Strategiczna w style 7 Wonders, Carcassone do 150 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lucky
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2016, 09:19

Strategiczna w style 7 Wonders, Carcassone do 150 zł

Post autor: Lucky »

Siema,
Szukam gry planszowej do 150 zł dla 2 i więcej graczy. Strategia.

Oto lista gier, w które grałem:
- 7 cudów świata 10/10. Doceniam, że gracze wykonują swoją turę w tym samym czasie, przez co nikt nigdy na nikogo nie czeka. Gra jest średnio-trudna, ale możliwości wygranych jest mnóstwo. Ogromna liczba rodzajów kart, powiązań i combosów przez co zawsze możesz zmienić strategię w trakcie partii i wygrać przegraną grę. Moim zdaniem to najlepsza gra, w którą do tej pory grałem z gier planszowym i karcianych. Od roku z kumplami gramy w tę grę i nigdy się nie znudziła, bo rozgrywka za każdym razem jest inna i do samego końca nie wiadomo kto wygra.
- 7 cudów świata pojedynek 8/10. J/W ale na dwóch.
- Catan - 7/10. Na razie nie do końca mi odpowiada. W trakcie rozgrywki mam wrażenie, że ten kto na początku sobie poradzi najlepiej to ma przewagę do końca gry. W podstawce liczba sposobów na wygraną jest ograniczona (nie wiem jak z dodatkami). Być może Catana nie doceniam, ponieważ posiadam samą podstawkę. Minusem jest to, że Catana gra się od 3-4 osób.
- Munchkin - 7/10. Negatywna interakcja pomiędzy graczami. Gra jest fajna, ale w munchkina grałem już setki razy. Trochę się znudził.
- Wojownicy Podziemi - 6/10. Fajna gra imprezowa, ale po paru zagraniach staje się bardzo łatwa, aż do rozgrywki, w której napotykasz mobka z tak zakręconymi umiejętnościami, że padasz w czasie walki nawet na początku. Za słabo rozbudowana.
- Talisman - 6,5/10. Chyba każdy grał, ale niestety nie przypada mi do gustu tak długie wyczekiwanie na ruch następnego gracza.

- Carrcasone - 9/10? Grałem dwa razy w życiu w Big Boxa. Mam wrażenie, że ta gra jest rozbudowana, przyjemnie losowa za każdym razem. Każda rozgrywka jest trochę inna. Trzyma w napięciu do ostatniego momentu. Ocena może być nieobiektywna, bo grałem w nią za krótko.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Strategiczna w style 7 Wonders, Carcassone do 150 zł

Post autor: seki »

Wg tego co wymieniłeś to gracie w gry lekkie i lekko średnie. W tej kategorii najbardziej polecam Brzdęk, Wiertła skały minerały, Zamki Burgundii, Roll for The Galaxy, Pory roku, Coimbre. Ale też niezłe Odlotowy wyścig, Pięć klanów, Na skrzydłach, Quadropolis, Ganges. Przy czym zaznaczam, że lekkość jest subiektywna.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Strategiczna w style 7 Wonders, Carcassone do 150 zł

Post autor: piechotak »

Capital - każdy buduje swoją dzielnicę Warszawy z kafli, które są dobierane tak jak w 7 cudów świata: wybierasz jeden, resztę przekazujesz sąsiadowi. Różne sposoby zdobywania punktów, budowanie kombosów to coś co może ci podpasować. Minusem może być, że jest tylko dla 2-4 graczy.
ODPOWIEDZ