Podniesienie insertu

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Podniesienie insertu

Post autor: Harth »

Chciałbym Was zapytać jaki materiał, Waszym zdaniem, najlepiej nada się na podniesienie insertu. Insert jest wydrukowany na drukarce 3D, ale nie wypełnia w całości pudełka. Brakuje jakiś 2,5 cm. To nie pozwala na wstawienie gry na półkę bokiem. W związku z tym, chciałbym podłożyć coś pod insert, tak aby elementy nie wysypywały się podczas stawiania gry na boku. Jaki materiał Waszym zdaniem najlepiej nada się na stworzenie solidnej, ale taniej podkładki?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
mleko
Posty: 25
Rejestracja: 04 lut 2019, 19:32
Lokalizacja: Łoś / Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Podniesienie insertu

Post autor: mleko »

Pod spód myślę, że styropian mógłby sprawdzić się nieźle - jest lekki, sztywny i łatwo się formuje.
Ale może podejść do sprawy od drugiej strony i na wierzch położyć piankę (np. https://www.manutan.pl/pl/mpl/wypelnien ... ek-manutan) - dociśnięta pianka powinna ładnie przytrzymać luźne elementy.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Podniesienie insertu

Post autor: Harth »

Styropian wydaje się być dobrym pomysłem. Pianka jest zapewne miękka, a chciałbym wypełnienie położyć pod insertem. Z góry elementy będzie trzymać plansza.
Dzięki za podpowiedź :)
Myślałem jeszcze o płycie kartonowo-piankowej, ale ją musiałbym wycinać. Wydaje się więc że styropian jest lepszym rozwiązaniem.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Podniesienie insertu

Post autor: autopaga »

Ja stosuję podkład pod panele, jest idealny, mam dwa rozmiary i jestem w stanie wyjść na dowolną grubość.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Podniesienie insertu

Post autor: Harth »

autopaga pisze: 05 maja 2020, 19:04 Ja stosuję podkład pod panele, jest idealny, mam dwa rozmiary i jestem w stanie wyjść na dowolną grubość.
Też świetny pomysł. Pewnie łatwiej jest dociąć taki podkład niż styropian. Jakie grubości kupujesz?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Podniesienie insertu

Post autor: autopaga »

5 i 3 mm i do tego tektura na górę wychodzi miodzio.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Podniesienie insertu

Post autor: Babik »

Co więcej, połączenie: podkład+taśma dwustronnie klejąca+papier obustronnie, doskonale nadaje się do robienia insertów. (Papier w tym przypadku zwiększa sztywność oraz chroni piankę). Natomiast podkład+taśma (lub klej polimerowy)+obustronnie gruba tektura daje radę również w przypadku większych i bardziej wymagających konstrukcji. W przypadku konieczności podniesienia insertu możesz dać kilka warstw podkładu, oklejonych papierem lub nie.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
ODPOWIEDZ