Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Fajne segregatory na karty :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 578
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 459 times
Been thanked: 310 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

I to jest najlepszy plan na spędzenie tych tygodni😉 Miłej rozgrywki!
shodan84
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 10:13
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: shodan84 »

Witam ponownie :)

Wczoraj udalo sie pokonac Atlach Nache i dzisiaj zakoszulkowalem Miasta w Ruinie. Dodam ze przelezaly 18 miesiecy na szafie. Tym samym moja kolekcja Eldritcha jest zakonczona. Mam wszystko oprocz Masek i nie zamierzam ich kupowac. Tak wiec czas na krotkie podsumowanie. W Eldritcha bawie sie od okolo 2 lat i w tym czasie rozegralem 35 gier:

Azathoth: 7
Shub: 4
Yog-Sothot: 2
Cthulhu: 2
Syzygium: 5
Yig: 3
Starsze Istoty: 4
Itaqhua: 1
Abhoth: 2
Nephren: 2
Hastur: 1
Hypnos: 1
Atlach: 1

Z kazdym AO wygralem co najmniej raz. Gram glownie solo na 4 postacie. Z powyzszej tabeli wynika ze sporej ilosci tajemnic nawet nie widzialem. Chyba najlepsza zabawe mialem przy CS + Ruiny + ZW. Dodam tylko ze uwielbiam dodatkowe plansze, nie wydluzaja one zabawy a “gory szalenstwa” to jeden z moich ulubionych dodatkow. Panuje opinia ze Starsze istoty to nuda itd, chyba glownie wsrod osob ktore nie maja “gor” 😉

Przygody i Preludia uzylem gora 3-4 razy. Tak wiec mam sporo nieruszonego kontentu i chyba starczy mi to na lata bo nie gram zbyt czesto. Mam tez inne pasje i zajecia. Teraz wyglada to tak:

Obrazek

Nawet nie wiem ile to kart ale wiekszosci z nich nawet jeszcze nie uzylem 🤦🏼‍♂️
Chyba w pewnym momencie zachorowalem na syndrom kolekcjonera i tak to sie skonczylo. W kazdym razie kocham Eldritcha i jest to genialna gra, szczegolnie dla fanow tworczosci Lovecrafta. Ale chyba mam za duzo na to ile w tej chwili gram hehe. Dzieki Bogu nie robia wiecej dodatkow! Kart nawet nie wyciagam z organizerow tylko odkladam na szafe tak jak sa. Setup to 10 minut 👍🏻
Jedyne czego zaluje to ze zakoszulkowalem to wszystko. Trzeba bylo jednak grac bez koszulek. No ale to moja pierwsza i jedyna planszowka z prawdziwego zdarzenia i troche spanikowalem i myslalem ze karty sie zniszcza haha.

Koncze marudzic i wracam do stolu bo juz Shuddle M’ell gotowy do ogrania.

Nie ma co popadac w goraczke kupowania tylko trzeba grac. ;)

To tak ode mnie. Pozdrawiam wszystkich fanow Eldritcha!

Ps. Purystow jezykowych przepraszam za brak polskich znakow, wiem ze to sie zle czyta.
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Heiken »

Gdzie można takie organizery dostać?
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Masz wszystkie dodatki? Ja poki co podstawke +ZW+Ruiny+Miasta. Nie wiem czy isc w duze dodatki.
Shuddle M’ell dwa dni temu niezle mnie skopal ale rzutem na tasme udalo sie go pokonac.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Ja na razie przystopuję z dodatkami do EH. Tylko miasta kupię jak będą. Klimat ogólny na planszy trochę słaby jak dla mnie. Wróciłem do AH3 i z dodatkiem bardzo fajnie się gra i klimat mocny. Może za parę lat jak skończą AH3 to zrobią EH2 z mocniejszym klimatem :D
shodan84
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 10:13
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: shodan84 »

Heiken pisze: 29 mar 2020, 20:29 Gdzie można takie organizery dostać?
Takie organizery trzeba sobie zrobić samemu ;) Szablon stworzył jeden z użytkowników tego forum (przepraszam ale nie pamiętam kto). U mnie sprawdzają się świetnie.
tutaj link do szablonu : https://boardgamegeek.com/filepage/1407 ... ehflmmsrsc
Elemenek pisze: 29 mar 2020, 21:16 Masz wszystkie dodatki?
Jak pisałem w moim poprzednim poście, mam wszystko oprócz Masek, i chyba jest to przerost formy nad treścią, z każdym kolejnym dodatkiem gra trafia na stól coraz rzadziej.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

shodan84 pisze: 30 mar 2020, 11:25 ...
Elemenek pisze: 29 mar 2020, 21:16 Masz wszystkie dodatki?
Jak pisałem w moim poprzednim poście, mam wszystko oprócz Masek, i chyba jest to przerost formy nad treścią, z każdym kolejnym dodatkiem gra trafia na stól coraz rzadziej.
Widzisz, a ja od początku gram "z wszystkim" i nie wyobrażam sobie gry w innej konfiguracji. "Maski Nyarlathotepa" dodają m.in. fajny smaczek indywidualnych questów/kar, który jak dla mnie jest b. ciekawy. Ile osób tyle podejść. Jeżeli gra Ci się podoba to obejrzyj gameplay konkretnego dodatku + poczytaj recenzje pisane, będziesz miałogląd czy to dla Ciebie. Zawsze tak robię i raczej się jeszcze nie przejechałem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Col. Frost »

Yuri pisze: 30 mar 2020, 12:26"Maski Nyarlathotepa" dodają m.in. fajny smaczek indywidualnych questów/kar, który jak dla mnie jest b. ciekawy.
Dla mnie to, obok żetonów skupienia, najlepsza mechanika jaką oferują dodatki w ogóle ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Col. Frost pisze: 30 mar 2020, 23:15
Yuri pisze: 30 mar 2020, 12:26"Maski Nyarlathotepa" dodają m.in. fajny smaczek indywidualnych questów/kar, który jak dla mnie jest b. ciekawy.
Dla mnie to, obok żetonów skupienia, najlepsza mechanika jaką oferują dodatki w ogóle ;)
Właśnie o to mi chodzi. Dla niektórych to "bleee", a niektórzy powiedzą to co Ty. Czy ja :) Warto poświęcić troszkę czasu i nie poprzestawać tylko na czyichś opiniach negatywnych, bo można przegapić fantastyczny tytuł. Chocby taki jak "Eldritch..." :]
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

Yuri pisze: 30 mar 2020, 23:44 Właśnie o to mi chodzi. Dla niektórych to "bleee", a niektórzy powiedzą to co Ty. Czy ja :) Warto poświęcić troszkę czasu i nie poprzestawać tylko na czyichś opiniach negatywnych, bo można przegapić fantastyczny tytuł. Chocby taki jak "Eldritch..." :]
O to to to. Ja się odbiłem trochę od EH przez opinie Rahdo i inny recenzentów, że niby w grze nie mamy kontroli. Kupiłem, zagrałem na 4 badaczy i generalnie kontrola jest duża. Recenzenci prawdopodobnie grali solo na 1 badacza albo z kimś na dwóch badaczy. To wtedy faktycznie jest jazda bez trzymanki ^_^

Polecam testować na własnej skórze!
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: uyco »

ja używam czegoś takiego - karty wchodzą w pionie i w poziomie.
https://agi.pl/stojak-na-wizytowki-8-ka ... gIqO_D_BwE
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: wilson85 »

W sklepie Dragoneye są kości do kupienia https://dragoneye.pl/komplet-kosci-arkh ... -1930.html
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Mam pytanie odnośnie tych kości, bo wyglądają, że są zbyt kwadratowe (bez zaokrąglonych rogów... no chyba, że źle to odczytuję ze zdjęcia).
Czy dobrze się turlają, czy raczej trzeba użyć większej siły żeby nie zatrzymywały się po rzucie?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Ambious »

alpha pisze: 03 kwie 2020, 13:36 Mam pytanie odnośnie tych kości, bo wyglądają, że są zbyt kwadratowe (bez zaokrąglonych rogów... no chyba, że źle to odczytuję ze zdjęcia).
Czy dobrze się turlają, czy raczej trzeba użyć większej siły żeby nie zatrzymywały się po rzucie?
Ja kiedyś czytałem, że te kości szybko się niszczą, ktoś może potwierdzić?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 578
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 459 times
Been thanked: 310 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Mam dokładnie te same kości, służą już pare lat, dobrze się turlają i nie niszczą.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Zielony komplet dostałem kiedyś przypadkiem przy zakupie innej gry i muszę przyznać, że wygladają okej, niezniszczone i nie maja kantow, są zaokrąglane na końcach.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Jest sens kupować przeklęte i błogosławione kości?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 03 kwie 2020, 16:30 Jest sens kupować przeklęte i błogosławione kości?
Miałem zielony set "w spadku" i kupiłem beżowy set zwykły i właśnie błogosławione i przeklęte. Fajna sprawa, ktoś łapię karte jedną czy drugą i dajesz mu dedykowany set kości.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2020, 17:25 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Tylko 3 zestawy wyjdzie drogo :P
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 03 kwie 2020, 17:24 Tylko 3 zestawy wyjdzie drogo :P
Osobiście tłumacze sobie to tym, że nie palę :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: c08mk »

Yuri pisze: 03 kwie 2020, 16:46 ...
Miałem zielony set "w spadku" i kupiłem beżowy set zwykły i właśnie błogosławione i przeklęte. Fajna sprawa, ktoś łapię karte jedną czy drugą i dajesz mu dedykowany set kości.
Też uważam, że osobne sety to jest fajna sprawa. Bierzesz pulę kości do ręki i już widzisz, że to czerwone ... napięcie od razu rośnie.
Jak dla mnie 3 osobne zestawy kości są lepszym zakupem niż skrzynia czy podstawki pod bramy z druku 3d.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Szkoda, że nie ma zielonych już. Nawet tańsze były. Ale chyba beżowe lepsze.

A macie tylko jeden set beżowych?
Endrju87
Posty: 83
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Endrju87 »

Siema,

Robię większe zamówienie w sklepie planszówkowym i postanowiłem zakupić jeden z dużych dodatków do Eldritch i zastanawiam się, który wnosi coś najbardziej do rozgrywki. Posiadam podstawkę i 4 małe dodatki. Ktoś
coś poleci?
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jrz8888 »

Powiedzcie mi, proszę:
1) Czy gracze mają jakąkolwiek kontrolę nad tym, co się dzieje na planszy? Wiem, że gra zawiera sporą dawkę losowości.
2) Czy grając we dwoje koniecznie każdy z graczy musi mieć po dwóch badaczy? Z jakiego powodu jest to zalecane?
3) Czy EH jest trudniejszy od AH (edycja 2 i 3)? Oczywiście pytanie skierowane do tych, co mają porównanie.
4) Ile w podstawowej wersji znajduje się scenariuszy? Czy po ich ograniu jest sens do nich wracać?
5) Czy warto od razu zakupić dodatek Zaginiona Wiedza, ponieważ zupełnie zmienia oblicze gry, czy może lepiej wpierw upewnić się, iż jest to gra dla Nas?
ODPOWIEDZ