Początkujący gracze na 3/5 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
janusz009
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2019, 23:03

Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: janusz009 »

Witam wszystkich.
Szukam gier w które grałoby się przyjemnie w gronie 3 i 5 osobowym. Razem ze znajomymi jesteśmy laikami jeśli chodzi o gry planszowe, czy karciane więc za bardzo nie wiem co się sprawdzi w naszym przypadku.

moje wymagania:
- Spotkania raczej często będą sie odbywać przy piwie, więc rozgrywka nie może być mocno skomplikowana.
- czas gry do 90 minut.
- cena max 150 zł.
- duża interakcja ( najlepiej negatywna).
- raczej karcianka ( chyba, że będzie ciekawa planszówka w dobrej cenie)

Z karcianek zainteresował mnie Boss monster, bardzo podobają mi się grafiki w stylu 8 bitowym, ale on będzie grywalny tylko w wariancie 3 osobowym.
Jeśli będzie ciężko znaleźć gry które działają w 3 i 5 osobowym gronie, to mogę kupić oddzielne gry na każdy wariant osób.
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: Arsen »

Z mniejszych gier polecam sprawdzić następujące tytuły: Intryganci, List Miłosny, Sabotażysta, Szmal, Waleczne piksele i Colt Express. Do tego jeśli chodzi o negatywną interakcję i bardziej skomplikowane zasady to wspomnieć należy o Spartakusie (z dodatkiem) oraz La Cosa Nostra.
malachio
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2019, 22:52
Has thanked: 1 time

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: malachio »

Zerknij na Cytadelę właśnie wyszedł dodruk.
janusz009
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2019, 23:03

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: janusz009 »

Arsen pisze: 10 lis 2019, 02:02 Z mniejszych gier polecam sprawdzić następujące tytuły: Intryganci, List Miłosny, Sabotażysta, Szmal, Waleczne piksele i Colt Express. Do tego jeśli chodzi o negatywną interakcję i bardziej skomplikowane zasady to wspomnieć należy o Spartakusie (z dodatkiem) oraz La Cosa Nostra.
Intryganci, Colt express i La Cosa Nostra wyglądają fajnie.
malachio pisze: 10 lis 2019, 10:10 Zerknij na Cytadelę właśnie wyszedł dodruk.
Nad cytadelą też się zastanowię.
Co sądzicie o 7 cudach świata? Wydaje się być dobrym wyborem dla 3/5 osób.
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: Misiekg3 »

A może Szeryf z notthingham? Dla 5 osób jak znalazł, kawał fajnej zabawy przy piwku, bez zamulania, nie wymaga ciągłego pilnowania co się dzieje. Można gadać i przy okazji fajnie się bawić. Za 45 zł w smyku.
A druga trochę bardziej wymagająca ale nie skompilowana to odlotowy wyścig, za 60 złoty na wyprzedażach obecnie. Chodzi na każdą ilość osób.
Więc w tej cenie możesz mieć dwa bardzo fajne tytuły na każdą okazję;)
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: Arsen »

Myślę, że te trzy gry spełnią Twoje oczekiwania, co do lekkości rozgrywki i poziomu interakcji. Trochę wbrew kluczowi dopiszę jeszcze Bang!, ale w odmianie kościanej, bo ta jest podobno lepsza od karcianej. Ładne kostki, przyjemne turlanie, ukryte tożsamości, choć tu zabawa bardziej dla 5 osób niż 3.

7 cudów świata to bardzo dobra pozycja, ale interakcji w niej jak na lekarstwo, choć pewnie im lepszy jesteś tym bardziej uważasz, jakie karty przekazujesz swoim sąsiadom. Szczególnie w mniejszym gronie powinno być to odczuwalne, ale trzeba już trochę poznać punktujące strategie.

Szeryf z dodatkiem jest teraz do wzięcia za 70-80 zł, niestety nie pamiętam w jakim sklepie. Warto mieć tę grę na celowniku, bo w tym roku została zaprezentowana odświeżona wersja więc wyprzedaże pewnie będą jeszcze częstsze. Natomiast nowa odsłona graficzna jak dla mnie jest taka meeehhh... ilustracje dorosłych ludzi zamieniono na nastolatków więc jak na mój gust nie warto się wstrzymywać z zakupem z tego względu.

Spójrz jeszcze na Obecność. Mi się ta gra podoba, ale opinie na jej temat potrafią być skrajne i sam trafiłem na taką trzyosobową rozgrywkę, że mniej więcej w połowie zwinąłem ją ze stołu i wyciągnąłem Intrygantów.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: alpha »

janusz009 pisze: 10 lis 2019, 00:07 Z karcianek zainteresował mnie Boss monster, bardzo podobają mi się grafiki w stylu 8 bitowym, ale on będzie grywalny tylko w wariancie 3 osobowym.
O co chodzi z grywalnością "Boss Monster" tylko w wariancie 3-osobowym?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
killgore
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2009, 17:51
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: killgore »

7 Cudów chyba trochę za mózgożerne do piwka i zajmuje sporo miejsca.
Ja mogę napisać, że u mnie w takim gronie ostatnio świetnie sprawdza się Potwory w Tokio. Unikatowe kości dają sporo frajdy, ich przerzucanie wzmaga napięcie i daje pewną możliwość wyboru (decyzje, decyzje), a szybkość gry powoduje, że jednego wieczoru można zagrać wiele razy.
janusz009
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2019, 23:03

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: janusz009 »

alpha pisze: 12 lis 2019, 13:46
janusz009 pisze: 10 lis 2019, 00:07 Z karcianek zainteresował mnie Boss monster, bardzo podobają mi się grafiki w stylu 8 bitowym, ale on będzie grywalny tylko w wariancie 3 osobowym.
O co chodzi z grywalnością "Boss Monster" tylko w wariancie 3-osobowym?
Chodzi mi o to, że szukam gier dla 3 i 5 osób, a boss monster jest do 4 osób.

Po zastanowieniu kupiłem List Miłosny, chociaż na początku nie brałem go pod uwagę, obejrzałem przykładową rozgrywkę i wygląda na to, że gra jest prosta i przyjemna, więc nic więcej mi nie potrzeba. Dzięki za pomoc, pewnie część podanych tytułów również sprawdzę kiedy indziej.

A co sądzicie o Glory To Rome? Znalazłem na forum wersję do druku i zastanawiam się czy jej nie wydrukować tanim kosztem. W tym przypadku gra jest chyba bardziej wymagająca, więc raczej przy piwie się nie sprawdzi.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: alpha »

Może się mylę, ale "Boss Monster" chyba dałoby się grać w 5 osób, bo kart Bossów jest więcej niż 8.
Nie próbowałem, ale powinno działać.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: Miszon »

Do Intrygantów i 7 Cudów dodam równie nieśmiertelne w tych okolicznościach Fasolki, akurat na 3-5 osób (z dodatkiem bodajże do 7).
A także Colt Express i 6 bierze, ale oba od 5 osób, no może 4.
Na 5-6 (a nawet 7) idealne są Avalon, Żyrafometr, albo Jednym Słowem, czyli gry "gadane".
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Początkujący gracze na 3/5 osób

Post autor: alpha »

W sumie prosta jest też K2 (dla 1-5 graczy).
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ODPOWIEDZ