grałem), a przynieść mogę to co w podpisie. Ewentualnie przyłączę się do Rice Wars jak ktoś przyniesie.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Ja, jako że jestem znany z płynięcia pod prąd ;) zaproponuję blast from the past jako kontrofensywa przeciw nowościom: Taj Mahal i Modern Art! Właśnie przyszła paczka a obie w ciemno więc chętnie przetestuję to, co kupiłem :D a reszta na żywioł, bo w nowościach orientuję się słabo i nie wiem, w co chcę zagrać.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

ja się będę podczepiał pod wszystko ;) (oczywiście zapisałem się na Cavum). Wezmę Senji pewnie jakieś inne gry (mam ochotę na Eufrat i Tygrys) i do trzech razy sztuka: chcę zagrać w Tichu ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

OK. To jeszcze jest jedno wolne miejsce do Cavum, mamy mnie, jaxa i yosha. Przyniose tez... One More Barrel, bo po wczorajszej lekturze instrukcji bardzo chce w nia zagrac. Tak mysle i planuje, ze chyba zostane tym razem do konca w Agresorze :mrgreen:
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

szansa że się zjawię jest niestety mała, ale mimo wszystko rezerwuję miejsce przy Cavum i One More Barrel :)
Awatar użytkownika
KudrigY
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Warszawa / EMEA Region

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: KudrigY »

Ja z chęcią dołączę do One More Barrel, a co do reszty - to pewnie na żywioł...
Z powodu kryzysu finansowego światełko na końcu tunelu zostanie wyłączone...
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

samur pisze:To jeszcze jest jedno wolne miejsce do Cavum
W Gliwicach już wiemy, że Cavum na 3 osoby również działa bardzo dobrze. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

mst pisze:
samur pisze:To jeszcze jest jedno wolne miejsce do Cavum
W Gliwicach już wiemy, że Cavum na 3 osoby również działa bardzo dobrze. :wink:
Hehe super, ale pewnie zbiore sie te 4 osoby ;) Ja w kazdym razie mam dzisiaj: One More Barrel i Cavum, w ktorego pudelku gosci takze 2 de Mayo :) Bede o 17:00!
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

Ja się pojawię o 16:20 - 16:30. Wziąłem trochę gierek z Essen.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Ja będę chyba już od 16 z silnym nastawieniem na Essenowe nowości.
Na tak zwany wszelki wypadek mam ze sobą Metropolys, Chaos Arenę i Rój.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Mam nadzieję że Essenowych nowości starczy dla wszystkich i że sale nas pomieszczą ;) Będę po 16. W torbie nawet coś wylądowało (Senji, EiT, Uptown, Mykerinos, Tichu)

@Filip: czyli zdążyłeś przygotować się na weekend? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

yosz pisze:Mam nadzieję że Essenowych nowości starczy dla wszystkich i że sale nas pomieszczą ;) Będę po 16. W torbie nawet coś wylądowało (Senji, EiT, Uptown, Mykerinos, Tichu)

@Filip: czyli zdążyłeś przygotować się na weekend? :>
Robiłem zakupy przed pracą o siódmej rano, ale zdażyłem :mrgreen: Czego to człowiek nie zrobi dla planszówek :twisted:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

Dziś mnie niestety nie będzie, nagła sprawa. :cry:

Moge za to być w niedzielę. Jak ktoś ma ochotę na nowości z Essen, zapraszam do wątku niedzielnego. :D
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Mam dwie gry, nie wiem o ktorej bede.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Klos »

Ja dzis chwilke bede, nastawiam sie na nowosci z Essen, szczegolnie jeslsi ktos mialby Ghost Stories i cos z nowosci z FFG.

mam Ligretto Futball i Colossal Arena jakby co.
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jedrek »

Raczej mnie nie będzie, ale jak będę, to będę :) Powalam konkretami :mrgreen:
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Jans »

Będę ok. 17 z Rice Wars, Manewrem i Napoleon's Triumph (już widzę te tłumy na Napoleona :). Ale chętnie zagram w coś dobrego i znanego jak Brass czy Agricola.
Wiecie - jak w Rejsie - dobre są te gry, które znam, te których nie znam nie mogą być dobre :lol:
A jeśli będą tylko nowości esseńskie, to im bardziej coś wojennego tym chętniej.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Klos pisze:Ja dzis chwilke bede, nastawiam sie na nowosci z Essen, szczegolnie jeslsi ktos mialby Ghost Stories i cos z nowosci z FFG.
Nikt z nas chyba nie ma ani GS ani nic z FFG (bo nic nie bylo wlasciwie).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

I raz dzieki za swietnie spedzony czas :) Szczegolnie wszystkim wytrwalym dzieki, ktorym moglem zagrac i lepiej poznac One More Barrel. Generalnie gra mi sie podobala do tego stopnia, ze bede chcial zagrac w nia raz jeszcze ;) Aczkolwiek instrukcja wola o pomste do nieba :D Napisana tragicznie. Chyba bede musial sam sobie stworzyc jakas karte z uporzadkowanymi regulami. Jutro na pewno napisze relacje z naszej gry na bgg i zadam tez sporo pytan na forum gry... Udalo mi sie tez rozegrac dwie misje w Space Alert - intrygujaca gra :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Wieczór nowości :) Rozczarowaniem nr dwa wieczoru zostało Dominion... w które nie udało mi się zagrać. Na początku spóźniłęm się na rozgrywkę (głupia praca). Potem jak chłopaki dorwali się do karcianki to nie chcieli wstać od stołu. Słuchałem zasad, patrzyłem na rozgrywkę - wygląda smakowicie.

Stałem wystarczająco długo na sępa, żeby doczekać się końcówki partii i załapałem się na Comuni (Pancho, Bazik, Polaros, Filippos). Nie będę pisał o mechanice - Szymon mnie wyręczył: http://gamesfanatic.net/2008/10/27/comu ... t-z-wloch/ ;) Gra jest bardzo ładna, kilka mechanik świetnie ze sobą się zazębiających. Bardzo mi się podobała - pewnie dlatego że wygrałem ;) Reszty towarzysta aż tak chyba nie zachwyciła (oprócz Pancha). Faktem jest, że ostateczna wygrana zależy od zachowania przeciwników - gdyby podczas ostatniego najazdu na Włochy, Filip rzucił jednego żołnierza mniej na obronę Włoch, ja bym się nie obronił. 6 punktów zdobyłby Filip zamiast mnie, a ja bym dostał ujemny punkt za nieobronienie się. Szybka i ciekawa gra. Minusem jest długie tłumaczenie reguł - potem podczas gry wszystko idzie szybko i sprawnie.

Następnie było Nefertiti - gra licytcacyjna o kupowaniu prezentów tytułowej Nefretete. Chodzimy od rynku do rynku, licytując kolejność kupowania przedmiotów. Im mniej osób będzie posiadało takie same prezenty jak my, tym więcej punktów każda sztuka prezentu będzie na końcu warta. Mechina i wrażenia a'la Knizia (co potwierdza też Kris Hall na boardgamenews: http://www.boardgamenews.com/index.php/ ... knizia_do/)

Zrezygnowałem z Le Havre i załapałem się na W imię róży. I znowu o mechanice opowie wam więcej Michał Stajszczak: viewtopic.php?p=109438#p109438 . Niestety ta gra to dla mnie bardzo duży zawód. Podobały mi się zarówno Notre Dame (genialne) i W roku smoka (bardzo dobre) Stefana Felda. Tutaj nie poczułem żadnej iskierki. zagrywamy sobie te karty ruchu, w zasadzie nie mając wyboru. Najlepszą taktyką wydaje się być albo szkodzenie wszystkim albo pomaganie wszystkim i utrzymywanie stanu, w którym wszyscy mnisi są bardzo podobnie podejrzani. Nie polecałbym też raczej grania w 5 osób. Na 6 mnichów, 5 jest w posiadaniu graczy: nam zdarzyła się sytuacja gdy wszyscy oprócz Michała wskazali, że nie są szarym mnichem. Było 50% szans, że to Michał jest szarym mnichem i na koniec gry dostał 4 oskarżenia, zarabiając -12 punktów (bo oczywiście był szarym mnichem). Ja grając w zasadzie tak żeby szkodzić wszystkim, miałem taką sytuację że mój mnich był prawie ciągle najbardziej podejrzany (plus mnich którym nikt nie sterował). Dzięki temu tylko jedna osoba zgadła na koniec kim byłem i skończyłem na drugim miejscu. Wygrał Jacek, który nie dostał żadnego podejrzenia. Wydaje się żę grał bardzo dobrze, więc może się wypowie o strategii i wrażeniach z gry :)

Na koniec nie załapałem się na Domion, ale w pokoju obok cały wieczór był grany Space Alert więc załapałem się na dwie partie. Gra chaotyczna i ciekawa, kooperacyjna (a coopy nawet lubię), ślicznie wykonana, z pomysłem... a po dwóch partiach nie bardzo mam ochotę grać znowu :/ Znowu brak tej iskierki - zasiądę do niej jeszcze kiedyś, ale raczej nie kupię. Na moje oceny może mieć wpływ byłem coraz bardziej zmęczony, było mi też ciężej skupić się na grze (dobrze że nie zagrałem w Le Havre).

Jeszcze jedno takie spotkanie i będę miał obcykane nowości z Essen ;)
Ostatnio zmieniony 01 lis 2008, 18:45 przez yosz, łącznie zmieniany 1 raz.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

yosz pisze:Wygrał Jacek, który nie dostał żadnego podejrzenia. Wydaje się żę grał bardzo dobrze, więc może się wypowie o strategii i wrażeniach z gry :)
Tu napisałem co myślę o tej grze - myślę podobnie jak yosz dosyć.
http://gamesfanatic.net/2008/10/28/der- ... mment-6686
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Chcemy zorganizować spotkanie przy Napoleonic Wars ale tym razem w 5 osobowym składzie.
Chyba już co najmniej 3 chętnych znalazłoby się.
Szczególnie na Ciebie liczymy Dezerterze.
W piątek ja niestety mam czas do 21:00, ale może sobota (choć w moim przypadku nie cała).

A może dałoby się 10 lub 11 listopada?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Zagrałbym w Comuni i Nefertiti. Kogo nachodzić i o której ;)
ODPOWIEDZ