Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

Bez przesady pewnie do końca miesiąca wszystkie sklepy dostaną :)
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

Tak też słyszałem. Ale później kolejne czekanie na ewentualne reklamacje. Hmmm... Zobaczymy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Jak wam się trzymają monumenty z dodatków? U mnie latają jak psu .....
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8777
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

wirusman pisze: 16 sty 2020, 10:42 Jak wam się trzymają monumenty z dodatków? U mnie latają jak psu .....
...język? :mrgreen:
U mnie to samo. Piny za krótkie, otwory za płytkie, trzyma się na ślinę i słowo honoru.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Curiosity pisze: 16 sty 2020, 10:47
wirusman pisze: 16 sty 2020, 10:42 Jak wam się trzymają monumenty z dodatków? U mnie latają jak psu .....
...język? :mrgreen:
U mnie to samo. Piny za krótkie, otwory za płytkie, trzyma się na ślinę i słowo honoru.
:)
Wlaśnie mam podobne problemy.
Pisałem do nich w sobote i narazie nie mam odpowiedzi. Czy to jest błąd kilku kopiii, czy wszystkie tak wyglądają.
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: bowie »

Ja za to nie mogę rozdzielić korpusu Apolla....
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8777
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

bowie pisze: 16 sty 2020, 11:42 Ja za to nie mogę rozdzielić korpusu Apolla....
Ciekawe, jak wiele osób napisze, że nie może rozdzielić korpusu Atlasa #pdk
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Ohh ja też nie mogę :)
A jak kronosa można rozdzielić? Mi chyba niechcący skleili ;)
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

Curiosity pisze: 16 sty 2020, 11:47
bowie pisze: 16 sty 2020, 11:42 Ja za to nie mogę rozdzielić korpusu Apolla....
Ciekawe, jak wiele osób napisze, że nie może rozdzielić korpusu Atlasa #pdk
U mnie jest wszystko Oki :D
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Grałem póki co tylko Apollem i masakra, ciągle mu rękę odpada. Pozostałe dodatki to nie grałem, ale sprawdzałem to się trzymały dość dobrze.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

bowie pisze: 16 sty 2020, 11:42 Ja za to nie mogę rozdzielić korpusu Apolla....
Skorzystaj z tej podpowiedzi od Awaken Realms
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2504857
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: tencogoniema »

ja po wsparciu Hellasów nigdy juz nie wespre żadnej gry to pewne. Nadal czekam na hoplitów i kapłanów do Warboxa bo nie było ich w pudełku
Awatar użytkownika
Sheade
Posty: 64
Rejestracja: 06 mar 2019, 12:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Sheade »

Po pierwszej partii na 5 osób, Hadesem oraz związanymi z tym wszystkimi nowymi mechanikami jak porty, dodatkowi "najemnicy" Hadesa, karty konstruktów oraz wskrzeszanie i przywoływanie hoplitów w różne miejsca na mapie - gra stała sie bardzo nie przewidywalna. Wróg może zaatakować każdej ze stron w nieodpowiednim momencie i ciężko jest to wszystko kontrolować przy 5 graczach, a co dopieto przy 6. Do tego nowe karty błogosławieństw (Hades, Hefajstos, Posejdon) dodają sporo negatywnej interakcji. Drobne zmiany mechaniki, a przewróciły taktyki do góry nogami.

Ogólnie nie dziwie się, dlaczego wg autorów nie powinno się mieszać monumentów i grać z jednym nowym na raz. Bo ilość możliwości jest ogromna i przytłaczająca za razem. Graliśmy z Hadesem w formie zaawansowanej oraz Hefajstosem i Posejdonem w wersji podstawowej jako zastępstwo za Zeusa oraz Atene). Wydaje mi się, że cały ten dodatek "Dark Ages" mocno zmienia całą grę i jak do tej pory była to moim zdaniem lekka strategia, teraz zrobiła się skomolikowana na wielu polach. A do tego są jeszcze Atlas z jabłkami, Apollo z Muzami, Posejdon z statkami oraz Troja z ulepszaniem wojaków.

Jeżeli chodzi o regrywalność to doszło tego ogromna ilość. Bardzo pozytywne wrażenia, ale rozkładanie, segregowanie i składanie gry to dodatkowa dobra 1 godzina. Graliśmy na macie, która rewelacyjnie się sprawdza, bo trzyma wszystko w ryzach. Przy standardowej planszy i dwóch dodtakowych mniejszych i tej ilości plastiku na planszy - mogło by to wyglądać nie za ciekawie.
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hansek »

To ja dołączę info od mepel.pl
Nasze zamówienie (czyli Wasza druga fala) zostanie do Nas wysłana za około dwa do trzech tygodni.

Powodem są brakujące plansze do dodatku City of Steel. Komunikat o tym był już jakiś czas temu w kampanii Kickstarter. Wszystkie osoby, które indywidualnie ten dodatek zamawiały, dostały niekompletny produkt. Błąd wystąpił w fabryce w Chinach przy kompletacji dodatku i nowa partia planszy będzie niedługo w Polsce. Pisali o tym w ostatniej aktualizacji:

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2709784

Nasze zamówienie niestety musi poczekać na tą dostawę i skompletowanie. Mimo, że część z Was tego dodatku nie zamawiało, Awaken Realms ze względów logistycznych chce wypuścić Nasze zamówienie w całości (czyli druga fala plus wszystkie dodatkowo płatne dodatki).
Jeszcze info z KS (wnioski niech każdy wyciągnie sam :D )
We only ask you for a little more patience as we will be sending over separate packages with the board itself mid-January, after the boxes containing the rest of the stuff.

When that happens, you will be notified about your Troy board in a separate message with a tracking number. It’s also worth nothing that the board fits within the City of Steel box just fine, so no need to worry about that either. You can just put it in there when it arrives.

We are really sorry that this happened and hope this doesn’t affect your enjoyment of the game. Luckily it hasn’t slowed down the shipment of the packages.
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Tak dla informacji, AR wyśle do mnie poprawione monumenty. Więc można się do nich odezwać w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

To ja dostanę poprawionego Atlasa, ale niestety dopiero za miesiąc (znaczniki portów niby też).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

Jako, że dzisiaj dojechała brakująca cześć mapy chciałem tylko napisać, że upłynęło 2 lata, 7 miesięcy i 2 dni (946 dni) od momentu wsparcia na KS a otrzymaniem mojego kompletnego zestawu LoH.
Uważam, że warto było poczekać bo gra bardzo przypadła mi do gustu, ale generalnie jest totalne przegięcie czasowe.

W międzyczasie zagrałem jakieś 15 razy w podstawkę (4 os) oraz dwa razy w wersję 5 osobową. Ciekawe czy będę miał chęci jeszcze grać z dodatkami.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

E2MD pisze: 21 sty 2020, 14:10 Jako, że dzisiaj dojechała brakująca cześć mapy chciałem tylko napisać, że upłynęło 2 lata, 7 miesięcy i 2 dni (946 dni) od momentu wsparcia na KS a otrzymaniem mojego kompletnego zestawu LoH.
Uważam, że warto było poczekać bo gra bardzo przypadła mi do gustu, ale generalnie jest totalne przegięcie czasowe.

W międzyczasie zagrałem jakieś 15 razy w podstawkę (4 os) oraz dwa razy w wersję 5 osobową. Ciekawe czy będę miał chęci jeszcze grać z dodatkami.
Ciesz się, że po 2 latach, 7 miesiącach i 2 dniach nie otrzymałeś wybrakowanych/ zniszczonych figurek :)
Czy po tych 17 rozgrywkach nadal czujesz fun z tej gry?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

E2MD pisze: 21 sty 2020, 14:10 Jako, że dzisiaj dojechała brakująca cześć mapy chciałem tylko napisać, że upłynęło 2 lata, 7 miesięcy i 2 dni (946 dni) od momentu wsparcia na KS a otrzymaniem mojego kompletnego zestawu LoH.
Uważam, że warto było poczekać bo gra bardzo przypadła mi do gustu, ale generalnie jest totalne przegięcie czasowe.

W międzyczasie zagrałem jakieś 15 razy w podstawkę (4 os) oraz dwa razy w wersję 5 osobową. Ciekawe czy będę miał chęci jeszcze grać z dodatkami.
Stała paczka czy różni ludzie?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

lukkk pisze: 21 sty 2020, 15:08 Ciesz się, że po 2 latach, 7 miesiącach i 2 dniach nie otrzymałeś wybrakowanych/ zniszczonych figurek :)
Czy po tych 17 rozgrywkach nadal czujesz fun z tej gry?
Taa, figurki są dwuznacznej jakości - albo monument się nie da rozłożyć, albo lata luźno - trochę trzeba było nad nimi popracować... Podstawkę pomalował forumowy kolega Runner (ukłony) i trochę je poustawiał a dodatki jeszcze czekają.

Gra jest świetna i była przed długi czas grą pierwszego wyboru. Zastąpiła Blood Rage'a. Dla mnie ma wszystko co trzeba - jest wystarczająca interakcja, czas jest znośny (tylko setup jest za długi), nie można być drugim, jest wielotorowość dojścia do wygranej, dobrze działa na cztery osoby (w mniej nie grałem), ma jakiś klimat i zasady ma logiczne. Ta gra jest prostsza niż na to by wskazywała liczbą figurek i stron w instrukcji. Podsumowując - kupiłbym jeszcze raz.

W edycji nr 2 (co pewnie nie nastąpi) myślę, że AR powinno napisać nową instrukcję uwzględniającą FAQ oraz rozszerzenia (w tym promkę z Nemesisa) plus zmodyfikować warunki zwycięstwa na 5-6 osób. Jak dla mnie figurki potworów powinny być mniejsze bo plansza traci czytelność gdy robi się ścisk. Wiem, że to przyciągało wzrok, ale to w praktyce jest bez sensu. Dodatkowo karty potworów mogły by być mniejsze bo stołu brakuje. Jak graliśmy w piątkę to naprawdę było wszędzie daleko :-) Chciałbym mieć też góra dwa pudła z dobrymi insertami ułatwiającymi setup. Zamiast jednego monumentu wolałbym innego bohatera do wyboru. Fajnie by tez mieć dobrze zorganizowaną kartę pomocy - a zwłaszcza opisane poszczególne wszystkie monumenty.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

Hardkor pisze: 21 sty 2020, 16:05 Stała paczka czy różni ludzie?
Trzon ten sam - trochę rotowało na "czwórce".
Ciekawostka jest taka, że wraz z doświadczeniem zmieniały się wygrane - na początku nikt nie polował na potwory, teraz wszyscy są tym zainteresowani. Coraz mniej gra się w kierunku kontroli monumentów a raczej na świątynie. Zdecydowanie gra na pięć osób zmienia balans - zobaczymy co będzie w sześciu (i czy nie będzie dłużyzny)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

E2MD pisze: 21 sty 2020, 16:16 Taa, figurki są dwuznacznej jakości - albo monument się nie da rozłożyć, albo lata luźno
Dwojakiej. No, chyba, że te figurki czynią Ci jakieś aluzje :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Wlasnie duzo osob mowi, ze najlatwiej wygrac na potwory i jestem ciekawy twojej opinii wlasnie w kwestii tego jak wam sie ksztaltowaly wygrane
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Paskuder »

Ale z pinami w monumentach to przegięli. W stosunku do podstawki to niebo a ziemia. Niektóre się trzymają ok, niektóre yakotako a niektóre prawie wcale. Jak widzę non stop odpadające ręce Hefajstosa to moje własne też opadają...
Atlas też ma jedną rękę niżej niż pozostałe.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Może gra jest super ale po takich wpadkach ( czas oczekiwania na KS i jakość figurek) to zalatuje mi trochę Failem roku. Pytanie tylko roku którego ;)
ODPOWIEDZ