Maracaibo (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: mat_eyo »

Sporo tu zależy od kart. Jeśli na początek dostaniesz np. trzech gości pozwalających taniej wystawiać karty, to idziesz w wystawianie kart i tyle. Co nie zmienia faktu, że jest kilka głównych źródeł punktów, które wydają się być zrównoważone. W jednej partii kolega miał wspomnianą wcześniej sytuację, więc wystawiał karty jak oszalały, drugi skupił się niemal wyłącznie na walce i kostkach wpływu, a ja robiłem wszystkiego po trochu, z małym naciskiem na eksplorację. Wyniki 221- 219 -208 ;)
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kamilpr »

Jestem po pierwszej partii. Mam mieszane odczucia. Do końca 3 rundy osiągnąłem maksymalne wpływy u Anglii. Wiec potem cała 4 rundę ruszałem się o 1 pole do kolejnej wioski i robiłem ta odblokowana akcje wioski z planszetki, która umożliwia położenie 1 kostkę wybranej nacji na polu wioski i plus dostajesz 1 wpływ, czyli w moim przypadku dostawałem 2 punkty bo byłem na maksie.
Po prostu 0 myślenia tylko widziałem co będę robić przez cała rundę do końca gry.
Mieliście coś takiego czy może coś wbrew zasadom robiłem?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

kamilpr pisze: 25 kwie 2020, 07:02 Jestem po pierwszej partii. Mam mieszane odczucia. Do końca 3 rundy osiągnąłem maksymalne wpływy u Anglii. Wiec potem cała 4 rundę ruszałem się o 1 pole do kolejnej wioski i robiłem ta odblokowana akcje wioski z planszetki, która umożliwia położenie 1 kostkę wybranej nacji na polu wioski i plus dostajesz 1 wpływ, czyli w moim przypadku dostawałem 2 punkty bo byłem na maksie.
Po prostu 0 myślenia tylko widziałem co będę robić przez cała rundę do końca gry.
Mieliście coś takiego czy może coś wbrew zasadom robiłem?
Wg mnie coś spaprałeś. Jest to o tyle nieprawdopodobne, że pól służących do walki przy dobrym dociągu jest hmmm 2-3? Czyli tyle razy mogłeś się poruszyć na torze wpływów. Czasem jeszcze jakieś zadanie, tor odkrywcy pomoże ale to są jednorazowe sprawy. Poza tym co to za przeciwnik, który pozwala Ci się ruszać po jednym polu potem :). Musiałbyś opisać gdzie gdzie zdobywałeś ten wpływ w takich ilościach.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kamilpr »

Na planszy były 2 pola walki to zawsze z nich korzystałem i wybierałem zawsze Anglię. Ruszyłem się ciagle o 2 do przodu. Przeciwnik olał te tory nacji za to dotarł na koniec toru odkrywców. Ja za to tor odkrywców olałem zostałem na polu 0.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

kamilpr pisze: 25 kwie 2020, 09:46 Na planszy były 2 pola walki to zawsze z nich korzystałem i wybierałem zawsze Anglię. Ruszyłem się ciagle o 2 do przodu. Przeciwnik olał te tory nacji za to dotarł na koniec toru odkrywców. Ja za to tor odkrywców olałem zostałem na polu 0.
Czyli miałeś za każdym razem odpowiednio dużo na torze walki? Musiały Cię dopadać nawet i negatywne współczynniki z kafelków walki skoro cały czas szedłeś w Anglię. Musiała być wtedy na 1 miejscu wśród krajów, a za to gra "karze".
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kamilpr »

Pewnie czasami szedłem o 1. Grałem dobrze jeśli chodzi o zasady. Chodzi mi o to, ze będąc na końcu toru Anglii w 4 rundzie jedynym opłacalnym ruchem było stawianiem kostek wpływu na mapę i to zepsuło mi już jakbyś radość z gry.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Ile punktów miałeś na koniec gry?
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kamilpr »

Między 140 a 150
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

kamilpr pisze: 25 kwie 2020, 10:01 Między 140 a 150
A wygrałeś chociaż ?:)
Punkty takie standardowe.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Wczoraj grałem z żoną, 218:188. Ona poszła w kupowanie kart (najpierw - 2 do kosztu, a potem - 5, ja trafiłem na zniżkę dopiero od koniec 3 rundy), walkę dla Francji. Ja poszedłem w eksplor, kompasu i zadania, a także podbijanie na torach nacji, trochę Francji, żeby nie zostać w tyle, ale głównie Anglii, i na torze punktów walki, z różnych akcji. Walkę może 3 razy wykonałem, ale za to z dużej liczby punktów, dlatego Anglia miała tyle wpływów co Francja. Do tego pilnowałem, żeby dostawać przychód na torze punktów. Dużo punktów, bo żona chciała wykonywać dużo akcji więc zatrzymywala się na wioskach że swoimi marynarzami. Graliśmy z kaflami z karty 76.Świetna gra :D
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2020, 11:37 przez rav126, łącznie zmieniany 2 razy.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kamilpr »

detrytusek pisze: 25 kwie 2020, 10:03
kamilpr pisze: 25 kwie 2020, 10:01 Między 140 a 150
A wygrałeś chociaż ?:)
Punkty takie standardowe.
Tak jakimiś 10 punktami.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 363
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 125 times
Been thanked: 79 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: eltadziko »

kamilpr pisze: 25 kwie 2020, 07:02 Jestem po pierwszej partii. Mam mieszane odczucia. Do końca 3 rundy osiągnąłem maksymalne wpływy u Anglii. Wiec potem cała 4 rundę ruszałem się o 1 pole do kolejnej wioski i robiłem ta odblokowana akcje wioski z planszetki, która umożliwia położenie 1 kostkę wybranej nacji na polu wioski i plus dostajesz 1 wpływ, czyli w moim przypadku dostawałem 2 punkty bo byłem na maksie.
Po prostu 0 myślenia tylko widziałem co będę robić przez cała rundę do końca gry.
Mieliście coś takiego czy może coś wbrew zasadom robiłem?
Zastanawia mnie to, co podczas czwartej rundy robił Twój przeciwnik, że miałeś czas, żeby na każdej wiosce się zatrzymywać? Pamiętałeś zasadę, że jak ktoś pierwszy dojdzie do końca mapy, to wszyscy wracają do Hawany? ;) I w czwartej rundzie oznacza to natychmiastowy koniec gry? Bo jeśli Ty stawałeś w każdej wiosce, to Twój przeciwnik też musiał i zastanawia mnie jaki miał na to plan.
Pamiętałeś też, że w każdej wiosce może być tylko jeden znacznik nacji? A akcja wioski pozwalająca na zostawienie znacznika nacji, pozwala zrobienie tego tylko w pustej wiosce?
A co do wcześniejszych walk pamiętałeś, że każdy rodzaj akcji walki możesz wykonać tylko raz podczas walki?
Też wydaje mi się, że w czwartej rundzie ruch za 2 punkty, to nie jest jakiś mega dobry ruch ;) Tak więc bym się nie zrażał do gry po tej jednej partii, bo coś dziwna sytuacja u Was wyszła :P Ja grałem 3 razy w dwie osoby i jeszcze ani razu nie dostałem punktów za przekraczanie granicy toru wpływów. Ale może też dlatego, że nigdy nie chciałem, bo wydawało mi się, że w tej sytuacji lepiej wybrać inną nację ;)
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kamilpr »

Tak pamiętałem o wszystkich wymienionych przez Ciebie zasadach. Wiadomo ze nie zatrzymałem się w każdej wiosce bo żona dotarła na metr szybciej. Chodzi mi o to ze ta akcja stawiania kostki w wiosce była dużo lepsza dla mnie niż jakikolwiek ruch wiec 4 runda to był taki nobrainer ide na kolejne pole robię to samo i tak w kółko.
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 862 times
Been thanked: 516 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: buhaj »

W mich kilku dwuosobowych grach w czwartej rundzie nie było miejsca na stawianie kostek we wioskach trzeba je było "wybijać" a to już nie jest tak opłacalne. Patrząc na wynik który uzyskałeś raczej nie była to dobra gra - nawet przy założeniu, że gra byłaby szybka (czyli gracze w miarę szybko podążają do mety) - a chyba wg twojej relacji taka nie była. W naszych rozrywkach wygrywa obecnie gracz który oscyluje wokół 250+, a raczej dosyć szybko zmierzamy do celu gry.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1288 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

kamilpr pisze: 25 kwie 2020, 09:46 Na planszy były 2 pola walki to zawsze z nich korzystałem i wybierałem zawsze Anglię. Ruszyłem się ciagle o 2 do przodu. Przeciwnik olał te tory nacji za to dotarł na koniec toru odkrywców. Ja za to tor odkrywców olałem zostałem na polu 0.
A możesz zrobić zdjęcie elementów dzięki którym robiłeś tyle akcji walki? Niektóre akcje miasta że skrzyżowanymi szabelkami to nie jest akcja walki tylko wzrost na torze współczynnika walki. Zastanawiam się czy tego nie pomyliłeś. Poza tym co przedmówcy napisali wydaję mi się, że twój przeciwnik przespał rozgrywkę. Jeśli miałeś tylko miasta z akcjami walki to zastanawiam się skąd wziąłeś współczynnik walki by tak szybko awansować na wpływach u nacji? Jeśli wystawiłeś tyle kostek to nacja miała często ujemny współczynnik walki. Musiałeś więc jakoś podbijać ten współczynnik.
Awatar użytkownika
amandor
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2015, 10:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: amandor »

Nie no, 2 pola walki są chyba zawsze. Jedno w Maracaibo a drugie przy wpływaniu do portu. Aczkolwiek faktycznie rywal przespał grę,
tedoka
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: tedoka »

kamilpr pisze: 25 kwie 2020, 07:02 Jestem po pierwszej partii. Mam mieszane odczucia. Do końca 3 rundy osiągnąłem maksymalne wpływy u Anglii. Wiec potem cała 4 rundę ruszałem się o 1 pole do kolejnej wioski i robiłem ta odblokowana akcje wioski z planszetki, która umożliwia położenie 1 kostkę wybranej nacji na polu wioski i plus dostajesz 1 wpływ, czyli w moim przypadku dostawałem 2 punkty bo byłem na maksie.
Po prostu 0 myślenia tylko widziałem co będę robić przez cała rundę do końca gry.
Mieliście coś takiego czy może coś wbrew zasadom robiłem?
Nie dziwie się, że było to nudne. Coś poszło ewidentnie nie tak skoro widziałeś w tym najlepszy sposób na zdobywanie punktów, nie mówiąc już o przeciwniku, który chyba troszkę zaspał, że Ci na to pozwalał.

Choć można to wszystko zrzucić na to, iż była to pierwsza partia. 150 punktów to bardzo łatwy do osiągnięcia wynik, dlatego polecam byś się nie zniechęcał i wypróbował innych strategii następnym razem.

Ja jestem po 4 partiach dwuosobowych, (dwie normalne i dwie w trybie kampanii) i póki co jesteśmy z żoną zauroczeni. Ma szanse zdetronizować GWT, choć na pewno nie wykluczyć z naszej kolekcji :). Zmieniająca się mapa i ilość możliwych strategii daje naprawdę dużo frajdy z rozgrywki. Póki co jedyny minus to setup, jest strasznie upierdliwy ;)
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kamilpr »

Tak. Dwa pola walki są zawsze. No a ta odblokowana akacja stawania kostki w wiosce nie wymaga wydania siły wiec nie trzeba się o to martwić.
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: shod »

teraz gra będzie przyjemniejsza...i po sztormie nie będzie chaosu na łajbie :)
chociaż przyznam, że nie mogę wybrać, która wersja mi bardziej odpowiada i pewnie można byłoby jeszcze kilka usprawnień zrobić, ale chciałem je już mieć, więc projekty robiłem w szybkim tempie i nie chciałem przekombinować.

a Wy macie jakieś? które Wam się lepiej sprawdzają?

nakładka ver1
Spoiler:
nakładka ver2
Spoiler:
nakładka na planszę
Spoiler:
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: sasquach »

Taka nakładka na tory państw też za mną chodzi.Pytanie czy dało by się do zrobić z dwóch warstw, żeby jednocześnie pozwalała na szybki setup. Coś w stylu tego:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 542
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 121 times
Been thanked: 393 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Gribbler »

Czy metalowe monety były tylko jakimś preorderowym dodatkiem i nie da się ich kupić osobno?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4116
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 270 times
Been thanked: 938 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Gribbler pisze: 29 kwie 2020, 17:30 Czy metalowe monety były tylko jakimś preorderowym dodatkiem i nie da się ich kupić osobno?
Tak
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: playerator »

Gribbler pisze: 29 kwie 2020, 17:30 Czy metalowe monety były tylko jakimś preorderowym dodatkiem i nie da się ich kupić osobno?
Da się. Tylko trzeba mieć kogoś w Stanach - https://www.capstone-games.com/product- ... al-coins-1

Ale były i u nas - https://planszostrefa.pl/pl/p/Maracaibo ... nety/11091
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Fishbone Games
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:32
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Fishbone Games »

Zawsze można wygrać monety w konkursie :)
Jeszcze do jutra przyjmujemy zgłoszenia. Wystarczy wrzucić na Facebooka ciekawie opisane pierwsze wrażenia z hashtagiem #rzut_oka_na_maracaibo (trzeba również oznaczyć nasz fanpage). Na razie zgłoszeń jest niewiele, więc szanse są spore.
Rozstrzygnięcie 4 maja. Zwycięzca zgarnia zestaw monet.
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: shod »

sasquach pisze: 29 kwie 2020, 10:34 Taka nakładka na tory państw też za mną chodzi.Pytanie czy dało by się do zrobić z dwóch warstw, żeby jednocześnie pozwalała na szybki setup. Coś w stylu tego:
Spoiler:
na pewno się da. problem tylko w pleksi jest taki, że te niektóre przegródki są zbyt wąskie i mogą się stopić. chyba faktycznie lepsza byłaby sklejka albo może MDF, HDF?
jakby Ktoś chciał szablony do wycięcia to mogę podesłać.
ODPOWIEDZ