Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Barosz
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2019, 21:33
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Barosz »

Zastanawiam się nad zakupem tej gry w wersji edycji gry roku. Nie zapytam czy warto - bo widziałem, że gra jest bardzo wysoko oceniana natomiast kwestia czy taka osoba jak ja czyli początkująca ( do tej pory tylko eurobiznes, 7 cudów świata : pojedynek oraz hero realms ) nie odbije się na instrukcji ? Wiem, że ta gra jest 1-4 osób natomiast powiedzcie mi jak to realnie wygląda pod względem gry 1-osobowej czy też jest zabawa czy raczej nie za bardzo ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: japanczyk »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 07:33 Zastanawiam się nad zakupem tej gry w wersji edycji gry roku. Nie zapytam czy warto - bo widziałem, że gra jest bardzo wysoko oceniana natomiast kwestia czy taka osoba jak ja czyli początkująca ( do tej pory tylko eurobiznes, 7 cudów świata : pojedynek oraz hero realms ) nie odbije się na instrukcji ? Wiem, że ta gra jest 1-4 osób natomiast powiedzcie mi jak to realnie wygląda pod względem gry 1-osobowej czy też jest zabawa czy raczej nie za bardzo ?
Ja bym się odbił od instrukcji przy tak małym bagażu - może spróbuj gdzieś zagrać, gdzie Ci ktoś gre wytłumaczy.
Gra jednosobowa wciaz moze sprawic duzo frajdy, bo scenariuszy jest kilka, a i gra ma spora doze kart wydarzen i losowosci :)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: jnowaczy »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 07:33 Zastanawiam się nad zakupem tej gry w wersji edycji gry roku. Nie zapytam czy warto - bo widziałem, że gra jest bardzo wysoko oceniana natomiast kwestia czy taka osoba jak ja czyli początkująca ( do tej pory tylko eurobiznes, 7 cudów świata : pojedynek oraz hero realms ) nie odbije się na instrukcji ? Wiem, że ta gra jest 1-4 osób natomiast powiedzcie mi jak to realnie wygląda pod względem gry 1-osobowej czy też jest zabawa czy raczej nie za bardzo ?
Odpowiem tak. Dla mnie Robinson był pierwsza gra, poważna gra planszowa i od dwóch lat bo wtedy ja kupiłem odrzuciłem gry video na rzecz planszówek i ich kolekcjonowania. Przed Robinsonem grałem w magia i miecz, brass, caylus i tyle. Instrukcja w żaden sposób nie wydała mi się skomplikowania, przekombinowana itp. Po pierwszej lekturze, oglądnięciu gameplaya i to tez niecałego, nagranego przez samego autora gry i zacząłem bezproblemowo grać.Jak już zacząłem to Robinson z stołu nie schodził, dosłownie. Kończyłem, zaczynałem od nowa i tak w kółko. Jeśli jesteś w miarę ogarnięty umysłowo to nie będziesz mieć większych problemów z instrukcja. Szkoda by było tracić tyle emocji płynących z gry gdybys odpuścił
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: japanczyk »

jnowaczy pisze: 17 mar 2020, 07:49 Jeśli jesteś w miarę ogarnięty umysłowo to nie będziesz mieć większych problemów z instrukcja.
...
No sorry, ale jeśli podchodziłeś do Robinsona po Brassie to jednak inna skala. Instrukcja nie jest napisana w prosty i przejrzysty sposób, jest wiele małych reguł, które można przegapić, przy pierwszej grze kilka informacji sprawdzaliśmy kilkukrotnie i były podatne na interpretację. W moim mniemaniu gra jest "nieelegancka". Ta instrukcja ma 36 stron, to nie jest kwestia "ogarnięcia umysłowego", tylko słabej instrukcji.

I sorry, ale pisanie takich rzeczy to kutasiarstwo :/
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: akahoshi »

Dla mnie Robinson był pierwszą nowoczesną planszówką w jaką zagrałem.
Nie dość, że wypożyczoną ze sklepu z grami planszowymi, to jeszcze w pierwszą edycję . A tam instrukcja jest jeszcze gorzej napisana niż w drugiej edycji.
I dzięki Robinsonowi wciągnąłem się w to hobby :D
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
dawid
Posty: 518
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: dawid »

Zgadzam się, że instrukcja jest bardzo słaba, ale jednocześnie nie rezygnowałbym z tej gry tylko z tego powodu.
Zależy jak bardzo Ci zależy. Jeśli obejrzysz filmiki, przeczytasz instrukcję, znowu obejrzysz, zagrasz, znowu przeczytasz to ogarniesz tą grę. Same zasady gry są łatwe. Myślę, że warto poświęcić trochę czasu i cieszyć się rozgrywką.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: JimmyPL »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 07:33 Zastanawiam się nad zakupem tej gry w wersji edycji gry roku. Nie zapytam czy warto - bo widziałem, że gra jest bardzo wysoko oceniana natomiast kwestia czy taka osoba jak ja czyli początkująca ( do tej pory tylko eurobiznes, 7 cudów świata : pojedynek oraz hero realms ) nie odbije się na instrukcji ? Wiem, że ta gra jest 1-4 osób natomiast powiedzcie mi jak to realnie wygląda pod względem gry 1-osobowej czy też jest zabawa czy raczej nie za bardzo ?
Dla mnie Robinson był następną grą po Ankh Morpork i Znaku Starszych Bogów i ja osobiście uważam, że instrukcja jest demonizowana, naprawdę, przeczytać w skupieniu, nie bać się karty pomocy, może w pierwszej rozgrywce pewne rzeczy będziesz jeszcze musiał potwierdzić w instrukcji, ale to nie jest taka trudna gra i taka ciężka instrukcja jak wiele osób twierdzi. Dlatego zgadzam się, że jak jesteś w miarę ogarnięty to nie ma się czego bać.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: jnowaczy »

japanczyk pisze: 17 mar 2020, 08:08
jnowaczy pisze: 17 mar 2020, 07:49 Jeśli jesteś w miarę ogarnięty umysłowo to nie będziesz mieć większych problemów z instrukcja.
...
No sorry, ale jeśli podchodziłeś do Robinsona po Brassie to jednak inna skala. Instrukcja nie jest napisana w prosty i przejrzysty sposób, jest wiele małych reguł, które można przegapić, przy pierwszej grze kilka informacji sprawdzaliśmy kilkukrotnie i były podatne na interpretację. W moim mniemaniu gra jest "nieelegancka". Ta instrukcja ma 36 stron, to nie jest kwestia "ogarnięcia umysłowego", tylko słabej instrukcji.

I sorry, ale pisanie takich rzeczy to kutasiarstwo :/
Nie wiem dlaczego akurat to zdanie tak bardzo wziałeś do siebie ale nie było ono skierowane do Ciebie. Napisałes, ze koledze sprawi problemy i byc moze lepiej niech odpuści a ja napisałem ze instrukcja jest do ogarnięcia i nie warto rezygnowac z tego powodu. W brass grałem raz, zasady mi tlumaczono, instrukcji nie czytałem. Koniec koncow ogarnałeś instrukcje a to swiadczy, ze wcale z Toba nie jest tak żle, głowa do góry :):)
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Barosz
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2019, 21:33
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Barosz »

Na yt oglądam tutoriale więc może coś by z tego wyszło. Nie mniej ponawiam pytanie jak wg. Was ma się rozgrywka 1-osobowa do tej gry ? Moja druga połówka musi mieć dzień na gry tym bardziej na taką złożoną ( przez co nasze gry 2 osobowe czekają czasami długo zanim je wyciągniemy) Nie powiem, że właśnie zainteresowała mnie ze względu na taką możliwość, bo lubię gry planszowe, ale jak to ma się w praktyce ? Z takich bardziej złożonych to jeszcze grałem w talisman.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: jnowaczy »

Ja w to gram tylko solo, próbowałem na dwie, trzy osoby i w jednym przypadku w sumie kolega o wszystkim decydował w drugim po ograniczeniu tego typu zachowań trochę lepiej to wyglądało. W ta grę zdecydowanie wole solo, nawet na dwie postacie, muzyka w tle i klimacik nie do podrobienia. Dzisiaj w to gram;)
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 195
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 116 times
Been thanked: 73 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Neysmeey »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 08:26 Nie mniej ponawiam pytanie jak wg. Was ma się rozgrywka 1-osobowa do tej gry ?
To jedna z lepszych gier 1-osobowych, rzeklbym nawet, ze solo dziala lepiej niz jako coop gdyz czesto pojawiaja sie decyzje, ryzyko, ktore latwiej podejmowac samemu niz konsultowac.
Sam nie jestem zwolennikiem planszowek solo, jednak Robinson oraz D-Day Dice to gry, ktore trzymam z mysla o tego typu zabawie, gdy brak chetnych wapolgraczy.
Profil na: Boardgamegeek
Barosz
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2019, 21:33
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Barosz »

Patrząc na rozgrywkę bardzo fajnie jest zrobione to, że jest ona podzielona na fazy. Kwestia ogarnięcia co w danej fazie się robi do czego służy nie mniej trzeba wiedzieć jaki jest rozdział obowiązków i jak to działa ( eksploracja, zbieranie pożywienia, budowanie schronienia) Także głównie budowanie i zbieranie żarcia to jasne zasady, ale mix się robi niezły z kartami wydarzeń, z kostkami bestii i w ogóle tymi kartami z pytajnikami, które mogą wprowadzić chaos - póki co oglądam tylko rozgrywkę z ratowaniem jenny.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

W moim przypadku Robinson był pierwszą nowoczesną grą planszową. Wcześniej w latach 90tych grałem w polskie wydanie Obcego, Wampira i Przekleństwo mumii. Ze 2 razy w Talismana jeszcze. Potem długo nic i parę lat temu sięgnąłem właśnie po Robinsona. Jak nie będziesz się spieszył i nie masz nic przeciwko zerkaniu do instrukcji podczas gry (co oczywiście niestety wydłuży rozgrywkę), a ciut bardziej szczegółowa gra nie jest u Ciebie problemem (niektórzy wolą gdy bardziej dynamiczne i bez przestojów), to dasz radę. Aktualnie posiadam podstawkę, pierwszy dodatek (drugi mnie nie zainteresował) i chyba wszystkie dostępne u nas mini-dodatki. :)

Polecam.
Barosz
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2019, 21:33
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Barosz »

Dobra raz kozie śmierć zaraz zamówie, bo w jednym ze sklepów za wersje gry roku jest 120zł to nawet tanio patrząc na ceny jakie mogą być. Jak to jest z tymi dodatkami ? Bo w sumie patrze edycja gry roku ma po prostu jakiś dodatkowy scenariusz i oprócz zmienionej jakości wykonania to chyba niczym więcej od podstawki się nie różni ? A dodatki to jak patrze to tylko jest 1 - wyprawa HMS ? Oczywiście póki co nie mam zamiaru go kupować póki nie ogarnę samej gry.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: mnw »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 09:50 Dobra raz kozie śmierć zaraz zamówie, bo w jednym ze sklepów za wersje gry roku jest 120zł to nawet tanio patrząc na ceny jakie mogą być. Jak to jest z tymi dodatkami ? Bo w sumie patrze edycja gry roku ma po prostu jakiś dodatkowy scenariusz i oprócz zmienionej jakości wykonania to chyba niczym więcej od podstawki się nie różni ? A dodatki to jak patrze to tylko jest 1 - wyprawa HMS ? Oczywiście póki co nie mam zamiaru go kupować póki nie ogarnę samej gry.
Żałować nie będziesz, pamiętaj tylko, że mimo niektórych opinii tutaj konsensus dot. instrukcji jest jednak negatywny - co z drugiej strony nie jest też wyjątkiem w tym hobby (niestety...), osobiście sugeruję się z tym pogodzić i po prostu podejść do tematu ze skupieniem i oglądnąć jakiś filmik przed jej przeczytaniem. Wtedy dużo łatwiej poszczególne zasady się będą układać w głowie w całość.

Co do dodatków, to się w ogóle tym nie przejmuj na razie, zwłaszcza że jest ich bogactwo, a będzie jeszcze więcej. Na ten moment są dwa oficjalne (HMS i Opowieści Niesamowite) plus mnóstwo mini-dodatków na stronie Portalu. Co więcej te wszystkie mini-dodatki zostaną w tym roku wydane w pudełku, a poza tym też w tym roku Portal robi kampanię na kickstarterze żeby sfinansować kolejny dodatek zawierający ponoć bardzo różnorodne misje zarówno dla początkujących jak zaawansowanych graczy.
Barosz
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2019, 21:33
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Barosz »

Póki co będę grał po prostu w 1 scenariusz i to chyba ten najłatwiejszy, czyli ratowanie Jenny.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Kupuj Panie bez strachu, gra jest świetna do solo i zawsze możesz grać dwiema postaciami. Instrukcja jak dla mnie zupełnie normalna i zrozumiała przy lekkiej pomocy YT i przykładowych rozgrywek na początku. Ja ogarnęłam bez problemu a była to chyba moja pierwsza poważna planszówka😉 Teraz to już nawet nie zaglądam do instrukcji bo wszystko się ładnie zapisuje w głowie.
Co do dodatków: oba są fantastyczne i warte zakupu jak już ograsz wszystkie scenariusze z podstawki przynajmniej pare razy. Są w formie kampanii i dają zupełnie inne odczucie gry ale bardzo pozytywne.
Miłej przygody na wyspie!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: playerator »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 09:50 (...) dodatki to jak patrze to tylko jest 1 - wyprawa HMS ? (...)
Zerknij tutaj
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: AFM »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 09:50 Dobra raz kozie śmierć zaraz zamówie, bo w jednym ze sklepów za wersje gry roku jest 120zł to nawet tanio patrząc na ceny jakie mogą być. Jak to jest z tymi dodatkami ? Bo w sumie patrze edycja gry roku ma po prostu jakiś dodatkowy scenariusz i oprócz zmienionej jakości wykonania to chyba niczym więcej od podstawki się nie różni ? A dodatki to jak patrze to tylko jest 1 - wyprawa HMS ? Oczywiście póki co nie mam zamiaru go kupować póki nie ogarnę samej gry.
To była pierwsza gra planszowa, jaką z mężem kupiliśmy (po wieczorze spędzonym ze znajomymi przy T.I.M.E. Stories, po kilku dniach wciąż zafascynowani emocjami, jakie może w dorosłym człowieku obudzić gra planszowa). Znajomi wówczas posiadali około pięciu gier i sami mieli niewiele rozgrywek na swoim koncie. Dwa razy poświęciłam instrukcji do Robinsona po około dwie godziny na dokładne przestudiowanie, oprócz tego wspomagaliśmy się nią przy pierwszych scenariuszach. Sama rozgrywka od początku i tak przebiegała płynniej niż się spodziewaliśmy po przeczytaniu wielu opinii w Internecie. Uważam, że poziom trudności instrukcji jest mocno demonizowany, sama rozgrywka zależy od wielu losowych czynników, a przegrany scenariusz niekoniecznie musi oznaczać, że graliście mało rozważnie. Taki po prostu urok tejże gry.
Myślę, że przy każdej planszówce, której zakup rozważamy, należy sobie zadać proste pytanie - czy jesteśmy wystarczająco zdeterminowani, by nauczyć się w nią grać tak aby dawała nam przyjemność i satysfakcję? Czy nie będzie nam przeszkadzać czas jaki poświęcimy na przygotowanie komponentów koniecznych do gry? Wszystko tak na prawdę zależy od naszych chęci i oczekiwań.
Ja ze swojej strony - jako gracz o stosunkowo skromnym doświadczeniu - bardzo polecam. W swojej kolekcji mam już tytuły o różnym stopniu zaawansowania i tzw. progu wejścia i z całą pewnością mogę stwierdzić, że gdyby ktoś próbował mnie wciągnąć w planszówki na mniej rozbudowanych tytułach to zapewne by mu się to prędko nie udało.
Dodatki równie mocno polecam (choć dopiero zaczynają być ogrywane) ponieważ bardzo rozbudowują fabułę, ale w podstawce grania jest tyle, że na dobry początek powinno w zupełności wystarczyć :)
Barosz
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2019, 21:33
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Barosz »

Dobra gra zakupiona także zanim przyjdzie ( jutro, po jutrze) obejrzę kilka dodatkowych rozgrywek, aby się wprawić w grę. Te dodatki są w ogóle po polsku albo będą dostępne po polsku ? Robinsona miałem kupić już dawno - ponad rok temu, ale stwierdziliśmy z dziewczyną, że weźmiemy coś łatwiejszego i wybraliśmy 7cudów świata pojedynek jak na początek a potem kupiłem hero realms. W sumie gierki te są fajne ale brakowało mi w nich większego klimatu powiedziałbym nawet, że są trochę płytkie ot takie szybkie 30 min a nawet nie. Teraz mam nadzieje, że jakoś przebrnę przez te zasady i będę miał satysfakcje z gry.
Awatar użytkownika
Darku
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2013, 06:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Darku »

Oczywiście, że są po polsku :)
shuji
Posty: 1287
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

Który filmik z tutorialem na YT polecacie najbardziej ?
mnw pisze: 17 mar 2020, 10:07
Barosz pisze: 17 mar 2020, 09:50 Dobra raz kozie śmierć zaraz zamówie, bo w jednym ze sklepów za wersje gry roku jest 120zł to nawet tanio patrząc na ceny jakie mogą być. Jak to jest z tymi dodatkami ? Bo w sumie patrze edycja gry roku ma po prostu jakiś dodatkowy scenariusz i oprócz zmienionej jakości wykonania to chyba niczym więcej od podstawki się nie różni ? A dodatki to jak patrze to tylko jest 1 - wyprawa HMS ? Oczywiście póki co nie mam zamiaru go kupować póki nie ogarnę samej gry.
Żałować nie będziesz, pamiętaj tylko, że mimo niektórych opinii tutaj konsensus dot. instrukcji jest jednak negatywny - co z drugiej strony nie jest też wyjątkiem w tym hobby (niestety...), osobiście sugeruję się z tym pogodzić i po prostu podejść do tematu ze skupieniem i oglądnąć jakiś filmik przed jej przeczytaniem. Wtedy dużo łatwiej poszczególne zasady się będą układać w głowie w całość.

Co do dodatków, to się w ogóle tym nie przejmuj na razie, zwłaszcza że jest ich bogactwo, a będzie jeszcze więcej. Na ten moment są dwa oficjalne (HMS i Opowieści Niesamowite) plus mnóstwo mini-dodatków na stronie Portalu. Co więcej te wszystkie mini-dodatki zostaną w tym roku wydane w pudełku, a poza tym też w tym roku Portal robi kampanię na kickstarterze żeby sfinansować kolejny dodatek zawierający ponoć bardzo różnorodne misje zarówno dla początkujących jak zaawansowanych graczy.
W jakimś filmiku widzialem, że w tej księdze maja być wszystkie scenariusze nawet te z podstawki tylko w wariancie easy medium i hard. Czy to znaczy że nie ma sensu kupować tych dwóch dużych dodatków bo i tak będą w księdze ?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

One tam nie będą. Poza tym te dodatki mają wymagane elementy (nie tylko scenariusz :) ).
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kmd7 »

Barosz pisze: 17 mar 2020, 11:53 Dobra gra zakupiona także zanim przyjdzie ( jutro, po jutrze) obejrzę kilka dodatkowych rozgrywek, aby się wprawić w grę. Te dodatki są w ogóle po polsku albo będą dostępne po polsku ? Robinsona miałem kupić już dawno - ponad rok temu, ale stwierdziliśmy z dziewczyną, że weźmiemy coś łatwiejszego i wybraliśmy 7cudów świata pojedynek jak na początek a potem kupiłem hero realms. W sumie gierki te są fajne ale brakowało mi w nich większego klimatu powiedziałbym nawet, że są trochę płytkie ot takie szybkie 30 min a nawet nie. Teraz mam nadzieje, że jakoś przebrnę przez te zasady i będę miał satysfakcje z gry.
A na forum też znajdziesz linki do fanowskich scenariuszy:
viewtopic.php?t=34195
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: akahoshi »

Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ