Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: bobule »

suibeom pisze: 15 mar 2020, 11:16
Halloween pisze: 15 mar 2020, 11:09 Akurat na przedmiotach wirus utrzymuje sie duzo dluzej niz w powietrzu. Nawet 2dni.
Kolejne zwyciestwo gier video nad planszowkami.
Halloween weź pomyśl chwilę, do gier komputerowych używasz jedynie siły umysłu? Niczego nie dotykasz?
nie karm trolla (i forumowego specjalisty od spraw wszelakich, który zna się i na specyfice wydawania gier, jak i na koronawirusie) :P
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: pike »

Halloween - miałem na myśli rodzinę i znajomych co do których nie ma ryzyka zakażenia. Jak ktoś bedzie się czuł żle nie będzie cię namawiał do grania. Chodzi o to, że w obecnej sytuacji nadmiar wolnego czasu daje szansę rozprawienia się z pólką wstydu. Chyba że będziemy potrzebni pomagać innym.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

suibeom pisze: 15 mar 2020, 11:16
Halloween pisze: 15 mar 2020, 11:09 Akurat na przedmiotach wirus utrzymuje sie duzo dluzej niz w powietrzu. Nawet 2dni.
Kolejne zwyciestwo gier video nad planszowkami.
Halloween weź pomyśl chwilę, do gier komputerowych używasz jedynie siły umysłu? Niczego nie dotykasz?
Grasz z ludźmi, którzy są setki kilometrów stąd siedząc sam w domu. Mogą nawet być tysiące km jak wchodzisz celowo na jakieś serwery nieeuropejskie.
Gry video są akurat 100% bezpieczne.

Natomiast pozyczane planszowki podlegaja kwarantannie 3dniowej. Tektura trzyma wirusa 24h a plastik 48h. Najmniej higieniczne sa kostki i zetony bo kazdy bierze te same rekami, duzo gorzej niz ksiazki.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Golfang »

myślę, że odchodzicie od tematu....
----------------
10% flamberg.com.pl
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: suibeom »

Halloween pisze: 16 mar 2020, 08:19
suibeom pisze: 15 mar 2020, 11:16
Halloween pisze: 15 mar 2020, 11:09 Akurat na przedmiotach wirus utrzymuje sie duzo dluzej niz w powietrzu. Nawet 2dni.
Kolejne zwyciestwo gier video nad planszowkami.
Halloween weź pomyśl chwilę, do gier komputerowych używasz jedynie siły umysłu? Niczego nie dotykasz?
Grasz z ludźmi, którzy są setki kilometrów stąd siedząc sam w domu. Mogą nawet być tysiące km jak wchodzisz celowo na jakieś serwery nieeuropejskie.
Gry video są akurat 100% bezpieczne.

Natomiast pozyczane planszowki podlegaja kwarantannie 3dniowej. Tektura trzyma wirusa 24h a plastik 48h. Najmniej higieniczne sa kostki i zetony bo kazdy bierze te same rekami, duzo gorzej niz ksiazki.
Słusznie, jak grasz online to możesz pykać nawet z zarażonym na wszelkie zakaźne choroby, lub samemu być chorym i nie zarażać. Z drugiej strony o ile nie jesteś samotnym człowiekiem, to masz niepowtarzalną szansę pograć ze współdomownikami. Wesprzeć ich, zainteresować tym co ich interesuje i odwrotnie, bo i w naszym kraju istnieje obawa, że przymusowa izolacja drastycznie wpłynie na wzrost i tak wysokiego poziomu przemocy domowej.

A co do pożyczania gier, cóż Halloween, czasy są jakie są, więc może to dobra chwila by wesprzeć rodzimych wydawców i coś nabyć? Same plusy, Twoje, bezpieczne, szansa na spędzenie czasu z bliskimi
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: jakubski »

To jak już dyskusja sięga absurdu trochę pójdę off-top i zadam inne pytanie do forumowiczów:

W JAKIE GRY CHCIELIBYSCIE ZAGRAĆ podczas pracy w trybie home office, urlopu, zwolnienia, obserwacji, kwarantanny domowej, itd (ze wskazaniem na te z Waszej kolekcji)?

Ja bym chciał przekonać żonę do nauki Great Western Trail (przy 1,5 rocznym dziecku i sprzyjających warunkach spróbuję to rozłożyć na 2-3 razy w optymalnym czasie to może się uda 😉) Jednak raczej pogramy w gry, które już znamy: Grand Austria Hotel, 7CŚ Pojedynek, Kawerna mała, Splendor na naszych trudniejszych zasadach, Tuareg, Może TtR z dodatkami (np. Zjednoczone królestwo)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: suibeom »

jeśli chodzi o mnie czuję się usprawiedliwiony w odejściu od głównego tematu, reagując na wpisy, jakby nie było, autora całego tematu :D
A że dałem się sprowokować "specowi od wszystkiego", cóż, moja wina, za co przepraszam i obiecuję solenną poprawę. Co będzie trudne, widząc inne wpisy autora tematu. Ale skoro ludzie tutaj walczą z nadmiarem posiadanych gier, ja zawalczę o dystans u siebie.
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: patka3000 »

A jakie to trudniejsze zasady Splendora? tak z ciekawości
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: jakubski »

priv
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Spadła o jedną. Czyli 4.

Ale to zaskakująco wolno jak na fakt, że było teraz duzo czasu.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Harun »

Od ostatniego postu kolekcja na bgg powiększyła się do 96 pozycji, ale konsekwentnie dążę do 0 niezagranych gier. Z listy spada Nippon, do zagrania Signorie, Mangrovia i dodatek Tuco do Colt express.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

35....i wszystkie w foli ale mam zamiar sukcesywnie je ogrywać. Tyle tylko ze dochodza nowe :-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Yuri »

Z dumą stwierdzam, że całe 0.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: garg »

Yuri pisze: 12 maja 2020, 13:55 Z dumą stwierdzam, że całe 0.
Co z Ciebie za planszówkowicz? Nie trzymać niczego na czarną godzinę - horror :evil: :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Gizmoo »

Od mojego ostatniego, lutowego postu w tym temacie, w mojej kolekcji pojawiło się 6 nowych tytułów i jeden duży dodatek. Udało się ograć wszystkie gry, poza tym dodatkiem, bo i dodatek duży i gra ciężka, więc trudno z marszu wrócić. :|

Paradoksalnie jednak - dzięki izolacji pandemicznej - udało się tych dodatków więcej ograć, niż w "normalniejszych czasach". I muszę powiedzieć, że ogromną frajdę sprawia mi powrót do starych tytułów i ogrywanie ich z nowymi, nie używanymi wcześniej elementami. To chyba największe odkrycie miesiąca. Nadrobiłem kilka zaległości i w każdym przypadku rozszerzenie było na plus i dodało pewną świeżość. Ale o ile promki łatwo dołączyć i ograć, o tyle duże dodatki z mnóstwem nowych zasad nadal zbierają kurz. W każdym razie w przepastnej kolekcji został tylko jeden nieograny tytuł i udało się zmniejszyć katastrofalną statystykę jeżeli chodzi o dodatki. Jest dobrze!
:)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Yuri »

garg pisze: 12 maja 2020, 14:00
Yuri pisze: 12 maja 2020, 13:55 Z dumą stwierdzam, że całe 0.
Co z Ciebie za planszówkowicz? Nie trzymać niczego na czarną godzinę - horror :evil: :mrgreen: .
Na swoją obronę mam, że idą mi 4 ogromne KSy <lol>
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Pan_K »

Mam jedną nie ruszoną grę na półce. Ale jakoś ostatnio mam chętkę powrotu do staroci. Odświeżyłem sobie AquaSphere i - cóż - to nadal genialne euro od Felda.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 12 maja 2020, 13:53 35....i wszystkie w foli ale mam zamiar sukcesywnie je ogrywać. Tyle tylko ze dochodza nowe :-)
Zanim przyjdzie na nie czas i znajda sie chetni gracze to juz wyjdzie cos lepszego czy bedzie Cie interesowalo cos innego. Przy 35 nierozpakowanych bedzie ciezko w kazda zagrac chocby tylko raz. A nawet do kazdej przeczytac instrukcje.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Wiem dlatego spinam sie i mam postanowienie drastycznie ograniczyc kupowanie. Bede kupowal zdecydowanie TYLKO to co wiem ze bedzie bardzo czesto na stole.

Swoja droga jak widze na polce Rebelie i Bitwe poeciu Armii to juz sama wielkosc pudelek przeraza.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 13 maja 2020, 06:57 Wiem dlatego spinam sie i mam postanowienie drastycznie ograniczyc kupowanie. Bede kupowal zdecydowanie TYLKO to co wiem ze bedzie bardzo czesto na stole.

Swoja droga jak widze na polce Rebelie i Bitwe poeciu Armii to juz sama wielkosc pudelek przeraza.
Z mojego doswiadczenia i obserwacji na dlugosc rozgrywki patrz NAJbardziej. Jak cos jest dlugie to powaznie przemysl sprzedanie tego jak ciagle masz zafoliowane. Zawsze tez moze to byc bogaty prezent. Zafoliowane duzo latwiej sprzedac a stracisz tez kase jak rozfoliujesz a mozliwe, ze zagrasz tylko raz albo nawet wcale. Patrz 3x bardziej krytycznie na tytul, ktory moze przekroczyc 2h z rozkladaniem, nawet jezeli Ty takie lubisz to wiekszosc ludzi a wiec potencjalnych graczy woli szybciej.
Tym samym szanse trafienia na stół mocno spadaja. W Twojej sytuacji zawalenia grami namawialbym Cie do sprzedania czesci zafoliowanych.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

hmmm...gry tydznien temu przyszły z zamówienia i już mam myśleć o sprzedaży :mrgreen:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 13 maja 2020, 09:55 hmmm...gry tydznien temu przyszły z zamówienia i już mam myśleć o sprzedaży :mrgreen:
Sam wiesz najlepiej jaka jest sytuacja i co Ci sprawi rozrywke.
Dla mnie jednak 35 gier, w ktore "mam domyślnie zagrac" to byłby ciezar a nie zabawa.

Zreszta widac to po tym watku. Jak go zalozylem mialem 5 niezagranych gier. Teraz jest to 4. Jeden tytul mniej za tyle czasu. Ktos powyzej pisze, ze zagral tez 1 wczesniej nie grana. Nie ma po prostu czegoś takiego, ze komus ubylo 7 (no chyba, ze ktorys sprzedawal/rozdawal).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

może będę tym pierwszym :D
więcej wiary w ludzi Halloween. Za rok/dwa napisze że mam 35 innych nowych spokojnie
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Elemenek »

Na polce wstydu mam kilka (5-6) i to glownie malych tytulow. Jest tez czesc w ktora nie mam z kim grac aktualnie, a bardzo bym chcial (Zimna Wojna, Cywilizacja). Laduja zdecydowanie za rzadko na stole. Tak rzadko, ze zaraz uznam ze tez byly "nie grane". Reszta gier, kazda ponad 10 partii lekko. Niektore kilkanascie, inne kilkadziesiat.

Problem mam jednak nieco inny, mianowicie jak liczyc dodatki. Np w Descencie czesc z dodatkow wystepuje w aplikacji jako sprzet, potwory, kafelki. Nie ogralem jednak kampani "pudelkowych". Czyli mam zaliczac ze dodatek byl granny, czy nie? Wykorzystalem w sumie jego czesc, ale trudno stwierdzic czy 10% czy 70%.
Np w Talismanie jest juz tyle postaci oraz kart, ze ograc to wszystko nie ma szans. Pozostaja plansze ktore i tak sa dokladane raz na jakis czas (sama gra od naprawde wielkiego dzwonu). W Eldritchu moge powiedziec ze ogralem dodatki (mam male) bo rotowalem badaczami oraz walczylem skutecznie ze wszystkimi przedwiecznymi po kilka/kilkanascie razy. Jednak to jest wyjatek.

Kiedy Wy uznajecie ze cos jest "ograne"? Chodzi mi o dodatki, ktore trudno zdefiniowac ze byly grane, bo jesli w podstawke zagralem chocby jeden raz to w sumie gralem. Nie ogralem, nie poznalem jakos super, ale bylo grane.
A dodatek jak mozna okreslic? Czy jesli jest w nim 8 nowych postaci a ja np gralem 3 to juz sie liczy, nawet jesli nie skorzystalem z pozostalej zawartosci? Kiedy mozna powiedziec ze dodatek byl granny (pomijajac te ktore daja nowe scenariusze bo tutaj sprawa jest ulatwiona) ? Ciekawi mnie Wasze podejscie do tego tematu. Dla mnie np samo wtasownaie 100 kart do podstawki gdzie tych kart jest 250 nie zalatwia sprawy nawet po 1 czy 2 rozgrywkach.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Elemenek pisze: 14 maja 2020, 14:06
Kiedy Wy uznajecie ze cos jest "ograne"? Chodzi mi o dodatki, ktore trudno zdefiniowac ze byly grane, bo jesli w podstawke zagralem chocby jeden raz to w sumie gralem. Nie ogralem, nie poznalem jakos super, ale bylo grane.
A dodatek jak mozna okreslic? Czy jesli jest w nim 8 nowych postaci a ja np gralem 3 to juz sie liczy, nawet jesli nie skorzystalem z pozostalej zawartosci? Kiedy mozna powiedziec ze dodatek byl granny (pomijajac te ktore daja nowe scenariusze bo tutaj sprawa jest ulatwiona) ? Ciekawi mnie Wasze podejscie do tego tematu. Dla mnie np samo wtasownaie 100 kart do podstawki gdzie tych kart jest 250 nie zalatwia sprawy nawet po 1 czy 2 rozgrywkach.
Ograne to niekiedy musialoby byc ze 20gier przy bardziej zlozonych tytulach.
Ten temat jest o zagraniu przynajmniej 1raz. Nikt tutaj nie ma czasu zeby grac kazda postacia czy zaliczyc kazdy scenariusz wiec nie przesadzaj. Sa tu osoby w watku co maja 50 niezagranych gier - nie ma co sie rozdrabniac na dodatki. Zwlaszcza, ze mozna je zaliczyc od razu z podstawka albo po pare na raz.
ODPOWIEDZ