Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: zsuedama »

Cześć,

Szukam gry, która spełniałaby poniższe wymagania:

-obsługiwała 6-8 graczy w wersji każdy na każdego lub np. grę w dwuosobowych drużynach czy 4vs4 itp. ale nie kooperacja w wersji wszyscy vs gra
-waga Medium-Light (między 2 a 3 na BGG)
-czas rozgrywki przy takiej ilości ludzi 2-4h (realnego grania, mam w ekipie wolnych ludzi, gramy dłuużej niż na pudełku)
-negatywna interakcja (bardzo wskazane, ale nie konieczne)
-porządne, ładne wydanie

Moje doświadczenia z grami 6+, albo takimi które mają taki tryb, które mogłyby spełniać powyższe wymagania:
-RoboRally - nuda mieszana z frustracją, nie siądę do niej jeszcze raz
-Batllestar - nuda, nuda, pewnie jeszcze zagram ale to nie moja bajka
-Rising Sun (grałem max na 5 osób) - mieszane odczucia. Gramy dosyć wolno, mojej ekipie się podoba, mi się dłuży. Po 4 rozgrywkach nie wiem czy mi się ta gra podoba tylko jest "wolniejsza" niż wolę normalnie czy raczej jednak nie dla mnie
-Mission: Red Planet (grane na 6 osób): - niby spoko ale bez fajerwerków, bardzo nieczytelne były dla mnie nazwy części planety - uważam, że to powinno być oznaczone kolorami, było to dość frustrujące.

Gry Które rozważam/rozważałem:
-Cyklady z Tytanami (6 osób w 3 drużynach) - wysłałem pytanie o to jak chodzi w takiej wersji w wątku gry
-Eclipse - imo za ciężka. Kiedyś kupiłem, rozłożyłem próbnie i się zmęczyłem, poszło do ludzi. Pewnie zrobię jeszcze podejście ale na ten moment na 100% szukam czegoś lżejszego
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4753
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1259 times
Been thanked: 1469 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: Mr_Fisq »

7 cudów za lekkie?
Gra o tron za ciężka?
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: Grzdyll »

Temat dla mnie też bardzo interesujący, sam szukam takich gier 6+
Z tego co sprawdza się w miarę u nas w takim towarzystwie to gry jednak ogólnie bardzo lekkie, czyli:
Tajniacy lub Decrypto - chyba nie ma co opisywać bo to chyba wszystkim dobrze znane gry skojarzeń, drużyna vs drużyna
Sabotażysta lub Avalon - gry ukrytych ról, z "czytaniem" innych graczy
Obecność - drużynowość średnia bo to gra jeden konta reszta ale to ogólnie bardzo zgrabna pozycja i warto ją wypróbować.

Średnio podeszły natomiast:
TTR Azja - pociągi uwielbiamy ale wersja drużynowa jakoś nam nie leży.
Kasa i spluwy - wydawało się bardzo fajne ale jednak to strzelanie do innych nawet z piankowych pistoletów jakoś niefajnie się kojarzy.
Captain Sonar - w założeniach rewelacja, niestety do gry zniechęciły nas przypadkowe błędy o które w emocjach nietrudno, a które całkiem potrafią zepsuć radość z zabawy.
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: zsuedama »

Mr_Fisq pisze: 21 lip 2020, 21:28 7 cudów za lekkie?
Gra o tron za ciężka?
Dokładnie :)

7 cudów - grałem tylko raz, trochę jak w misja czerwona planeta - neutralny stosunek mam do tej gry, na pewno jeszcze kilka razy zagram ale bez większych emocji

Gra o Tron - za ciężka, na pudełku 240minut to by zeszło nam zdecydowanie za długo, bo by trzeba do tego czasu dodać sam nie wiem ile :) Plus nie przepadam za grami które są adaptacją świata z książki czy filmu.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 70 times
Been thanked: 103 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: piwko »

Może Shadows over Camelot?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1035
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 437 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: karmazynowy »

Colt Express?
Średnio-lekka na 6 os.

Może Dochodzenie lub Avalon?

Jak ma być ciężej to może Dune?

Na 7+ osób ciężko z grami, które nie są typowymi imprezówkami.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: rebuzus »

Mam dwie propozycje - Ewolucja i Cytadela.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: PytonZCatanu »

Może jakaś gra wyścigowa, np. Formuła D. :) Zwykle w grach wyścigowych duża liczba graczy nie przeszkadza, a wręcz jest wskazana i tam bym szukał.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5325
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: BOLLO »

Podlacze sie pod temat. Szukam gry na 6+ nie musi byc imprezowa, wersjaPL, waga 2-3 , do zagrania max 2h.
Aha gra nie moze byc imprezowka typu "zagdakaj jak kura, wyjaw tajemnice,odpowiedz na pytanie,rzuc koscia z nosa itd"
Neci mnie 7 cudow ale moze jest cos jeszcze czym warto sie zainteresowac? Kojaze jeszcze Avalon,Talizman,Roundbaund,Kapitan Sonar.
Atk
Posty: 1413
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: Atk »

Colt Express z dodatkami
Spartakus z dodatkami
Na 6 osób
Viticulture
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5325
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 04 sie 2020, 00:24 Colt Express z dodatkami
Spartakus z dodatkami
Na 6 osób
Viticulture
Colt Expres ile trzeba miec dodatków żeby jakoś sensownie pograć?
Spartakus zbyt brutalne moim zdaniem dla "świeżych"
Viticulture za drogie troche 200pln
Atk
Posty: 1413
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: Atk »

Na 8 osób w CE trzeba mieć komplet
6 osób to podstawka
+1 osoba w dodateku (chyba w koniach dochodzi)
+ 1 osoba jako szeryf

W każdym wariancie grę się spoko od czystej podstawki po dodatki

Spartakus za brutalny a mówisz o negatywnej interakcji w 1 poście To trzeba się zdecydować co się chce bo nowym każda nawet najmniejsza interakcja może byc za brutalna chyba ze mówisz o tym że brutalne jest zabijanie komuś figurek? Poza serialem to w grze nic brutalnego nie widziałem Poza tym jest banalną i w miarę przyjemna (jeśli lubimy negatywna interakcje) Mechanicznie też sprawnie się gra

No viti kosztuje Gra niedawni miała premierę Nie wiem w sumie czemu aż tyle bo ale różne drewniane elementy czy nie standardowe plastikowe elementy ostatnio potrafią być w cenie
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5325
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 04 sie 2020, 09:43 Spartakus za brutalny a mówisz o negatywnej interakcji w 1 poście To trzeba się zdecydować co się chce bo nowym każda nawet najmniejsza interakcja może byc za brutalna chyba ze mówisz o tym że brutalne jest zabijanie komuś figurek?
Eeee to nie mój temat i nie mój post więc pomyliłeś fakty ;-). Dla mnie lekka interakcja jest wskazana jak coś i zabijanie figsów nie stanowi większego problemu.
CE to w takim razie odpada bynajmniej u mnie 8 osób troszkę za dużo. No nic szukam dalej.
Atk
Posty: 1413
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Średnio-lekka gra na 6-8 osób, może z trybem drużynowym?

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 04 sie 2020, 10:21
Atk pisze: 04 sie 2020, 09:43 Spartakus za brutalny a mówisz o negatywnej interakcji w 1 poście To trzeba się zdecydować co się chce bo nowym każda nawet najmniejsza interakcja może byc za brutalna chyba ze mówisz o tym że brutalne jest zabijanie komuś figurek?
Eeee to nie mój temat i nie mój post więc pomyliłeś fakty ;-). Dla mnie lekka interakcja jest wskazana jak coś i zabijanie figsów nie stanowi większego problemu.
CE to w takim razie odpada bynajmniej u mnie 8 osób troszkę za dużo. No nic szukam dalej.
Fakt rozpędziłem się 😜 W CE czym więcej tym lepsza zabawa ale mu cząstki gramy w 3/4 osoby i też się świetnie bawimy
ODPOWIEDZ