Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: DarkSide »

Widzę, że to co dla mnie jest wadą i sprawia, że niektórych recenzentów nie odwiedzam, dla innych jest plusem i mocną stroną :wink: interesujące... 8)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

DarkSide pisze: 14 lip 2020, 12:03 Widzę, że to co dla mnie jest wadą i sprawia, że niektórych recenzentów nie odwiedzam, dla innych jest plusem i mocną stroną :wink: interesujące... 8)
To generalnie tak jak z grami :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

BOLLO pisze: 14 lip 2020, 11:56 oglądam recenzje kobiet to przypomina mi się TYLKO i wyłącznie moja ulubienica
https://www.youtube.com/watch?v=VYsUv1bbOZo


co kto lubi, nie wnikam :D

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

rastula pisze: 14 lip 2020, 12:15
BOLLO pisze: 14 lip 2020, 11:56 oglądam recenzje kobiet to przypomina mi się TYLKO i wyłącznie moja ulubienica
https://www.youtube.com/watch?v=VYsUv1bbOZo


co kto lubi, nie wnikam :D

Obrazek
Ta jak i recenzja Piotrka o Chaosie to najbardziej pamiętane przeze mnie . Miś jest zajebisty :lol:
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bartoszeg02 »

Ta laska jest genialna :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

xtomashx pisze: 12 lip 2020, 15:05 Niestety Asia jest zbyt mocno związana poprawnością żeby wyjść przed szereg z czymś wyjątkowym. Raz zrobiła "warsztat planszówkowego majsterkowicza" gdzie opisała gotowy produkt który dostała od producenta czy inne gotowe rozwiązania dostępne w sklepach. To była jedna wielka reklama.
https://www.youtube.com/watch?v=Ob8LgJ0Q9UU
Nie zapomnij pocisnąć Gambita za to samo.

To oczywiście ironia (no offence, Gambit). Nie ma dla mnie niczego złego w product placemencie, o ile recenzent jasno mówi jak się produkt sprawdza, albo jeśli z góry zaznacza, że to "płatna" reklama.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

Mixthoor pisze: 13 lip 2020, 22:06 Sypnąłbym groszem na Patronite np. GambitTV, gdyby jego recenzje wyglądały chociażby tak: https://www.youtube.com/watch?v=Mg43hs0zLnA
Ah to ten gość co zachwyca i podnieca KAŻDĄ grą, która wyjdzie? :D Kiedyś tam go oglądałem, ale przestałem, bo zachwycał się wszystkim i jego filmy mają zerową wartość.

A co do tematu to po tym jak zagłębiłem się bardziej w anglojęzyczne kanały (między innymi SU&SD <3) to ciężko mi powrócić do oglądania naszych rodzimych recenzentów, brakuje im trochę energii i duszy.
Asia zamiast skupić się na jednym-dwóch tematach i je rozwijać to łapie wszystko jak leci i tworzy co raz to nowy temat (recenzje, newsy, warsztaty DRUKARKI 3D, czekam na dział "Kości co dobrze się turlają"), a także czasem język kuleje. Szanuje jednak za dział Board News i rozgrywki z twórcami. GTTV wydaje się irytujący obecnie.

Jedynie chłopaki (+teraz Sylwia doszła, trzymam kciuki) z PoGraMy dają radę, Gradanie jest w porządku, mimo iż często się z nimi nie zgadzam, a także od czasu do czasu w sobotni poranek przy malowaniu figurek puszczam Wookiego i Przema.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: HUBertPL »

Obecnie irytuje mnie większość recenzentów, najbardziej ich nowomowa i dziwaczny akcent. Nieznajomość zasad gier i zachwyt wszystkimi grami które akurat są wydawane (wiem, na pewno to przypadek) też nieco irytuje.
Ale tak czy inaczej coś tam oglądam, a raczej słucham (Gradanie i Pełną Parą oceniam najwyżej).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mat_eyo »

HUBertPL pisze: 06 sie 2020, 10:18 Obecnie irytuje mnie większość recenzentów, najbardziej ich nowomowa i dziwaczny akcent.
Pro tip: w recenzjach pisanych akcent recenzenta nie przeszkadza :P
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

HUBertPL pisze: 06 sie 2020, 10:18 Obecnie irytuje mnie większość recenzentów, najbardziej ich nowomowa i dziwaczny akcent. Nieznajomość zasad gier i zachwyt wszystkimi grami które akurat są wydawane (wiem, na pewno to przypadek) też nieco irytuje.
Ale tak czy inaczej coś tam oglądam, a raczej słucham (Gradanie i Pełną Parą oceniam najwyżej).
Możesz doprecyzować "dziwaczny akcent"?

"Nieznajomość zasad gier"- tu się zgadzam to faktycznie jest irytujące jak prowadzący mówi "chyba jakoś tak to się robiło", " to się nazywało ....nie pamietam ale napiszcie w komentarzach" albo robi dziwne ruchy podczas przykładowej gry wbrew zasadą z instrukcji. Ja wiem że wpadki się zdarzają ale jak to się już wpuszcza w sieć to 10x powinno się chyba obejrzeć to co się spłodziło.
Curiosity pisze: 05 sie 2020, 23:34 Nie ma dla mnie niczego złego w product placemencie, o ile recenzent jasno mówi jak się produkt sprawdza, albo jeśli z góry zaznacza, że to "płatna" reklama.
Tak . powinno się powiedzieć lub poinformować że jest to lokowanie produktu/firmy a nie na koniec dawać logo Rebela które i tak jest jednoznaczne...a później robić odcinki typu "nikt mi nie płaci za recenzje" "nic nie mam z reklam" "jestem szczery/ra" "przelew nie poszedł"...prosze was bez takiego łgarstwa bo i tak śmierdzi układami na kilometr.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mnw »

Dlatego rahdo stosuje klingonskie napisy, gdzie wyłuszcza swoje wpadki. Czasem ciężko nie popełnić jakiegoś błędu i wierzę, że powtórki są męczące, ale jednak wypada zadbać o efekt końcowy. Czy u nas wśród polskich recenzentów ktoś tak robi?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

mnw pisze: 06 sie 2020, 10:42 Dlatego rahdo stosuje klingonskie napisy, gdzie wyłuszcza swoje wpadki. Czasem ciężko nie popełnić jakiegoś błędu i wierzę, że powtórki są męczące, ale jednak wypada zadbać o efekt końcowy. Czy u nas wśród polskich recenzentów ktoś tak robi?
Tak napisy czasem się pojawiają w trakcie odcinków np u GeekFactor czy Granie w Chmurach...czasem chyba też Gambit coś pisał. Trole mają wywalone jak zamieszają nr w topkach a u OnTable wyjątkowo o wpadkę trudno co się akurat w tej kwestii chwali. Reszty nie miałem okazji oglądać.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: HUBertPL »

BOLLO pisze: 06 sie 2020, 10:33
Możesz doprecyzować "dziwaczny akcent"?
https://joemonster.org/filmy/35200

Mniej więcej o to. Pewnie przesadzam, raczej nie jestem purystą językowym...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

HUBertPL pisze: 06 sie 2020, 11:37
BOLLO pisze: 06 sie 2020, 10:33
Możesz doprecyzować "dziwaczny akcent"?
https://joemonster.org/filmy/35200

Mniej więcej o to. Pewnie przesadzam, raczej nie jestem purystą językowym...
Podpuściłem Cię żeby nie było wątpliwości ale teraz już wiem że wkurza Cię tak samo Piotrkowe "W" jak i mnie :-) Pytanie czy to wyuczone czy maniera czy po prostu ten typ tak ma? Ja się jąkam i nie jest to wyuczone dla publiki ale fakt czasem jest śmiesznie jak się zagalopuję i zatne ;-)
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: HUBertPL »

BOLLO pisze: 06 sie 2020, 11:48
HUBertPL pisze: 06 sie 2020, 11:37
BOLLO pisze: 06 sie 2020, 10:33
Możesz doprecyzować "dziwaczny akcent"?
https://joemonster.org/filmy/35200

Mniej więcej o to. Pewnie przesadzam, raczej nie jestem purystą językowym...
Podpuściłem Cię żeby nie było wątpliwości ale teraz już wiem że wkurza Cię tak samo Piotrkowe "W" jak i mnie :-) Pytanie czy to wyuczone czy maniera czy po prostu ten typ tak ma? Ja się jąkam i nie jest to wyuczone dla publiki ale fakt czasem jest śmiesznie jak się zagalopuję i zatne ;-)
"W" to już mnie rozbraja całkowicie, ale chyba zaczyna to w sobie zwalczać :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

HUBertPL pisze: 06 sie 2020, 12:03
BOLLO pisze: 06 sie 2020, 11:48
HUBertPL pisze: 06 sie 2020, 11:37
https://joemonster.org/filmy/35200

Mniej więcej o to. Pewnie przesadzam, raczej nie jestem purystą językowym...
Podpuściłem Cię żeby nie było wątpliwości ale teraz już wiem że wkurza Cię tak samo Piotrkowe "W" jak i mnie :-) Pytanie czy to wyuczone czy maniera czy po prostu ten typ tak ma? Ja się jąkam i nie jest to wyuczone dla publiki ale fakt czasem jest śmiesznie jak się zagalopuję i zatne ;-)
"W" to już mnie rozbraja całkowicie, ale chyba zaczyna to w sobie zwalczać :)
Nigdy w życiu to jego cecha dominująca i fakt jest irytująca. Takie akcentowanie "W" brzmi słabo jakby ktos na siłę coś sylabizował. To jest bardzo nienaturalne jak się mówi że "zagrałem W Warhammer" a nie "zagrałem włorhamer". Ale to tylko taka jedna przywara ogólnie ekipa Trolli jest całkiem spoko i nic do nich nie mam pozatym że według mnie się opuścili. Może się znudzili już youtubami albo wypalili...co nie byłoby wcale dziwne bo jak ktoś to robi już ponad 10lat to przychodzi zniechęcenie nawet do tego co się kochało. Ikra gdzieś uciekła tak samo jak u Piotrka z Granie w Chmurach. Może tak o już jest.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: HUBertPL »

No na pewno po jakimś czasie nudzą się tym, trudno się dziwić. Fajnie że są, nawet jeśli mamy Im coś do zarzucenia :)
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Cyel »

W kwestii akcentu to ja bym się zgodził, ale mi mniej chodziłoby o błędy wymowy (choć to też słabe) a bardziej dykcję. Jak u wykładowcy, z których jeden będzie ten sam temat omawiał monotonnym głosem przez 40 minut a drugi samym manipulowaniem barwą, brzmieniem, natężeniem głosu będzie automatycznie przyciągał uwagę.

Dla mnie właśnie dlatego recenzje SUSD są najlepsze, bo jest tam cały opis gry i merytoryka jak w każdej innej dobrej recenzji, ale przygotowanie chłopaków, ich dykcja i akcentowanie tego co mówią, zmienne tempo mówienia oraz starannie dobrane słownictwo a nawet miny którymi podkreślają treść sprawiają, że aż chce się ich słuchać, czuć o jakich wrażeniach z gry opowiadają. Warto zwrócić też uwagę, że choć to też tak naprawdę tylko "gadające głowy" to cały czas w kadrze widać GRĘ!

Nawet krótki fragment podsumowania od razu przykuwa uwagę.
https://youtu.be/OJL4rDsGxiQ?t=606
https://youtu.be/SKbEBrWjWzY?t=1616
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Szewa pisze: 06 sie 2020, 08:44 Ah to ten gość co zachwyca i podnieca KAŻDĄ grą, która wyjdzie? :D Kiedyś tam go oglądałem, ale przestałem, bo zachwycał się wszystkim i jego filmy mają zerową wartość.
Tak tylko dla porządku. To ja mam być tym gościem, który zachwyca się KAŻDĄ grą, która wyjdzie?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

Gambit pisze: 06 sie 2020, 21:03
Szewa pisze: 06 sie 2020, 08:44 Ah to ten gość co zachwyca i podnieca KAŻDĄ grą, która wyjdzie? :D Kiedyś tam go oglądałem, ale przestałem, bo zachwycał się wszystkim i jego filmy mają zerową wartość.
Tak tylko dla porządku. To ja mam być tym gościem, który zachwyca się KAŻDĄ grą, która wyjdzie?
Chodziło mi o ZagrajnikTV, co nie wyjdzie to od razu mu się oczy świecą ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Szewa pisze: 06 sie 2020, 21:05 Chodziło mi o ZagrajnikTV, co nie wyjdzie to od razu mu się oczy świecą ;)
Aha...dziękuję za wyjaśnienie :)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: xtomashx »

Curiosity pisze: 05 sie 2020, 23:34
xtomashx pisze: 12 lip 2020, 15:05 Niestety Asia jest zbyt mocno związana poprawnością żeby wyjść przed szereg z czymś wyjątkowym. Raz zrobiła "warsztat planszówkowego majsterkowicza" gdzie opisała gotowy produkt który dostała od producenta czy inne gotowe rozwiązania dostępne w sklepach. To była jedna wielka reklama.
https://www.youtube.com/watch?v=Ob8LgJ0Q9UU
Nie zapomnij pocisnąć Gambita za to samo.

To oczywiście ironia (no offence, Gambit). Nie ma dla mnie niczego złego w product placemencie, o ile recenzent jasno mówi jak się produkt sprawdza, albo jeśli z góry zaznacza, że to "płatna" reklama.
Akurat Gambita bardzo lubię i szanuję :)
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 327
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 201 times
Been thanked: 251 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BasiekD »

Spoiler:
Cyel idealnie w punkt.
Tego mi na naszym poletku jeszcze brakuje.
Gadająca głowa na tle regału z grami, a gadająca w tle gry która przedstawia. Niby to samo, a jednak nie.
I emocji mi brakuje. Ale nie chodzi o ekscytację wszystkim, przekrzywikanie się i śmieszki (hej Trolle!). Nie emocje recenzenta, tylko emocje związane z grą.
Trudno to ując, ale to właśnie SUSD są tego mistrzami. Pokazują jakie emocje może budzić dana gra, co mi ta gra obiecuje.

Fajnie byłoby, gdyby nasi wyszli bardziej poza schemat: wstęp, pokażę grę ewentualnie wyjaśnię jak grać, wyliczenie plusów, wyliczenie minusów, ocena. Wszystko w stałym kadrze i jednym ujęciu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Gambit pisze: 06 sie 2020, 21:03
Szewa pisze: 06 sie 2020, 08:44 Ah to ten gość co zachwyca i podnieca KAŻDĄ grą, która wyjdzie? :D Kiedyś tam go oglądałem, ale przestałem, bo zachwycał się wszystkim i jego filmy mają zerową wartość.
Tak tylko dla porządku. To ja mam być tym gościem, który zachwyca się KAŻDĄ grą, która wyjdzie?
Nie Tomek ty jesteś gościem który nie zachwyca się każdą wydaną grą, ty jesteś gościem co zachwyca się WSZYSTKIM co dotyczy gier i tak trzymać! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 07 sie 2020, 09:57 Nie Tomek ty jesteś gościem który nie zachwyca się każdą wydaną grą, ty jesteś gościem co zachwyca się WSZYSTKIM co dotyczy gier i tak trzymać! :mrgreen:
No weź...zaczerwieniłem się :)
ODPOWIEDZ