Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Probe9 »

Mam pytanie o Tainted Grail. Nie chcę koszulkować wszystkiego, które karty są najczęściej używane/tasowane ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Probe9 pisze: 19 sie 2020, 22:02 Mam pytanie o Tainted Grail. Nie chcę koszulkować wszystkiego, które karty są najczęściej używane/tasowane ?
Po każdym spotkaniu trzeba tasować talię walki i dyplomacji. Wg mnie to w pierwszej kolejności mogło by być koszulkowane. Osobiście się z tym wstrzymałem ponieważ w wyprasce ciasno a karty dobrej jakości.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Rozkładana karta. Łamigłówka dla koszulkowców :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

c08mk pisze: 24 sie 2020, 19:03 Rozkładana karta. Łamigłówka dla koszulkowców :D
Pierwsza moja myśl była "ale super, pomysłowe i klimatyczne. Ant Man rośnie". Ale rzeczywiście przy koszulkach to słabe rozwiązania. Mimo wszystko fajnie gdyby ta rozkładówka miała też wersję oddzielnej karty. W ostateczności ta jedna karta będzie bez koszulki, identity w sumie nie musi być w koszuli.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1163
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mmag »

Znaczy... przecież wystarczy użyć dwóch koszulek wkładanych od boku i po problemie?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 943 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

c08mk pisze: 24 sie 2020, 19:03 Rozkładana karta. Łamigłówka dla koszulkowców :D
Info znane od dluzszego czasu :-P mozna wyciagac z koszulki gdy sie ja rozklada lub kupic dwie koszulki ladowane bocznie i po problemie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomp »

c08mk pisze: 24 sie 2020, 19:03 Rozkładana karta. Łamigłówka dla koszulkowców :D
Czy talie dla Wasp też czeka podobny los ?

Tak już się zastanawiam nad potencjalnym innym rozwiązaniem. Skan wersji gigant i alter-ego, odpowiednio zeskalować i wydrukować ? W efekcie mieć w grze dwie karty identity ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

mmag pisze: 24 sie 2020, 20:09 Znaczy... przecież wystarczy użyć dwóch koszulek wkładanych od boku i po problemie?
Ja nie wiedziałem, że są boczne koszulki. Teraz będzie trzeba poszukać jakieś premiumki, które by pasowały :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Gromb »

Obawiam się, że bocznie ładowane koszulki nie występują w klasie Premium. Nie taki był ich cel powstania. Samo pomysł karty dla mnie genialny. Chociaż podatny na przetarcie przy zginaniu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
freya
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2020, 14:45
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: freya »

hamish pisze: 10 lis 2016, 22:15
Bea pisze:A ktoś wie jakie koszulki do polskiego wydania Scythe?
misioooo pisze:Takie same jak US.
troinn pisze:Cześć,

przymierzam się do zakupu koszulek do Scythe. Wymiary kart to:
44x67mm: 42 cards ---> Mayday Mini European Premium (45x68mm)
70x110mm: 64 cards ---> Mayday Magnum Silver Premium (70x110 mm)
57x87mm: 58 cards ---> ???

Jak z dwoma pierwszymi nie mam problemu, tak chciałbym spytać o karty w rozmiarze 57x87mm. Zastanawiam się pomiędzy:
Mayday Standard American Premium (56x87mm)
Mayday Chimera Premium (57,5x89mm)

Będę wdzięczny jak miał ktoś do czynienia z Scythe i mógłby mi doradzić :)
To będzie tak: w moim odczuciu zdecydowanie najlepiej pasują Mayday Standard American. Są niemalże idealnie dopasowane - po bokach jest tak, jakby były robione na miarę. Z góry nieco więcej miejsca zostaje, ale to niecałe 2 milimetry są. Chimery mają nadmiar praktycznie z każdej strony. Po bokach po milimetrze, od góry już 3,5 mm. Także zdecydowanie polecałbym Mayday SA Premium. Wystarczą też zwykłe Mayday SA (100 sztuk w paczce), jednak z doświadczenia wiem, że akurat ten "model" często pęka.

Zrobiłem zdjęcie, na którym mniej więcej widać różnicę. Myślę, że to pomoże Ci podjąć decyzję. Po lewej masz MSA premium a po prawej MCh premium.
Spoiler:
hamish pisze:Akurat mam i jedne i drugie koszulki i wczoraj przymierzałem karty. Liczyłem na to, że Chimery będą pasować, bo mam ich naprawdę dużo. Ale jak porównałem ze Standard American to stwierdziłem, że wolę te drugie i niestety czeka mnie kolejny zakup. Dopiero co zakoszulkowałem Chaos w Starym Świecie a teraz dodatkowo pójdzie jeszcze Scythe.
Zwieżak pisze:Te wczoraj pakowałem karty w koszulki i do wszystkich głosów za Mayday USA Premium muszę mieć jedną uwagę. Otóż poszczególne paczki koszulek moga się nieco róznić rozmiarem. Na szczęśćie miałem kilka paczek i udało mi się dobrać odpowiednio szeroką, tyle że koszulki z trzech innych paczek były za wąskie (do niektórych w ogóle karta nie weszła, do innych na siłę mógłbym upchnąć, ale karta byłaby łukowata). Tak że można miec pecha i trafić niewłaściwą paczkę.
Potwierdzam natomiast, że Mayday Chimera są trochę za duże, chyba że komuś kilka mm luzu nie robi różnicy.
playerator pisze:Ale jak to możliwe? :shock: Mayday to nie jest marka sama w sobie? A może kupujemy podróbki po prostu?
Skoro producenci podają wymiary z dokładnością poniżej milimetra, to opisana wyżej sytuacja jest bez sensu. Może ktoś mający możliwość porównałby np. opakowania, informacje na nich itp?
hamish pisze: Miałem taką sytuację z koszulkami Mayday Mini American Premium. Wszystkie przyszły z jednej partii, kupione w jednym sklepie (mniejsza o to w jakim, bo to nieistotne), ale różniły się szerokością i wysokością. Jedna czy dwie paczki miały na wkładce nadruk "gamiko" czy jakoś tak i te delikatnie różniły się wymiarami. Także wierzę, że taka sytuacja może mieć miejsce. Ja mam cały Chaos w Starym Świecie w koszulkach SA premium od Mayday i zdejmowałem je, żeby porównać ze Scythem. Pasowały. Scythe ma trochę mniejsze karty niż CitOW więc liczę, że wszystko się uda. Mam zamówione i jadą do mnie, toteż... pożyjemy, zobaczymy.

Taka uwaga: jak kupowałem FFG lub Arcane Tinmen, czy nawet Ultra Pro, to mogłem kupić 30 paczek w odstępach miesięcznych, czy nawet w perspektywie roku i wszystkie koszulki z danego modelu, danego producenta, były identyczne. Mayday ma chyba jakieś wahania na taśmie produkcyjnej. Nie wiem czy produkują koszulki w kilku różnych miejscach na naszym globie, czy za każdym razem ktoś inny ustawia wykrojnik... nie umiem jednoznacznie stwierdzić. Ale z pełną odpowiedzialnością mogę rzec, że jeśli kupi się koszulki w styczniu, a później ten sam model w czerwcu, to na 100% będą się różnić wymiarami.
hamish pisze:W moim przypadku Mayday SA Premium spisały się przyzwoicie. W każdej z paczek trafiło się kilka przyciasnych koszulekt, więc je odrzuciłem. Z kolei większy problem miałem z Mayday Magnum Silver Premium - tam, na jedną paczkę przypadło mi ponad 10 ciasnych koszulek. Też sobie je odpuściłem, ale wcześniej, w zdumieniu, zgiąłem jedną kartę jak mi utknęła w połowie koszulki.
Zwieżak pisze:Toś szczęściarz, bo w mojej paczce (Magnum Silver) wszystkie były przyciasne, z tym że do niektórych w ogóle nie można włożyć, a do niektórych na wcisk i owszem, ale jak dla mnie zbyt duże ryzyko uszkodzeń, więc sobie odpuściłem.
A rzeczywiście w przypadku rozmiaru 70x100 zbytniego wyboru to nie ma.
Jakie koszulki o wymiarze 70x110 do Scythe polecacie? Czy Kraken od Rebela 50 mikronów (brak wersji premium) jest dobrej jakości? Czy Sloyca Magnum Silver 70 mikronów byłyby lepsze?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

freya pisze: 24 sie 2020, 20:52 Jakie koszulki o wymiarze 70x110 do Scythe polecacie? Czy Kraken od Rebela 50 mikronów (brak wersji premium) jest dobrej jakości? Czy Sloyca Magnum Silver 70 mikronów byłyby lepsze?
Gamegenic Prime są świetne na Scythe i mają dedykowany rozmiar.
donian
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2020, 12:49

Re: Koszulki na karty

Post autor: donian »

Cześć wszystkim,
mam pytanie o koszulki na karty do Black Rose Wars. Czy ktoś już z was próbował koszulkować małe i średnie karty? Nie mogę trafić na producenta, który miałby dobrze dopasowane koszulki.
Format małych kart to 44x67mm
dużych: 67x88mm

Dzięki z góry za pomoc.
Szoker
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Szoker »

Mam pytanie. Jaki rozmiar mają karty przeszukiwania plaży, cechy i sekretne cechy? 44x68 czy 58x88 bo nie wiem jakie koszulki kupić.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1588
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 308 times
Been thanked: 323 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Tringa »

Szoker pisze: 05 wrz 2020, 09:01 Mam pytanie. Jaki rozmiar mają karty przeszukiwania plaży, cechy i sekretne cechy? 44x68 czy 58x88 bo nie wiem jakie koszulki kupić.
Do jakiej gry? Na bgg powinien być rozmiar koszulek, które potrzebujesz.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Szoker
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Szoker »

Rzeczywiście zapomniałem napisać xd. Chodzi mi o Robinsona Crusoe te karty które są w skrzyni skarbów.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1588
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 308 times
Been thanked: 323 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Tringa »

Nie grałam w grę, ale na BGG jest coś takiego: https://boardgamegeek.com/thread/859915 ... 8#10121008
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: krwlng »

donian pisze: 31 sie 2020, 21:08
Spoiler:
Wg listy na BGG (klik) duże karty to Standard Card Game a małe to Mini European, jest spory wybór koszulek w tych rozmiarach. Których producentów już sprawdzałeś? (najlepiej wrzuć zdjęcie karty w/obok koszulki - marginesy są zależne od producenta ;) )
Szoker pisze: 05 wrz 2020, 09:01 Mam pytanie. Jaki rozmiar mają karty przeszukiwania plaży, cechy i sekretne cechy? 44x68 czy 58x88 bo nie wiem jakie koszulki kupić.
Wszystkie wymienione karty to Standard American (58x88 mm).

Źródło:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem2916674
Na dole postu są wymienione dodatki i promki z wykazem ilości kart w danym rozmiarze.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Azel »

Da się coś zrobić, żeby karty w koszulkach tak się do siebie nie kleiły? Czy to tylko problem rebel premium?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

To nie tylko problem rebel premium, żeby zminimalizować ten problem jest bardzo prosty sposób - trzeba zainwestować w lepsze koszulki ;) Od siebie mogę polecić Gamegenic, Arcane Tinman czy Ultra pro.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

U mnie rebele na co dzień się nie kleją, a z doświadczenia to raczej wydaje mi się, że to jest wina przekąsek. Różne gry (koszulki) właśnie kleiły mi się po grach w większym gronie (na stole zawsze coś jest na ząb). Przy graniu solo nigdy nie mam problemu sklejania się koszulek.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

c08mk pisze: 06 wrz 2020, 18:29 U mnie rebele na co dzień się nie kleją, a z doświadczenia to raczej wydaje mi się, że to jest wina przekąsek. Różne gry (koszulki) właśnie kleiły mi się po grach w większym gronie (na stole zawsze coś jest na ząb). Przy graniu solo nigdy nie mam problemu sklejania się koszulek.
Przekąski to jedna z przyczyn, ale również same ręce wydzielają pot, tłuszcz i inne wydzieliny, to również skutkuje w bardzo długim przedziale czasu lepieniem się koszulek.
Oczywiście zakładam, że wszyscy myją ręce, ale przy 1-2h sesji ręka nie jest taka sama jak świeżo umyta.
Wg mnie druga w kolejności jest elektrostatyczność powierzchni na których się gra - polecam zmianę powierzchni np. położyć obrus albo zamienić na inny albo właśnie zdjąć obecne przykrycie stołu.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

tomp pisze: 06 wrz 2020, 18:42 ...
Wg mnie druga w kolejności jest elektrostatyczność powierzchni na których się gra - polecam zmianę powierzchni np. położyć obrus albo zamienić na inny albo właśnie zdjąć obecne przykrycie stołu.
O ... to jest ciekawe. W sumie ja przeważnie gram na playmatach. Może to też robi swoje.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Wystarczy mikroskopijna kropla wody i już sie kleją strasznie. Zróbcie sobie test ze zwykłą kroplą wody.
Mi sie karty kleją bo ręce mi sie pocą niestety.
Migdal1991
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2020, 11:55
Been thanked: 1 time

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Migdal1991 »

Orientujecie się które koszulki rebelowskie pasuja do Paladynów?
Znalazłem gdzieś tutaj w temacie info, że potrzeba:
116 koszulek 54x86 - z rebela najbliższe temu są: Koszulki Small Card Game 59x86 - te wg mnie za szerokie
129 koszulek 43x67 - z rebela najbliższe temu są: Koszulki Mini European 45x68 - te wg mnie będą OK

Jakie wy posiadacie?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Wg internetu do paladynów jest standard USA 56x87 i mini european 44x68. Jak by miały być luzy to lepsze są premium bo karta ciaśniej siedzi nawet jak ma luz.
ODPOWIEDZ