Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
glock81@onet.pl
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2020, 18:09
Has thanked: 1 time

Re: Descent 2ed.

Post autor: glock81@onet.pl »

Witam.
Chciałbym się zapytać o grę Descent . Chodzi mi głównie o to że z tego co przeczytałem w internecie to niezbyt dobrze gra się w 2 osoby (dokładnie na 2 bohaterów gra się słabo skaluje) a grałbym głownie ze swoją żoną która musiałaby kontrolować przynajmniej 3 bohaterów i moje pytanie jest takie czy łatwo ogarnąć tych 3 bohaterów jednej osobie (w sensie zdolności ,przedmiotów, taktyki itd.). Żona radzi sobie z takimi grami jak Warhamer Inwazja i Władca Pierścieni gry karciane , Zombicide lecz wydaję mi się że są to bardziej proste gry. Z góry dziękuję za odpowiedź osobom którzy opiszą swoje wrażenia z rozgrywek 2 osobowych.
Pozdrawiam
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent 2ed.

Post autor: Dazir »

Moim zdaniem tak - jeśli gra w inne planszówki to sobie poradzi. Faktycznie jest sporo do ogarnięcia dla 3 postaci, da radę i fun jest wielki.
Da się grać tylko dwoma bohaterami i idzie całkiem ok - trzeba pamietać o dodatkowych zasadach dla dwóch graczy. Oczywiście nie będzie tak zbalansowana jak dla 4, niemniej da się i jest fajnie.
Możecie też grać razem vs. aplikacja (oficjalna) i valkyrie, możecie sciągnąć fanowskie RAMV i grać w (chyba) wszystkie kampanie bez overlorda...
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Gra nie jest bardzo skomplikowana, jeśli grała w WP LCG to ogarnie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Torquemada666
Posty: 802
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Torquemada666 pisze: 21 maja 2020, 23:50 Ktoś byłby tak łaskaw i zrobił mi skany/zdjęcia kart z Krucjaty Zapomnianych PL DnZ? Z góry bardzo dziękuję.
Udało mi się kupić używkę Krucjaty. Jest ktoś w stanie podesłać skany kart ze Stewards of the secret ENG?

Angielska nigdzie nie jest dostępna, więc chyba kupię niemiecką :)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Acererak »

https://uspto.report/TM/88962065?fbclid ... gKzmO1qcWQ

Ooo, czyżby 3 edycja nadchodziła? I tym razem inny podtytuł - nie journeys a legends...
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: OGL »

albo spin off.
Ale nie byłoby nic dziwnego, gdyby to była trzecia edycja, bo już trochę czasu upłyneło od premiery drugiej.
keldorn
Posty: 576
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

aż się boje pomyślec nad cenami konwersion paków
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 173 times
Been thanked: 44 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Bartoszeg02 »

czyli trzeba wyprzedawać kolekcję bo za chwilę będzie warta grosze -.- ??? ...
yarzab
Posty: 353
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yarzab »

Jakiś czas temu pojawiła się informacje, że FFG planuje wydać dużą grę świecie Descenta, ale nie ma to być 3 edycja.
Podobno ma to być ich najambitniejszy projekt.
Czy to nadal aktualne? myślę że zbliżający się GEN CON da odpowiedzi :wink:
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Oby to nie był "tylko" tytuł książki, jaką chcą wydać w świecie Terrinoth ;)
Na serio to jest sporo możliwości i kierunków, gdzie mogliby pójść - na bgg pojawił sie ciekawy pomysł Descent Legacy - czyli powrót do korzeni "true" dungeon crawler z opcją solo/coop i "oczywiście" appką.
To mogłoby być naprawdę dobre - połączenie taktycznych potyczek D2 z eksploracją D1, dodać do tego open world i mozliwość podrózowania pomiędzy hub'ami z questami (ala runebound), a jakby dodać do tego to, że boaterowie mogą umrzeć i trzeba rekrutować nowych ? ( taki darkest dungeon) - byłoby epicko:).
Pojawiła sie też informacja, że 29/07 FFG zapowiedziało stream - czyżby annoucement?
Jednego możemy być pewni - pierdyliard dodatków:)!!! też będzie super jeżeli nie będą to powtórzone firgurki z poprzednich części.
Jak dla mnie to bez względu na to czym będzie nowy Descent to obecny tj. 2ed ze wszystkimi dodatkami to w moim przypadku (bardzo ograniczony czas na grę) niemal nieskończone pokłady genialnej zabawy - nie ma potrzeby wyprzedawac:)
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Crowmaster »

Dazir pisze: 07 lip 2020, 08:27 [...] Jednego możemy być pewni - pierdyliard dodatków:) [...]
Tego nie byłbym taki pewny, FFG cała reszta gdzieś już mowiła, że duża ilość dodatków do jednego tytułu jest problematyczna dla osób, które chcą nadążyć ze wszystkim, a późno dołączyły. Dlatego też np. do LotR: JiME ma zaplanowane chyba 3 duże dodatki i na tym się skończy seria.
Mnie do Descenta brakuje już tylko jednego dodatku H&M Collection i jest to moja największa kolekcja jaka mam i zapewne jaka będę miał kiedykolwiek :D Mimo, że uwielbiam tą grę i postawiłem sobie za cel, że będę miał wszystko to więcej już nie chcę się w takie giganty pakować. :D. Jestem bardzo ciekawy nowego tytułu i mam tylko nadzieję, że nie wyprze w jakiś sposób 2 edycji.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Crowmaster pisze: 07 lip 2020, 11:35 Mnie do Descenta brakuje już tylko jednego dodatku H&M Collection
Idę o zakład - Stewards of the Secret?;) mam to samo, cała reszta jest na półce! Muszę powiedzieć, że mi odpowiada taki system z dodatkami raz na kilka miesięcy zamiast czekać rok/dwa na wielkie pudło. To co mogłoby być inaczej zrobione w D2 to poplecznicy. IMO powinni wydać paczkami do dodatków, z których pochodzą. Byłoby łatwiej kompletować...
keldorn
Posty: 576
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

co by FFG nie zaproponowało super, bede zastanawiac sie jak Rebel bedzie ogłaszac wersje PL.
Torquemada666
Posty: 802
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Na BGG są pliki z pakietu konwertującego, dzięki którym możemy wydrukować spolszczone karty bohaterów i potworów do wszystkich Heros & Monster Packów. Czyli można mieć wszystkie dodatki, prawie w całości spolszczone. Wydruk wygląda jak oryginalne karty.

https://boardgamegeek.com/filepage/1617 ... l-monsters
https://boardgamegeek.com/filepage/1696 ... -pl-heroes

Z tych czterech H&M, które nie były spolszczone, po angielsku niedostępne jest Stewards of the Secret. Ale mając powyższe spolszczenie kart bohaterów i potworów + skan trzech kart z angielskiej wersji (Overlord Card, Quest Card, Rumor Card) i skan instrukcji/przygody można zakupić dodatek w innym języku. Ja kupiłem niemiecką wersję, jest dostępna poniżej 30 euro.

Jak ktoś potrzebuje, mogę dosłać skany tych trzech kart i instrukcji/przygody (ENG) ze Stewards of the Secret.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2020, 21:00 przez Torquemada666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: sirafin »

O żesz, aż tak się zmieniły grafiki? :shock: Wieki nie grałem w Descent, ale za czasów, gdy robiłem na własną rękę konwersję podstawki pierwszej edycji na drugą, ilustracje wyglądały zupełnie inaczej.
Spoiler:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Crowmaster »

Torquemada666 pisze: 09 lip 2020, 20:33 Na BGG są pliki z pakietu konwertującego, dzięki którym możemy wydrukować spolszczone karty bohaterów i potworów do wszystkich Heros & Monster Packów. Czyli można mieć wszystkie dodatki, prawie w całości spolszczone. Wydruk wygląda jak oryginalne karty.

https://boardgamegeek.com/filepage/1617 ... l-monsters
https://boardgamegeek.com/filepage/1696 ... -pl-heroes

Z tych czterech H&M, które nie były spolszczone, po angielsku niedostępne jest Stewards of the Secret. Ale mając powyższe spolszczenie kart bohaterów i potworów + skan trzech kart z angielskiej wersji (Overlord Card, Quest Card, Rumor Card) i skan instrukcji/przygody można zakupić dodatek w innym języku. Ja kupiłem niemiecką wersję, jest dostępna poniżej 30 euro.

Jak ktoś potrzebuje, mogę dosłać skany tych trzech kart i instrukcji/przygody (ENG) ze Stewards of the Secret.
Szkoda, ze jest parę małych błędów takich jak np stary obrazek dla Lyssy albo złe tła dla potworów (akt pierwszy ma ciemna jaskinie, akt drugi jasna). Ale zawsze to lepsze niz nic. Ile kosztuje wydruk i gdzie to mozna zlecic?
Kempi
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:19
Has thanked: 2 times

Descent

Post autor: Kempi »

Jako że jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym powiedzieć SIEMA !! :)

Jako że mam pełną kolekcje Talizmanu to chciałbym wskoczyć na troszkę inny level i pytanie o Descent a raczej o to w jakiej kolejności kupować dodatki z góry dziękuje ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Descent

Post autor: Yuri »

Kempi pisze: 18 lip 2020, 14:21 ... Descent a raczej o to w jakiej kolejności kupować dodatki...
Podpowiem Ci to samo co kumplowi, który nie posłuchał, żałował, sprzedał co miał i finalnie poszedł za moją radą.

Mianowicie - kup od razu jak największy set, najlepiej z dodatkowymi Lieutenant Packami i innymi ciężko zdobywalnymi dodatkami. Zaoszczędzisz sporo, mimo że kwota początkowa może wydać się wysoka, ale zapewniam Cię, że jeżeli będziesz szukał pojedynczo zapłacisz o wiele więcej i pieniędzmi i czasem i nerwami.

p.s. i nie licz, że z Descentem będzie tanio. Niemniej jak "usiadł" Ci Talisman to Descent powinien oczarować.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Torquemada666
Posty: 802
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Yuri ma rację. W przypadku Lieutenant Miniatures i Hero and Monster Collections większość rzeczy dostępna tylko poza naszym krajem. U mnie sukcesywne dokupywanie kończyło się tak, że np. jednego z mniej dostępnych Poplecznikow kupowałem w normalnej cenie 8-9 euro, płacąc prawie 20 euro za przesyłkę, a 2 miesiące wcześniej w tym samym sklepie zamawiałem kilka rzeczy do Descenta.

Dostępność rzeczy spada. Trzy Hero and Monster Packi w sklepie FFG zmieniły status z out of stock na no longer available. Chociaż to i tak były dodatki niedostępne w zasadzie po angielsku.

Duże dodatki były wydawane chyba w takiej kolejności:
Legowisko Jaszczura
Labirynt Zagłady
Trzęsawiska Trolli
Cień Nerekhall
Kruczy Dwór
Mgły Bilehall
Rdzewiejące Okowy

Wszystko poza Cieniem jest chyba bez problemu dostępne.
Kempi
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:19
Has thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Kempi »

Jestem już po paru Video/Recenzjach i gra mi się naprawdę podoba od jakiegoś czasu mam na Steamie Aplikacje :)

Pytania"

Rdzeń gry posiada ile kampanii ?? (Czas gry +/-)
Szacowany koszt na tak zwany 1wszy strzał ??
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Yuri »

Kempi pisze: 19 lip 2020, 18:57 Jestem już po paru Video/Recenzjach i gra mi się naprawdę podoba od jakiegoś czasu mam na Steamie Aplikacje :)

Pytania"

Rdzeń gry posiada ile kampanii ?? (Czas gry +/-)
Szacowany koszt na tak zwany 1wszy strzał ??
Dosyć śledzę temat, bo ostatnio szukałem dla kumpla zestawu właśnie. Powiem tak...przyszykowałbym nie mniej jak 2.000, a w okolicy 3.000 masz kompletny zestaw z wszelkim dobrem jak poszukasz. Ostatnio chyba za 3.500 widziałem na jakimś wątku sprzedażowym.

p.s. jest jeszcze fanowska apka, zwie się Valkyrie, polecam. Jest tam sporo fanowskich scenariuszy i prac.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent

Post autor: Grahf »

Yuri pisze: 18 lip 2020, 15:35
Kempi pisze: 18 lip 2020, 14:21 ... Descent a raczej o to w jakiej kolejności kupować dodatki...
Podpowiem Ci to samo co kumplowi, który nie posłuchał, żałował, sprzedał co miał i finalnie poszedł za moją radą.

Mianowicie - kup od razu jak największy set, najlepiej z dodatkowymi Lieutenant Packami i innymi ciężko zdobywalnymi dodatkami. Zaoszczędzisz sporo, mimo że kwota początkowa może wydać się wysoka, ale zapewniam Cię, że jeżeli będziesz szukał pojedynczo zapłacisz o wiele więcej i pieniędzmi i czasem i nerwami.

p.s. i nie licz, że z Descentem będzie tanio. Niemniej jak "usiadł" Ci Talisman to Descent powinien oczarować.
Sam Nerekhall chodzi po 450-600 zł ;)
Kempi
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:19
Has thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Kempi »

1640 Za wszystcko co Jest dostępne na Stronie Galakty ;) więc całkiem sporo dużych dodatków :)

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/desc ... 30553.html 220zł :) Cień Nerekhall
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

W sensie na Allegro, bo w sklepie Rebela dawno niedostępne przecież.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Sklepie Galakty chciałeś napisać.
Labirynt Zagłady zresztą też u nich od jakiegoś czasu niedostępny.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ