Rummikub (Ephraim Hertzano)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Rummikub (Ephraim Hertzano)

Post autor: trx89 »

Dziwne ale nie ma jeszcze tematu o tej grze więc go tworzę.

Obrazek

Rummikub – gra dla dwóch, trzech lub czterech graczy, autorstwa Ephraima Hertzano wydana po raz pierwszy w Izraelu. W 1980 roku gra uzyskała tytuł Spiel des Jahres (gry roku). Gra jest przeznaczona dla osób w wieku powyżej 10 lat. Dystrybutorem gry w Polsce jest TM Toys.

W grze używa się 104 kości z liczbami, w czterech kolorach o wartościach od 1 do 13 oraz dwóch kości z symbolami jokerów. Do rozgrywki gracze używają specjalnych stojaków (tabliczek), które pozwalają rozłożyć wylosowane kamienie w sposób niewidoczny dla pozostałych graczy.

https://boardgamegeek.com/boardgame/811/rummikub

TM Toys wydaje go w kilku wersjach w Polsce:

- standard
- exclusive
- XP 6 players
- Twist 3w1

Czy ktoś kojarzy jakieś bardziej eleganckie wydania, które mogłyby posłużyć jako prezent dla fana tej gry?
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Rummikub (Ephraim Hertzano)

Post autor: ThunderFantastic »

Jak dla mnie bardzo fajnym jest wydanie podróżne Rummikub NGT. Gdzie 4 tacki gracza składają się w pudełko do przechowywania kafelków. Widziałem swego czasu to w Auchan ale za kasiorę blisko dwa razy większą niż w necie dlatego się nie zdecydowałem. Ale wiem już czego szukam tylko zawsze w między czasie znajdzie się jakaś ciekawsza plansza do zakupu :)
np.:
https://b2b.g3poland.com/product-pol-28 ... b-NGT.html

Obrazek
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Rummikub (Ephraim Hertzano)

Post autor: trx89 »

ThunderFantastic pisze: 13 lut 2020, 14:00 Jak dla mnie bardzo fajnym jest wydanie podróżne Rummikub NGT. Gdzie 4 tacki gracza składają się w pudełko do przechowywania kafelków. Widziałem swego czasu to w Auchan ale za kasiorę blisko dwa razy większą niż w necie dlatego się nie zdecydowałem. Ale wiem już czego szukam tylko zawsze w między czasie znajdzie się jakaś ciekawsza plansza do zakupu :)
np.:
https://b2b.g3poland.com/product-pol-28 ... b-NGT.html

Obrazek
Świetny motyw i cena zaskakująco niska. Wygląda dużo lepiej niż standardowe wydanie od TM Toys.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rummikub (Ephraim Hertzano)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Spoko gra ale jest Broken. Chcąc zniwelować losowość trzeba stosować wzór matematyczny i rozegrać kilka partii.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Rummikub (Ephraim Hertzano)

Post autor: Asurmar »

Jakby ktoś był zainteresowany to odbywają się właśnie eliminacje do mistrzostw polski:
https://rummikub.pl/mistrzostwa/miejsca ... ow/2020-2/
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Rummikub (Ephraim Hertzano)

Post autor: ThunderFantastic »

Może nie ma się czym chwalić ale jak bym brał udział to chyba jako pierwszy bym wyleciał. Pamiętam jak pierwszy raz w to grałem to dopiero za dziesiątą kolejką zauważyłem u siebie taki układ aby można było na stół wyjść :mrgreen: :oops: Jednak nadal lubię tą gierkę.
ODPOWIEDZ