Gra Taktyczna/Szachowa Sci Fi!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Gra Taktyczna/Szachowa Sci Fi!

Post autor: Piaskoryb »

Witam,
teraz szukam gry taktycznej/ szachowej dobrze działającej na dwie osoby ale z opcją zagrania na więcej. Gdzie czas rozgrywki nie jest porażąjący, gdzie liczy się skill a nie szczęście. Najlepiej w klimatach mrocznych Sci Fi. Mile widziany blef itp. Mile widziana gra przeciw sobie, ale jeśli jakaś fajna kooperacja też chętnie poznam :)
Żadne Star Warsy nie wchodzą w grę.

Rozważam:

-Tezeusz Mroczna Orbita
-Nemesis - ale to droga, semi kooperacja i na 90% odpada ten tytuł, głównie z powodu ogromnych figsó obcych i ceny, dodam że z figurkami bohaterów i Standee potworów brałbym od razu :D
- Legendary Encounters Alien - nie chcemy bo karcianek mamy po prostu dość w kolekcji ;p

I nic więcej nie przychodzi do głowy. Wrazie pytań pytajcie, postaram się doprecyzować.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra Taktyczna/Szachowa Sci Fi!

Post autor: vder »

a czemu po prostu nie neuroshima hex?
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra Taktyczna/Szachowa Sci Fi!

Post autor: Cyel »

Moja pierwsza polecanka jak słyszę "taktyczny-szachowy" zawsze jest taka sama ;) : viewtopic.php?f=43&t=61405&p=1154092&hi ... e#p1152813 (mój post na ten temat) Wprawdzie to steampunk nie s-f, ale wdg. mnie BARDZO warto.

Z bardziej faktycznie s-fowych Level 7: Omega Protocol lub Monsterpocalypse. W każdej z nich są kostki ale też (co charakterystyczne dla gier Privateer Press) ta doza losowości jest pod bardzo dużą kontrolą gracza, ryzyko kalkulowane i nie ma tu porównania do jakichś Descentów czy gier Games Workshop.

Takie jeszcze bardziej szachowe s-f to Neuroshima Hex, ale uwaga - tam już klimat jest słabiej wyczuwalny i jest dość abstrakcyjnie. Za to szachowo na pewno.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra Taktyczna/Szachowa Sci Fi!

Post autor: Tomzaq »

Zdecydowanie Neuroshima Hex, Tezeusz też bardzo ciekawy, ale obecnie z drugiej ręki i drogo.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Gra Taktyczna/Szachowa Sci Fi!

Post autor: Piaskoryb »

Neuroshima zdecydowanie odpada ;p tak samo jak warmachine.
ODPOWIEDZ