Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: redareda »

Mam okazję kupić nówkę za 470 zł, pytanko do tych po kilkunastu kilkudziesięciu sesjach, dalej warto ? Jakby nie było spory wydatek za planszowke
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: odmu »

redareda pisze: 31 gru 2019, 10:04 Mam okazję kupić nówkę za 470 zł, pytanko do tych po kilkunastu kilkudziesięciu sesjach, dalej warto ? Jakby nie było spory wydatek za planszowke
U mnie 158 partii i jak mogę zagrać to chętnie gram dalej.
Telchar
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:44
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Telchar »

Absolutnie warto. My przeszliśmy już kampanie (po ponad roku grania) i teraz ciśniemy w dodatek. Ale polecam najpierw zagrać u kogoś. Poza tym niezbędna jest jeszcze chętna ekipa.
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: redareda »

A bez ekipy też jest ciekawie ? Mogę na stałe grać tylko z partnerką
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Azel »

Ja gram z żoną, która jest zachwycona grą. Okolo 10 sesji za nami (część misji, szczególnie na początku, musieliśmy powtarzać) i na razie się nie nudzi.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Jools »

A czy ktoś wie czemu w polskiej edycji nie dostaliśmy nowych podstawek pod potwory?

Tzn takie jak na zdjęciu:

Obrazek
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: yaro_ »

Jools pisze: 31 gru 2019, 13:31 A czy ktoś wie czemu w polskiej edycji nie dostaliśmy nowych podstawek pod potwory?

Tzn takie jak na zdjęciu:

Obrazek
Są jakieś nowe?
Mam wersję angielską i mam dokładnie takie.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Jools »

Te które masz są właśnie nowe, ładnie pasujące do tektury potworów.
W polskiej edycji dostaliśmy stare, jak ze zdjęcia poniżej.
Potwory ni jak nie wchodzą w nie. Trzeba rozszerzać je narzędziami.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2041 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Ardel12 »

redareda pisze: 31 gru 2019, 13:18 A bez ekipy też jest ciekawie ? Mogę na stałe grać tylko z partnerką
Ja gram jedną kampanię tylko z żoną i ogólnie jest bardzo dobrze. Pierwsze scenariusze są ciężkie. Też ciężej o spasowanie dobrej drużyny, więc też na plus :D (a jak się nam uda dopasować klasami, to podnosimy poziom o 1 w górę). Gra na pewno jest trochę inna w pełnym składzie, ale nie na tyle by czuć jakąkolwiek stratę.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Szewa »

Z tymi nowymi standami to Albi dało ciała po całości, ostatnie granie siedzieliśmy i z nożem rozpychalismy je aby potwory się mieściły
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

odmu pisze: 31 gru 2019, 10:10
redareda pisze: 31 gru 2019, 10:04 Mam okazję kupić nówkę za 470 zł, pytanko do tych po kilkunastu kilkudziesięciu sesjach, dalej warto ? Jakby nie było spory wydatek za planszowke
U mnie 158 partii i jak mogę zagrać to chętnie gram dalej.
158 rozgrywek? No to gratuluję. Niemal każdy scenariusz zrobiony dwa razy :)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Wystarczy grać w 2 drużynach...
Granie na Bemowie
Telchar
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:44
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Telchar »

redareda pisze: 31 gru 2019, 13:18 A bez ekipy też jest ciekawie ? Mogę na stałe grać tylko z partnerką
To już jest ekipa. Z resztą gra jest zaprojektowana tak, że można bez problemu dołączyć kogoś okazyjnie do gry. Jedynie samemu by mi się nie chciało, ale trzeba brać poprawkę, że dla mnie gry solo w planszówki to najwyżej na tablecie. Poza tym uważam, że tryb solo akurat mocno zubaża tę grę, bo dogadywanie się kto co zrobi itd to duża część zabawy dodająca niepewności i klimatu przygody.
odmu pisze: 31 gru 2019, 10:10
redareda pisze: 31 gru 2019, 10:04 Mam okazję kupić nówkę za 470 zł, pytanko do tych po kilkunastu kilkudziesięciu sesjach, dalej warto ? Jakby nie było spory wydatek za planszowke
U mnie 158 partii i jak mogę zagrać to chętnie gram dalej.
Wow :shock: Z ciekawości, ile czasu Ci to zajęło? Solo czy w ekipie? Ja myślę że po przejściu podstawki i kilku scenariuszy z dodatku mam na koncie ok 70 rozgrywek, licząc te przegrane.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

redareda pisze: 31 gru 2019, 13:18 A bez ekipy też jest ciekawie ? Mogę na stałe grać tylko z partnerką
Ja tak gram i jest świetnie. Nie chciałbym w to zagrać w większym gronie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lou »

Gambit pisze: 31 gru 2019, 16:42
158 rozgrywek? No to gratuluję. Niemal każdy scenariusz zrobiony dwa razy :)
Świat się nie kończy na podstawce. Są scenariusze indywidualne, mini kampania z kickstartera, dodatek Forgotten Circles, i pewnie jeszcze trochę innych się znajdzie. No i oczywiście można zagrać dwie kampanie wybierając różne scieżki rozwoju drużyny, "dobrą" i "zlą"
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Morti
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2018, 23:38
Has thanked: 2 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Morti »

Czy Removable Stickers Set jest kompatybilny z wersją polską? Na pierwszy rzut oka naklejki wyglądają tak samo.
Jeśli tak to gdzie można go kupić?
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: odmu »

Telchar pisze: 31 gru 2019, 21:13
odmu pisze: 31 gru 2019, 10:10 U mnie 158 partii i jak mogę zagrać to chętnie gram dalej.
Wow :shock: Z ciekawości, ile czasu Ci to zajęło? Solo czy w ekipie? Ja myślę że po przejściu podstawki i kilku scenariuszy z dodatku mam na koncie ok 70 rozgrywek, licząc te przegrane.
1 kampania Into the unknown (skończona) w 3 osoby, jedna kampania główna z żoną (skończona), jedna kampania z 3 znajomych (pierwsze 15 scenariuszy w 4 osoby, ale jedna osoba zrezygnowała). Solo nie zagrałem ani razu. Zacząłem w listopadzie 2017. Wtedy wpadło 19 partii do końca roku. W następnym roku do czerwca 95 partii, a w drugiej połowie roku 18 partii. W tym roku 26, z czego ostatnia w zeszły piątek. Przy czym ten spadek w połowie roku nie był spowodowany spadkiem zainteresowania grą, a faktem że urodził mi się pierwszy synek i nagle czas na granie ucięło mi drastycznie. A teraz reszcie mojej ekipy zaczęły się rodzić dzieci. Spotkania zazwyczaj na jedną partię, czasem udało się zrobić dwie pod rząd. W nowy rok 2017 jeden ze znajomych o 6 rano po nocy grania stwierdził, że może jeszcze zagramy w gloomhaven. Graliśmy przez kolejne 9 godzin do 15. Piękne czasy :D.
I niestety dodatek leży zakurzony jeszcze na półce wstydu, bo z żoną całkiem nie mam kiedy już zagrać a z moją ekipą zostały jeszcze jakieś 5 scenariuszy do końca fabuły (3 do głównej, 2 do końca książki jeśli dobrze pamiętam). W sumie bardzo cisnąłem w kampanii w emerytury (kolejność grania scenariuszy pod emerytury) i po zakończeniu wątków w głównej kampanii 19 postaci poszło na emerytury, a prosperity stanęło w połowie pomiędzy 8 a 9. W kampanii dwuosobowej. Niestety parę razy trzeba było misję jakąś też powtórzyć, bo niestety np. krypty kończą się zbyt szybko.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Banan2 »

Prośba/pytanie :) Czy ktoś mógłby skrobnąć kilka zdań o tym co z dodatkowych akcesoriów warto mieć i jak wykorzystać. Insert to oczywista oczywistość, ale czytam o aplikacjach, dodatkowych naklejkach (removable), itd. Co warto mieć/kupić, tak by nie rzucić grą o ścianę (zrobiłaby się niezła dziura :wink: ), bo coś tam jest zbyt upierdliwe?
Z góry dzięki :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

Banan2 pisze: 03 sty 2020, 12:46 Prośba/pytanie :) Czy ktoś mógłby skrobnąć kilka zdań o tym co z dodatkowych akcesoriów warto mieć i jak wykorzystać. Insert to oczywista oczywistość, ale czytam o aplikacjach, dodatkowych naklejkach (removable), itd. Co warto mieć/kupić, tak by nie rzucić grą o ścianę (zrobiłaby się niezła dziura :wink: ), bo coś tam jest zbyt upierdliwe?
Z góry dzięki :)
Pozdrawiam
Dodatkowe naklejki są fajne, jeśli gdzieś z tyłu głowy masz myśl, że może GH pójdzie potem na sprzedaż/wymianę. Jesteś w stanie przywrócić ją niemal do stanu "dziewiczego". Koszulki na karty też są dobrym pomysłem - nie dość, że nie niszczą się karty, które ciągle masz w rękach, to jeszcze możesz naklejać na nie modyfikatory, dzięki czemu nie psują się karty.

Aplikacje są polecane dwie. Jedna do obsługi walki, druga do obsługi scenariuszy. Tej do obsługi walki używaliśmy tylko raz, kiedy okazało się, przy pierwszej rozgrywce, że nie mam wszystkich elementów - kart walki mobków z danego scenariusza. Dzięki niej, dało się w ogóle zagrać.
Apka do obsługi scenariuszy pozwala na zasłonienie nieodwiedzonych pomieszczeń, dzięki czemu ma się pewne niespodzianki w trakcie gry.
Jest jeszcze jedna apka, której używałem - do zarządzania kampanią (campaign tracker). Wbija się w nią jakie scenariusze przeszliśmy, jakie zrobiliśmy osiągnięcia, co mamy odblokowane. Dzięki temu jest szybki i jasny wgląd w to, jakie scenariusze w danym momencie są dla nas dostępne, co jest zablokowane na wieki, a co jest chwilowo przyblokowane z uwagi na brak jakiegoś achievementu, czy czegoś takiego.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Banan2 »

Gambit pisze: 03 sty 2020, 12:52
Banan2 pisze: 03 sty 2020, 12:46 Prośba/pytanie :) Czy ktoś mógłby skrobnąć kilka zdań o tym co z dodatkowych akcesoriów warto mieć i jak wykorzystać. Insert to oczywista oczywistość, ale czytam o aplikacjach, dodatkowych naklejkach (removable), itd. Co warto mieć/kupić, tak by nie rzucić grą o ścianę (zrobiłaby się niezła dziura :wink: ), bo coś tam jest zbyt upierdliwe?
Z góry dzięki :)
Pozdrawiam
Dodatkowe naklejki są fajne, jeśli gdzieś z tyłu głowy masz myśl, że może GH pójdzie potem na sprzedaż/wymianę. Jesteś w stanie przywrócić ją niemal do stanu "dziewiczego". Koszulki na karty też są dobrym pomysłem - nie dość, że nie niszczą się karty, które ciągle masz w rękach, to jeszcze możesz naklejać na nie modyfikatory, dzięki czemu nie psują się karty.
OK, dzięki :)
Bardziej myślę o możliwości zagrania przez inną/kolejną ekipę. W samej grze dostałem dwa zestawy takich samych naklejek. Rozumiem, że to nie jest wersja removable i trzeba dokupić te właściwe?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

Banan2 pisze: 03 sty 2020, 13:01 Bardziej myślę o możliwości zagrania przez inną/kolejną ekipę. W samej grze dostałem dwa zestawy takich samych naklejek. Rozumiem, że to nie jest wersja removable i trzeba dokupić te właściwe?
Pozdrawiam
Zakładam, że piszesz o wersji polskiej. Nie wiem jak tam to jest. W wersji angielskiej był jeden zestaw i nie był to "removable". Trzeba było dokupić go osobno. W Removable masz też naklejki na pudełka z postaciami i na Town Record.
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: redareda »

.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, 13:33 przez redareda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: strid3rr »

redareda pisze: 06 sty 2020, 17:02 Po dziesięciu scenariuszach we dwoje daje spokojnie 9/10. Świetna gra, cudownie chodzi, płynne akcje, fabuła mogłaby być lepiej napisana, ale co tam. Pod względem rozkładania i ogarnięcia tego niestety ciężka przeprawa. Zasłużone 1 miejsce na bgg. A tych co kombinują, nie chcą pisać po mapie czy specjalnie dodatkowe naklejki szukają - nawet mi was nie żal 😁 toć to sama przyjemność!
Po kilkudziesięciu takich samych partiach zmienisz zdanie. Dla mnie ta gra nie zasługuje na miano gry nr 1, jest w niej za wiele niewykorzystanego potencjału. Większość tych 10 na bgg, to albo ludzie którzy zagrali kilka gier i odstawili grę na półkę, albo ludzie którzy w ogóle nie grali i dali ocenę ze względu na hype, co powoli staje się standardem we wszystkich tytułach.
Moja grupa była nahype'owana na Gloomhaven, a po rozegraniu kilkunastu gier, zagłębieniu się w fabułę, w karty ekwipunku i całą mechanikę zwątpiliśmy w ten tytuł bardzo i przez to sprzedałem ją czym prędzej.
Nie dość, że jest sucha jak Sahara, to jeszcze wtórna do bólu.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Berni77 »

strid3rr pisze: 06 sty 2020, 20:04
redareda pisze: 06 sty 2020, 17:02 Po dziesięciu scenariuszach we dwoje daje spokojnie 9/10. Świetna gra, cudownie chodzi, płynne akcje, fabuła mogłaby być lepiej napisana, ale co tam. Pod względem rozkładania i ogarnięcia tego niestety ciężka przeprawa. Zasłużone 1 miejsce na bgg. A tych co kombinują, nie chcą pisać po mapie czy specjalnie dodatkowe naklejki szukają - nawet mi was nie żal 😁 toć to sama przyjemność!
Po kilkudziesięciu takich samych partiach zmienisz zdanie. Dla mnie ta gra nie zasługuje na miano gry nr 1, jest w niej za wiele niewykorzystanego potencjału. Większość tych 10 na bgg, to albo ludzie którzy zagrali kilka gier i odstawili grę na półkę, albo ludzie którzy w ogóle nie grali i dali ocenę ze względu na hype, co powoli staje się standardem we wszystkich tytułach.
Moja grupa była nahype'owana na Gloomhaven, a po rozegraniu kilkunastu gier, zagłębieniu się w fabułę, w karty ekwipunku i całą mechanikę zwątpiliśmy w ten tytuł bardzo i przez to sprzedałem ją czym prędzej.
Nie dość, że jest sucha jak Sahara, to jeszcze wtórna do bólu.
Popieram.
Mam dokładnie takie same zdanie i też cieszę się, że ją sprzedałem.
Na dłuższą metę jest powtarzalna do bólu i przez to się nudzi po pewnym czasie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

strid3rr pisze: 06 sty 2020, 20:04
redareda pisze: 06 sty 2020, 17:02 Po dziesięciu scenariuszach we dwoje daje spokojnie 9/10. Świetna gra, cudownie chodzi, płynne akcje, fabuła mogłaby być lepiej napisana, ale co tam. Pod względem rozkładania i ogarnięcia tego niestety ciężka przeprawa. Zasłużone 1 miejsce na bgg. A tych co kombinują, nie chcą pisać po mapie czy specjalnie dodatkowe naklejki szukają - nawet mi was nie żal 😁 toć to sama przyjemność!
Po kilkudziesięciu takich samych partiach zmienisz zdanie. Dla mnie ta gra nie zasługuje na miano gry nr 1, jest w niej za wiele niewykorzystanego potencjału. Większość tych 10 na bgg, to albo ludzie którzy zagrali kilka gier i odstawili grę na półkę, albo ludzie którzy w ogóle nie grali i dali ocenę ze względu na hype, co powoli staje się standardem we wszystkich tytułach.
Moja grupa była nahype'owana na Gloomhaven, a po rozegraniu kilkunastu gier, zagłębieniu się w fabułę, w karty ekwipunku i całą mechanikę zwątpiliśmy w ten tytuł bardzo i przez to sprzedałem ją czym prędzej.
Nie dość, że jest sucha jak Sahara, to jeszcze wtórna do bólu.
Sucha jak to euro ale co to znaczy po kilkudziesieciu partiach? 99% tytulow nie moze liczyc na te kilkadziesiąt partii. Moim zdaniem liczy sie fun jaki osiągniesz w pierwszych kilkunastu do 20 rozgrywek. Reszta to mily bonus.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ