Budowanie silniczka, ale na dłużej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1164
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 348 times

Budowanie silniczka, ale na dłużej

Post autor: Propi »

Po przegraniu paru euro-silniczkowatych gier doszedłem do wniosku, że frustruje mnie ich czas. Człowiek się napoci, nabuduje i natworzy, już ma zacząć korzystać z profitów i nagle się okazuje, że już koniec gry. Pytanie więc dotyczy gier, które pozwalają trochę się nacieszyć rozbudowanym silnikiem i trochę nim poszaleć, zanim gra się skończy. Marzenie ściętej głowy czy może są tytuły, w których do pewnego momentu następuje rozbudowa, a potem okres korzystania z wytworzonego silnika?
Semen
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 21 times

Re: Budowanie silniczka, ale na dłużej

Post autor: Semen »

Jedną z takich gier jest Odlotowy wyścig (Steampunk Rally). Tam "silniczkiem" jest cała maszyna, złożona z wybranych przez nas części, którą ścigamy się z innymi graczami. Możemy albo zbudować nasz wehikuł i od pewnego momentu cały czas korzystać z tego co do niego wsadziliśmy, możemy modyfikować go w zależności od potrzeb albo całkowicie przebudować. Można wykręcać po 10 minutowe combo :) Gra fajna, prosta z tym że jeśli szukasz bardziej złożonej/skomplikowanej gry to może nie podpasować.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1151 times

Re: Budowanie silniczka, ale na dłużej

Post autor: Bruno »

W podobnym duchu (tyle że nie wyścig) i o podobnym tytule: Steam Works (u nas jako Wiek Pary). Najmocniejsze elementy do maszyn pojawiają się w ostatnim etapie rozgrywki, ale jest czas nacieszyć się projektami własnymi (i innych - taka to gra, że korzystasz też z silniczków zbudowanych przez konkurencję :D )
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Budowanie silniczka, ale na dłużej

Post autor: detrytusek »

The Colonist
https://boardgamegeek.com/boardgame/192836/colonists

Szczególnie w wariancie długim.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Budowanie silniczka, ale na dłużej

Post autor: roadrunner »

Brass, Ships, Automobile, Peloponnes, Myrmes, Nippon, Viticulture, Trickerion, Le Havre, Maracaibo, W pogoni za szczęściem, Kanban, Rosyjskie koleje, Carson City, Gugong, Wildcatters, Podwodne miasta, no i delikatesy na więcej godzin: Indonesia, Roads & Boats
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Budowanie silniczka, ale na dłużej

Post autor: detrytusek »

roadrunner pisze: 11 kwie 2020, 11:57 Brass, Ships, Automobile, Peloponnes, Myrmes, Nippon, Viticulture, Trickerion, Le Havre, Maracaibo, W pogoni za szczęściem, Kanban, Rosyjskie koleje, Carson City, Gugong, Wildcatters, Podwodne miasta, no i delikatesy na więcej godzin: Indonesia, Roads & Boats
Gdzie Ty znalazłeś budowanie silniczka w Kanbanie?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Budowanie silniczka, ale na dłużej

Post autor: asiok »

roadrunner pisze: 11 kwie 2020, 11:57 Brass, Ships, Automobile, Peloponnes, Myrmes, Nippon, Viticulture, Trickerion, Le Havre, Maracaibo, W pogoni za szczęściem, Kanban, Rosyjskie koleje, Carson City, Gugong, Wildcatters, Podwodne miasta, no i delikatesy na więcej godzin: Indonesia, Roads & Boats
Brass? Rosyjskie Koleje? Viticulture? Ships? Kanban?
ODPOWIEDZ