Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki! Powoli zaczynam czuć te zasady :P ... aczkolwiek wszystkie scenariusze z zestawu podstawowego przerwanego kręgu przegrałem... chyba muszę potrenować składanie talii :P ...
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Mam pytanie o konflikt zapisów na kartach: lokalizacji vs spotkania. Która ma pierwszeństwo?
Więcej w spoilerze.
Spoiler:
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Miszon pisze: 03 kwie 2020, 23:30 Mam pytanie o konflikt zapisów na kartach: lokalizacji vs spotkania. Która ma pierwszeństwo?
Więcej w spoilerze.
Spoiler:
Wróg pojawi się w Gabinecie, bo według kompletnej instrukcji jeśli zdolność karty nakazuje graczom rozstawić wroga w określonej lokalizacji, należy traktować taką zdolność, powodującą wejście karty do gry, jako polecenie rozstawienia wroga, nadpisując przy tym wszystkie inne polecenia rozstawienia (hasło "rozstawienie").
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Jak rozumiem, kluczowe jest tu słowo "określona". A gdyby był to wróg na którego karcie byłoby zapisane że rozstawia się w określonej lokalizacji, jak powiedzmy Lodowy Ghoul z podstawki, to wtedy zapis z lokalizacji kasuje zapis z karty Ghoula, czy odwrotnie?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Miszon pisze: 04 kwie 2020, 06:54 Jak rozumiem, kluczowe jest tu słowo "określona". A gdyby był to wróg na którego karcie byłoby zapisane że rozstawia się w określonej lokalizacji, jak powiedzmy Lodowy Ghoul z podstawki, to wtedy zapis z lokalizacji kasuje zapis z karty Ghoula, czy odwrotnie?
Pierwszeństwo mają zapisy na kartach lokalizacji - jeżeli każą gdzieś rozmieścić konkretnego przeciwnika, to nadpisują polecenia rozstawienia, które znajdują się na jego karcie. Przynajmniej ja tak interpretuję ten zapis instrukcji, ale za żadnego eksperta się nie uważam :)
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: litk »

Po co sa gwiazdki przy tytulach niektorych kart neutralnych? A przy niektorych z tych kart gdzie widnieje symbol talii spotkan to oznacza ze mozna uzywac ich tylko w konkretnym scenariuszu, mam racje?
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

litk pisze: 05 kwie 2020, 21:05 Po co sa gwiazdki przy tytulach niektorych kart neutralnych? A przy niektorych z tych kart gdzie widnieje symbol talii spotkan to oznacza ze mozna uzywac ich tylko w konkretnym scenariuszu, mam racje?
Gwiazdka oznacza, że to unikatowy przedmiot i może być z tą nazwą tylko jeden na stole.
Karty mające symbole danego scenariusza używa się tylko w danym scenariuszu, ewentualnie potem instrukcja mówi, że można tą kartę dołożyć do talii.
I tylko tak można używać.
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: potwordoszafy »

Chciałbym sobie, po zagraniu Zgromadzenia, uzupełnić Dziennik Kampanii, jednak za Chiny nie wiem co wpisać w rubryce "Kultyści, których przesłuchaliśmy" i "Kultyści, którzy uciekli". Kto to Ci kultyści?
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Spokojnie.
Gra ci powie o co chodzi w odpowiednim czasie.
Graj dalej ;)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Jak rozumiem, zapis na karcie "trwały" = zapis w kompletnej księdze zasad "stała", tylko coś im się machnęło w tłumaczeniu? ;)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Miszon pisze: 09 kwie 2020, 00:43 Jak rozumiem, zapis na karcie "trwały" = zapis w kompletnej księdze zasad "stała", tylko coś im się machnęło w tłumaczeniu? ;)
Zgadza się. Na szczęście od czasu zaangażowania fanów z facebookowej grupy w korektę, liczba podobnych byków uległa znacznej redukcji :)
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: potwordoszafy »

Przygotowywałem sobie scenariusz Maski Północy i chyba przeżyłem ZONK. Ile Aktów i Tajemnic powinien mieć ten scenariusz? Bo ja w pudełku mam tylko Akt 1a i Tajemnice 2a. Czy powinny być 3 akty i 3 tajemnice? Jeśli tak to co mam robić? Pisać do Galakty czy do sklepu gdzie kupowałem?
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

potwordoszafy pisze: 11 kwie 2020, 23:06 Przygotowywałem sobie scenariusz Maski Północy i chyba przeżyłem ZONK. Ile Aktów i Tajemnic powinien mieć ten scenariusz? Bo ja w pudełku mam tylko Akt 1a i Tajemnice 2a. Czy powinny być 3 akty i 3 tajemnice? Jeśli tak to co mam robić? Pisać do Galakty czy do sklepu gdzie kupowałem?
Niekoniecznie powinny mieć 3. Zgodnie z instrukcją przygotuj scenariusz.
Są dwie agendy i jeden act. Czasem na drugiej stronie może być coś nietypowego.
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: potwordoszafy »

Arius pisze: 11 kwie 2020, 23:09 [Niekoniecznie powinny mieć 3. Zgodnie z instrukcją przygotuj scenariusz.
Są dwie agendy i jeden act. Czasem na drugiej stronie może być coś nietypowego.
Zmyliła mnie Tajemnica 2a.
Skoro jest 2a to szukam też 1a, a tu ni ma.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Często akty i tajemnice są w różnych ilościach, czasem jest nawet 1. Czasem jakieś się pomija (np. 1, potem 2, potem 4) itd.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: potwordoszafy »

Czy jeśli na koniec scenariusza nie zostałem pokonany to żetony obrażenia i przerażenia na moim badaczu zostają? Czy nowy scenariusz tej samej kampanii
zaczynam bez obrażeń?
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Na szczęście między scenariuszami się regenerujesz ;)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: potwordoszafy »

Miszon pisze: 14 kwie 2020, 23:35 Na szczęście między scenariuszami się regenerujesz ;)
W takim razie co to są Punkty Traumy, które należy wpisywać do Dziennika Kampanii?
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

A to już co innego. Zapytałeś co się dzieje jeśli nie zostałeś pokonany.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Chyba już gdzieś to było, chciałem się upewnić bo się pojawił spór:
Jeśli jakiś efekt gry karze nam odrzucić x kart że swojej talii (nie z ręki), a wśród tych kart jest Osłabienie, to je odrzucamy nie rozpatrując (bo w zasadzie równie dobrze moglibyśmy te karty odkładać bez patrzenia na nie), tak jak inne karty, czy jednak niestety one działają zawsze, nawet wtedy kiedy ich nie dociągamy do ręki?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: rolv »

Miszon pisze: 19 kwie 2020, 21:01 Chyba już gdzieś to było, chciałem się upewnić bo się pojawił spór:
Jeśli jakiś efekt gry karze nam odrzucić x kart że swojej talii (nie z ręki), a wśród tych kart jest Osłabienie, to je odrzucamy nie rozpatrując (bo w zasadzie równie dobrze moglibyśmy te karty odkładać bez patrzenia na nie), tak jak inne karty, czy jednak niestety one działają zawsze, nawet wtedy kiedy ich nie dociągamy do ręki?
Nie rozpatrujesz tego osłabienia, masz farta i odrzucasz je, tak jak pozostałe karty.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Ok, czyli dobrze.
Nie mogłem po prostu uwierzyć swemu szczęściu, bo miałem odrzucić 3 karty, a tam 3 osłabienia :-D .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

1. Zagubieni w czasie i przestrzeni:
Spoiler:
Normalnie logiczna byłaby ta pierwsza opcja, ale z racji na "nienormalność" miejsca i sytuacji, druga też wydaje się logiczna.

2. Czy Magiczna Bariera spada z lokacji tylko po udanym teście Siły Woli, czy także po odrzuceniu 5 kart?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: mtolek88 »

Mam wątpliwości do podstawowej zasady gry - zagrywania kart wydarzeń. Pomimo przestudiowana instrukcji i księgi zasad oraz przejrzenia kilku postów w tym temacie potrzebuje potwierdzenia, że moje zrozumienie jest poprawne.
  • Karta wydarzenia może być zagrana z ręki w ramach akcji gracza (pomijam karty z słowem kluczowym szybka) po opłaceniu jej kosztu. Rozpatrywana jest treść karty. Następnie jest odrzucana.
  • Karta wydarzenia (również atutu, umiejętności) z odpowiednim symbolem może być zadeklarowana z ręki w trakcie testu umiejętności. Jej symbole są doliczane do sumy gracza. Po zakończeniu testu karta jest odrzucana. Rozumiem, że za deklarację karty nie opłacamy jej kosztu, ani nie rozpatrujemy jej treści?
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: idziol91 »

mtolek88 pisze: 27 kwie 2020, 13:01
  • Karta wydarzenia może być zagrana z ręki w ramach akcji gracza (pomijam karty z słowem kluczowym szybka) po opłaceniu jej kosztu. Rozpatrywana jest treść karty. Następnie jest odrzucana.
  • Karta wydarzenia (również atutu, umiejętności) z odpowiednim symbolem może być zadeklarowana z ręki w trakcie testu umiejętności. Jej symbole są doliczane do sumy gracza. Po zakończeniu testu karta jest odrzucana. Rozumiem, że za deklarację karty nie opłacamy jej kosztu, ani nie rozpatrujemy jej treści?
Wszystko się zgadza.
ODPOWIEDZ