Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: dawid »

Atk pisze: 18 cze 2020, 09:39 Narobiłem sobie smaka na Viti Miałem kupować po powrocie z urlopu a teraz mi takie zamieszanie zrobiliście z tym PL wydaniem że się zastanawiam czy jest sens rzucać się na to teraz czy poczekać do dodatku i wziąć komplet
Osobiście olałbym to zamieszanie tutaj (w sumie tak namieszono, że już nawet nie do końca wiem o co chodzi). Jeśli kupisz EE w PL a później kupisz dodatek w PL to wszystko powinno Ci ładnie działać. Nie rozumiem też jakichkolwiek zarzutów odnośnie stylu kart. Jak dla mnie są czytelne i gdyby ktoś o tym nie wspomniał to nigdy bym nie przypuszczał, że ktoś może mieć z tym problem.

Dodam tylko, że nie widziałem na oczy angielskiej wersji i w sumie nie interesują mnie zbytnio różnice. Jak dla mnie Viticulture to jest bardzo przyjemna pozycja i jedna z najczęściej wyciąganych gier. Oczywiście dokupię dodatek, ale nie zgodzę się, że ta gra bez dodatku jest niekompletna. Oferuje dużo fanu i bardzo przyjemną rozgrywkę. Nie jest to mózgotrzep gdzie gracze myślą po 10 minut nad kolejnym ruchem, ale właśnie dlatego bardzo lubię tą grę.

Ja osobiście olałbym co tu sie wypisuje (nieważne czy to forum o grach, podróżach, elektroda czy inne, zawsze znajdzie się narzekająca grupa "wyjadaczy") i kupiłbym tą grę, cieszył się rozgrywką a jak się pojawi dodatek to dokupił.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

dawid pisze: 18 cze 2020, 13:29 Ja osobiście olałbym co tu sie wypisuje (nieważne czy to forum o grach, podróżach, elektroda czy inne, zawsze znajdzie się narzekająca grupa "wyjadaczy") i kupiłbym tą grę, cieszył się rozgrywką a jak się pojawi dodatek to dokupił.
Tobie się podoba i super. Po to jest jednak to forum, aby poznać opinie innych i być może zaoszczędzić kilka złotych i czas na sprzedawanie gry, która nam nie siadła. Ty szukasz lajtowej gry i nie przeszkadzają ci niedoróbki w mechanice. Spoko. Ktoś jednak może szukać nieco cięższego euro, a takim podstawka nie jest, co „wyjadacze” tu napisali. Gdzie tu problem?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: dawid »

Nigdzie.
Przecież napisałem, że to jest moja osobista opinia. "Po to jest jednak to forum" Nigdzie nie zabraniam wyrazić Ci Twojej.

Z tego co widzę to Atk był zdecydowany na tą grę, więc raczej świadomy, że nie jest to ciężki euras a bardziej lekka gra.
Z tego co widzę to zdecydował się wstrzymać z zakupem, widząc posty, że polskie wydanie jest strasznie niedorobione.
Ja osobiście uważam, że takie nie jest. Gdzie tu problem ?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

bogas pisze: 18 cze 2020, 12:18
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 10:41 Dopiero teraz tłumaczysz w czym jest problem. Ja tych kart nie mam w oryginale. Zatem jeśli lista karta będzie Nie zgodna z tym co mam w pudełku , wniosek ze mam błąd w druku oryginalnym. Prośba jeszcze kogoś kto ma wersje ENG o sprawdzenie czy ma dwie powyższe karty w niebieskiej talii.
W sumie błędu w oryginale spodziewałbym się najmniej...
Namieszałeś i to zdrowo. To by wyjaśniało też dlaczego niby to miałeś inne grafiki na tyłach kart.
Otóż te dwie karty niebieskich gości są w podstawce angielskiej (właśnie mam je przed sobą). Te karty z takimi samymi grafikami gości, ale innym tekstem pochodzą z dodatku Visit from the Rhine Valley i te karty mają też inne grafiki na tyłach, bo ich się nie miesza z pozostałymi kartami. Do tego rozmiar ramki z tekstem na kartach z podstawki w wersji angielskiej jest dokładnie taki sam na wszystkich kartach i dokładnie taki sam jak w wesji PL. Natomiast różne rozmiary ramek z tekstem (w tym te duże) mają karty z dodatku, o którym wspomniałem. Także ten... :roll:
No chyba nie bo ja w oryginalnej wersji nie mam tych dwóch kart które dodałem na foto po polsku (czyli polska wersja ma karty których brakuje w ENG). Natomiast ich grafiki są na kartach jak twierdzisz z dodatku - to chyba dość dziwne że grafiki użyte do podstawki pojawią się w dodatku a ja ich nie mam w podstawce - wątpię aby to było poprawne. Czyli co wydadzą dodatek PL i chcesz mi powiedzieć że te grafiki się tam powtórzą? Watpie....
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

RasTafari pisze: 18 cze 2020, 12:29
raiden25 pisze:Ja tych kart nie mam w oryginale.
Nie za bardzo rozumiem o jakim oryginale piszesz? Jaką ty masz wersję Viti? Albo inaczej. Czy w wersji PL brakuje Ci tych dwóch kart: JUROR, PROJEKTANT?
Nie, nie mam ich w oryginalnej wersji ENG (najnowsze wydanie). Tzn. jak by są te grafiki ale w innej talii i z innym tekstem.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 906
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 320 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Koziełło »

raiden25 pisze: 18 cze 2020, 14:31 No chyba nie bo ja w oryginalnej wersji nie mam tych dwóch kart które dodałem na foto po polsku (czyli polska wersja ma karty których brakuje w ENG). Natomiast ich grafiki są na kartach jak twierdzisz z dodatku - to chyba dość dziwne że grafiki użyte do podstawki pojawią się w dodatku a ja ich nie mam w podstawce - wątpię aby to było poprawne. Czyli co wydadzą dodatek PL i chcesz mi powiedzieć że te grafiki się tam powtórzą? Watpie....
Mylisz dodatek z podstawką. Od zawsze w dodatku Visit from the Rhine Valley na niektórych kartach były te same grafiki co w Viticulture EE. W kilku przypadkach dodatkowo w zmienionym kolorze i w każdym prawie przypadku o zmienionej treści / działaniu karty. Dodatek ten ma również inne rewersy kart, ponieważ karty tego dodatku nie mogą być łączone z podstawowymi kartami, tylko je zastępują. I dlatego to nikomu to w niczym nie przeszkadza. Natomiast wygląda, jakby tobie się one pomieszały.
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 14:32 Nie, nie mam ich w oryginalnej wersji ENG (najnowsze wydanie). Tzn. jak by są te grafiki ale w innej talii i z innym tekstem.
Nie wiem czemu brakuje ci w wersji angielskiej tych dwóch kart. Powinny tam być i co najwyżej możesz próbować to reklamować. W wersji PL jest OK
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

raiden25 pisze: 18 cze 2020, 14:31 No chyba nie bo ja w oryginalnej wersji nie mam tych dwóch kart które dodałem na foto po polsku (czyli polska wersja ma karty których brakuje w ENG).
Brakuje, ale tylko TOBIE. Już kilka osób tu potwierdziło, że te karty w wersji ENG ma.
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 14:31Natomiast ich grafiki są na kartach jak twierdzisz z dodatku - to chyba dość dziwne że grafiki użyte do podstawki pojawią się w dodatku a ja ich nie mam w podstawce - wątpię aby to było poprawne. Czyli co wydadzą dodatek PL i chcesz mi powiedzieć że te grafiki się tam powtórzą? Watpie....
Tak, chcę ci powiedzieć, że grafiki na kartach z dodatku Visit from Rhine Valley się powtarzają z tymi użytymi na kartach w podstawce, ale nie ma to znaczenia, bo tych kart się ze sobą nie miesza. Albo używasz kart z podstawki, albo w całości zastępujesz je kartami z tego dodatku.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

dawid pisze: 18 cze 2020, 14:28 Nigdzie.
Czy, aby na pewno? Bo:
dawid pisze: Ja osobiście olałbym co tu sie wypisuje (nieważne czy to forum o grach, podróżach, elektroda czy inne, zawsze znajdzie się narzekająca grupa "wyjadaczy")...
Nie pierwszy i pewno nie ostatni raz, ktoś kto nie chwali gry i ma zdanie odrębne od większości jest nazwany "narzekającym wyjadaczem" czy "elitom". Tak jakby miał to być powód do wstydu. Jeśli to nie jest próba zdyskredytowania jego i jego opinii, to co?
dawid pisze: Przecież napisałem, że to jest moja osobista opinia. "Po to jest jednak to forum" Nigdzie nie zabraniam wyrazić Ci Twojej.
Co innego jest wyrazić opinię o grze, a co innego sugerować, że ktoś tu uważa się za lepszego i mądrzejszego. A marudzi i narzeka na grę tylko po to, żeby to innym pokazać, więc nie warto tego czytać nawet.
dawid pisze: Z tego co widzę to Atk był zdecydowany na tą grę, więc raczej świadomy, że nie jest to ciężki euras a bardziej lekka gra.
Z tego co widzę to zdecydował się wstrzymać z zakupem, widząc posty, że polskie wydanie jest strasznie niedorobione.
Ja osobiście uważam, że takie nie jest. Gdzie tu problem ?
Na jeden negatywny post przypada zwykle kilka pozytywnych i kilka hurraoptymistycznych. Które są bardziej wartościowe? Dla mnie te, które punktują wady, bo jeśli te mi nie przeszkadzają to nic tylko kupować i grać, bo reszta chwali. Widocznie Atk stwierdził, że jednak wypunktowane wady są dla niego istotne i woli się wstrzymać, albo zaczekać na Tuscany, który w dużym stopniu te wady niweluje lub wręcz likwiduje.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Kin@a »

Jedyne co mi się nie podoba to zmniejszona czcionka. :? Trzeba było trzymać się oryginalnej bo jest czytelna, a zawiera również ikonki. Doprawdy, czy tak trudno jest pomyśleć przy projektowaniu ramek z napisami, że powinny być identyczne z oryginałem, skoro ów oryginał jest przejrzysty? No chyba, że następnym druku zostanie to poprawione... Po co było zmniejszać, gra jest targetowana dla przedziału wiekowego 30+ a wielu młodszych kupuje do gry z rodzicami 60+ .
No i dochodzi jeszcze problem ujednolicenia dodatków. Ja zamówiłam komplet, z nastawieniem na kupno dodatkowych kart również.
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dianne »

W sumie to teraz się zaczęłam martwić, mój partner kiepsko widzi nawet literki na kartach w Everdell. Nie widziałam jeszcze tych kart z Viti na żywo, ale może jednak trzeba się zaopatrzyć w lupę? :P
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Atk »

Wstrzymałem się głównie dla wyjaśnienia tego zamieszania. Sam dopiero dowiaduje się co gdzie i jak tu podzielili a bałem się błędu w druku
Tak wiem że gra jest średnio zaawansowana
Tak wiem że dopiero z dodatkiem robi się lepsza mimo że gra jest bardzo dobra
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Breżniew »

Kin@a pisze: 18 cze 2020, 15:49 Jedyne co mi się nie podoba to zmniejszona czcionka. :? Trzeba było trzymać się oryginalnej bo jest czytelna, a zawiera również ikonki. Doprawdy, czy tak trudno jest pomyśleć przy projektowaniu ramek z napisami, że powinny być identyczne z oryginałem, skoro ów oryginał jest przejrzysty? No chyba, że następnym druku zostanie to poprawione... Po co było zmniejszać, gra jest targetowana dla przedziału wiekowego 30+ a wielu młodszych kupuje do gry z rodzicami 60+ .
No i dochodzi jeszcze problem ujednolicenia dodatków. Ja zamówiłam komplet, z nastawieniem na kupno dodatkowych kart również.
Literki zostały zmniejszone prawdopodobnie dlatego, że tekst polski z karty w porównaniu z tekstem angielskim jest obszerniejszy i przy zachowaniu rozmiaru czcionki z oryginału mógłby się nie zmieścić.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Kin@a »

Breżniew pisze: 18 cze 2020, 16:47
Literki zostały zmniejszone prawdopodobnie dlatego, że tekst polski z karty w porównaniu z tekstem angielskim jest obszerniejszy i przy zachowaniu rozmiaru czcionki z oryginału mógłby się nie zmieścić.
Nie wydaje mi się bo ramka też została zmniejszona. Zapewne chodziło o to aby grafiki były bardziej widoczne, niestety nie pomyślano, że odbędzie się to kosztem czytelności.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

Kin@a pisze: 18 cze 2020, 16:51 Nie wydaje mi się bo ramka też została zmniejszona. Zapewne chodziło o to aby grafiki były bardziej widoczne, niestety nie pomyślano, że odbędzie się to kosztem czytelności.
Ramka nie została zmniejszona. Jest taka sama jak w wersji ENG.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Kin@a »

bogas pisze: 18 cze 2020, 17:38 Ramka nie została zmniejszona. Jest taka sama jak w wersji ENG.
Tak? Ze zdjęć wynikało, że jest mniejsza, ale zdaje się, że karty zostały pomieszane. Czy mógłby ktoś zrobić porządne zdjęcia tych samych kart obok siebie, w wersji polskiej i angielskiej?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

Kin@a pisze: 18 cze 2020, 17:44
bogas pisze: 18 cze 2020, 17:38 Ramka nie została zmniejszona. Jest taka sama jak w wersji ENG.
Tak? Ze zdjęć wynikało, że jest mniejsza, ale zdaje się, że karty zostały pomieszane. Czy mógłby ktoś zrobić porządne zdjęcia tych samych kart obok siebie, w wersji polskiej i angielskiej?
Dokładnie. Większe ramki są na kartach z dodatku.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Forcemaster »

Przydałoby się to w końcu usystematyzować.
Jest dobrze czy jest źle?
W przeciwnym wypdaku można niezasłużenie wydawnictwu krzywdę zrobić.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

Forcemaster pisze: 18 cze 2020, 18:12 Przydałoby się to w końcu usystematyzować.
Jest dobrze czy jest źle?
W przeciwnym wypdaku można niezasłużenie wydawnictwu krzywdę zrobić.
Jest prawie ;) tak samo. Karty i ramki z tekstem są takie same. Tekst w ramkach jest oczywiście w oryginale po angielsku, a w wersji PL po polsku. Wiadomo :D "Opasłość zawartości" naszego języka powoduje, że niektóre teksty trzeba było pisać mniejszą czcionką, żeby się zmieściły. Nie wiedziałem wszystkich kart w wersji PL, ale może też być tak, że niektóre teksty są "luźniejsze" od angielskich i wtedy sytuacja może być odwrotna.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Losiek »

bogas pisze: 18 cze 2020, 15:38
dawid pisze: Z tego co widzę to Atk był zdecydowany na tą grę, więc raczej świadomy, że nie jest to ciężki euras a bardziej lekka gra.
Z tego co widzę to zdecydował się wstrzymać z zakupem, widząc posty, że polskie wydanie jest strasznie niedorobione.
Ja osobiście uważam, że takie nie jest. Gdzie tu problem ?
Na jeden negatywny post przypada zwykle kilka pozytywnych i kilka hurraoptymistycznych. Które są bardziej wartościowe? Dla mnie te, które punktują wady, bo jeśli te mi nie przeszkadzają to nic tylko kupować i grać, bo reszta chwali. Widocznie Atk stwierdził, że jednak wypunktowane wady są dla niego istotne i woli się wstrzymać, albo zaczekać na Tuscany, który w dużym stopniu te wady niweluje lub wręcz likwiduje.
A ja dzięki zamieszczonym w tym wątku opiniom bogasa i detrytuska anulowałem zamówienie w sklepie. Panowie zaoszczędziliście mi ponad 200 zł, dziękuję!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

Losiek pisze: 18 cze 2020, 18:44 A ja dzięki zamieszczonym w tym wątku opiniom bogasa i detrytuska anulowałem zamówienie w sklepie. Panowie zaoszczędziliście mi ponad 200 zł, dziękuję!
Teraz 200 do przodu, a jak wyjdzie Tuscany to 300 do tyłu :lol:
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Losiek »

Nie, zupełnie straciłem zainteresowanie. Wydam na coś innego :)
A w zasadzie już wydałem :lol:
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Kin@a »

bogas pisze: 18 cze 2020, 18:46 Teraz 200 do przodu, a jak wyjdzie Tuscany to 300 do tyłu :lol:
A jak wyjdą pozostałe dodatki to z 300 się zrobi 500 :wink:

Byleby to wszytko razem było ujednolicone, grafika, ramki, czcionka... :!:
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 235
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 223 times
Been thanked: 57 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: brutusss »

Serio nie wiem gdzie zamawiacie gry ale na aleplanszowkach Toskania jest za niewiele ponad stówkę w przedsprzedaży.

Za 200 bym w to nie wszedł ale za 100 kupie, zresztą patrząc na ssanie na tą grę to nie będzie raczej problemu ze sprzedażą jeśli dodatek nie uczyni rozgrywki ciekawszej :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: detrytusek »

Losiek pisze: 18 cze 2020, 18:44 A ja dzięki zamieszczonym w tym wątku opiniom bogasa i detrytuska anulowałem zamówienie w sklepie. Panowie zaoszczędziliście mi ponad 200 zł, dziękuję!
Nie ma za co! Pierwszy "hejt" rozdaję gratis, a za kolejne pobieram 10% od zaoszczędzonej kwoty :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Bart Henry »

brutusss pisze: 18 cze 2020, 19:14 Serio nie wiem gdzie zamawiacie gry ale na aleplanszowkach Toskania jest za niewiele ponad stówkę w przedsprzedaży.

Za 200 bym w to nie wszedł ale za 100 kupie, zresztą patrząc na ssanie na tą grę to nie będzie raczej problemu ze sprzedażą jeśli dodatek nie uczyni rozgrywki ciekawszej :)
Niestety, w sam dodatek nie zagrasz, więc nic dziwnego, że osoba zniechęcona podstawką oszczędza 200 zł, a zakup zestawu to 300 zł. ;)
ODPOWIEDZ