King & Assassins / Król i Zabójcy (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: King & Assassins

Post autor: rattkin »

Cóż, ile graczy tyle opini. Ja się nagrałem z 10 razy i nie czułem ze gdzieś tam coś przewiduje albo czytam przeciwnika. Cztery gry wygrałem wysyłając kostki zupełnie na wariata. Tak czy siak, to wciąż inna gra od KiZ. W Metallum z kolei przeciwnika da sie rozczytac - chyba ze wykona ruch nieoptymalny lub zrobi coś nagle bardzo pod prąd.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: King & Assassins

Post autor: kwiatosz »

schizofretka pisze:Zastanawiam się właśnie nad jakąś dobrą, typowo dwuosobową grę opartą 50-50 na blefie/dedukcji+czytaniu przeciwnika, ale szczerze mowiąc nie przypominam sobie, bym grał w coś, co mnie zachwyciło.
Władca pierścieni: konfrontacja (podstawowe 9 postaci Knizii, nie te dodatkowe) - zdecydowanie mnie zachwyciła, jedna z lepszych gier jakie grałem i jedyna gra, która doczekała się prawdziwych setek partii (i to bliżej tysiąca niż 100 ;) ).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: King & Assassins

Post autor: KubaP »

kwiatosz pisze:
schizofretka pisze:Zastanawiam się właśnie nad jakąś dobrą, typowo dwuosobową grę opartą 50-50 na blefie/dedukcji+czytaniu przeciwnika, ale szczerze mowiąc nie przypominam sobie, bym grał w coś, co mnie zachwyciło.
Władca pierścieni: konfrontacja (podstawowe 9 postaci Knizii, nie te dodatkowe) - zdecydowanie mnie zachwyciła, jedna z lepszych gier jakie grałem i jedyna gra, która doczekała się prawdziwych setek partii (i to bliżej tysiąca niż 100 ;) ).
Vampire Empire!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: King & Assassins

Post autor: Rune »

Popieram Vampire Empire!
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: King & Assassins

Post autor: syfon »

kwiatosz pisze:
schizofretka pisze:Zastanawiam się właśnie nad jakąś dobrą, typowo dwuosobową grę opartą 50-50 na blefie/dedukcji+czytaniu przeciwnika, ale szczerze mowiąc nie przypominam sobie, bym grał w coś, co mnie zachwyciło.
Władca pierścieni: konfrontacja (podstawowe 9 postaci Knizii, nie te dodatkowe) - zdecydowanie mnie zachwyciła, jedna z lepszych gier jakie grałem i jedyna gra, która doczekała się prawdziwych setek partii (i to bliżej tysiąca niż 100 ;) ).
Objeżdżałem gameplay. Fuk jea! Dokładnie czegoś takiego szukam. Dzięki!

Jeszcze pytanie: Czy opłaca się kupować za ponad 100plnów nową wersje WP:Konfrontacja (jest jakoś lepsza, ma więcej czegoś?) czy stare wydanie dostarczy mi tyle samo doznań?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 577 times
Been thanked: 932 times

Re: King & Assassins

Post autor: Galatolol »

Jeszcze pytanie: Czy opłaca się kupować za ponad 100plnów nową wersje WP:Konfrontacja (jest jakoś lepsza, ma więcej czegoś?) czy stare wydanie dostarczy mi tyle samo doznań?
Wystarczy stare, co zresztą Kwiatosz napisał. Także polecam tę grę w kategorii blefu/dedukcji.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: King & Assassins

Post autor: schizofretka »

<motyw muzyczny Indiany Jonesa>
Pytane do fanów mr Jacka: jak rok od premiery wypada w porównaniu KiZ?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: King & Assassins

Post autor: mauserem »

Zupełnym przypadkiem odkryłem
sprawdzam i oczom nie wierzę:
Król i Zabójcy w wersji digital - firmowane zresztą przez Asmodee Digital
iOS, Android, Steam
Obrazek

info na stronie Galakty
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: King & Assassins

Post autor: Platan »

Czy wiadomo kiedy będzie wersja z figurkami 3D?
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: King & Assassins

Post autor: castelano »

U Kamila z przy stole widziałem nowa edycję na półce. Kiedy to będzie można kupić?
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: King & Assassins / Król i Zabójcy (Łukasz Woźniak)

Post autor: Platan »

Czy ta nowa edycja z figurkami to już się pojawiła? Czy może mi coś umknęło?
ODPOWIEDZ