Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: donmakaron »

Jeśli to są te duszki promo co były również do wersji angielskiej (węż i płomień) to warto się skusić myślę. Pewnie będzie kilka sztuk krążyło w dobrej cenie ale szybko się skończą. Ściągnięcie tego ze stanów w wersji anglojęzycznej to jest koło stówki.
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sasquach »

mat_eyo pisze: 05 sie 2020, 10:57 Jak dla mnie zakup z dodatkowymi promo duchami jest bardzo opłacalny. Na tyle opłacalny, że zacząłem się zastanawiać nad wymianą swojej wersji angielskiej na pl, tylko po to, żeby zdobyć promki.
Angielskie duchy można sobie wydrukować u Planszowego Dobromira z oficjalnym pozwoleniem autora.
Dhel
Posty: 717
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 481 times
Been thanked: 405 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Dhel »

Pynio pisze: 05 sie 2020, 10:53 Czy gra jest mocno zależna językowo? Planuję kupić polską wersję, a widzę dodatek Branch and Claw. Ma ktoś wiedzę czy to się jakoś poskłada dwujęzycznie?
Mocno zależna, karty mocy duchów mają dodatkowe informacje jak działają, karty event z brach & claw są jeszcze bardziej złożone, jednak ten tytuł lepiej mieć w jednym języku
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: rattkin »

donmakaron pisze: 05 sie 2020, 12:07 Jeśli to są te duszki promo co były również do wersji angielskiej (węż i płomień)
Wonsz i płomień :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: mat_eyo »

sasquach pisze: 05 sie 2020, 12:09
mat_eyo pisze: 05 sie 2020, 10:57 Jak dla mnie zakup z dodatkowymi promo duchami jest bardzo opłacalny. Na tyle opłacalny, że zacząłem się zastanawiać nad wymianą swojej wersji angielskiej na pl, tylko po to, żeby zdobyć promki.
Angielskie duchy można sobie wydrukować u Planszowego Dobromira z oficjalnym pozwoleniem autora.
Mam głęboko zakorzenioną niechęć do używania wszelkiego rodzaju wydruków i samoróbek. Poluję już od dłuższego czasu na te promki i na pewno kiedyś je ustrzelę :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: detrytusek »

Mówiłem, żeby czekać na tanie sklepy? :)
https://dragoneye.pl/spirit-island-edyc ... -2245.html
Dla niecierpliwych - 190 zł także te promki to ten tego ten.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Grzech »

mat_eyo pisze: 05 sie 2020, 12:21
sasquach pisze: 05 sie 2020, 12:09
mat_eyo pisze: 05 sie 2020, 10:57 Jak dla mnie zakup z dodatkowymi promo duchami jest bardzo opłacalny. Na tyle opłacalny, że zacząłem się zastanawiać nad wymianą swojej wersji angielskiej na pl, tylko po to, żeby zdobyć promki.
Angielskie duchy można sobie wydrukować u Planszowego Dobromira z oficjalnym pozwoleniem autora.
Mam głęboko zakorzenioną niechęć do używania wszelkiego rodzaju wydruków i samoróbek. Poluję już od dłuższego czasu na te promki i na pewno kiedyś je ustrzelę :)
Można było je domówić do ostatniego dodatku na Kickstarterze za 9 USD
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Seykan »

detrytusek pisze: 05 sie 2020, 12:48 Mówiłem, żeby czekać na tanie sklepy? :)
https://dragoneye.pl/spirit-island-edyc ... -2245.html
Dla niecierpliwych - 190 zł także te promki to ten tego ten.
Biorąc pod uwagę wysyłkę wychodzi 50zł za promki, trochę dużo :/
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tapczanik420 »

Seykan pisze: 05 sie 2020, 13:00
detrytusek pisze: 05 sie 2020, 12:48 Mówiłem, żeby czekać na tanie sklepy? :)
https://dragoneye.pl/spirit-island-edyc ... -2245.html
Dla niecierpliwych - 190 zł także te promki to ten tego ten.
Biorąc pod uwagę wysyłkę wychodzi 50zł za promki, trochę dużo :/
Zwłaszcza, że w sklepie Lacerty duchy są wycenione na 25 zł i opatrzone dopiskiem "Promocyjne Duchy będą dostępne do kupienia po premierze gry Spirit Island (listpad/grudzień)". Więc ciekawe czy rzeczywiście będą dostępne, czy się wyprzedadzą czy może ludzie się zjeżą i będą czekać na same duchy :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: detrytusek »

No co kto lubi. 50 zyla za 2 karty - dla mnie nie ma w ogóle wątpliwości co wybrać, a jeszcze jak ktoś z Krk to już 60 się robi.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2020, 13:05 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Xavris »

Kwestia tylko, czy promki będą później do kupienia w sklepie Lacerty. Nawet jeśli tak, to same promki to 25 zł + 15 zł przesyłka, więc tak naprawdę różnica to 20 zł (w porównaniu do samej gry za 190 zł).
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tapczanik420 »

detrytusek pisze: 05 sie 2020, 13:03 No co kto lubi. 50 zyla za 2 karty - dla mnie nie ma w ogóle wątpliwości co wybrać, a jeszcze jak ktoś z Krk to już 60 się robi.
Dwie planszetki i po 16 kart :D Tak wynika z opisu.
Xavris pisze: 05 sie 2020, 13:05 Kwestia tylko, czy promki będą później do kupienia w sklepie Lacerty. Nawet jeśli tak, to same promki to 25 zł + 15 zł przesyłka, więc tak naprawdę różnica to 20 zł (w porównaniu do samej gry za 190 zł).
Jeszcze na stronie produktu jest napisane, że to dla zaawansowanych graczy więc równie dobrze, można ich nigdy nie ograć. W podstawce jest 8 duchów więc te dwa dodatkowe to nie jest tak dużo jak w przypadku gdy podstawka miałaby 4-5.

No nic, poczekajmy jeszcze na aleplanszówki, oni mogą mieć najtaniej a napisali mi, że czekają na potwierdzenie ceny od Lacerty.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Seykan »

tapczanik420 pisze: 05 sie 2020, 13:26
Spoiler:
Jeszcze na stronie produktu jest napisane, że to dla zaawansowanych graczy więc równie dobrze, można ich nigdy nie ograć. W podstawce jest 8 duchów więc te dwa dodatkowe to nie jest tak dużo jak w przypadku gdy podstawka miałaby 4-5.

No nic, poczekajmy jeszcze na aleplanszówki, oni mogą mieć najtaniej a napisali mi, że czekają na potwierdzenie ceny od Lacerty.
Na Aleplanszówkach 203PLN:

https://aleplanszowki.pl/kooperacyjne/7 ... &results=1
Ostatnio zmieniony 05 sie 2020, 13:39 przez Seykan, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja mam nadzieję, że dzięki możliwości manipulowania trudnością (poziom trudności + wybór najeźdźców), i złożonością (wybór duchów) gra zaskoczy i duchy z promki się przydadzą, więc zamówiłem w Lacercie. Tanio nie jest, ale traktuję to trochę jak napiwek dla nich za podjęcie się wydania tej gry. Mam też nadzieję że będzie to drobna cegiełka na rzecz wydania dodatków.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tapczanik420 »

Seykan pisze: 05 sie 2020, 13:34 Na Aleplanszówkach 203PLN:

https://aleplanszowki.pl/kooperacyjne/7 ... &results=1
Ze stałym rabatem i kodem weekendowym może być nawet 184 przy większym zamówieniu z darmową dostawą albo oo.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Seykan »

Też się jednak zdecydowałem na opcję z promkami. W najgorszym razie je odsprzedam, a poczytałem o nich trochę na BGG i ludzie sobie chwalą te duchy, wyglądają mocno interesująco.
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: poxi »

tapczanik420 pisze: 05 sie 2020, 13:26 Jeszcze na stronie produktu jest napisane, że to dla zaawansowanych graczy więc równie dobrze, można ich nigdy nie ograć. W podstawce jest 8 duchów więc te dwa dodatkowe to nie jest tak dużo jak w przypadku gdy podstawka miałaby 4-5.
Przy 8 duchach istnieje dla 2 graczy 28 możliwych kombinacji, dla 3 graczy 56, dla 4 graczy 70.
Przy 10 duchach istnieje dla 2 graczy 45 możliwych kombinacji, dla 3 graczy 120, dla 4 graczy 210.
Dla mnie to istotne zwiększenie różnorodności, przy zachowaniu poziomu skomplikowania zasad. Oczywiście, że nie ogram każdej kombinacji - pewnie będę grał głównie we dwoje. Nadal, w moim przypadku te dwa dodatkowe duchy dadzą 60% więcej możliwych kombinacji startowych (300% dla 4 graczy, konkret). Do tego zmieszczą się do pudełka z podstawką. 10/10. Biorę bez względu na cenę.
Mr_Fisq pisze: 05 sie 2020, 13:34 ...więc zamówiłem w Lacercie. Tanio nie jest, ale traktuję to trochę jak napiwek dla nich za podjęcie się wydania tej gry. Mam też nadzieję że będzie to drobna cegiełka na rzecz wydania dodatków.
Zrobiłem tak samo i z taką samą nadzieją. :D
Ostatnio zmieniony 05 sie 2020, 14:01 przez poxi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Seykan »

Oby dzięki nam doszło do wydania dodatków :lol:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: donmakaron »

Te duchy są bardzo ciekawe i dobrze je mieć. Pograłem z nimi trochę i nie żałuję zakupu. Duchów w podstawce jest tak na prawdę mało, jak się trochę pogra to już nie ma z czego wybierać ;) Tym grałem, tym nie lubię i jakoś niewiele zostaje. A to jest też gra, w którą chce się pograć dużo i często, więc wszelakich kombinacji nigdy mało.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: detrytusek »

tapczanik420 pisze: 05 sie 2020, 13:26
detrytusek pisze: 05 sie 2020, 13:03 No co kto lubi. 50 zyla za 2 karty - dla mnie nie ma w ogóle wątpliwości co wybrać, a jeszcze jak ktoś z Krk to już 60 się robi.
Dwie planszetki i po 16 kart :D Tak wynika z opisu.
Patrząc na BGG to są 2 planszetki i 8 kart w sumie.

Two promo Spirits for Spirit Island, printed as part of the initial Kickstarter. Includes two Spirit Mats and eight Unique Power cards.


Ja na pewno pas
Mr_Fisq pisze: 05 sie 2020, 13:34 Mam też nadzieję że będzie to drobna cegiełka na rzecz wydania dodatków.
O tym zadecyduje akurat całościowy wolumen sprzedaży, a nie liczba zakupionych gier w Lacercie. Po prostu dałeś im więcej zarobić w ramach podziękowania za wydanie i tyle.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tapczanik420 »

Mnie jednak zastanawia sytuacyjność tych dodatków. Wielu zwykłych dodatków miesiącami się nie wyciąga z folii a tutaj na BGG piszą:
these Spirits which means they should be reserved for players who understand the fundamentals of the game and either want more of a challenge, or are interested in exploring deeper elements of the game.
Za 18 zł to tak jak pisałem, no brainer, ale za ponad 60? No nie wiem...
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: poxi »

detrytusek pisze: 05 sie 2020, 14:15
Mr_Fisq pisze: 05 sie 2020, 13:34 Mam też nadzieję że będzie to drobna cegiełka na rzecz wydania dodatków.
O tym zadecyduje akurat całościowy wolumen sprzedaży, a nie liczba zakupionych gier w Lacercie. Po prostu dałeś im więcej zarobić w ramach podziękowania za wydanie i tyle.
Tak, ale nie. Oczywiście całościowy wolumen sprzedaży, jest bardzo ważny. Natomiast informacja, ile sztuk zostało zamówionych od nich, drożej, specjalnie dla promosek, daje dobry obraz na ilość osób bardziej zainteresowanych dodatkami niż przeciętny odbiorca, co może mieć znaczenie przy mniejszych nakładach.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: detrytusek »

tapczanik420 pisze: 05 sie 2020, 14:23 Mnie jednak zastanawia sytuacyjność tych dodatków. Wielu zwykłych dodatków miesiącami się nie wyciąga z folii a tutaj na BGG piszą:
these Spirits which means they should be reserved for players who understand the fundamentals of the game and either want more of a challenge, or are interested in exploring deeper elements of the game.
Za 18 zł to tak jak pisałem, no brainer, ale za ponad 60? No nie wiem...
Podejrzewam, że co najmniej połowa posiadaczy nie doczeka sytuacji, w której będzie chciała "more challenge" albo by "explore deeper". Jeśli nawet to widząc zainteresowanie tą grą to podejrzewam, że dodatki jednak wyjdą, a w nich jest w sumie 12 duchów....
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: detrytusek »

tapczanik420 pisze: 05 sie 2020, 14:23 Mnie jednak zastanawia sytuacyjność tych dodatków. Wielu zwykłych dodatków miesiącami się nie wyciąga z folii a tutaj na BGG piszą:
these Spirits which means they should be reserved for players who understand the fundamentals of the game and either want more of a challenge, or are interested in exploring deeper elements of the game.
Za 18 zł to tak jak pisałem, no brainer, ale za ponad 60? No nie wiem...

Podejrzewam, że co najmniej połowa posiadaczy nie doczeka sytuacji, w której będzie chciała "more challenge" albo by "explore deeper". Jeśli nawet to widząc zainteresowanie tą grą to podejrzewam, że dodatki jednak wyjdą, a w nich jest w sumie 12 duchów....
poxi pisze: 05 sie 2020, 14:31 Tak, ale nie. Oczywiście całościowy wolumen sprzedaży, jest bardzo ważny. Natomiast informacja, ile sztuk zostało zamówionych od nich, drożej, specjalnie dla promosek, daje dobry obraz na ilość osób bardziej zainteresowanych dodatkami niż przeciętny odbiorca, co może mieć znaczenie przy mniejszych nakładach.
Nie wyciągałbym z tego takich wniosków.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2020, 14:38 przez detrytusek, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: piton »

Ja zamówiłem te duchy w BGG store jak były kiedyśtam (przesylka wtedy była tania), do tego fanowskie duchy od Dobromira ... grałem kilkadziesiąt razy w Wyspę i nie użyłem ich. Do zabawy wystarczyły duchy z podstawki i manipulowanie poziomem trudności i scenariuszami. Potem jak ktoś dokłada dodatek to hoho...
Da się grać bez tego i bawić wyśmienicie, bez wątpienia. Tylko jak się zakochacie w grze to zdecydowanie "must have", jak wszystko co wydadzą ;)
(Po pozbyciu się wersji angielskiej promo duchy zostawiłem - nie sądziłem, że będą po polsku - jeszcze kilkaset rozgrywek przede mną to pewnie ogram).

(a gra jest i u Tttrolla)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ