through the ages

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: through the ages

Post autor: jax »

MataDor pisze:Może mi ktoś powiedzieć jakiej wielkości są karty do 3 edycji TtA?
68x44mm
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: through the ages

Post autor: MataDor »

jax pisze:
MataDor pisze:Może mi ktoś powiedzieć jakiej wielkości są karty do 3 edycji TtA?
68x44mm
Makabra ... :? Takich małych koszulek do kart to w ogóle nie ma.... A podejrzewam że karty od TtA przy ciągłym wykładaniu ich na planszę i zabieraniu niszczą się w zastraszającym tempie. No nic, nie pozostaje nic innego jak czekać na swoją kopię i zobaczyć jakiej jakości będą te karty.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: through the ages

Post autor: jax »

MataDor pisze:No nic, nie pozostaje nic innego jak czekać na swoją kopię i zobaczyć jakiej jakości będą te karty.
Karty na szczescie troche sie poprawily od 2ed. Nie jest to sama tekturka, ale sa jakby lekko 'plastikowane' :) i z fakturka.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

MataDor pisze: Makabra ... :? Takich małych koszulek do kart to w ogóle nie ma.... A podejrzewam że karty od TtA przy ciągłym wykładaniu ich na planszę i zabieraniu niszczą się w zastraszającym tempie. No nic, nie pozostaje nic innego jak czekać na swoją kopię i zobaczyć jakiej jakości będą te karty.
Ja mam edycje 2., podobno z kiepskimi kartami, gram bez koszulek. Zagralem juz okolo 30 partii i karty ciagle sa bez zarzutu. A obecna edycja 3. ma karty lepsze i grubsze. Nie tasuje ich sie czesto, wiec problem ich zuzycia nie powinien w ogole wystapic.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
gath
Posty: 208
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: through the ages

Post autor: gath »

Witam.
Czy ma ktoś może instrukcję przetłumaczoną na PL (albo część pozwalającą zdecydować o kupnie gry)? Poproszę o jakieś info.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: through the ages

Post autor: Browarion »

Pewnie i tak wszyscy już wiedzą, ale co zaszkodzi poinformować JEŚLI ktoś nie wie.
W Milanie TtA jest do dostania - i to od zaraz; może zdążą przed świętami ;)
Cena: 57,50 EUR, wiec przy skoordynowanym zamówieniu może być dość atrakcyjna.

http://www.milan-spiele.de/through-ages ... -8791.html
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Pancho »

Przy dzisiejszym kursie Euro to już bardziej opłaca się kupić w Polsce, np. w Hobbicie.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: through the ages

Post autor: Tommy »

Pancho pisze:Przy dzisiejszym kursie Euro to już bardziej opłaca się kupić w Polsce, np. w Hobbicie.
No zdecydowanie bardziej się opłaca!

Chyba, że Hobbit nie ma 3ciej edycji. Ale nie zakładam tego.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: torquemada »

Pancho pisze:Przy dzisiejszym kursie Euro to już bardziej opłaca się kupić w Polsce, np. w Hobbicie.
Hmmm Pancho mnie uprzedził :D
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

torquemada: a to 3edycja?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: torquemada »

yosz pisze:torquemada: a to 3edycja?
tak, jesli się nie mylę to I edycję wydało CBG, II Eagle Games a III Fred Distribution
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

Najlepiej poznać podobno po copyrightach - jak jest 2008 to jest to trzecia edycja
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: torquemada »

yosz pisze:Najlepiej poznać podobno po copyrightach - jak jest 2008 to jest to trzecia edycja
Z informacji jakie Keith z Fred Distribution podał okładki 2 i 3 edycji nie różnią się copyrightami.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: ragozd »

3 edycja na pewno byla w wargamerze - sprawdzilem empirycznie
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

a to ciekawe bo ja usłyszałem że druga :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: through the ages

Post autor: Pjaj »

Pytanie trochę z innej beczki niż ostatnie doniesienia sklepowo-kursowe. Grałem ostatnio po raz pierwszy w dwie osoby i zastanowiła mnie kwestia wykonywania tur przez graczy. Przewertowałem instrukcję, ale niczego nie udało mi się znaleźć. Wychodzi więc na to, że stosuje się standardowe zasady i co do turę zmienia się starting player. Oznacza to w praktyce, że każdy gracz wykonuje dwie tury pod rząd, co w grach dwuosobowych zdarza się dość rzadko. Czy to prawidłowy sposób gry, czy coś po prostu pominąłem?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: through the ages

Post autor: Sztefan »

No właśnie mi w Wargamerze też mówili, że mają drugą. Hobbit ma na 100% 3 edycję ;)

Jak odróżnić nową edycję:
1. Stara miałą gładkie pudełko, nowa ma chropowate. O tyle problem, że przez folię może być ciężko rozróżnić ;)

2. Tył pudełka ilość komponentów: na starej jest napisane, że ma 265 wooden counterków, na nowej 315

O dziwo na obu jest napisane 2007 rok, mimo iż pierwsze egzemplarze 3 edycji pojawiły się na tegorocznym Essen (mamy rok 2008 prawda? ;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: zephyr »

Pjaj pisze:co do turę zmienia się starting player.
W TtA starting player nie zmienia się do końca gry... to tylko marker kto zaczynał, bo ostatnią turę dogrywa się "do końca" tzn każdy gracz ma tyle samo tur.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: through the ages

Post autor: uyco »

Obawiam się że Zephyr ma rację a my graliśmy źle - dzisiaj zadałem pytanie na BGG i oto jakie odpowiedzi otrzymałem: http://www.boardgamegeek.com/thread/362539
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: through the ages

Post autor: Pjaj »

No ładnie, cztery gry zagrane na złych zasadach :) Ale chociaż dobrze, że jedno zwycięstwo Zbyszka anulowane :P
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: ragozd »

Sztefan pisze:No właśnie mi w Wargamerze też mówili, że mają drugą.
Ja swoja otworzylem - nowych plansz ciezko niezauwazyc :P. 3 edycja. Apropo - ktos chce plansze z 3 edycji - ja jakos bazikowy jestem ;) i wole te wczesniejsze.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
sosna
Posty: 107
Rejestracja: 02 sie 2004, 14:21
Lokalizacja: Warszawa/Kielce
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: sosna »

Hm, hm, czyżby to o mamy to 3 edycja? niestety w żaden spsób nie mogę tego wykoncypować a dostawca sam nie wie. Ragozd sprawdził i twierdzi, że to co mamy możne być 3 edycja. Głowy sobie jednak uciąć nie dam...
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Firenski »

No... ja też parę dni temu kupiłem w wargamerze i jeśli większe maty z umieszczonymi rysunkami kart startowych to 3 edycja, to w wargamerze sprzedają 3 edycję.(nie wiem czy wszystkie egzemplarze)
Pozdrawiam
Firenski
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: through the ages

Post autor: Tommy »

sosna pisze:Hm, hm, czyżby to o mamy to 3 edycja? niestety w żaden spsób nie mogę tego wykoncypować a dostawca sam nie wie. Ragozd sprawdził i twierdzi, że to co mamy możne być 3 edycja. Głowy sobie jednak uciąć nie dam...
Może po prostu sprawdźcie po tych radach:
Sztefan pisze: Jak odróżnić nową edycję:
1. Stara miałą gładkie pudełko, nowa ma chropowate. O tyle problem, że przez folię może być ciężko rozróżnić ;)
2. Tył pudełka ilość komponentów: na starej jest napisane, że ma 265 wooden counterków, na nowej 315
Ilość tych counterków jest chyba najbardziej oczywista (jeżeli jest sprawdzona i potwierdzona na 100%) - dzięki temu będzie najłatwiej rozgryźć sprawę edycji. Z drugiej strony mogliby po prostu nadrukować na pudełku 3rd edition i po sprawie...
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: torquemada »

Tony B - Is there any way to identity the 3rd Edition without removing the plastic?

Thanks!
Fred CS - Hi Tony,

3rd edition cover has a linen finish, 2nd edition (the FRED 1st edition) does not.

Keith
Tony Wai-kit FUNG - No other textual difference on the cover or back of the box, or the copyright statement?
Fred CS - No sir.

Keith

FRED CS
Paweł Stefański - Yes there is ;)

The back of the box

2nd Edition - 265 wooden counters

3rd Edition - 315 wooden counters
Cytuję wątek z BGG How do you recognize the 3rd Edition?
To chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości.
ODPOWIEDZ