Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Skid_theDrifter »

_leigam_ pisze: 14 gru 2019, 20:42 Tryb dla cieniasow
Huh, nie wiedziałem, że sukcesy w tej grze zamieniają się wymiernie na szacunek na dzielni. Może na złej dzielni całe życie mieszkałem.

Co to komu przeszkadza, że sobie ktoś potrzebujący ułatwi, nigdy nie będzie dla mnie jasne. Ludzie na wózkach korzystający z podjazdów to też są "cieniasy", nie? Pięciolatki uczące się czytać z elementarza zamiast z Pana Tadeusza to analfabeci, a starsi ludzie chodzący o lasce oszukują - nie możesz chodzić, to się czołgaj, dziadku!

Z klasą.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Trolliszcze »

Aż dziwne, że tak mało emocji wzbudził ten tryb, bo przecież sporo osób narzekało, że główną wadą Podróży jest brak czasu na zwiedzanie mapy (przez co gra z przygodowej robi się wyścigowa). Serio nikt się nie cieszy, że teraz będzie mógł sprawdzić każdy zakątek mapy i zajrzeć pod każdy listek? :D
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Trolliszcze pisze: 16 gru 2019, 15:50 Aż dziwne, że tak mało emocji wzbudził ten tryb, bo przecież sporo osób narzekało, że główną wadą Podróży jest brak czasu na zwiedzanie mapy (przez co gra z przygodowej robi się wyścigowa). Serio nikt się nie cieszy, że teraz będzie mógł sprawdzić każdy zakątek mapy i zajrzeć pod każdy listek? :D
Generalnie wydaje mi się, że bardzo dobrze zrobili, bo rzeczywiście to był jeden z częstszych powodów. Fajnie że wsłuchali się w uwagi - co napawa mnie optymizmem na przyszłość tej gry. Korzenia pierwszych scenariuszy nie zmienią, ale może też coś zmienią z przyszłymi i nie będzie takich sieczek.
Może niestety wszyscy już sprzedali? :P
Rebel 6% (trójmiasto)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

Ja zamiast odgrzewania kotleta, chciałbym dostać jakieś normalne dodatki, nową kampanię albo coś w ten deseń.
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: feniks_ciapek »

Trolliszcze pisze: 16 gru 2019, 15:50 Aż dziwne, że tak mało emocji wzbudził ten tryb, bo przecież sporo osób narzekało, że główną wadą Podróży jest brak czasu na zwiedzanie mapy (przez co gra z przygodowej robi się wyścigowa). Serio nikt się nie cieszy, że teraz będzie mógł sprawdzić każdy zakątek mapy i zajrzeć pod każdy listek? :D
Moja reakcja: O, fajnie, będzie można poeksplorować... (po czym przypominam sobie, że ta gra polega na wachlowaniu kartami i ze wzruszeniem ramion odwracam się w stronę ciekawszych pozycji).

Too little, too late.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

Swoją drogą, polityka wydawnicza względem PpŚ (oraz AH3 i Outer Rima) taka dziwna - gry w miarę chyba popularne (napisałem popularne, a nie dobre, żeby się nikt nie przyczepił), a na dodatki trzeba czekać bardzo długo. Rebel na FB coś dzisiaj pisał, że wiedzą coś na temat nowej zawartości do Podróży, ale nie mogą nic powiedzieć.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: xtomashx »

Mnie bardzo cieszy aktualizacja aplikacji. Do tej pory graliśmy raz ze znajomymi i ta gra nam strasznie nie siadła z powodu wszechobecnego pędu do przodu. Teraz będzie można zagrać bardziej na luzie :)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Dla mnie tempo było ok. Dzięki temu gra była w miarę szybka. Ten tryb pewnie mocno wydłuży pojedynczy scenariusz, ale fajnie, że dodali coś takiego. Natomiast ja bym tam widział jeszcze kilka pojedynczych scenariuszy do zagrania w towarzystwie, które ma okazję zagrać w tę grę ze sobą tylko raz. I wtedy taki tryb ma jeszcze więcej sensu. A gdyby jeszcze w trakcie takiej pięciogodzinnej przygody można było awansować i wymieniać karty... :wink:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Gatherey pisze: 16 gru 2019, 16:32(...) Rebel na FB coś dzisiaj pisał, że wiedzą coś na temat nowej zawartości do Podróży, ale nie mogą nic powiedzieć.
Potwierdzamy. Czas na coś dużego... :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

REBEL.pl pisze: 17 gru 2019, 08:36
Gatherey pisze: 16 gru 2019, 16:32(...) Rebel na FB coś dzisiaj pisał, że wiedzą coś na temat nowej zawartości do Podróży, ale nie mogą nic powiedzieć.
Potwierdzamy. Czas na coś dużego... :)
A chociaż jakaś data zapowiedzi? :D
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

arian pisze: 16 gru 2019, 20:27 Dla mnie tempo było ok. Dzięki temu gra była w miarę szybka. Ten tryb pewnie mocno wydłuży pojedynczy scenariusz, ale fajnie, że dodali coś takiego. Natomiast ja bym tam widział jeszcze kilka pojedynczych scenariuszy do zagrania w towarzystwie, które ma okazję zagrać w tę grę ze sobą tylko raz. I wtedy taki tryb ma jeszcze więcej sensu. A gdyby jeszcze w trakcie takiej pięciogodzinnej przygody można było awansować i wymieniać karty... :wink:
Takie jednostrzałowce, powiedzmy do rozegrania w ok. 3h były by świetne obok duzych kampanii.
Była by wtedy gra przygodowa na każdą okazję :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

Mnie tam gra się bardzo podoba, nie wiem czemu została tak negatywnie odebrana. Całkiem przyjemny tytuł, jestem umówiony ze znajomymi na dłuższe granie w święta :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Chenoss pisze: 17 gru 2019, 10:32 Mnie tam gra się bardzo podoba, nie wiem czemu została tak negatywnie odebrana. Całkiem przyjemny tytuł, jestem umówiony ze znajomymi na dłuższe granie w święta :D
Gdyby to nie był Władca Pierścieni, to spoko, ale od gier w tym settingu wymaga się znacznie więcej ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

To też nie jest tak, że została jakoś niesłychanie negatywnie odebrana. To bardzo przyjemna gra. Zawiera po prostu kilka drażniących mankamentów, o których się dyskutuje. Presja czasu i wymuszony sprint przez wiele misji jest niewątpliwie jednym z nich. Dodano tryb przygodowy, który być może naprawi sytuację (choć tutaj obawiam się z kolei zbyt dużego obniżenia poprzeczki). Dodatkowo wielu graczy wkurza olewające podejście ze strony FFG w kwestii poprawek do kart.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

Bary pisze: 17 gru 2019, 11:33 To też nie jest tak, że została jakoś niesłychanie negatywnie odebrana. To bardzo przyjemna gra. Zawiera po prostu kilka drażniących mankamentów, o których się dyskutuje. Presja czasu i wymuszony sprint przez wiele misji jest niewątpliwie jednym z nich. Dodano tryb przygodowy, który być może naprawi sytuację (choć tutaj obawiam się z kolei zbyt dużego obniżenia poprzeczki). Dodatkowo wielu graczy wkurza olewające podejście ze strony FFG w kwestii poprawek do kart.
Mnie najbardziej wkurzają błędy na kartach i podejście Rebel/FFG (minimum to dobrej jakości naklejki). Bo sama rozgrywka jest przyjemna i wg mnie presja czasu jest na + (lekki niedosyt pod koniec misji wzmaga apetyt i chyba taki miało to cel). Mielenie kart mi nie przeszkadza, nawet o dziwo aplikacja (na 50" tv jest git, jakbym miał w to grać na komórce czy tablecie to bym podziękował). W aplikacji jest trochę niedociągnięć. Odnośnie trybu easy to wg mnie normal jest dość łatwy po kilku grach jak się rozbuduje postać ( w niektórych misjach trochę nam to uwierało), wydaje mi się że po zmniejszeniu trudności gra będzie nudna.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Nie chodzi o to, że gra jest klasycznie trudna na poziomie standardowym i się odbijam od scenariuszy. Przechodziłem misje, jednakże często miałem poczucie, że nie ma czasu na poznanie lokacji, bo trzeba naprawdę gonić. W efekcie jedynie liznąłem smaczki kilku map. Wiadomo, że nie może być tak, że sprawdzisz każdy niuans- z czegoś trzeba zrezygnować. W takiej Posiadłości dla przykładu to wyważenie między presją czasu, a możliwością poznania otoczenia określam jako bardzo dobre. Tutaj jest to imo zachwiane. Drugim doskwierającym problemem był dysonans między samym opisem niektórych znalezisk, a faktyczną nagrodą. Pamiętam, jak jeden ze współgraczy znalazł jakąś skrzynię. Naszarpał się z otwieraniem, ale w środku znalazł jakiś ciekawy artefakt, co gra naprawdę kwieciście opisała. Finalnie jednak dostał... listka. Wszystko to jednak można jeszcze poprawić nadchodzącym rozszerzeniem Khazad-Dum. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Gatherey »

Bary pisze: 17 gru 2019, 12:46 Wszystko to jednak można jeszcze poprawić nadchodzącym rozszerzeniem Khazad-Dum. :D
??? Jakim rozszerzeniem ???
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

Gatherey pisze: 17 gru 2019, 13:20
Bary pisze: 17 gru 2019, 12:46 Wszystko to jednak można jeszcze poprawić nadchodzącym rozszerzeniem Khazad-Dum. :D
??? Jakim rozszerzeniem ???
na początku 2020 I kwartał ma wyjść większy dodatek do gry.
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

Bary pisze: 17 gru 2019, 12:46 Wszystko to jednak można jeszcze poprawić nadchodzącym rozszerzeniem Khazad-Dum. :D
tylko to rozszerzenie Khazad-Dum jest to Lcg nie do Journeys on middle-earth. Chociaż nowy kontent do przygodówki jest planowany:

https://community.fantasyflightgames.co ... confirmed/
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Chenoss pisze: 17 gru 2019, 13:41
Bary pisze: 17 gru 2019, 12:46 Wszystko to jednak można jeszcze poprawić nadchodzącym rozszerzeniem Khazad-Dum. :D
tylko to rozszerzenie Khazad-Dum jest to Lcg nie do Journeys on middle-earth.
Wiadomo, że w WP LCG mamy takiego deluxe. Ale spekuluję na podstawie podszeptów Rebela, że i w pierwszym dodatku do Podróży będziemy hasać po Morii. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Freshus
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 110 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Też tak wnioskuję po komentarzu rebela na facebook, gdzie zamieścili w nim nietoperka, pajączka i kilof z łopatą :D. Już nie mogę się doczekać...
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Chenoss »

Freshus pisze: 17 gru 2019, 19:00 Też tak wnioskuję po komentarzu rebela na facebook, gdzie zamieścili w nim nietoperka, pajączka i kilof z łopatą :D. Już nie mogę się doczekać...
Właśnie zobaczyłem ten post od rebela i też czekam :D
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Pomelo »

Na jednej ze stron pojawiła się data kiedy będzie dostępny dodatek, a co ważniejsze w opisie produktu pojawiła się informacja, że jednym z bohaterów
Spoiler:
:D
https://goldfieldsgames.com.au/product/ ... wed-paths/

Mogliby chociaż już zrobić jakiś preview...

EDIT: Zakryłem jaka to postać, żeby nie było ;)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2019, 14:13 przez Pomelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Pomelo pisze: 19 gru 2019, 13:51 Na jednej ze stron pojawiła się data kiedy będzie dostępny dodatek, a co ważniejsze w opisie produktu pojawiła się informacja, że jednym z bohaterów będzie...
Spoiler:
:D
https://goldfieldsgames.com.au/product/ ... wed-paths/
"Spoilers! You shall not pass!"
[słychać trzask demonicznego bicza]
Ostatnio zmieniony 19 gru 2019, 14:22 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

I później dodatek z figurką Zguby Durina? o0
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ