Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie probuj robic wszystkiego, grinduj zeby miec komfortowy zapas surowcow, zawsze oceniaj czy wogole jest warto walczyc bo moze potencjalna nagroda przewyzsza koszt. Wrazie watpliwosci czy dasz rade uciekaj. Uwaznie wszystko czytaj. Optymalizuj swoje ruchy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 303 times
Been thanked: 63 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Aadaan »

Ja jestem dopiero po II rozdziale więc wiele nie pomogę, ale dobrą radą jest żeby robić notatki, bo czasem można zapomnieć o szczegółach. Ja robię w tel. krótkie notki z numerem lokacji/nazwą w tytule i tym co tam spotkałem a wydaje się istotne, ew. statusy jakie tam dostałem.

Ps. Kalkulowanie czy opłaca się walczyć to bardzo dobra rada. Czasem nie warto wikłać się w walkę, stracić połowę zdrowia, żeby zyskać 2 prowianty.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Aadaan pisze: 26 lip 2020, 11:53
addekk pisze: 26 lip 2020, 10:51 Jest gdzieś już do pobrania finalna instrukcja Pl?
Że strony oficjalnej AR pobiera się hiszpańska wersja :(
Polska wersja instrukcji jest pod linkiem do niemieckiej :)
Hmm, coś źle szukam bo ja tylko angielskie widzę do wyboru?

Edit:
A ok, ale dziwnie, jak się wejdzie w grę to w jej dziale download jest tylko inglisz, trzeba w dział download, tam są różne gry i wtedy w Tainted Grail są różne wersje językowe.
XD
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Awaken Realms ma mega źle zrobią tą stronę. Samemu pobrałem po prostu instrukcje w PDF i mam specjalny folder na to :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Tak strona jest masakrycznie zrobiona.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

Dobra bo jestem w trakcie malowania przed pierwszą rozgrywka. Do czego służy figurka pierwszego?
Nigdzie w instrukcji nie znalazłem albo nie pamiętam jak czytałem
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Do oznaczania na mapie tego właśnie przeciwniks gdy sie pojawi.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Czy każdy mix postaci będzie dobrze działał w grze na dwie osoby, czy polecacie jakiś konkretny zestaw?

Zastanawiam się nad:

Beor
Strength: Craft- pay 4 energy to draw 3 random craftable items and pick one (only in settlements)
Weakness: Festering Wound- lose 1 health every time you become exhausted


+

Ailei
Strength: Healing Herb- pay 2 energy to restore 1 health (to you or another character in your location, only out of settlements
Weakness: Traumatized- you can't reduce terror when resting in a location without an active menhir
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
capre
Posty: 24
Rejestracja: 25 wrz 2018, 09:59
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: capre »

To ja może kilka minusów podam, oczywiście takie, które rzuciły mi się w oczy po nawet nie ograniu całego 1 rozdziału, więc jeszcze niewiele wiem :) (bardziej chciałem poczuć mechanikę, co jak działa etc).
po pierwsze - instrukcja
niby napisana dobrze, ale zdarzają się jakieś niedopowiedzenia, których mi osobiście brakuje, a nawet często mylące określenia. Nie mam przy sobie instrukcji, ale to co pamiętam, to:
- WALKA: w instrukcji napisane jest, że po zakończonej walce wszystkie odrzucone i zagrane karty zbieramy i tasujemy z talią walki. A co z kartami, które mamy na ręcę? Nie są ani odrzucone ani zagrane. Co mam z nimi zrobić?
- zakup karty: mowa jest o tym, by z 3 dobranych kart wybrać jedną i dodać do swojej talii. Czy mam tę kartę położyć na wierzchu talii (czyli dobiorę ją przy najbliższej okazji) czy dodać do talii i przetasować?
- rozwój atrybutów - napisane jest, że koszt w PD zależy jest od tego, ile obecnie jest atrybutów w danej parze: jesli 1, to rozwój kosztuje 2 PD, jak 2 atrybuty to 4 PD etc. Jednak poniżej w przykładzie wyliczenie liczby atrybutów odnosi się nie do OBECNEGO stanu, tylko przyszłego... czyli jak mam 1 atrybut w danej parze, i chce rozwinąć drugi, to liczę jako 2, czyli koszt to 4PD, a nie 2 PD... co sugerowałby pierwszy opis.

Średnio (przynajmniej póki co) leży mi rozwiązanie "statusów", które zdobywa się podczas gry. W przypadku gry w 2+ osoby, statusy odnoszą się do wszystkich graczy w grze, co jest moim zdaniem trochę dziwne... niby mamy wrzuć się w opowieść, rozwijamy swoją postać, aż tu nagle 1 gracz, który jest w zupełnie innej krainie wykonuje akcje, która daje mu status "NACIĄGACZ" i jednocześnie, ja już ten status mam.. czemu, skoro nie wykonałem takiej akcji, nie byłem nawet w okolicy? Dla mnie to dziwne rozwiązanie, takie atrybuty/statusy bardziej by mi pasowały per postać.

No i to w sumie tyle, ale wszystko może jeszcze się zmienić :) jestem dopiero po samouczku i kawałku 1 rozdziału.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gribbler »

Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 995
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 244 times
Been thanked: 243 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

Jak sądzicie, która postać jest najlepsza do grania solo jednym bohaterem? Więcej pożytku przyniesie inwestycja w umiejętność walki czy dyplomacji? Zastanawiam się, czy warto tworzyć bohatera, który będzie przedzierał się przez świat Avalonu głównie siłowo, czy raczej postawić na postać uniwersalną, która nie każdą walkę zwycięży, nie z każdym się dogada, ale sztukę przetrwania opanuje na tyle dobrze, że poradzi sobie w różnych sytuacjach. Nie chodzi mi o build, jedynie o wybór bohatera na start. Myślałem też o jakimś fajnym soundtracku, który pasowałby do mrocznego klimatu gry, możecie coś polecić? :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: kamron6 »

Moje propozycje soundtracku:
1. Dedykowana lista z Melodice
2. The Dungeon Synth Archives
3. Muzyka z appki pomocniczej
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 446
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 430 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gosiek »

Moonday pisze: 01 sie 2020, 09:24 Myślałem też o jakimś fajnym soundtracku, który pasowałby do mrocznego klimatu gry, możecie coś polecić? :)
Dark ambient w nordyckich klimatach polecam - Forndom, Danheim, Heilung, Wardruna, Heldom.
Zerknij na tą playlistę - klik. Mi się świetnie sprawdziła do pierwszej sesji z TG.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Moonday pisze: 01 sie 2020, 09:24 Jak sądzicie, która postać jest najlepsza do grania solo jednym bohaterem? Więcej pożytku przyniesie inwestycja w umiejętność walki czy dyplomacji? Zastanawiam się, czy warto tworzyć bohatera, który będzie przedzierał się przez świat Avalonu głównie siłowo, czy raczej postawić na postać uniwersalną, która nie każdą walkę zwycięży, nie z każdym się dogada, ale sztukę przetrwania opanuje na tyle dobrze, że poradzi sobie w różnych sytuacjach. Nie chodzi mi o build, jedynie o wybór bohatera na start. Myślałem też o jakimś fajnym soundtracku, który pasowałby do mrocznego klimatu gry, możecie coś polecić? :)
Mysle ze najlepiej budowac postac wszechstronna i średnią we wszystkim. Warto inwestowac w zdolności ktore ulatwiaja grind zasobow. Wtedy mozna mniej walczyc, mniej grindowac. No ale ja nie pogralem duzo wiec moglby sie wypowiedziec ktos kto ukonczyl TG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Banan2 »

Sorry, jeśli to gdzieś już było, ale mam pytanie. Macie jakiś patent na układanie kart (te średnie) w pudełku? Co w jakiej kolejności i w którym miejscu? Zakładam, że można je zakoszulkować i się mieszczą.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Banan2 pisze: 03 sie 2020, 11:07 Sorry, jeśli to gdzieś już było, ale mam pytanie. Macie jakiś patent na układanie kart (te średnie) w pudełku? Co w jakiej kolejności i w którym miejscu? Zakładam, że można je zakoszulkować i się mieszczą.
Pozdrawiam
Domyślnie save sloty na upgradey. Lewa część rynny na spotkania. Prawa na talie postaci, losowe wydarzenia, wydarzenia specjalne. Mała prawa część rynny na rozdziały.

Podczas rozgrywki wyciągam nieużywane upgradey i zamieniam z taliami postaci żeby mieć savey wygodnie. Żeby się zmieściło to musiałem dodatkowo do talii dorzucić wydarzenia specjalne i rozdziały.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

Banan2 pisze: 03 sie 2020, 11:07 Sorry, jeśli to gdzieś już było, ale mam pytanie. Macie jakiś patent na układanie kart (te średnie) w pudełku? Co w jakiej kolejności i w którym miejscu? Zakładam, że można je zakoszulkować i się mieszczą.
Pozdrawiam
Zła wiadomość: Źle zakładasz. Zakoszulkowane się nie mieszczą.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

feniks_ciapek pisze: 03 sie 2020, 12:06
Banan2 pisze: 03 sie 2020, 11:07 Sorry, jeśli to gdzieś już było, ale mam pytanie. Macie jakiś patent na układanie kart (te średnie) w pudełku? Co w jakiej kolejności i w którym miejscu? Zakładam, że można je zakoszulkować i się mieszczą.
Pozdrawiam
Zła wiadomość: Źle zakładasz. Zakoszulkowane się nie mieszczą.
Żartujesz sobie?
Spoiler:
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

No nie zmieściły się, prawda? Co tam masz w lewym górnym rogu?

Jak użyłem koszulek, które dostarczył AR, to w ogóle mi dwie talie walki i dyplomacji wyleciały poza wypraskę.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

feniks_ciapek pisze: 03 sie 2020, 12:12 No nie zmieściły się, prawda? Co tam masz w lewym górnym rogu?

Jak użyłem koszulek, które dostarczył AR, to w ogóle mi dwie talie walki i dyplomacji wyleciały poza wypraskę.
Karty pomocy mam, a co? Ja mam Paladiny 90 mikronów.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Jak ktoś użyje koszulek niższej klasy to już w ogóle się z zapasem pomieści.

Rebel Medusa na mapy i Sloyca na całą resztę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Zuzycie slotow na zapisy nie nazwałbym zmieszczeniem sie. Teraz potrzeba zewnetrznego pudleka na save. Nie mowiac o tym ze ciezko sie przeglada w poszukiwaniu konkretnych kart.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Banan2 »

brazylianwisnia pisze: 03 sie 2020, 12:37 Zuzycie slotow na zapisy nie nazwałbym zmieszczeniem sie. Teraz potrzeba zewnetrznego pudleka na save. Nie mowiac o tym ze ciezko sie przeglada w poszukiwaniu konkretnych kart.
No to słabo, że się w sumie nie mieści i tak "niewygodnie" to wygląda. AR nie przewidział, że w grze opartej w sporej części na kartach ktoś będzie chciał je zakoszulkować ? Zwłaszcza, że oferowali też koszulki.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Banan2 pisze: 03 sie 2020, 13:03
brazylianwisnia pisze: 03 sie 2020, 12:37 Zuzycie slotow na zapisy nie nazwałbym zmieszczeniem sie. Teraz potrzeba zewnetrznego pudleka na save. Nie mowiac o tym ze ciezko sie przeglada w poszukiwaniu konkretnych kart.
No to słabo, że się w sumie nie mieści i tak "niewygodnie" to wygląda. AR nie przewidział, że w grze opartej w sporej części na kartach ktoś będzie chciał je zakoszulkować ? Zwłaszcza, że oferowali też koszulki.
Pozdrawiam
Oczywiscie ze przewidzieli ze ktos bedzie chcial ale postanowili nie powiekszac dodatkowo kosztow dla wszystkich i tym samym zwiększać pudelka. Osoby ktore kupiły koszulki maja drugie pudleko z insertem. Juz w trakcie kampanii mowili żeby sie nie nastawiac ze zakoszulkowane karty wejda.
Jest ich poprostu zbyt wiele.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ