Pionek IX - 29-30.11.2008

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Al »

DanCo pisze:"chcesz zagrać w jakąś grę to ktoś z Twojej ekipy musi zostawić dowód osobisty, który będzie przechowywany w sejfie"

A ja nie jestem zachwycony.
To jak się nie mylę jest nie zgodne z prawem. Nikt poza mną nie ma prawa posiadać dokumentu, który określa moją tożsamość.
Czekałem tylko kiedy ktoś podejmie ten temat. Byłem pewien, że tak to może się zakończyć - policja, prawnik etc. Polacy to taki jakiś strasznie nieufny naród, nawet jeśli ktoś robi coś za free (a może właśnie dlatego że za free) pojawia się od razu podejżenie, że gość ma w tym jakiś ukryty cel, że nie ma przecież ludzi uczciwych. Z drugiej strony to co dociera do nas za pośrednictwem mediów zdecydowanie nas w tym przekonaniu umacnia, niestety. Co do oddawania dowodów, to tak jak pisze Trzewik świetnie się sprawdza we Wiedniu gdzie przez cztery dni trwania imprezy dziesiątki tysięcy ludzi (tak Pionkowi jeszcze trochę brakuje ;-)) bez mrugnięcia okiem wymienia swoje dowody na odpowiedni dokument. I nawet ja ze swoim schlachecko-sarmackim polskim rodowodem musiałem rozstać sie na te kilka dni z dowodem ;-)
Nikt nie marudził że dowód PL (nie pobrano mi nawet odcisków palców choć krążą o nas legendy :-)).
Wracając na nasze podwórze można oczywiście spisywać dane ale nie dodajmy "pomarańczowym" dodatkowej roboty bo i tak uwijają się jak mrówki, można robić ksero, trzeba go wtedy zorganizować (a to też dodatkowy kłopot). Pytaniem zasadniczym jest "Co mi przeszkadza oddanie dowodu w zastaw, na kilkia godzin trwania Pionka ? " Moja odpowiedź - "nic a nic". Ale pewnie znajdzie się tu i tam ktoś z poczuciem swojej szlachecko-sarmackiej spuścizny i gromkim głosem zakrzyknie "liberum veto !!" . Jego prawo, zawsze może dołączyć się "na przylepkę" do ekipy, która nie miała problemu z wymianą dokumentu :-). Może też całkiem zbojkotować Pionka, ale czy przypadkiem sam na tym nie straci ...
Ostatnio zmieniony 06 lis 2008, 07:21 przez Al, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: ragozd »

Pomysl bardzo dobry :) Moj dowod osobisty ma prawo posiadac kazdy, komu go dam. I bede tego prawa bronil :) Policjia nie ma nic do dobrowolnych ustalen, a zmuszal kogos nikt nie bedzie ...
Jak sie nie podoba, mozna nie dawac i nie grac :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Dominusmaris »

Mam takie pytanie organizacyjne.

Czy jest jakiś pomysł na to jak przyjezdni mają wrócić do hotelu w Łabędach po Pionku?

Nie martwię się o siebie, jestem stąd i mam samochód, ale wydaje mi się że część ludzi może być
niezadowolona z powodu trudności komunikacyjnych. Wiem że są autobusy, ale taka jazda po nocy...

Ja już w każdym razie z niej wyrosłem (po studiach), więc poruszam wątek.

Można:
a) dogadać się z taksówkarzami na określoną ilość kursów, choćby po to by nikogo nie nacieli
(mnie mieszkańca policzyli ze 4 lata temu na 20 zł za 4 kilometry jazdy, w sobotę rano)
b) wynająć busa- nie znam cen, więc może to bez sensu pomysł.
c) zorganizować transport zmotoryzowanych miejscowych.

Byłbym skłonny zaproponować zrobienie paru kursów, ale...

Jeśli pójdę do knajpy...nie pojadę(piwo).
Jeśli nie pójdę to i przyjezdni nie pójdą(nie będę czekał).

Czyli, bez sensu post, ale może warto zwrócić uwagę na taki problem.
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: piterek »

Mnie się pomyśl nie bardzo podoba. Oczywiście jeśli takie zasady zostaną wprowadzone, dostosuje się do nich. Pytanie tylko czy wprowadzenie takich zasad jest konieczne na Pionku? W Wiedniu pewnie tak, tam zapewnie panuje mniej rodzinna atmosfera niż u nas, i zapewnie w celu uporządkowania tego chaosu musieli podjąc taką decyzję. Ale u nas? Chyba ze zdarzyły sie przypadki kradzieży. Jeśli tak, to ma to swoje uzasadnienie. Ja co prawda o takich sytuacjach nie słyszałem.
Może to spowodować, że na naszym przyjacielskim spotkaniu przy planszówkach pojawi sie rysa, no bo potrzeba oddawania ID świadczy o jakieś nieufności w stosunku do uczestników (chyba, ze macie jakieś podstawy).
Poza tym do stania przy grach musiałby zostac wydelegowany jeden z Pomarańczowych. Szkoda człowieka. Juz lepszym rozwiązaniem była by jakaś lista, ale kto miałby nad nią panować? :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: monga »

Ja osobiście uważam, że pomysł jest bardzo dobry. Atmosfera jest jaka jest, owszem, ale przychodzą też różne przypadkowe osoby z zewnątrz, z każdym Pionkiem pewnie będzie ich więcej. Gry nie są tanie, wynieść jakieś to naprawdę nie problem - i nie widzę sensu takiego ryzyka. Nie sądzę też, że jakoś ucierpi na tym atmosfera Pionka. A przecież kto ma problem z oddawaniem dowodu, nie musi oddawać, to jak napisał ragozd jest dobrowolna decyzja.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Kradzieży nie było ale od ostatniego Pionka impreza jest na tyle głośna, że zaczynają na nią przybywać zupełnie nowe osoby - "z ulicy". To oczywiście bardzo dobrze ale jednocześnie pojawiają się nowe wymogi/wyzwania organizacyjne. IMHO uciążliwość niewielka, a komfort bezpieczeństwa podwyższony. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: samur »

Ja jestem jak najbardziej za. Nie uwazam tez, aby popsulu to jakos atmosfere. Bez przesady - na poczatku przy rejestracji oddamy dowod, dostaniemy identyfikator i potem bedziemy z niego korzystac, tyle. Jak bylem kiedys w Lesnicy, pod Wroclawiem na Dniach Fantastyki games room dzialal podobnie - aczkolwiek, zostawialo sie tylko dowod, jesli sie chcialo wypozyczyc gre... Nawet nie pomyslalem, ze to wbrew prawu :mrgreen:

Tylko co z grami, ktore przyniesiemy my? Beda 'wypozyczane' na takich samych zasadach? Jak to bedzie?
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

piterek pisze:Pytanie tylko czy wprowadzenie takich zasad jest konieczne na Pionku? W Wiedniu pewnie tak, tam zapewnie panuje mniej rodzinna atmosfera niż u nas
A skąd wiesz.. byłeś ;) Trzewik z chłopakami byli i wiedzą co robią.

Ludzi na Pionku jak napisał Mst jest coraz więcej i to takich 'prosto z ulicy'. Bardzo dobry pomysł i pamiętajcie że na jedną grę (jeden dowód? ;) ) przypada z 4-5 graczy. Nie będzie to tak uciążliwe jak się wszystkim wydaje.

Pytanie co z grami przywiezionymi przez graczy? Czy też trafią do tego pokoju?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Don Simon »

yosz pisze: Pytanie co z grami przywiezionymi przez graczy? Czy też trafią do tego pokoju?
Pomysl bardzo dobry.

Gry graczy, ktorzy chca je udostepnic na Pionku tez tam powinny byc (nie bedzie takiego balaganu, jak czasem mozna zaobserwowac).

Fajnie, gdyby udalo sie zrobic liste alfabatyczna gier i zaznaczac na niej, czy gra jest wypozyczona. Jesli kazda gra by byla na oddzielnym "pasku" i np. przyczepiana na magnes albo pinezki to mozna by latwo dodac gry przywiezione i zrobic taka liste. Troche z tym by bylo roboty, ale moze warto sprobowac. A gdyby ustalono format tych "paskow" z tytulami (czcionka, wielkosc) to czesc osob moglaby podrukowac paski do swoich gier w domu i by bylo mniej roboty...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Rathi »

Na wszystkich konwentach, na ktorych robilem Games Room, byl obowiazek pozostawienia dokumentu ze zdjeciem w zamian za wypozyczenie gry. I nikt z tego powodu nie plakal.
Poza tym, jak juz yosz napisal, nie wszyscy musza oddawac dowody. Przeciez nie wszyscy beda gry wypozyczali.
Nie robcie problemu z niczego : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: samur »

Don Simon pisze:
yosz pisze: A gdyby ustalono format tych "paskow" z tytulami (czcionka, wielkosc) to czesc osob moglaby podrukowac paski do swoich gier w domu i by bylo mniej roboty...
Swietny pomysl :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: skanna »

mst pisze:Kradzieży nie było ale od ostatniego Pionka impreza jest na tyle głośna, że zaczynają na nią przybywać zupełnie nowe osoby - "z ulicy". To oczywiście bardzo dobrze ale jednocześnie pojawiają się nowe wymogi/wyzwania organizacyjne. IMHO uciążliwość niewielka, a komfort bezpieczeństwa podwyższony. :)
Zgadzam się.

Na Gratislavii był moment, kiedy pojawiło się dwóch bardzo podejrzanych z wyglądu panów. Ściągnął ich chyba banner nad wejściem, ale nie wyglądali na zainteresowanych grą, już prędzej tym, czy coś się da wynieść z imprezy. Może byłam niesprawiedliwa, ale nie miałam do nich za grosz zaufania i nawet poprosiłam jednego z niebieskich, żeby miał ich na oku. Panowie przyszli, pobyli z 15 minut, powęszyli i poszli, na szczęście z pustymi rękami. Zaufanie do ludzi zaufaniem, ale powiem szczerze, sytuacja nie była dla mnie komfortowa.

A zostawienie dowodu nie jest obowiązkiem - jak ktoś nie chce, nie musi.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: steady »

Według mnie dobre rozwiązanie -- wciąż bolejemy z Asią nad Abalone, które "zginęło" po pierwszej Gratislavii.
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: kmiernik »

Uważam, że pomysł z dokumentem i "biletem" jest bardzo dobry. Przywiezione gry także powinny trafiać do tego systemu. Zginąć nic nigdy może nie zginęło, ale wiem, że wyjeżdżając wcześniej w niedziele spędziłem trochę czasu na szukaniu moich gier, które były gdzieś na sali, albo gdzieś pod innymi pudełkami, albo jeszcze gdzieś indziej. Jeszcze bardziej podoba mi się pomysł z paskami i pinezkami! Gdyby pojawił się wcześniej wzór - wystarczy podać rozmiar czcionki i jakie dane napisać - to każdy mógłby dla swoich gier coś takiego też przygotować.

Proponowane systemy, mam nadzieje, wprowadzą trochę porządku i wbrew pozorom ułatwią, a nie utrudnią życie.
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Dominusmaris »

Osobiście nie mam nic przeciw takiemu rozwiązaniu.

Myślę jednak, że sprawne włączenie do systemu wydawania gier, gier przywiezionych przez graczy,
powinno być głównym celem organizatorów.

Jeżeli system ma chronić tylko gry z pomarańczowej listy nie warto go w ogóle wprowadzać.

Wiadomo że gry mają dużą wartość, ale ile ich może zostać skradzionych na jednym pionku? Jedna,dwie?

To daje stratę góra 200-300 złotych. Dla gracza to dużo, ale dla wydawnictwa...do przeżycia.

Myślę że pionek poza propagowaniem gier jest też trochę ,,brandingiem" Portalu (w najmniejszym stopniu nie
wypominam, ten post i mój nick są brandingiem dominusmaris.pl :) ), więc wydaje mi się że sama ta dyskusja
kosztowała wydawnictwo więcej niż te dwie, jeszcze nie skradzione gry.

Reasumując. Włączcie w system gry graczy.
Pokażecie, że robicie to dla nich, nie dla siebie.
To z pewnością zmieni nastroje.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2008, 12:38 przez Dominusmaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Don Simon »

Dominusmaris pisze: Myślę że pionek poza propagowaniem gier jest też trochę ,,brandingiem" Portalu (w najmniejszym stopniu nie
wypominam, ten post i mój nick są brandingiem dominusmaris.pl :) ), więc wydaje mi się że sama ta dyskusja
kosztowała wydawnictwo więcej niż te dwie, jeszcze nie skradzione gry.
Nie jest i nie wiem o jakim koszcie mowisz.
To z pewnością zmieni nastroje.
Jakie nastroje?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Dominusmaris pisze:Reasumując. Włączcie w system gry graczy.
Pokarzecie Pokażecie, że robicie to dla nich, nie dla siebie.
To z pewnością zmieni nastroje.
Piszesz tak jakby Organizatorzy Pionka nie zamierzali sami z siebie włączyć do systemu gier przywiezionych przez graczy - a przecież tego nie wiesz. IMHO trochę nieelegancki zabieg.

I jeszcze sprostowanie - gry z Pomarańczowej 50-ki nie należą (może poza Neuroshimą i Witchcraftem - tego nie wiem) do Portalu - część z nich jest własnością MDK'u, część osób prywatnych (np.moją :wink: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

Dominusmaris pisze:Myślę że pionek poza propagowaniem gier jest też trochę ,,brandingiem" Portalu (w najmniejszym stopniu nie
wypominam, ten post i mój nick są brandingiem dominusmaris.pl :) ), więc wydaje mi się że sama ta dyskusja
kosztowała wydawnictwo więcej niż te dwie, jeszcze nie skradzione gry.
Pionek nie jest inicjatywą Portalu (tylko Trzewika i klubu w MDKu) ani jego brandingiem. Nie bardziej niż innych polsich wydawnictw, w których gry możesz pograć na konwencie albo wygrać w konkursach. Dominus: byłes w ogóle na Pionku bo jak czytam to mam wrażenie, że mówisz o zupełnie innej imprezie...
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Dominusmaris »

Przyznam że nie rozumiem oburzenia.

Czy słowo branding jest obraźliwe. Kiedy AIG robiło turnieje koszykówki, nie będąc przecież
klubem koszykarskim, chętnie na nie jeździłem i nie obrażałem się że to ich reklama.

Czy to takie bulwersujące że ,,podejrzewam" wydawnictwo gier planszowych, że organizując
spotkania miłośników gier planszowych, znane już w całej Polsce, kształtuje też swoją markę.
Przecież napisałem że nie ma w tym nic złego.

Co do pomarańczowej listy, byłem w błędzie, ale to nie zmienia faktu że wszyscy uczestnicy
chcieliby żeby ich gry były bezpieczne. Nie twierdziłem że Portal na pewno nie chciał włączyć
gier ,,przyjezdnych" do systemu, ale nie napisał też że chce.

Z racji tego że takie działanie byłoby pracochłonne podejrzewam że nie chce.

Co do nastrojów. Zauważyłem że więcej opinii jest negatywnych.

Oczywiście to że pomarańczowe gry w większości nie należą do Portalu zmienia postać rzeczy.
Pomyślcie jednak co by było gdyby gra przywieziona przez osobę, która biorąc cudze gry oddała
dowód, została skradziona? Myślę że byłoby nieciekawie.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: zara2stra »

Hmmm - czy wszyscy czytali ten sam wpis w blogu Pionka co ja?
[...]Wszystkie gry będą wystawione w sali 41. Każdy kto będzie chciał wziąć grę i sobie w nią zagrać będzie zostawiał specjalny identyfikator.[...]
To chyba jasno wskazuje, że chodzi również o gry użytkowników.

Co do brandingu - w ani jednej zapowiedzi, ani na samym pionku nie odczułem jakiejkolwiek nachalnej, czy nawet delikatnej reklamy Portalu, a wierz mi - jestem na wszelkie reklamy uczulony.

(Przy okazji, I tak nie kupię tej bielizny z nagłówka, a gdy czekam 5 minut na wgranie się którejś ze stron forum z komunikatem oczekiwanie na ad1.novem.pl to mam ochotę walić głową w klawiaturę :P ;) )
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Don Simon »

Dominusmaris pisze: Oczywiście to że pomarańczowe gry w większości nie należą do Portalu zmienia postać rzeczy.
Pomyślcie jednak co by było gdyby gra przywieziona przez osobę, która biorąc cudze gry oddała
dowód, została skradziona? Myślę że byłoby nieciekawie.
Algo bedzie miejsce na oddanie gier albo kazdy je bedzie trzymal przy sobie i pozyczal znajomym albo bedzie zostawial na sali, ale wtedy nie bedzie mogl miec pretensji do nikogo.
Oczywiscie fajnie, gdyby cala akcja objela rowniez gry spoza 50., ale jak nie obejmie to w niczym to nie umniejsza sensowanosci akcji.
Nie wiem komu ona moze przeszkadzac... Nikt zadnych sensownych (w moich oczach) argumentow nie przedstawil.
zara2stra pisze: (Przy okazji, I tak nie kupię tej bielizny z nagłówka, a gdy czekam 5 minut na wgranie się którejś ze stron forum z komunikatem oczekiwanie na ad1.novem.pl to mam ochotę walić głową w klawiaturę :P ;) )
A ile jestes w stanie zaplacic, zeby jej nie ogladac? Z czegos trzeba utrzymac serwer...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Dominusmaris pisze:Co do nastrojów. Zauważyłem że więcej opinii jest negatywnych.
Adam, prowadzisz jakieś ćwiczenia z manipulacji? :twisted:

Podejrzewasz, przypuszczasz, zakładasz, zauważasz coś niezgodnego z prawdą (przelicz czy rzeczywiście jest więcej negatywnych niż pozytywnych opinii nt. nowych zasad wypożyczania gier, proszę :) ) - po co? :shock:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Dominusmaris »

Co do Portalu.

Piszę jak sam to widzę a nie jak jest. Dla mnie Portal i Trzewik to jedno.
Kiedy czytam prezydent, widzę twarz L. Kaczyńskiego, kiedy czytam Portal widzę twarz Trzewika.
Portal to, o ile wiem, Jego wydawnictwo. Podoba mi się. Wydawnictwo rzecz jasna :)

Wydali najlepszą polską grę, mają dwie gazety, sporo gier fabularnych. Pierwsi byli na Essen...
Organizują Pionka.

Ja tak to widzę...

Zastanawiam się. Gdyby Ignacy napisał, zanim napisałem tamtego Posta, że organizuje Pionka
jako Trzewik a nie Portal, jaka byłaby reakcja? Wtedy pewnie ruszyłaby lawina:
-Skoro tak napisał to pewnie jest odwrotnie!
-Robi na tym interes!

Czy naprawdę nie można podchodzić do tych spraw spokojnie?
Przecież to nic złego, promować własną grę, pasję, osobę czy firmę.
Myślę że to współgra ze wszystkim co na forum pisałem.

P.S. Byłem na Pionku tylko raz, wybieram się drugi.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

Ja policzyłem dla leniwych: razem z Dominusem negatywnie wypowiedziały się .... 3 osoby. 11 wypowiedziało sie w pozytywny sposób, albo nie oburzyło się (jak ja, bo pomysł uwazam za dobry). To tylko tyle.

Skończmy z tym. Organizatorzy wiedzą co robią i jestem pewien że pójdą nam na rękę - udowodnili że robią Pionek dla ludzi (== dla nas) a nie dla siebie.
Pierwsi byli na Essen...
BTW: Pierwszy był Q-Workshop o ile się nie mylę
Zastanawiam się. Gdyby Ignacy napisał, zanim napisałem tamtego Posta, że organizuje Pionka
jako Trzewik a nie Portal, jaka byłaby reakcja? Wtedy pewnie ruszyłaby lawina:
-Skoro tak napisał to pewnie jest odwrotnie!
-Robi na tym interes!

Czy naprawdę nie można podchodzić do tych spraw spokojnie?
Przecież to nic złego, promować własną grę, pasję, osobę czy firmę.
Myślę że to współgra ze wszystkim co na forum pisałem.
Wkurzają mnie przypuszczenia. Wkurza mnie że wszyscy wiedzą jak się zachowają inni - szczególnie jak używają słowa "pewnie". Takiej sytuacji nie było, a zastanawianie się co by było gdyby jest nie warte zachodu. Wrócmy do tematu Pionka...

Z gier wezmę pewnie Senji i być może Diunę o ile uda mi się ją skończyć - tylko szkoda by mi było trochę czasu żeby przy jednej grze spędzić pół dnia ;) Ale jakby ktoś chciał skorzystać z egzemplarza to pewnie ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Dominusmaris »

Pierwsze zdanie mojej wypowiedzi w tej kwestii było jednoznaczne.

Odniosłem wrażenie że więcej było opinii negatywnych. Może było to mylne wrażenie,
ale nawet jeśli negatywne opinie na forum to tylko 20% to pamiętajmy że to na razie teoria.

Mnie na przykład szlag trafia jak muszę oddawać plecak do skrytki w markecie a pewnie bym
się nie bulwersował na samą wieść o wprowadzeniu takiego regulaminu.

Myślę, że może być z tego powodu zgrzyt, dlatego sugerowałem rozwiązanie ,,liberalizujące"
to działanie ,,administracyjne", poprzez włączenie pod ochronę wszystkich gier.

Jeśli od początku była taka idea to przepraszam. Widać nie rozumiem słowa pisanego.

P.S. A temat powrotu do Hotelu jakoś nie zrobił furory :)
ODPOWIEDZ