Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 86 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Dzięki za wstawki.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

Rzuciłem okiem na moduł Wiedźmina i wygląda to naprawdę zacnie. Cudne karty, ale rewers bym chyba zmienił, nie bardzo mi pasuje do pięknych, kolorowych grafik na awersach. Playmata też odstaje, ale to są drobiazgi.
Na weekend zagram i może powiem coś więcej, ale jeśli jest to przeniesienie 1:1 z Aliena, to do mechaniki nie ma się co czepiać.
Dzięki za wrzutkę. Czekam na całość :mrgreen:

EDIT
Poproszę o instrukcję do Fallouta PL. :wink:
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Przypomnę tylko, że na tą chwilę gotowe są jedynie awersy kart i absolutnie nic więcej (niektóre będą również uzupełnione o cytaty z książek). Wykonanie obecnego wyglądu rewersów czy plansz zajęło ok. 10 minut, więc proszę się do nich nie przyzwyczajać :)

Co do Fallouta. Zgłoszono mi właśnie brak instrukcji i nigdzie nie mogę znaleźć tego pliku!
Co gorsze, wygasły oryginalne linki polskiej wersji, więc moje są obecnie jedynymi jakie można znaleźć a polska wersja jest dużo bardziej rozbudowana niż angielska. Angielska instrukcja na nic się nie zda.

Ostatecznie zrobię skan o ile znajdę swoją wydrukowaną instrukcję.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

woytas pisze: 14 kwie 2020, 00:53 EDIT
Poproszę o instrukcję do Fallouta PL. :wink:
Instrukcja wrzucona do folderu z grą. Pozdrawiam.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Breżniew »

strategie_pl pisze: 13 kwie 2020, 20:21 Co do powyższych odpowiedzi. Zdecyduję się na "Przeciwnik - Człowiek". Wyglada na to, że zostało to zróżnicowane w stosunku do karty Asha, który był Syntetykiem - u nas Istota Magiczna, a nie w stosunku do reszty kart, więc taka nazwa powinna być odpowiednia, dzięki za pomoc!

Tymczasem...

UPDATE 0.32!

Gotowe są karty do misji drugiej. Dostępne są one również w Warsztacie programu Tabletop Simulator na platformie Steam.

Muszę tutaj zaznaczyć, że przyłączając się do akcji #zostanwdomu mod dla tej gry udostępniłem tymczasowo dla wszystkich, więc jeżeli ktoś będzie potrafił rozegrać partię z instrukcją do Aliena to proszę bardzo.

LINK: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1970710786

Również umieściłem jako dostępne dla wszystkich modyfikacje kilku gier PnP.

LINK: https://drive.google.com/drive/folders ... xLa0wL2ZNf

Pozdrawiam!
Długo nic nie pisałem w tym temacie, ale w końcu zaopatrzyłem się w TS na Steamie i testuję Wiedźmina.
Na początek kilka uwag.
Pierwsze zadanie:
- brak numerów Niebezpieczeństw na kartach. W Obcym Hazardy miały numery i odpalały efekty zgodne z nimi (nie tak jak Eventy, które odpalały się wg polecenia z aktywnego objective).

W pierwszym scenariuszu nic mi w sumie nie rzuciło się w oczy poważnego. Wszystko gra i trąbi. Zagrałem sobie w ten pierwszy. Na początku miałem trochę problemu z przestawieniem się na nowe symbole i grafiki - w Alienie karty zna się na pamięć, więc nawet nie trzeba się dłużej im przyglądać. Tutaj na nowo poznawałem tą grę.

Drugie zadanie:
Karta pierwszej części zlecenia "Poselstwo z Brugge" - powinno tam chyba być "z Gęstwiną Matecznika..." a nie "ze Gęstwiną".
Na tych kartach widzę też niekonsekwencję w nazwie wydarzenia. To w sumie pierdółka, ale zwróciłem na to uwagę :) Raz napisane jest z dużej litery np. Gęstwina Matecznika a za chwilę jest Straszliwy jeż, gdzie jeż jest już z małej litery (i podobnie jest w pierwszym zleceniu). Jeśli jest cytat, to wiadomo, że powinno być z małych liter, ale w pozostałych przypadkach dobrze byłoby być konsekwentnym.
Podobna sytuacja z kartami Levecque i Evryllowa Drużyna. W tekście efektu Odkrycie na pierwszej karcie jest mowa o Napadniętych, a na drugiej karcie o napadniętych.

Ok to tyle upierdliwości.
Cała reszta mnie po prostu powaliła. Wygląda to bajecznie. Jak jeszcze zrobisz matę i rewersy na 100% to obawiam się, że ta wersja na pewien czas zastąpi mi Obcego.
Nieźle byłem zaskoczony podczas oglądania zawartości poszczególnych talii. Przeglądnąłem talie drugiego zlecenia i tak sobie tylko zerknąłem na talię gracza-wilkołaka przygotowany na jedną grafikę na wszystkich 36 kartach, jak w Obcym. A tu każda karta ma inną grafikę. I podobnie karty Przydomków :) Rewelacja.
Kawał świetnej roboty :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Breżniew pisze: 14 kwie 2020, 18:56 Pierwsze zadanie:
- brak numerów Niebezpieczeństw na kartach. W Obcym Hazardy miały numery i odpalały efekty zgodne z nimi (nie tak jak Eventy, które odpalały się wg polecenia z aktywnego objective).

W pierwszym scenariuszu nic mi w sumie nie rzuciło się w oczy poważnego. Wszystko gra i trąbi. Zagrałem sobie w ten pierwszy. Na początku miałem trochę problemu z przestawieniem się na nowe symbole i grafiki - w Alienie karty zna się na pamięć, więc nawet nie trzeba się dłużej im przyglądać. Tutaj na nowo poznawałem tą grę.

Drugie zadanie:
Karta pierwszej części zlecenia "Poselstwo z Brugge" - powinno tam chyba być "z Gęstwiną Matecznika..." a nie "ze Gęstwiną".
Na tych kartach widzę też niekonsekwencję w nazwie wydarzenia. To w sumie pierdółka, ale zwróciłem na to uwagę :) Raz napisane jest z dużej litery np. Gęstwina Matecznika a za chwilę jest Straszliwy jeż, gdzie jeż jest już z małej litery (i podobnie jest w pierwszym zleceniu). Jeśli jest cytat, to wiadomo, że powinno być z małych liter, ale w pozostałych przypadkach dobrze byłoby być konsekwentnym.
Podobna sytuacja z kartami Levecque i Evryllowa Drużyna. W tekście efektu Odkrycie na pierwszej karcie jest mowa o Napadniętych, a na drugiej karcie o napadniętych.
Dzięki za review. Właśnie o to chodziło, żeby spojrzeć na detale świeżym okiem. Po takim czasie wpatrywania się w te karty, z mojej strony nie jestem w stanie już dojrzeć takich błędów. Wszystko co wymieniłeś nadaje się do poprawy, jeszcze raz dzięki!
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 86 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Hejo
Jak się sprawy mają? Przypominam, że my tu czekamy... :D :D :D

A tak przy okazji. Może nie w temacie LE, ale bardziej PnP.
Wydawca wypuścił wersję print gry Air Land and Sea.
https://www.boardgamegeek.com/thread/24 ... ock-coming
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

TOMEQ pisze: 05 maja 2020, 20:21 Hejo
Jak się sprawy mają? Przypominam, że my tu czekamy... :D :D :D

A tak przy okazji. Może nie w temacie LE, ale bardziej PnP.
Wydawca wypuścił wersję print gry Air Land and Sea.
https://www.boardgamegeek.com/thread/24 ... ock-coming
Powolutku, powolutku :) Może w najbliższym tygodniu uda się dokończyć trzecią część.

Widziałem, mam ściągnięte, ale moja obecna lista gier do wydrukowania jest tak długa, że nie wiem czy uda mi się wydrukować AL&S w tej dekadzie ;)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 86 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Widziałem, mam ściągnięte, ale moja obecna lista gier do wydrukowania jest tak długa, że nie wiem czy uda mi się wydrukować AL&S w tej dekadzie ;)
A co masz ciekawego, że tak spytam z ciemawosci?
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

TOMEQ pisze: 13 maja 2020, 22:44
Widziałem, mam ściągnięte, ale moja obecna lista gier do wydrukowania jest tak długa, że nie wiem czy uda mi się wydrukować AL&S w tej dekadzie ;)
A co masz ciekawego, że tak spytam z ciemawosci?
Będzie szybciej jeżeli zrobię zrzut ekranu. Generalnie wszystkie są bardzo dobre i chyba wszystkie to "pełne" gry, nie jakieś dema czy low inki, te mnie nie bawią. Zrobione wykreśliłem. To mam teraz w kolejce:

Obrazek

A te są w archiwum. Też są bardzo dobre, ale muszą poczekać nieco dłużej.
Obrazek
Obrazek

Mam gdzieś też Advanced Civilizations.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 86 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Senks. Popatrzę.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Update 0.33

Miło mi Was poinformować, że część trzecia została ukończona i jest już gotowa do testów na TTS.
Z nowości to rozbiłem Braci (Where are the brothers?) na dwie różne karty Yannicka i Pauliego, oraz zamiast 3 kart "Bracia Michelet" będą 3 z różnymi grafikami.

Uprzejmie proszę o review.

Przy okazji chciałem Was zapytać o wasze zdanie w temacie pudełka. Jaki wybrać rozmiar?

1) Taki jak ma Alien (jakoś tak 38x7.5x25.5cm). Będzie można położyć obok egzemplarza Aliena, wtedy też może insert będzie taki sam. Przy okazji, ktoś kto ma dodatki niech wypowie się czy wszystko mieści się w pudełku podstawki.

2) Klasyczny 30x30x7cm. Kallax się ucieszy.

3) Inny. Może Dopasować rozmiar do zawartości? Żeby było jak najmniej pustej przestrzeni, ale tutaj trzeba myśleć o przyszłych dodatkach.

Pozdrawiam!
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Breżniew »

strategie_pl pisze: 27 maja 2020, 23:42 Update 0.33

Miło mi Was poinformować, że część trzecia została ukończona i jest już gotowa do testów na TTS.
Z nowości to rozbiłem Braci (Where are the brothers?) na dwie różne karty Yannicka i Pauliego, oraz zamiast 3 kart "Bracia Michelet" będą 3 z różnymi grafikami.

Uprzejmie proszę o review.

Przy okazji chciałem Was zapytać o wasze zdanie w temacie pudełka. Jaki wybrać rozmiar?

1) Taki jak ma Alien (jakoś tak 38x7.5x25.5cm). Będzie można położyć obok egzemplarza Aliena, wtedy też może insert będzie taki sam. Przy okazji, ktoś kto ma dodatki niech wypowie się czy wszystko mieści się w pudełku podstawki.

2) Klasyczny 30x30x7cm. Kallax się ucieszy.

3) Inny. Może Dopasować rozmiar do zawartości? Żeby było jak najmniej pustej przestrzeni, ale tutaj trzeba myśleć o przyszłych dodatkach.

Pozdrawiam!
Czekałem na tą wiadomość już od dłuższego czasu :) To po kolei - najpierw pytania:
- jestem zdecydowanie za zachowaniem oryginalnych rozmiarów pudełka - dopóki nie wyszedł Covenant, podstawka z pierwszym dodatkiem (1000 kart) na luzie mieściły się w pudle z insertem i jeszcze z koszulkami. Po dodaniu kart z Covenant (200 kart) niestety nie jest już tak różowo, bo karty Królowej i Davida oraz gracza Obcego musiałem wyeksmitować z pudełka - i tak w ogóle ich nie używam, więc mała strata.

Odnośnie scenariusza "Krew Elfów":

- Talia "Ciemne uliczki Oxenfurtu" - Rience:
jest "Jeżeli Rience miałaby..."
powinno być "Jeżeli Rience miałby..."

- Talia "Geralt z Rivii" - Trochę Poświęcenia:
jest "Wsparcie"
powinno być "Poświęcenie"

- Talia "Triss Merigold" - Czternasta spod Sodden:
To tylko rzecz gustu, ale strasznie mi się nie podoba ilustracja na tej karcie - przez chwilę zastanawiałem, czy to nie pomyłka, bo postać na niej zupełnie nie kojarzy mi się z Triss.

- Talia "Yarpen Zigrin" - No chodźcie, skyrwysyny:
jest "Wszystkie (punkty ataku) muszą być zużyte..."
powinno być "Wszystkie (punkty ataku) z tej karty muszą być zużyte..."

- Talia "Yarpen Zigrin" - Co wyście z nami zrobili:
jest "Możesz zabić swojego jednego bohatera."
sugeruję "Możesz zabić jednego ze swoich bohaterów."

- Talia "Ciri" - Róża z Shaerrawedd:
Wg mnie to drobiazg i znowu rzecz gustu, ale ta karta wyraźnie odstaje pod względem wieku i dojrzałości przedstawionej na ilustracji Ciri. Może problem jest odwrotny - na kartach Biały Płomień i Nie nadaję się na czarownicę! Ciri wygląda na zbyt dorosłą? Zdaję sobie sprawę, że znalezienie i dobranie grafik do tego projektu, to bardzo trudne zadanie :)

Zauważyłem znacznie częstsze pojawianie się flavor tekstów na kartach. Bardzo mi się to podoba. W Mieczu Przeznaczenia nie było chyba ani jednej karty z takim dodatkiem, a tutaj jest ich chyba z 10 różnych albo więcej.

Znowu kawał świetnej roboty!

Wracając jeszcze do tematu dodatków, Na tą chwilę ilość oficjalnych scenariuszy do Aliena idealnie pasuje do Wiedźmina - zostały jeszcze Chrzest, Wieża i Pani - czyli dwa scenariusze z exp1 i scenariusz Covenant. Mam tylko obawę, że będzie bardzo trudno dopasować nowe mechaniki z tych scenariuszy do Wiedźmina, a konkretnie do wydarzeń z tomów 3-5. Ale nie uprzedzajmy faktów :)

To tyle póki co z mojej strony.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

@Breżniew, jak zwykle Twoja pomoc jest nieoceniona.

Pudełko - jeżeli zostaniemy przy wymiarach z Aliena i będziemy chcieli pomieścić wszystko, to gdy przyjmiemy, że mata będzie przechowywana poza pudełkiem to może się udać.
Myślę też, że wiele osób wolałoby planszę składaną, która będzie dużo tańsza w produkcji. Wtedy możemy podnieść wysokość pudełka do 10-11cm i będzie miejsce na takie dodatki.

Literówki i gramatyka - pełna zgoda

Triss - poszukam jeszcze innych opcji. W tej karcie zależało mi na dynamicznej grafice i chociaż Triss jest popularnym tematem to są to głównie statyczne akty :/

Ciri - w tym wypadku chciałem, żeby to była młoda Ciri, ale jak zauważyłeś, z tym jest ciężko. Można głównie spotkać starszą Ciri z gry.
Sam wyobrażałem sobie Ciri z rozdziału o Konwoju, jako nastolatkę. Jest spytna, wygadana, zwinna po szkoleniu. Idealnie moim zdaniem najbardziej pasuje Ciri z karty Biały Płomień. Zdecydowana dziewczynka, miecz jest większy od niej, ale widać że wie do czego służy.
Czarownica może być w tym wypadku zbyt stara, Róża zbyt młoda. Jeżeli nie znajdę zamiennika do Czarownicy to zamienię przynajmniej Różę.

Ostrzegam też, że Filippa Eilhart będzie z opaską, okazuje się, że jej wygląd z Wiedźmina II jest obowiązujący wśród artystów.

Flavour text - wcześniejsze karty będą jeszcze poprawione o ten element. Wcześniej zacząłem go dodawać, ale później jakoś wypadło mi to z głowy.
Sądzę, że to nieodzowny element, fajnie to działa, gdy czyta się urywek i przypomina się dana część powieści z nim związana.

Zawsze jakoś się to dopasuje, w pewnym momencie już myślałem, że czwarte zlecenie się "nie zepnie" ale chyba nie jest tak źle :) To i z innymi sobie poradzimy. "Szpachla, szpachla, szpachla", jak mawiał klasyk ;)

Nawiasem mówiąc to chyba moja ulubiona część, szczególnie lubię rozdział z Konwojem i bardzo się cieszę, że wyszedł tak dobrze.
Teraz tylko część czwarta i kolejny kamień milowy zostanie pokonany.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1155
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: mmag »

Pudełko - jeżeli zostaniemy przy wymiarach z Aliena i będziemy chcieli pomieścić wszystko, to gdy przyjmiemy, że mata będzie przechowywana poza pudełkiem to może się udać.
Myślę też, że wiele osób wolałoby planszę składaną, która będzie dużo tańsza w produkcji. Wtedy możemy podnieść wysokość pudełka do 10-11cm i będzie miejsce na takie dodatki.
Optowałbym za wymiarami pudełka z oryginalnego LE - nie jestem pewien jakich koszulek/insertu używasz Breżniew, ale w moim pudle spokojnie mieszczą się wszystkie karty z podstawki i wszystkich dodatków, zakoszulkowane w Rebel Premium + obie maty pośrodku. Ba! Powkładane są jeszcze te grube gąbki jako wypełniacze, co by karty nie latały ;)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Breżniew »

mmag pisze: 28 maja 2020, 12:25
Pudełko - jeżeli zostaniemy przy wymiarach z Aliena i będziemy chcieli pomieścić wszystko, to gdy przyjmiemy, że mata będzie przechowywana poza pudełkiem to może się udać.
Myślę też, że wiele osób wolałoby planszę składaną, która będzie dużo tańsza w produkcji. Wtedy możemy podnieść wysokość pudełka do 10-11cm i będzie miejsce na takie dodatki.
Optowałbym za wymiarami pudełka z oryginalnego LE - nie jestem pewien jakich koszulek/insertu używasz Breżniew, ale w moim pudle spokojnie mieszczą się wszystkie karty z podstawki i wszystkich dodatków, zakoszulkowane w Rebel Premium + obie maty pośrodku. Ba! Powkładane są jeszcze te grube gąbki jako wypełniacze, co by karty nie latały ;)
Mam insert Warboxa/Rebele premium i nie jestem w stanie upchnąć dwóch dodatków w taki sposób, żeby karty dawało się wygodnie wyjąć. Być może rozwiązaniem byłoby wyjęcie części drewnianych przekładek i zastąpić je kartonikami - ale zawsze mnie wkurza to, że po wyjęciu niektórych większych talii (Strike, talie Barracks itp.) przewracają mi się pozostałe talie. Proszę, wyślij mi zdjęcie swojego pudełka z grą, bo może zainspiruję się i przeorganizuję swoje :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Breżniew pisze: 28 maja 2020, 13:51
Optowałbym za wymiarami pudełka z oryginalnego LE - nie jestem pewien jakich koszulek/insertu

Mam insert Warboxa/Rebele premium i nie jestem w stanie upchnąć dwóch dodatków w taki sposób, żeby karty dawało się wygodnie wyjąć. Być może rozwiązaniem byłoby wyjęcie części drewnianych przekładek i zastąpić je kartonikami - ale zawsze mnie wkurza to, że po wyjęciu niektórych większych talii (Strike, talie Barracks itp.) przewracają mi się pozostałe talie. Proszę, wyślij mi zdjęcie swojego pudełka z grą, bo może zainspiruję się i przeorganizuję swoje :)
Wklej tutaj od razu. Też chcę się przyjrzeć.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1155
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: mmag »

Wygląda na to, że rozwiązanie zagadki jest bardzo proste - nie korzystam z żadnego dodatkowego insertu, to co oryginalnie jest w pudełku + wydrukowane separatory wystarczy mi w zupełności:
Spoiler:
Problem przewracających się kart, po wyjęciu ich z pudełka rozwiązuję obracając po prostu gąbki dłuższym bokiem. Proste i skuteczne. Przyznam, że jestem zaskoczony, że dodatkowe drewno w insercie zajmuje aż tyle miejsca, żeby nie było możliwości zmieszczenia obu dodatków.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

mmag pisze: 28 maja 2020, 16:09 Problem przewracających się kart, po wyjęciu ich z pudełka rozwiązuję obracając po prostu gąbki dłuższym bokiem. Proste i skuteczne.
Robię tak samo :) Ale też mnie denerwują przewracające się karty, jak robi się za dużo luzu.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Breżniew »

strategie_pl pisze: 28 maja 2020, 12:02
Pudełko - jeżeli zostaniemy przy wymiarach z Aliena i będziemy chcieli pomieścić wszystko, to gdy przyjmiemy, że mata będzie przechowywana poza pudełkiem to może się udać.
Myślę też, że wiele osób wolałoby planszę składaną, która będzie dużo tańsza w produkcji. Wtedy możemy podnieść wysokość pudełka do 10-11cm i będzie miejsce na takie dodatki.
Dla mnie kwestia czy plansza byłaby składana czy matą jest właściwie bez znaczenia, więc jeśli obcięcie kosztu druku gry wymagałoby niewielkiego podwyższenia wysokości pudełka, to jestem za :)
strategie_pl pisze: 28 maja 2020, 12:02 Triss - poszukam jeszcze innych opcji. W tej karcie zależało mi na dynamicznej grafice i chociaż Triss jest popularnym tematem to są to głównie statyczne akty :/

Ciri - w tym wypadku chciałem, żeby to była młoda Ciri, ale jak zauważyłeś, z tym jest ciężko. Można głównie spotkać starszą Ciri z gry.
Sam wyobrażałem sobie Ciri z rozdziału o Konwoju, jako nastolatkę. Jest spytna, wygadana, zwinna po szkoleniu. Idealnie moim zdaniem najbardziej pasuje Ciri z karty Biały Płomień. Zdecydowana dziewczynka, miecz jest większy od niej, ale widać że wie do czego służy.
Czarownica może być w tym wypadku zbyt stara, Róża zbyt młoda. Jeżeli nie znajdę zamiennika do Czarownicy to zamienię przynajmniej Różę.
Tej Róży byłoby też trochę szkoda ze względu na bardzo fajny drugi plan - ruiny i posągi z miasta elfów. Tych moich uwag odnośnie grafik Ciri to nie bierz też jakoś bardzo poważnie - to nadal są porządne grafiki, a to o czym pisałem to naprawdę detal. Uważam, że jeśli ktoś czytał Wiedźmina i trafi na tą grę (myślę, że głównie tacy ludzie po nią sięgną), to bez problemu "zepnie" sobie Ciri-dziewczynkę z grafiki Róży z Ciri-nieco starszej nastolatki z grafiki Białego Płomienia w jedną osobę i nawet szczególnie nie przejmie się niuansami o których pisałem.
Z Triss wg mnie jest problem bardziej znaczący, bo myślę że jej aparycja z gier numer 2 i 3 jest dużo bardziej kanoniczna i popularna wśród fanów niż aparycja Ciri, która w grze nr 3 jest przecież sporo starsza niż Ciri w książkach.
Mnie z resztą o wiele bardziej "poruszyła" grafika z Czternastej... niż niekonsekwencja wiekowa Ciri na kartach :D Ale pocieszę Cię, że moje poruszenie nie było nawet w połowie tak "poruszające" jak aparycja Triss w serialu xD
strategie_pl pisze: 28 maja 2020, 12:02 Ostrzegam też, że Filippa Eilhart będzie z opaską, okazuje się, że jej wygląd z Wiedźmina II jest obowiązujący wśród artystów.
Pewnie już masz to w planach, ale byłoby świetnie mieć kartę Filippy pod postacią sowy :)
strategie_pl pisze: 28 maja 2020, 12:02 Flavour text - wcześniejsze karty będą jeszcze poprawione o ten element. Wcześniej zacząłem go dodawać, ale później jakoś wypadło mi to z głowy.
Sądzę, że to nieodzowny element, fajnie to działa, gdy czyta się urywek i przypomina się dana część powieści z nim związana.
znakomity pomysł. Na serio w drugim zleceniu brakowało mi tych tekstów, ale pamiętam, że pisałeś już dłuższy czas temu, że domyślnie ma być ich znacznie więcej niż w oryginalnym Alienie.
strategie_pl pisze: 28 maja 2020, 12:02 Zawsze jakoś się to dopasuje, w pewnym momencie już myślałem, że czwarte zlecenie się "nie zepnie" ale chyba nie jest tak źle :) To i z innymi sobie poradzimy. "Szpachla, szpachla, szpachla", jak mawiał klasyk ;)
Jestem bardzo ciekawy jak poprowadzisz ciąg wydarzeń w czwartym zleceniu. Łatwo pewnie nie jest, bo Czas Pogardy to pierwszy tom w którym drogi bohaterów zaczynają się poważnie rozjeżdżać w różnych kierunkach. Poza tym w tym tomie punkt kulminacyjny znajduje się mniej więcej w środku książki, więc pasuje wydarzenia na Thanedd ując w obj.2, a np. Gors Velen/Hirrundum i Patelnię/Glyswen przedstawić odpowiednio w obj.1 i obj.3, ale jak to ugryźć mechanicznie, to nie mam pojęcia.

Kilka luźnych pomysłów które w zasadzie wymyślałem na bieżąco podczas pisania tego posta:

Może Containment Cells zamienić na magiczny kamuflarz, który pomoże Ciri wywieść w pole Tissaię i Margaritę (tutaj w roli Cloned Xenomorphs) w Gols Velen - chociaż z drugiej strony co taki kamuflarz mógłby zdziałać przeciwko arcymistrzyni xD Ale jeśli przyjąć, że Ciri tym kamuflarzem wykazywałaby zaczątek zdolności, które miały przyjść dopiero później, to miałoby to jako taki sens :D Gdzieś po drodze mógłby być Hazard - wyverna, a eventami mogłyby być gapie z namiotu którzy widzieli Ciri jak narobiła bigosu podczas pokazu wyverny i wskazali Tissai i Margaricie gdzie Ciri pobiegła - czarodziejki wpadają natychmiast na jej ślad (do Combat Zone).

Z kolei drakę na Thanedd widziałbym jako walkę z ostatecznym wrogiem, ale że to dopiero pół książki, to aż głupio byłoby na tym momencie kończyć scenariusz. Jednak gdyby miało właśnie tak być, to Filippa mogłaby być Purvisem, który umożliwiałby szybką likwidację Terranovy, który z kolei blokowałby możliwość zabicia Vilgefortza i Cahira/Dijkstry? Z drugiej strony pamiętam, że mówiłeś o chęci przyjęcia Filippy jako jednej z postaci z Barracks, więc to przemawiałoby za drugim pomysłem poniżej.

Do obj. 3 nieźle pasowałby też Ihuarraquax jako Larry Purvis, który likwidowałby Dr Wrena - piasecznika, który to z kolei zagradzałby drogę do Nissirów i Łapaczy - odpowiednio Cloned Queen i The Newborn. Tu z kolei znakomicie pasowałby event zmniejszający dostęp do kart do kupienia (w końcu Ciri była na pustyni zupełnie sama) oraz Hazard 3 zabijający karty z gwiazdkami (ekstremalne pragnienie).
strategie_pl pisze: 28 maja 2020, 12:02 Nawiasem mówiąc to chyba moja ulubiona część, szczególnie lubię rozdział z Konwojem i bardzo się cieszę, że wyszedł tak dobrze.
Teraz tylko część czwarta i kolejny kamień milowy zostanie pokonany.[/spoiler]
Faktycznie wyszło to bardzo zgrabnie. Co prawda jeszcze nie zdążyłem zagrać w zlecenie 3, a tylko oglądałem karty, ale jestem pewien, że będzie się w ten scenariusz grało bardo dobrze.
Ja uwielbiam przegadane rozdziały w Wiedźminie - narada w Hagge, cały bankiet w Aretuzie, rozdziały z Montecalvo, rozdziały z Emhyrem itp. Nie zmienia to faktu, że wg mnie 3 pierwsze tomy: Krew, Czas i Chrzest są w zasadzie bezbłędne i czyta się je jednym tchem. Począwszy od Wieży Jaskółki zaczyna się robić pod górę, przy czym Wieża ma jeszcze dość dużo zajmującej treści, czego już nie można powiedzieć o Pani Jeziora.

EDIT:
Właśnie gram w 3 zlecenie i wypatrzyłem jeszcze jeden błąd: karta Biały płomień powinna mieć koszt 6, a nie 3.
To samo z kartą Będę Zabijał Bez Litości.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

No i w końcu zagrałem wszystkie 3 zlecenia. Dawno nie grałem w aliena i tak jak wcześniej pisał kolega Breżniew, musiałem się przyzwyczaić do nowych symboli i czasami zerknąć do instrukcji. Będziesz musiał spisać zasady do Wiedźmina.

Karta miejsca zlecenia "Brokilon" - jest nadświatem a powinno być nad światem.

"Na ratunek poecie" - musisz zmienić tekst na kartach "Egzorcyzm Chramu Huldry" i "Narzędzie Zemsty". Nie sugeruje on, że po odnalezieniu obu kart zadanie jest zaliczone. W oryginale jest to napisane bardziej zrozumiale. Ja po dłuższym niegraniu w Aliena, musiałem skonfrontować twoje karty z oryginałem, żeby się upewnić co mam z nimi zrobić. Pamiętaj, że to co jest oczywiste dla ciebie (jako autora), nie musi być oczywiste dla odbiorcy (w ten właśnie sposób powstaje mnóstwo instrukcji, w których jest dużo niejasności i ludzie mają dużo zapytań, bo dla autora było to przecież oczywiste).

"Zawsze odchodzę" - w opisie WYDARZENIA dopisz, że chodzi o jednostkę z ręki (tak jest w oryginale).

Na zleceniach brak u dołu karty nazwy zlecenia. Po wydrukowaniu może być problem, jak się karty wymieszają.

Karta Yarpena "Spleśniały chleb ze śruty"- twój tekst nakazuje wziąć kartę a w oryginale jest "you may gain..."

Koniecznie dodaj trudniejsze wersje kart zleceń i miejsc zleceń, bo gra jest zbyt łatwa.

Taki drobiazg na koniec, sporo kart nie trzyma wymiaru, są to drobne odstępstwa rzędu 1-3 pikseli, ale są (w tym karta rewersu). Są też 2 albo 3 karty, które są szersze od pozostałych o około 30 pikseli. Nie wiem czy będzie to miało znaczenie przy drukowaniu, ale warto to poprawić zawczasu.

Bardzo mi się podoba to co zrobiłeś, wygląda świetnie i chciałbym mieć to wydrukowane na półce. Gdy już skończysz, będziesz drukować karty w domu czy w drukarni?
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: uyco »

Dopiero trafiłem do tego wątku :shock: - spokojnie go sobie przeczytam, ale powiedzcie mi proszę już teraz, czy będzie można przyłączyć się do akcji wspólnego wydruku gry?
Jestem ogromnym fanem Wiedźmina, podobnie jak moi synowie - byłoby to dla nas spełnienue marzeń... :mrgreen: Do tego nabyliśmy ostatnio pierwszą z serii gier Legendary i mechanika także nam bardzo podeszła.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 86 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Już była mowa o tym.
Trzeba będzie się tutaj zgadać na jakieś grupowe drukowanie.
Jak Master Cheif dokończy dzieła... ;-)
;-)
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

Kolejne uwagi:
-karta "Będę zabijał bez litości" powinna mieć koszt 6 a nie 3
-karta "Okrakiem na palisadzie" (Yarpen Zigrin) powinna mieć koszt 2 a nie 3
-karta "Biały płomień) (Ciri) powinna mieć koszt 6 a nie 3
-karta "Wypowiedz życzenie" (Yennefer) powinna mieć koszt 7 a nie 8
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Wow, dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Jestem ostatnio zawalony robotą, ale przyjrzę się wszystkim powyższym sugestiom w wolnym czasie. Jeżeli ktoś do mnie pisał na PW to niech się nie martwi, również odpowiem jak najszybciej :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
ODPOWIEDZ