Gry StarRealmsopodobne,

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Gry StarRealmsopodobne,

Post autor: ponika »

1. Gry StarRealmsopodobne
Uwielbiam Star Realms, ale w ramach urozmaicenia ostatnio zaczęłam szukać gier podobnych, nadal w podobnym założeniu: proste, karciane, może nie aż tak szybkie.
Jak na razie sprawdziłam Hero Realms i Cthulu Realms, ale to właściwie klony 1:1.

Wiem, że istnieją, ale nie wiem co wybrać i dlaczego:
Shards of Infinity
Terrors of London
A może kampania do Hero Realms? Nie wiem
Coś innego?

2. Gra na chwilę, na telefon
Do kolejki u lekarza, oczekiwania na autobus itp. Mam i lubię Lost Citites, Onirim, Star Realms (oczywiście), Onitama 7W Duel.
Co jeszcze z mobilnych maleństw?

3. Gra karciana z rozwojem
Tu moje marzenie karciane, mianowicie deckbuilder z rozwojem talii w trakcie kampanii. Nie wiem czy coś takiego istnieje w sumie... Kojarzycie Gwinta z Wiedźmina pecetowego? Grasz bardzo prostą talią, po czym wygrywasz/odblokowujesz kolejne, coraz lepsze karty, które pozwalają mierzyć się z kolejnymi przeciwnikami. Namiastka tego występuje w Arkham horror LCG, gdzie do talii można włączyć postacie które spotykamy w fabule, albo w grach Legacy, gdzie odblokowujemy kolejne umiejętności (Aeons End nadal jest moim wzorem pod tym względem).
Istnieje coś podobnego?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Gry StarRealmsopodobne,

Post autor: seki »

Są lepsi specjaliści od deckbuildingu ode mnie. Może uda ci się znaleźć fajny wątek z dobrze omówionymi grami z tym mechanizmem. Ja ze swojej strony zwrócę uwagę na Ascension, które ma dużo podobieństw do Star realms mianowicie zmienny rynek kilku kart, po wykupieniu wchodzą nowe karty. Również są dwie waluty mianowicie kasa i miecze przy czym nie atakuje się tu bezpośrednio przeciwnika a pokonuje potwory z rynku. Niestety tylko po angielsku.
ODPOWIEDZ