Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pawluus_3 »

KurikDeVolay pisze: 18 lut 2020, 09:22 Nieeeee! Nie rób tego, poczekaj, ona kiedyś zacznie sypiać!
Potwierdzam :wink:
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Rigidigi »

Odi pisze: 16 lut 2020, 21:49 Takie szybkie pytanie, zanim jeszcze zagłębie się w instrukcję:
czy do podstawowych zasobów żetonów wrogów, kart graczy, jednostek, czarów i artefaktów dodawać od razu te z dodatków (tak, aby korzystać z nich już nawet w podstawowych scenariuszach), czy może jednak trzymać je osobno, bo są dedykowane do wykorzystania z konkretnymi scenariuszami i nie sprawdzą się w podstawowych rozgrywkach?
Sugeruje pierwsze podejście do gry zrobić z potworami z podstawki. Zasad jest tak dużo, że nie ma co sobie komplikować. Pierwsza część instrukcji "Przewodnik", bardzo fajnie wprowadza w niuanse gry. Więc jeśli nie miałeś wcześniej styczności z MK to polecam pierwszą rozgrywkę bez elementów z dodatku.
trx89 pisze: 17 lut 2020, 21:42 ja akurat uwielbiam tę grę solo. Można spokojnie usiąść i pokminić nad ruchami jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :) ale w dwie osoby też jest przyjemnie (oby nie więcej). Gra jest dość specyficzna więc życzę powodzenia w namawianiu żony bo mi prawdopodobnie nie uda się nigdy na nią namówić narzeczonej :D
Skusiłem się na zakup tej gry właśnie po to, żeby spróbować gry solo. O ile jakiegoś kolegę uda mi się namówić do rozgrywki, to nie sądzę, żebym namówił do gry żonę.
xtomashx pisze: 17 lut 2020, 21:29 Rozegrałem przed chwilą pierwszy szkoleniowy scenariusz. Oczywiście trochę błędów popełniłem jednak grałem Solo. Niestety samotna gra to dla mnie udręka i nigdy tak w gry planszowe nie gram (wolę wtedy odpalić konsolę czy coś na kompie). Teraz pozostaje namówić żonę na grę w dwie osoby więc może wtedy gra nabierze rumieńców :)
Ja jestem po pierwszych dwóch partiach w Mage Knight'a w życiu. Obie partie to scenariusz początkowy. Jedna partia z bratem, druga ze znajomym. Ja po przeczytaniu przewodnika i oglądnięciu dwóch filmików o zasadach na YouTube'ie. Co za tym idzie to ja tłumaczyłem zasady.
Pierwsza podejście z bratem, to wicie się po zasadach, brak ładu i składu. Ilość zasad, niuansów ogromna. Tłumaczenie zasad wraz z rozgrywką zajęło nam około 3h. Ale pierwsze śliwki robaczywki zaliczone. Wynik 28:28. Pojawiła się satysfakcja z rozgrywki.
Drugie podejście do gry było z moim kolegą. Również scenariusz wprowadzający. Rozłożyłem całą grę. Po kolei zacząłem tłumaczyć kolejne zasady. Szło mi to już całkiem sprawnie. Tłumaczenie zasad około 45min. Kolega podsumował tłumaczenie zasad, że wszystko wydaje się jasne i wcale nie jest takie skomplikowane... :D Partia trwała około 1,5h, więc krócej niż pierwsze podejście, ale też miasto znaleźliśmy na pierwszym możliwym kafelku, a nie na ostatnim jak w pierwszej rozgrywce z bratem. Automatycznie mniej w grze zrobiliśmy i wynik końcowy 23:17. Chyba słabo, ale nie o wynik tu chodziło.

Ja jestem typem gracza, który dobrze się czuje i przy euro jak i przy grach ociekających klimatem i ścianą tekstu do czytania. Mój brat zdecydowanie lubi budowanie silniczków, kombosiki itd. Mój kolega zaś to klimaciarz do bólu. W planowanym budowaniu domu musi mieć piwnice do grania, bo w zwykłym pokoju nie czuje klimatu do grania. Wspominam o tym dlatego, że wszyscy bawiliśmy się przy grze bardzo dobrze.
O Mage Knight mówi się, że to bardziej euro niż przygodówka i rzeczywiście trochę tak jest, bo każdy nasz ruch musi być obliczony, czy damy radę ubić stwora, czy nie, czy dojdziemy w docelowe miejsce, czy nie. Jakiegoś opisu klimatycznego tu nie ma, na kartach opisane tylko zasady działania. Ale mimo to czuć tą przygodę, to łażenie po świecie, odwiedzanie kolejnych lokacji.

Gdzieś, kiedyś, ktoś porównał Mage Knigt'a do gry z PC Heroes Might and Magic. I to jest bardzo trafne porównanie. Dla mnie to wręcz planszowa adaptacja tej gry. Kolega z którym grałem sam zauważył, że na mapie brakuje tylko śladu z kreseczek po ruchu naszego bohatera. Więc jeśli, ktoś się swego czasu zagrywał w "hirołsów", to w Mage Knight odnajdzie ten sam klimat.

Trzeba jednak mieć świadomość, że gra to kolos. Każdy potwór ma swoją zasadę, swój wyjątek od reguł. A tych potworów jest mnóstwo. Każda lokacja ma swoją charakterystykę, w każdej można robić coś innego. Jedna lokacja daje jak się do niej wejdzie, jedna jak się stoi na niej. Inna daje coś jak tam kończysz ruch, a inna może coś dawać jak w niej zaczynasz ruch. Talia kart z opisem lokacji ma chyba ze 30 pozycji. Walka jest bardzo trudna do wytłumaczenia z milionem niuansów. W pierwszym zetknięciu człowiekowi chce się płakać przy próbie zrozumienia tych zasad.

Instrukcja:
Najpierw wrzucę kamyk do ogródka, później będę chwalił.
Pełna instrukcja wersji Ultimate ma 72 strony napisane drobnym maczkiem. Dlaczego nie zrobiono instrukcji w większym formacie, albo po prostu większą czcionką? Naprawdę oczy bolą, i trzeba wytrzeszczać gały, żeby to przeczytać. Chyba pierwszy raz spotykam się z tak małą czcionką w instrukcji do gry.
Ale za to pełen szacun za to, jak ta instrukcja jest napisana. Przy takim kolosie jakim jest ta gra, instrukcja napisana jest świetnie. Bez błędów, merytorycznie, przemyślany układ. Potrzebujesz coś znaleźć, to zrobisz to sprawnie (pomijając czcionkę). W trakcie rozgrywki, mieliśmy naprawdę mało sytuacji, w których mieliśmy wątpliwości jak zagrać. Nie mówię, że ich nie było, ale biorąc pod uwagę skale gry to naprawdę było dobrze. Opisy na kartach, też raczej nie pozostawiają wątpliwości.

Podsumowując moje pierwsze starcie z grą Mage Knight.
Dla nie to największa i najtrudniejsza gra jaką posiadam. Gra jest ogromna. Same zasady nie są trudne, ale milyjony niuansów będą sprawiały trudności. Ilość możliwości jakie mamy w swojej turze, możliwość cofania ruchów powoduje, że rzeczywiście gra może się ciągnąć. Na pewno czas rozgrywki będzie się skracał wraz z obeznaniem zasad i kart.
To nie jest gra dla nowicjuszy, chyba że będą mieli wsparcie doświadczonego gracza. To nie jest gra do pogrania z dziewczyną (chyba, że ma takie zboczenie). W moim odczuciu to gra, którą trzeba zaplanować jako główny i raczej jedyny punkt wieczoru.
Gra zajmuje ogromną powierzchnie, więc potrzebny jest duży stół. Bardzo dobrą robotę robią maty z Portalu. Wręcz chciałoby się mieć dodatkową matę do organizacji przestrzeni dla pozostałych elementów gry.
Samo wykonanie jest ok, poza przesadzonym gigantycznym pudłem. Jedyna rzecz, która wg mnie jest słaba jakościowo, to kryształy many.

Po rozgrywce, wymieniając się wrażeniami, doszliśmy z kolegą do wniosku, że szkoda że 20 lat temu nie mieliśmy Mage Knigt'a zamiast Magii i Miecza, bo byłoby grane, oj byłoby...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6478
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

Rigidigi pisze: 18 lut 2020, 09:36 Sugeruje pierwsze podejście do gry zrobić z potworami z podstawki. Zasad jest tak dużo, że nie ma co sobie komplikować. Pierwsza część instrukcji "Przewodnik", bardzo fajnie wprowadza w niuanse gry. Więc jeśli nie miałeś wcześniej styczności z MK to polecam pierwszą rozgrywkę bez elementów z dodatku.
Miałem styczność. Dokładnie 8 lat temu (dopisek do recenzji Yosza).... :D

Ale może macie rację - na początek trzeba sobie i tak wszystko przypomnieć. Będzie czas zagłębić się w dodatki...

Co do pudła, to niby jest trochę za duże, ale z drugiej strony, jak powkładałem żetony bohaterów w osobne woreczki i do środka zmieściłem jeszcze maty, to wszystko wchodzi idealnie. Owszem, zupełnie niewymiarowe, ale za to wszystko w jednym miejscu.

Maty świetne. Na początku myślałem, żeby ze dwie maty sprzedać, bo niby po co mam mieć cztery, skoro zagram maksymalnie we dwójkę. Ale takie ładne, że aż szkoda od czasu do czasu nie zagrać na każdej :)
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

Odi pisze: 18 lut 2020, 10:41
Maty świetne. Na początku myślałem, żeby ze dwie maty sprzedać, bo niby po co mam mieć cztery, skoro zagram maksymalnie we dwójkę. Ale takie ładne, że aż szkoda od czasu do czasu nie zagrać na każdej :)
Jakbyś zmienił zdanie to daj znać, chętnie dwie przygarnę po sąsiedzku ;)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: xtomashx »

RUNner pisze: 18 lut 2020, 08:50
xtomashx pisze: 17 lut 2020, 21:45 Dla mnie całym sensem grania w planszówki jest granie z kimś. Jeżeli mam grać sam wolę odpalić konsolę.
Gdybyś to napisał w każdym innym temacie, to przyznałbym Ci rację :)
Z tym, że ja widzę potencjał Solo i rozumiem dlaczego ludzie właśnie przeważnie tak w nią grają. Problem leży po mojej stronie ponieważ ja muszę z kimś gadać podczas gry 😁
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Hh453 »

Witam posiadam obecnie angielska wersje mage knighta z dodatkiem last legion, czy warto kupic teraz wersje ultimate w promocji za 316 zl. a angielska wersje odsprzedac? Polski jezyk jest na plus a jak jakosciowo nie odbiega?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

A znajdziesz nabywcę, który kupi od Ciebie wersję angielską w dobrej cenie? Jeśli tak, to nie ma się co zastanawiać :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Keisim
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2018, 01:17
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Keisim »

Witam, mam male pytanko a wy pewnie bedziecie znac odpowiedz. Ktora wersja lepsza, lacerty czy portalu? Czy w ogole jest sens rozwazac roznice. Zastananawiam sie na kupnem uzywanej z lacerty.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2444
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

Keisim pisze: 23 lut 2020, 13:42 Witam, mam male pytanko a wy pewnie bedziecie znac odpowiedz. Ktora wersja lepsza, lacerty czy portalu? Czy w ogole jest sens rozwazac roznice. Zastananawiam sie na kupnem uzywanej z lacerty.
Z tego co ramię†am kwestia była poruszana już w tym wątku, poczytaj kilka stron wstecz coś znajdziesz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Keisim
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2018, 01:17
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Keisim »

Jiloo pisze: 23 lut 2020, 14:23
Keisim pisze: 23 lut 2020, 13:42 Witam, mam male pytanko a wy pewnie bedziecie znac odpowiedz. Ktora wersja lepsza, lacerty czy portalu? Czy w ogole jest sens rozwazac roznice. Zastananawiam sie na kupnem uzywanej z lacerty.
Z tego co ramię†am kwestia była poruszana już w tym wątku, poczytaj kilka stron wstecz coś znajdziesz.
130 stron konwersacji, liczylem na prosta odpowiedz, ale coz, moge tez spedzic godziny na szukanie :P
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: playerator »

Keisim pisze: 23 lut 2020, 19:54
Jiloo pisze: 23 lut 2020, 14:23
Keisim pisze: 23 lut 2020, 13:42 Witam, mam male pytanko a wy pewnie bedziecie znac odpowiedz. Ktora wersja lepsza, lacerty czy portalu? Czy w ogole jest sens rozwazac roznice. Zastananawiam sie na kupnem uzywanej z lacerty.
Z tego co ramię†am kwestia była poruszana już w tym wątku, poczytaj kilka stron wstecz coś znajdziesz.
130 stron konwersacji, liczylem na prosta odpowiedz, ale coz, moge tez spedzic godziny na szukanie :P
Portalu.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Keisim pisze: 23 lut 2020, 19:54
Jiloo pisze: 23 lut 2020, 14:23
Keisim pisze: 23 lut 2020, 13:42 Witam, mam male pytanko a wy pewnie bedziecie znac odpowiedz. Ktora wersja lepsza, lacerty czy portalu? Czy w ogole jest sens rozwazac roznice. Zastananawiam sie na kupnem uzywanej z lacerty.
Z tego co ramię†am kwestia była poruszana już w tym wątku, poczytaj kilka stron wstecz coś znajdziesz.
130 stron konwersacji, liczylem na prosta odpowiedz, ale coz, moge tez spedzic godziny na szukanie :P
Oj tam zaraz 130... w kilku ostatnich pewnie byś sporo znalazł. Wersja Portalu jest znacznie bogatsza, bo zawiera wszystkie dodatki. Ma to swoje plusy, pod warunkiem że gra Ci mocno podejdzie. Jeśli nie podejdzie, to wydasz ponad 300zł, czyli praktycznie dwukrotnie więcej niż za wersję Lacerty i będziesz szukał kupca. Sporo graczy się od MK odbija i nawet nie dochodzi do skorzystania z dodatków, zawartych w wersji Portalu. Sam posiadam wydanie Lacerty, z angielskim dodatkiem LL i jeszcze w niego nie zagrałem. Podstawka oferuje setki godzin zabawy, ale to tylko moja prywatna opinia. LL to na pewno świetny dodatek, ale już pozostałe są dla mnie zupełnie niekonieczne. Jeśli wiesz, że gra zagości w kolekcji na dłużej, to spokojnie bierz Portal. Jeśli masz wątpliwości, weź Lacertę na rynku wtórnym. Wtedy stracisz mniej na ewentualnej odsprzedaży.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2444
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

Keisim pisze: 23 lut 2020, 19:54 130 stron konwersacji, liczylem na prosta odpowiedz, ale coz, moge tez spedzic godziny na szukanie :P
Oj tam, oj tam – chodziło o ostatnie strony, w końcu wersja Ultimate nie ma więcej niż rok, więc temat był poruszany niedawno.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: playerator »

Jiloo pisze: 23 lut 2020, 21:32 (...) chodziło o ostatnie strony, w końcu wersja Ultimate nie ma więcej niż rok, więc temat był poruszany niedawno.
Dokładnie. Portal wydał MK 10 miesięcy temu. Do przejrzenia jest 15 ostatnich stron.

Keisim pisze: 23 lut 2020, 19:54 (...) liczylem na prosta odpowiedz (...)
Moja odpowiedź była prosta. Czy była dla ciebie przydatna?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Keisim
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2018, 01:17
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Keisim »

Doskonale, dziekuje wam bardzo. Wszelkie watpliwosci zostaly rozwiane :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pan_satyros »

Dotarły do mnie wymienione kostki, wrzucam foto dla porównania.
W skrócie wyglądają dużo lepiej niż w naszym, wadliwym egzemplarzu. Jaśniejsze kości, żywe kolory symboli, wyraźne rzeźbienie i malowanie.
Aż chce się grać!
Fajnie, ze Portalowi udało się ogarnąć temat.
Spoiler:
PS. Przy okazji - były jakieś inne potknięcia w 1 druku UE? (poza tymi lekko krzywo przyciętymi kartami i niby różnicą w odcieniach, której na szczęście aż tak nie dostrzegam?)
Chętnie bym sobie ewentualne błędy wylistował i poprawił.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 12:22 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Evenfall »

pan_satyros pisze: 24 lut 2020, 18:46 Dotarły do mnie wymienione kostki, wrzucam foto dla porównania.
W skrócie wyglądają dużo lepiej. Jaśniejsze kości, żywe kolory symboli, wyraźne rzeźbienie.
Aż chce się grać! Fajnie, ze Portalowi udało się ogarnąć temat.
Spoiler:
PS. Przy okazji - były jakieś inne potknięcia w 1 druku UE? (poza tymi lekko krzywo przyciętymi kartami i niby różnicą w odcieniach, której na szczęście aż tak nie dostrzegam?)
Pan_satyros - a jak można dostać nowe kostki? Po prostu napisałeś mejla do Portalu i wysłali? Czy Trzewika goniłeś po Knurowie? :P
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pan_satyros »

Evenfall pisze: 24 lut 2020, 20:20 Pan_satyros - a jak można dostać nowe kostki? Po prostu napisałeś mejla do Portalu i wysłali? Czy Trzewika goniłeś po Knurowie? :P
Ano napisałem na obsługę klienta, acz gdyby to nie ruszyło, to już pompowałem rower :lol:
Nie wiem tylko czy coś im jeszcze zostało.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 11:54 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: EsperanzaDMV »

Evenfall pisze: 24 lut 2020, 20:20Pan_satyros - a jak można dostać nowe kostki? Po prostu napisałeś mejla do Portalu i wysłali? Czy Trzewika goniłeś po Knurowie? :P
Marek z Portalu na którymś z Portal Games Express mówił, że ogarnęli tyle dodatkowych zestawów kostek ile osób się zgłosiło podczas akcji zbierania reklamacji, i że nie mają dużo bonusowych egzemplarzy, także radzę się pospieszyć ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: c08mk »

EsperanzaDMV pisze: 25 lut 2020, 09:57
Evenfall pisze: 24 lut 2020, 20:20Pan_satyros - a jak można dostać nowe kostki? Po prostu napisałeś mejla do Portalu i wysłali? Czy Trzewika goniłeś po Knurowie? :P
Marek z Portalu na którymś z Portal Games Express mówił, że ogarnęli tyle dodatkowych zestawów kostek ile osób się zgłosiło podczas akcji zbierania reklamacji, i że nie mają dużo bonusowych egzemplarzy, także radzę się pospieszyć ;)
Ja dostałem informację, że nie ma żadnych bonusowych.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Lost Death »

c08mk pisze: 25 lut 2020, 15:44
EsperanzaDMV pisze: 25 lut 2020, 09:57
Evenfall pisze: 24 lut 2020, 20:20Pan_satyros - a jak można dostać nowe kostki? Po prostu napisałeś mejla do Portalu i wysłali? Czy Trzewika goniłeś po Knurowie? :P
Marek z Portalu na którymś z Portal Games Express mówił, że ogarnęli tyle dodatkowych zestawów kostek ile osób się zgłosiło podczas akcji zbierania reklamacji, i że nie mają dużo bonusowych egzemplarzy, także radzę się pospieszyć ;)
Ja dostałem informację, że nie ma żadnych bonusowych.
Ja się zgłosiłem odnośnie reklamacji kości około miesiąc temu i kilka dni temu otrzymałem odpowiedź, że coś tam będą mieli :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: EsperanzaDMV »

c08mk pisze: 25 lut 2020, 15:44Ja dostałem informację, że nie ma żadnych bonusowych.
Lost Death pisze: 25 lut 2020, 16:56Ja się zgłosiłem odnośnie reklamacji kości około miesiąc temu i kilka dni temu otrzymałem odpowiedź, że coś tam będą mieli :)
Czyli tak jak Marek mówił, mieli niewielki zapas i się rozszedł, część osób zdążyła, część nie.
Można podczas następnego Expressu zadać Markowi pytanie co z osobami, które nie zgłosiły się w terminie, czy będą jeszcze zamawiać poprawione kości.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6478
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

Udało się wreszcie rozłożyć grę, rozegrać scenariusz wprowadzający oraz ten jednoosobowy z wirtualnym graczem (podbój miast).

Jeśli ktoś się waha, to mogę ze swej strony zapewnić, że to nie jest AŻ TAK trudna gra, jak czasem się ją przedstawia. Tzn. oczywiście to bardzo subiektywne odczucie, co dla kogo jest trudne. Grając w gry wojenne nabiera się jednak innej perspektywy do pojęcia "skomplikowane zasady" i Mage Knight nie wypada źle w porównaniu z nimi. Powiedziałbym wręcz, że wypada całkiem dobrze. Może nie jest to gra prosta, ale dość dobrze poukładana logicznie. Zasady nieco przerażają drobnym maczkiem i potem też nie zawsze pomagają (chyba nie wszystko jest w Regułach, niektóre rzeczy są tylko w Przewodniku, drobna czcionka nie ułatwia poszukiwania odpowiedniej zasady itp.), ale samo prowadzenie gry jest ok. Po jednej, wstępnej rozgrywce, wszystko już się układa w całość. No i myślę, że na 2 osoby MK będzie całkiem spoko i na pewno zamierzam kiedyś w takim składzie zagrać.

Nawet mnie tłumaczenie zasad jakoś szczególnie nie przeraża, zwłaszcza, że różne pojawiające się opcje (budowle) można tłumaczyć już w trakcie gry.
manicminer
Posty: 856
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: manicminer »

Odi pisze: 01 mar 2020, 13:51 Udało się wreszcie rozłożyć grę, rozegrać scenariusz wprowadzający oraz ten jednoosobowy z wirtualnym graczem (podbój miast).

Jeśli ktoś się waha, to mogę ze swej strony zapewnić, że to nie jest AŻ TAK trudna gra, jak czasem się ją przedstawia. Tzn. oczywiście to bardzo subiektywne odczucie, co dla kogo jest trudne. Grając w gry wojenne nabiera się jednak innej perspektywy do pojęcia "skomplikowane zasady" i Mage Knight nie wypada źle w porównaniu z nimi. Powiedziałbym wręcz, że wypada całkiem dobrze. Może nie jest to gra prosta, ale dość dobrze poukładana logicznie. Zasady nieco przerażają drobnym maczkiem i potem też nie zawsze pomagają (chyba nie wszystko jest w Regułach, niektóre rzeczy są tylko w Przewodniku, drobna czcionka nie ułatwia poszukiwania odpowiedniej zasady itp.), ale samo prowadzenie gry jest ok. Po jednej, wstępnej rozgrywce, wszystko już się układa w całość. No i myślę, że na 2 osoby MK będzie całkiem spoko i na pewno zamierzam kiedyś w takim składzie zagrać.

Nawet mnie tłumaczenie zasad jakoś szczególnie nie przeraża, zwłaszcza, że różne pojawiające się opcje (budowle) można tłumaczyć już w trakcie gry.
Zgadzam się z tym, jak dla mnie Mage jest, a raczej był porównywalny do Anachrony, zasady są logiczne, mechanika wymaga trochę rozkminienia, jedyne co mi przeszkadzało to gra na czas, ot nie lubię jak gra narzuca sztuczny limit by utrudnić rozgrywkę. Więc poszło na handel, a tak to MK jest naprawdę fajna.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Smoku »

EsperanzaDMV pisze: 26 lut 2020, 11:09
c08mk pisze: 25 lut 2020, 15:44Ja dostałem informację, że nie ma żadnych bonusowych.
Lost Death pisze: 25 lut 2020, 16:56Ja się zgłosiłem odnośnie reklamacji kości około miesiąc temu i kilka dni temu otrzymałem odpowiedź, że coś tam będą mieli :)
Czyli tak jak Marek mówił, mieli niewielki zapas i się rozszedł, część osób zdążyła, część nie.
Można podczas następnego Expressu zadać Markowi pytanie co z osobami, które nie zgłosiły się w terminie, czy będą jeszcze zamawiać poprawione kości.
Dostałem odpowiedź na złożoną reklamację, że obecnie raczej nie ma co liczyć na dodatkowe kości. Moja reklamacja została odrzucona, ponieważ wzór na kostkach nie przeszkadza w graniu. W sumie to chyba powinienem się cieszyć, że wogóle są jakieś kostki.


Obrazek
ODPOWIEDZ