Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: japanczyk »

Julka182 pisze: 03 lut 2020, 10:30 Rozumiem, że dodatki można dowolnie łączyć z podstawką? I grać we wszystkie trzy naraz nawet ?
Autor zaleca uzywanie jednego na raz, w wypadku uzywania wszytskich 3 moze to doprowadzic do tego, ze kazdy bedzie gral w swoja gre
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: vikingowa »

Witam! Czy ktoś się orientuje czy wszystkie 3 dodatki są grywalne solo?
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: LynUlv »

vikingowa pisze: 03 lut 2020, 21:47 Witam! Czy ktoś się orientuje czy wszystkie 3 dodatki są grywalne solo?
Wedle informacji udostępnionych przez sklepy, to tak :)
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Julka182 »

Jakby ktoś był zainteresowany przedsprzedażą dużych dodatków do Everdell to inne sklepy planszówkowe też już ruszyły z tym. Ceny znacznie niższe niż na Rebelu :wink:
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Banan2 »

Julka182 pisze: 04 lut 2020, 10:20 Jakby ktoś był zainteresowany przedsprzedażą dużych dodatków do Everdell to inne sklepy planszówkowe też już ruszyły z tym. Ceny znacznie niższe niż na Rebelu :wink:
Ale w dalszym ciągu w okolicach ceny podstawki :(
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Julka182 »

Banan2 pisze: 04 lut 2020, 10:24
Julka182 pisze: 04 lut 2020, 10:20 Jakby ktoś był zainteresowany przedsprzedażą dużych dodatków do Everdell to inne sklepy planszówkowe też już ruszyły z tym. Ceny znacznie niższe niż na Rebelu :wink:
Ale w dalszym ciągu w okolicach ceny podstawki :(
Pozdrawiam

Niestety, myślę, że już niżej nie będzie, no chyba że będziesz chciał kupić od kogoś używany egzemplarz 😃
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: japanczyk »

Banan2 pisze: 04 lut 2020, 10:24 Ale w dalszym ciągu w okolicach ceny podstawki :(
Totalnie nie rozumiem zaskoczenia - przecież ceny zagraniczne też były w tej okolicy:
Podstawka - 49$
Pearlbrook - 39$ (65$ Collector's, która bedzie w Polsce)
Bellfair - 25$ (wyceniaja 40$ w Retailu)
Spicecrest - 39$ (wyceniaja 70$ w Retailu)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Banan2 »

japanczyk pisze: 04 lut 2020, 10:35
Banan2 pisze: 04 lut 2020, 10:24 Ale w dalszym ciągu w okolicach ceny podstawki :(
Totalnie nie rozumiem zaskoczenia - przecież ceny zagraniczne też były w tej okolicy:
Podstawka - 49$
Pearlbrook - 39$ (65$ Collector's, która bedzie w Polsce)
Bellfair - 25$ (wyceniaja 40$ w Retailu)
Spicecrest - 39$ (wyceniaja 70$ w Retailu)
Zaskoczenie jest z dwóch powodów:
1. Ceny polskich wydań coraz częściej są niższe niż wynikałoby z prostego przelicznika ceny zagranicznej. Tutaj niestety tak nie jest.
2. Zawartość dodatku (dużego) jest mniejsza niż podstawki.
Być może jest to spowodowane wielkością nakładów poszczególnych pozycji (podstawka, dodatki).
Moim (!!!) zdaniem, tak czy siak jest przeraźliwie drogo. Zwłaszcza, że to niezbyt wymagająca, aczkolwiek pięknie wydana, gra.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: addekk »

Na 3trollach pojawily się dodatki w bardzo zjadliwych cenach
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: japanczyk »

Banan2 pisze: 04 lut 2020, 10:47 Zaskoczenie jest z dwóch powodów:
1. Ceny polskich wydań coraz częściej są niższe niż wynikałoby z prostego przelicznika ceny zagranicznej. Tutaj niestety tak nie jest.
2. Zawartość dodatku (dużego) jest mniejsza niż podstawki.
Być może jest to spowodowane wielkością nakładów poszczególnych pozycji (podstawka, dodatki).
Moim (!!!) zdaniem, tak czy siak jest przeraźliwie drogo. Zwłaszcza, że to niezbyt wymagająca, aczkolwiek pięknie wydana, gra.
Pozdrawiam
Co do cen - to zależy. Tutaj kłania sie polityka wydawcy zarówno Polskiego jak i oryginalnego wydania
Zawartośc dodatku wcale nie jest aż taka mniejsza (Pearlbrook) - dochodzi gruba tekturowa plansza, masz kolejne zestawy plansz, 4 zestawy pionków, cuda tekturowe 3d, szklane perły - to robi cene

Oczywiscie ze dodatki do małej - bądź co bądź - gry wychodzą absurdalnie drogo w zestawieniu z sama gra, w ogole jak pomyslisz, ze gra z dodatkami wszystkimi kosztowala na KSie 168$ (650 zł!), to wychodzi Ci cena gry CMON z jakimiś dodatkami jeszcze ;-)
Ja odpuszczam raczej dodatki, moze Bellfair dla planszy zastepujacej drzewo, o ile gra dotrwa do tego momentu
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Blue »

japanczyk pisze: 04 lut 2020, 10:59 Ja odpuszczam raczej dodatki, moze Bellfair dla planszy zastepujacej drzewo, o ile gra dotrwa do tego momentu
Ej, mówiłeś że kiepska gra i w ogóle się kończy nierówno, a teraz jeszcze dodatki będziesz pchał? :D Straciłem poplecznika! ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: japanczyk »

Blue pisze: 04 lut 2020, 11:21 Ej, mówiłeś że kiepska gra i w ogóle się kończy nierówno, a teraz jeszcze dodatki będziesz pchał? :D Straciłem poplecznika! ;)
Niestety nie mieszkam sam w swoim domu xD
Tam gdzie sie lubej coś podoba trzeba kuć żelazo póki gorące :P
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Banan2 »

addekk pisze: 04 lut 2020, 10:54 Na 3trollach pojawily się dodatki w bardzo zjadliwych cenach
Niby tak. Tylko jeśli, np ja, kupiłem podstawkę za 149 PLN (z przesyłką) to 167 PLN (z maks. zniżkami w tymże sklepie) za Spirecrest czy Paerlbrook raczej słabo wychodzi .... Drogo, drogo i jeszcze raz drogo ...
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: yaro_ »

Ja też poważnie się zastanawiam czy nie lepiej już kupić jakąś inną grę za tę kasę.
Czy jest na sali ktoś to już ograł i może się wypowiedzieć czy Pearlbrook warto mieć ? :) Jak się z tym gra? Wydłuża rozgrywkę? Czy dodatek zapewnia większą głębię rozgrywki ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: rattkin »

yaro_ pisze: 04 lut 2020, 12:05 Czy jest na sali ktoś to już ograł i może się wypowiedzieć czy Pearlbrook warto mieć ? :) Jak się z tym gra? Wydłuża rozgrywkę? Czy dodatek zapewnia większą głębię rozgrywki ?
Taki tam, bez szału. Wydłuża troszeczkę, głębi raczej nie daje, po prostu oferuje przystawkę, która daje trochę rzeczy "wszerz". Ja w ogóle nie jestem fanem dodatków do Everdell, bo czuć, że one są dorabiane na siłę. Polecam tylko Bellfaire, jako taki zestaw uzupełniający, usprawianiający "quality of life" w trakcie grania.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pan_satyros »

Tak się zastanawiam jak wydanie dodatków w wersji kolekcjonerskiej ma się do zapewnień z FAQ kampanii:

Will Spirecrest and Bellfaire be available through retail?
The Collector's Edition of Spirecrest is direct-only, which means it will not be sold in stores. It will only be available through Kickstarter, our webstore, and from our booth at conventions. It will not be available through normal retail channels. Spirecrest Standard Edition and Bellfaire will be available through retail.
Last updated: Tue, September 17 2019 5:34 PM CEST


Will Pearlbrook be available through retail?
This (przyp. deluxe) edition of Pearlbrook is direct-only, which means it will not be sold in stores. It will only be available through Kickstarter, our webstore, and from our booth at conventions. It will not be available through normal retail channels.
Last updated: Mon, September 10 2018 6:24 PM CEST


Zazwyczaj wydawcy piszą wprost, że to czasowa wyłączność KSa, albo że deluxe będzie tylko na konwentach itp, a tu proszę napisali jedno, a robią drugie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: japanczyk »

pan_satyros pisze: 04 lut 2020, 12:50 Tak się zastanawiam jak wydanie dodatków w wersji kolekcjonerskiej ma się do zapewnień z FAQ kampanii:
Tez sie zastanawialem na tym jak musza sie czuc osoby, które wywalily 324 zł + cło (19%?), a w polskiej wersji będą za 280 do dostania?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 04 lut 2020, 12:58
pan_satyros pisze: 04 lut 2020, 12:50 Tak się zastanawiam jak wydanie dodatków w wersji kolekcjonerskiej ma się do zapewnień z FAQ kampanii:
Tez sie zastanawialem na tym jak musza sie czuc osoby, które wywalily 324 zł + cło (19%?), a w polskiej wersji będą za 280 do dostania?
No spieszę z wyjaśnieniem, że czują się <cenzura> xD
Szczególnie, że z racji obciążenia vatem deluxy były jedynym co nas skłoniło do kupna w tej cenie u wydawcy.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Banan2 »

pan_satyros pisze: 04 lut 2020, 12:50Zazwyczaj wydawcy piszą wprost, że to czasowa wyłączność KSa, albo że deluxe będzie tylko na konwentach itp, a tu proszę napisali jedno, a robią drugie.
Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz :( Niestety. Kasa musi się zgadzać ....
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: japanczyk »

pan_satyros pisze: 04 lut 2020, 13:03 No spieszę z wyjaśnieniem, że czują się <cenzura> xD
Szczególnie, że z racji obciążenia vatem deluxy były jedynym co nas skłoniło do kupna w tej cenie u wydawcy.
Może uderzcie z pytaniem o refund z tego powodu?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 04 lut 2020, 13:17
pan_satyros pisze: 04 lut 2020, 13:03 No spieszę z wyjaśnieniem, że czują się <cenzura> xD
Szczególnie, że z racji obciążenia vatem deluxy były jedynym co nas skłoniło do kupna w tej cenie u wydawcy.
Może uderzcie z pytaniem o refund z tego powodu?
Zapytaliśmy, po prostu, czy uważają takie praktyki za fair hehe
A refund to -10% więc ja podziękuję.

Hi Adam,
Thanks for reaching out, and I apologize for the confusion. The Collector's Editions for the versions of the game that we make and publish will be be available through our direct channels (including the English, French, and German editions). Our localization partners for other regions are in control of which edition of each product they would like to create.
Best regards,
Skye
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Forcemaster »

Hej

Nie siedzę ostatnio w temacie i jestem trochę zagubiony.
Będzie ktoś tak miły i mi wyjaśni o co chodzi z tymi wersjami dodatków do Everdell:
Everdell: Perłowy potok (edycja kolekcjonerska)
Everdell: Spirecrest (edycja kolekcjonerska)?

Dlaczego wychodzą od razu wersje kolekcjonerskie?
Czy w ogóle będą jakieś regularne?
Czy tych kolekcjonerskich to będzie jakaś ograniczona ilość?
Ło co tu generalnie chodzi z tym KOLEKCJONERSKA?
Któryś dodatek jest jakiś lepszy? Przy tych cenach to nie wiem czy chce mi się kupować oba.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: yaro_ »

Na naszym rynku wychodzą tylko wersje kolekcjonerskie, bo tak sobie Rebel postanowił :)
Wersja Kolekcjonerska oznacza wersję jaką otrzymali wspierający na KS, zwykła jest odrobinę uboższa. Nie oznacza to że będzie jej jakaś ograniczona ilość. Po prostu tylko taka będzie wydana wersja PL i innej nie będzie.
Który dodatek to już kwestia gustu, autor nie zaleca łączenia wszystkich dodatków na raz.

Swoją drogą dziwi mnie że Pearlbrooka tłumaczą jako "Perłowy potok", a Spirecrest już nie jako "Góry Strzeliste" (taka nazwa widnieje w opowieści w instrukcji podstawki).
Jak już tłumaczyć to wszystko.. a nie tak pół na pół :?

edit:
Zauważyłem właśnie zmiany na stronie Rebela:
Everdell: Święto Lata
Everdell: Zimowy szczyt (edycja kolekcjonerska)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: KurikDeVolay »

Pytanie z pogranicza DIY, ale jednak o grze. Jak myślicie, czy miałoby rację bytu znalezienie magika który wyciąłby elementy drzewa ze sklejki? Naniesienie na nie grafik to nie problem, to tylko kwestia płynu transferowego i drukarki laserowej. Po kilku warstwach lakieru, powinno się trzymać i przeżyć nawet pozostałe elementy gry. Prawda?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gromb »

To pytanie do Radvoy'a z Gliwic. Myślę, że zrobiliby to perfekcyjnie w dobrej cenie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ