Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Zastanawiam się nad zakupem dużego dodatku i mam pytanie. Czy nowa kampania w Powrót na Hoth albo Królestwo Jabby oznacza, że bohaterowie zaczynają od zera, tj. nawet jeśli grałem Gaarkhanem i miałem kilka kart do niego zakupionych,to zaczynam od zera i znowu kupuję sobie te umiejętności ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Bardok »

13thSON pisze: 14 lut 2020, 08:10 Zastanawiam się nad zakupem dużego dodatku i mam pytanie. Czy nowa kampania w Powrót na Hoth albo Królestwo Jabby oznacza, że bohaterowie zaczynają od zera, tj. nawet jeśli grałem Gaarkhanem i miałem kilka kart do niego zakupionych,to zaczynam od zera i znowu kupuję sobie te umiejętności ?
Tak, każda kampania jest zamkniętą całością. Nową zaczniesz od zera, ale pewnie z nowymi bohaterami, bo po co grać dalej tym samym? Polecam obie duże, aczkolwiek Powrót na Hoth lepszy IMHO.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: vaski »

Odnośnie zbierania IA to w moim przypadku najciężej było mi kupić to, co nie było wydane przez Galakte.
Ostatnie dwie fale małych dodatków i ostatni duży.
Pamiętam, że w chwili gdy Galakta ogłosiła koniec wsparcia dla linii cena angielskich zauważalnie wzrosła (choć wcześniej były tańsze od wersji PL).
Tak czy inaczej trzeba mieć świadomość, że na calaka potrzeba w zależności od rynku na dzień dzisiejszy około 3,5-4 tyś złoty (bez mat od FFG).
Pochwalę się iż udało mi się przez kilka ostatnich lat uzbierać zarówno calaka od IA jak i Descenta 😉
Niesamowitą mam z tego satysfakcję (pomimo, że w nie nie gram tylko oglądam co jakiś czas i cieszę się przy tym jak małe dziecko).
Zaczynałem przymiarki do Legionu ale niestety dostępność tego tytułu w Polsce skutecznie mnie odrzuca.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Figas »

vaski pisze: 14 lut 2020, 16:36 Niesamowitą mam z tego satysfakcję (pomimo, że w nie nie gram tylko oglądam co jakiś czas i cieszę się przy tym jak małe dziecko)
whyyyy? ta gra jest b dobra
simpsonowie
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:25

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: simpsonowie »

Mam pytanie - jeśli na poczatku przygody z IA mam od razu serie dodatków małych oraz 1 duży czy wszystko powinienem połączyć czy lepiej pierwsze nic nie otwierać i zagrać tylko z podstawką ?
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

To zależy czy będziesz grać w kampanię czy w konfrontację
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

simpsonowie pisze: 25 mar 2020, 17:05 Mam pytanie - jeśli na poczatku przygody z IA mam od razu serie dodatków małych oraz 1 duży czy wszystko powinienem połączyć czy lepiej pierwsze nic nie otwierać i zagrać tylko z podstawką ?
Wszystko od razu.
simpsonowie
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:25

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: simpsonowie »

13thSON pisze: 25 mar 2020, 17:41 To zależy czy będziesz grać w kampanię czy w konfrontację
KAMPANIĘ

i zastanawiam się czytając to forum jak najlepiej grać .. gre kupuję tylko do grania 2 osobowego ale nie wiem czy Rebelianci najlepiej zeby grali 2 postaciami 3 a moze 4 ?

najczęściej pojawia sie probelm ze czesc misji jest prostych gdy grają 2 postacie , a część odwrotnie itp ... z tego mysle ze chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak gracz kontrolujący Rebelię będzie mieć 3 postacie
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: mat_eyo »

Jeśli osoba grająca terrorystami poradzi sobie z ogarnianiem czterech bohaterów (a nie jest to jakieś ogromne wyzwanie), to taki wariant jest zdecydowanie najlepszy.
simpsonowie
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:25

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: simpsonowie »

1) pod względem grania TYLKO W KAMPANIĘ który duży dodatek kupić ( mam już bliźniacze cienie) - wydaje mi sie żę najlepsze Hoth i Jabba ale sam nie wiem ...

2) jezeli mam/ będę mieć duże dodatki to pierwsze zagrać kampanię z podstawki , nic nie dodając z dodatków ? potem dopiero otworzyć 1 dodatek i zagrać od początku , i potem koleny tak samo ?
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

simpsonowie pisze: 25 mar 2020, 19:20
13thSON pisze: 25 mar 2020, 17:41 To zależy czy będziesz grać w kampanię czy w konfrontację
KAMPANIĘ

i zastanawiam się czytając to forum jak najlepiej grać .. gre kupuję tylko do grania 2 osobowego ale nie wiem czy Rebelianci najlepiej zeby grali 2 postaciami 3 a moze 4 ?

najczęściej pojawia sie probelm ze czesc misji jest prostych gdy grają 2 postacie , a część odwrotnie itp ... z tego mysle ze chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak gracz kontrolujący Rebelię będzie mieć 3 postacie
Jak kampanię to otwórz najpierw podstawkę, zagraj w pierwszy scenariusz, jak Ci się spodoba to otwórz pierwszą falę dodatków, bo w nich masz misję które możesz wtasować do talii kampanii.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 164 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: gregoff »

Kupiłem Imperium podstawkę (na razie z wiadomych względów tylko Kampania potem może konfrontacja).

Co byście polecieli dokupić do podstawowej gry żeby mieć ciut ciekawsza kampanię?

A potem po skończeniu kampanii co ewentualnie kupic z dużych dodatków?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 325
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 198 times
Been thanked: 248 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: BasiekD »

Za pierwszym razem podstawowa kampania jest ciekawa i nie ma potrzeby nic dokupywać, żeby tę jej ciekawość podrasować. I tak nie ogracie wszystkich misji, nie wszyscy bohaterowie wezmą udział, nie wszystkie karty agend wyjdą, a imperium skorzysta tylko z jednej doktryny wojennej z trzech. Zostanie jeszcze sporo materiału na ogranie drugi raz kampanii.

Dla ogólnych wrażeń klimatycznych no to chyba trzeba iść w figurki. Trochę lipa gdy elitarny uber boss to zwykły płaski żeton. Plus każdy zestaw z figurką dodaje nową misję, karty agendy itd. Ale nie da sie tego ograć wszystkiego.

Ostatecznie... i tak nic nie zastąpi zgranej i zaangażowanej ekipy (ile bym dał, żeby los znowu złączył moją paczkę razem).
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

BasiekD pisze: 14 kwie 2020, 20:45 Za pierwszym razem podstawowa kampania jest ciekawa i nie ma potrzeby nic dokupywać, żeby tę jej ciekawość podrasować. I tak nie ogracie wszystkich misji, nie wszyscy bohaterowie wezmą udział, nie wszystkie karty agend wyjdą, a imperium skorzysta tylko z jednej doktryny wojennej z trzech. Zostanie jeszcze sporo materiału na ogranie drugi raz kampanii.
Gram drugi raz kampanię i poza pierwszą misją, która jest taka sama, ani jedna nam się nie powtórzyła, taki przypadek.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Czy osoby, które grały w kampanię z dodatku powrót na hoth mogliby się wypowiedzieć na temat celów imperium ? W podstawce są mało zróżnicowane, a jak to wychodzi w dodatku ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Cele imperium raczej zawsze są takie same - powstrzymać rebeliantów. Inicjatywa zawsze jest po stronie jasnej.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

To Mam wrażenie, że w Descent just to bardziej zróżnicowane po prostu
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 183
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Giermek »

Przymierzam się do zakupu podstawki. Nastawiam się głównie na kampanie (koop z aplikacją i normalnie). Po lekturze różnych opinii, recenzji odnoszę wrażenie, że po rozegraniu 2 razy podstawowej kampanii "trzeba" kupować kolejne rozszeżenia z dodatkowymi kampaniami. Chciałbym więc zapytać (szczególnie tych, którzy grają tylko w podstawkę - są tacy??), czy kampania z podstawki rzeczywiście się "zużywa" i nie chce się do niej wracać? Myślę sobie, że przecież większość gier to taki jeden scenariusz grany w kółko, a tu jest kilka misji w całej kampanii, więc i tak wychodzi lepiej.
Co powiecie? :)
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Jak poznasz misje, to znika element zaskoczenia i niektóre stają się znacznie łatwiejsze. Więc może coś w tym jest. No i znasz już historię. Chociaż jest sporo misji pobocznych i tylko kilka z nich wchodzi normalnie do gry. Więc pewna regrywalność jest.
simpsonowie
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:25

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: simpsonowie »

Ostatnio natrafiłem na taką informację że lepiej jest grać że gdy Rebelia wpuszczają dodatkową postać SOJUSZNIKA to Imperium nie dostaje pełnej ilosci PKT do wykorzystania tylko połowę ? Czy tak jest lepszy balans ? U nas po 1 kampania faktycznie trochę wyglądało to jakby nie opłacało sie wpuszczać sojuszników ... ?
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

simpsonowie pisze: 12 sie 2020, 16:56 Ostatnio natrafiłem na taką informację że lepiej jest grać że gdy Rebelia wpuszczają dodatkową postać SOJUSZNIKA to Imperium nie dostaje pełnej ilosci PKT do wykorzystania tylko połowę ? Czy tak jest lepszy balans ? U nas po 1 kampania faktycznie trochę wyglądało to jakby nie opłacało sie wpuszczać sojuszników ... ?
Nie widziałem tego wariantu, ale na pewno skłania on bardziej do korzystania z sojuszników, zwłaszcza tych słabszych.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

W mojej kampanii Rebelii nie udało się zdobyć żadnego sojusznika, a Imperium żadnego przeciwnika.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
bzykson
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: bzykson »

Mam wersję Angielską i nie wszyscy gracze z którymi grałem ogarniają. Ma ktoś może treść wszystkich kart po Polsku? (zdjęcia, skany, źródło w necie).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: rastula »

bzykson pisze: 07 paź 2020, 18:36 Mam wersję Angielską i nie wszyscy gracze z którymi grałem ogarniają. Ma ktoś może treść wszystkich kart po Polsku? (zdjęcia, skany, źródło w necie).
ale serio pytasz czy żartujesz sobie?

nie po to Galakta wydała to w PL, żeby publikować skany w sieci...

naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sam sobie przetłumaczył, wydrukował i zrobił wkładki do koszulek
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

rastula pisze: 07 paź 2020, 21:28
bzykson pisze: 07 paź 2020, 18:36 Mam wersję Angielską i nie wszyscy gracze z którymi grałem ogarniają. Ma ktoś może treść wszystkich kart po Polsku? (zdjęcia, skany, źródło w necie).
ale serio pytasz czy żartujesz sobie?

nie po to Galakta wydała to w PL, żeby publikować skany w sieci...

naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sam sobie przetłumaczył, wydrukował i zrobił wkładki do koszulek
Szkoda, że na to nie wpadłem... Zbieram polską wersję, dorwałem w promce Imperial Guard Champion ENG i karty oddałem tutaj na forum, a w sumie mogłyby mi się teraz przydać...
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
ODPOWIEDZ