Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Tak w ogóle to gdzieś na forum galakty wyczytałem że bardzo mało prawdopodobne jest, żeby powstał dodruk dodatków do Eldritch Horror, także tego... (Mi na szczęście udało się wszystko kupić :D)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Oficjalna informacja jest taka że o dodruku decyduje FFG. W tym/przyszłym roku będą dodruki w kilku krajach. U nas cisza. Jedynie Kraina Snów jest praktycznie nie do zdobycia (albo zaporowa cena) i chyba Pod Piramidami się kończy powoli. Reszta jest normalnie dostępna.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Elemenek pisze: 21 sie 2020, 23:30 Oficjalna informacja jest taka że o dodruku decyduje FFG. W tym/przyszłym roku będą dodruki w kilku krajach. U nas cisza. Jedynie Kraina Snów jest praktycznie nie do zdobycia (albo zaporowa cena) i chyba Pod Piramidami się kończy powoli. Reszta jest normalnie dostępna.
Pod Piramidami, Krainy Snów i Zaginiona Wiedza są niedostępne w żadnym sklepie, z wyjątkiem jednego który ma ceny x3 (nie pamiętam teraz nazwy).
Tajemnicze Ruiny znalazłem w 1 sklepie dzisiaj, w poniedziałek zobaczymy czy wyślą i faktycznie mają. Jeśli nie, to jak wyżej.
Inne dodatki i podstawka są dostępne w wielu miejscach.

Jeśli te dodatki są gdzieś dostępne (w cenach nie x3) to poproszę link.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Dzięki za info bo patrzyłem miesiąc temu i wszystko było czyli ewidentnie teraz znika. FFG nie wspominało nic o EH2 ale wyszło AH3. Produkt zapewne nie będzie już rozwijany ale myślę że dodruk może jeszcze być możliwy.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Kupił ktoś te podstawki Obrazek i może powiedzieć jak się sprawują? Z tego co widać to kart tu wejdzie jeszcze mniej niż w podstawce e-raptora.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Mam i używam. Jak dla mnie jedyne które trzymają klimat i są użyteczne. Te z raptora może i mieszczą więcej, ale jak dla mnie nie pasują klimatem i u mnie to je skreśla po prostu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

A gdzie można kupić takie podstawki?
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Mam i używam. Jak dla mnie jedyne które trzymają klimat i są użyteczne. Te z raptora może i mieszczą więcej, ale jak dla mnie nie pasują klimatem i u mnie to je skreśla po prostu.
A mógłbyś podesłać foto jak wygląda taka podstawka wypełniona po brzegi?
A gdzie można kupić takie podstawki?
W sklepie 0box.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Poszukam coś na laptopie, powinienem znaleźć jakieś foto z rozgrywki. Mam tutaj mocno utrudniony dostęp do neta, poszukaj w wątku o relacjach z gier powinno tam takie być które wrzucałem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Najemnik »

Yuri wrzucał już zdjęcie z tą planszetką w akcji 3 strony temu w tym temacie. (post jakoś w połowie strony) :wink: viewtopic.php?f=1&t=24937&start=2650
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

Yuri pisze: 08 maja 2020, 22:15 Voila:
Spoiler:
Jeszcze ciepłe z dzisiejszego pojedynku z Ithaquą.
Rzeczywiście prezentuje się to mega klimaciarsko!
BTW, dlaczego Roland ma aż tyle żetonów ulepszeń? Trochę minęło od mojej ostatniej rozgrywki, ale z tego co pamiętam, wartość premii nie może przekroczyć +2.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gromb »

Yuri pisze: 22 sie 2020, 20:24 Mam i używam. Jak dla mnie jedyne które trzymają klimat i są użyteczne. Te z raptora może i mieszczą więcej, ale jak dla mnie nie pasują klimatem i u mnie to je skreśla po prostu.
Podeślij proszę link na priv, gdzie je kupiłeś. Miałeś, z tego co pamiętam sam coś zaprojektować, ale temat umarł. Pamiętaj Yuri, święty Mikołaj na wszystko patrzy :twisted:

EDIT:
Ok, znalazłem stronę którą podałeś, ale co do reszty o czym napisałem wyżej to wiesz...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: wst121121 »

Trochę czasu mineło a bardzo mało opinii jest o Maskach Nyarlathotepa
z tych co są więcej jest negatywnych

Mam okazję zakupić owy dodatek w bardzo kuszącej cenie i pytanie czy warto?
Wzbogaca rozgrywkę? Jak wypadają przedwieczni z niego? :)
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Col. Frost »

Wprowadza przede wszystkim jedną, ale bardzo fajną mechanikę: Osobiste Misje. Badacz ma swoje własne zadanie, które musi wykonać by otrzymać nagrodę, a jednocześnie uniknąć kary za nie wykonanie go. Jest po jednym takim zadaniu na każdego badacza, również tych z dodatków oraz po jednym zestawie kar i nagród. Poza tym tylko dodatkowe karty i żetony. Wydaje mi się, że krytyka głównie spada na ten dodatek z dwóch powodów. Po pierwsze jest to duży dodatek bez planszy, po drugie widok 55 kart Osobistych Misji prowadzi niektórych do wniosku, że żeby z niego skorzystać trzeba mieć większość, jeśli nie wszystkie poprzednie dodatki. A to jest bzdura. Mogę się zgodzić z zarzutem, że trochę mało jest w pudełku nowych atrakcji w sensie mechanicznym, pytanie tylko cz EH jeszcze jakichś potrzebował? Łatwo jest przeholować z nowymi mechanikami, EH przy swoim rozmiarze, zdołał tego uniknąć. A Osobiste Misje to jedna z ciekawszych mechanik z dodatków, według mnie po Skupieniu, Zasobach i Katastrofach, najciekawsza. Trzeba sobie tylko zadać pytanie czy dla tej jednej mechaniki warto kupić duży dodatek? ;)
Matek173
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Jest to jedyny dodatek, którego jeszcze nie mam, ale planuję go niedługo zakupić i naoglądałem i przeczytałem się wystarczająco dużo recenzji, więc czuję się upoważniony do zabrania głosu.

Otóż opinie są raczej negatywne, dlatego że jest to dodatek w dużym pudle i ma cenę jak za "duże pudło", natomiast zawartości jest tam mało - mniej więcej tyle co w małych dodatkach. Jest to jedyny duży dodatek bez dodatkowej planszy, dlatego pudełko, które otwieramy jest w większości wypełnione powietrzem. Robi to słabe pierwsze wrażenie i czuć tutaj skok na kasę FFG, ale jeśli chodzi o jakość samych kart i przedwiecznych to raczej nie ma tu nic do zarzucenia. Po prostu w tej cenie można (przynajmniej można było, kiedy powstawały te recenzje) kupić duży dodatek z większą zawartością, albo kupić mały dodatek z podobną zawartością w niższej cenie.

Kolejny problem jest taki, że dodane w dodatku osobiste historie dotyczą badaczy z podstawki oraz wszystkich poprzednich dodatków. Jeśli nie masz wszystkich, to części kart nie wykorzystasz.

Mimo to wszystko, osobiste historie badaczy są ponoć świetnym urozmaiceniem rozgrywki, więc jeśli masz jakąś świetną promocję, to czemu nie? Chociaż na pewno wartość tego dodatku jest tym większa, im więcej masz innych dodatków, więc polecałbym go kupić na końcu.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

wst121121 pisze: 30 sie 2020, 17:02 Trochę czasu mineło a bardzo mało opinii jest o Maskach Nyarlathotepa
z tych co są więcej jest negatywnych

Mam okazję zakupić owy dodatek w bardzo kuszącej cenie i pytanie czy warto?
Wzbogaca rozgrywkę? Jak wypadają przedwieczni z niego? :)

To chyba pomoże i Tobie i innym :wink:

Obrazek
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: EVOCATVS »

Jak wyglądała sprawa z poprawianymi kartami? Dawno temu jak kupiłem EH, to w ZW dostałem poprawione karty zaklęć, ale, za to, dwie nowe z błędami. Gdzieś widziałem info, że kolejny dodatek dodawał je w poprawnej wersji, ale jak ostatnio dokupiłem wszystkie brakujące, to nie było w żadnym poprawionych elementów. Przy próbie pozyskania informacji od Galakty olali mnie. Także czy były kiedyś dodruki poprawionych kart polityka z podstawki i dwóch zepsutych zaklęć z Zaginionej Wiedzy?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: raphaell7 »

EVOCATVS pisze: 06 paź 2020, 22:26 Także czy były kiedyś dodruki poprawionych kart polityka z podstawki i dwóch zepsutych zaklęć z Zaginionej Wiedzy?
Polityk nie dostał poprawionej karty (wystarczy te 2-3 słowa skreślić markerem), natomiast poprawione wersje dwóch błędnych kart z Zaginionej Wiedzy były dodane w Górach Szaleństwa.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
jediwolf
Posty: 412
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 90 times
Been thanked: 85 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

EVOCATVS pisze: 06 paź 2020, 22:26 Jak wyglądała sprawa z poprawianymi kartami? Dawno temu jak kupiłem EH, to w ZW dostałem poprawione karty zaklęć, ale, za to, dwie nowe z błędami. Gdzieś widziałem info, że kolejny dodatek dodawał je w poprawnej wersji, ale jak ostatnio dokupiłem wszystkie brakujące, to nie było w żadnym poprawionych elementów. Przy próbie pozyskania informacji od Galakty olali mnie. Także czy były kiedyś dodruki poprawionych kart polityka z podstawki i dwóch zepsutych zaklęć z Zaginionej Wiedzy?
Też kiedyś pisałem do galakty o to. Tu wrzucili do wydruku hiresy.
http://galakta.pl/download/Zglebianie_p ... Wiedza.pdf
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: EVOCATVS »

Markerem to sobie całą grę narysuję jak mnie najdzie kiedyś, żeby coś od tych partaczy brać. A co do poprawionych kart, to w Górach Szaleństwa nie mam ani kart, ani wzmianki w instrukcji (jak w ZW), że powinny być.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Nie no wiadomo że galakta to partacze. Rebel zrobi lepiej.
.
.
.
A nie czekaj, oni wypuścili erratę do samodzielnego wydruku 2 dni przed premierą nowej fali do xwinga... :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Galakta poinformowała o dodruku Zaginionej Wiedzy. Kto nie ma niech bierze bo to defacto wycięta część podstawki. Pytałem o inne dodatki to odpisali że póki co nie ma takich planów, ale dobry to prognostyk na przyszłość.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Ajć, a ja kupowałem niedostępne dodatki za droższe ceny :( w tym zaginiona wiedza
podrywamZprzymusu
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2020, 21:39
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: podrywamZprzymusu »

Jaka jest procentowa szansa, że małe dodatki do EH będą wznowione i wydane ponownie? Czy to śmierć tytułu w Polsce czy zostaną wydane? Brakuje mi dwóch małych i nie wiem, czy to skończona sprawa, czy będzie normalnie wydanie.
Jeden z najlepszych rugbystów w tym kraju. Chcesz pogadać o rugby (lub dostać lekcję), pisz. O ile w ogóle minie pandemia.
jediwolf
Posty: 412
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 90 times
Been thanked: 85 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

podrywamZprzymusu pisze: 26 lis 2020, 13:52 Jaka jest procentowa szansa, że małe dodatki do EH będą wznowione i wydane ponownie? Czy to śmierć tytułu w Polsce czy zostaną wydane? Brakuje mi dwóch małych i nie wiem, czy to skończona sprawa, czy będzie normalnie wydanie.
Dodruk dodatków jest uzależniony tylko i wyłącznie od FFG. Galakta mało ma tu do gadania.
ODPOWIEDZ