Podajnik na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
superthulee
Posty: 83
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 15 times
Been thanked: 1 time

Podajnik na karty

Post autor: superthulee »

Cześć,

Możecie polecić jakiś podajnik na karty, którego używaliście i fajnie się sprawdza podczas rozgrywki (np. łatwo się wyciąga z niego karty)?

Szukam czegoś do np. Brzdęku i Terraformacji Marsa.

Dzięki!
Paweł
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Podajnik na karty

Post autor: trance-atlantic »

Chodzi Ci o coś takiego? Do TM musi być zdaje się rozmiar L, ale to można sprawdzić.

https://allegro.pl/oferta/e-raptor-poda ... 8995660124

Są też otwarte, które mają tylko ściankę środkową, więc kart nie trzeba z nich wyciągać tylko można wygodnie zdejmować z góry. Ale z kolei jest ryzyko, że stos nam poleci. :)

Najwięcej opcji masz niestety na karty małe, przy większych wybór jest bardziej ograniczony.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Podajnik na karty

Post autor: ponika »

Mam podajnik na małe karty z raptora (sklejkowy) i radzę uważać, bo jest dość "szorstki". Zdecydowanie trzeba przejechać papierem ściernym albo lakierem, zwłaszcza jeśli nie korzysta się z koszulek.
Dużo lepiej sprawdza mi się zwykły podajnik sklecony z pianki.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Podajnik na karty

Post autor: tomp »

Ostatnio kupiłem e-Raptora, 18L DIY.
Potrzebowałem czegoś co uporządkuje moje 10 osobnych talii.

Plusy: Podajnik jest modułowy, może służyć jako 3 podajniki po 6 slotów, 12 i 6 slotowy lub 18 slotowy. Zastanawiam się czy nie skleić dwóch podajników, aby mieć na stałe 12 i 6 slotów. Całkiem fajne rozwiązanie, bo lekkie (sklejka).

Wady: Potwierdzam zdanie ponika w sprawie e-raptorów. Sklejka nie jest obrobiona, czuć pod palcem wystające wiórki (nie jest tragicznie). Wymaga dodatkowej pracy buszówką lub ręcznie papierem ściernym, potem jak ktoś chce to może pomalować. Myśle nad podkładem czarnym i wykończenie lakierem. Sporo roboty + koszt materiału. Wg mnie całkiem spory koszt.
ODPOWIEDZ